Sayfa 3/201 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
1001 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Ezel - Bölüm Yorumları (14)

Durum:
    eskaram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cemil Paşazade..
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı mor kedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedense ben azad ve cengiz olacağına hemfikirm..

çünkü nedense öyle hisssettim..

azad cengizi o hapisten çıkaracak..

onun masum olduğunu kanıtlayacak..
    cengizde bundan etkilenecek zaten eyşana duyduğu kesinlikle aşk değil..

ben cengizin azada aşık olacağını düşünüyorum..
    Azad'ın dün yaptığı işbirliğine rağmen benim de bu düşüncemden sapma olmadı. Azad başka şeyler planlıyor olabilir diye düşündüm hatta akşam çok da sinirlendim -ki sanırım Azad'ı diğer kadın karakterlerden daha çok benimsemiş olmamdan- ama bu bölümden sonra Azad ve Cengiz olacak diyorum.. yakın zamanda olmasa bile 5 yıl sonra karşılacaklardır.

"Bir söz verelim. Bundan beş yıl sonra senin Hande Pasin'in evinde buluşuyoruz... yeni Azad, yeni Cengiz" :img-wink:

mor kedi
    mor kedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı aysem_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi azad pasaport için babası ramizle anlaşmış..
    Pasaportunu aldı cengizi ramize sattı:img-yes::img-yes::img-yes:
    Dizinin ilerleyen bölümlerinde ki bu ancak 2.sezonda olur; Cengo-Azad kesin gibi benim gözümde mor kedicim:img-yes:...
    şimidilik cengizi sattı..ilk önce kendini düşünmeli idi..
    2.sezoan sarkacağı için önümüzdekibölümlerden bir şey belmiyorum...

Alıntı eskaram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azad'ın dün yaptığı işbirliğine rağmen benim de bu düşüncemden sapma olmadı. Azad başka şeyler planlıyor olabilir diye düşündüm hatta akşam çok da sinirlendim -ki sanırım Azad'ı diğer kadın karakterlerden daha çok benimsemiş olmamdan- ama bu bölümden sonra Azad ve Cengiz olacak diyorum.. yakın zamanda olmasa bile 5 yıl sonra karşılacaklardır.

"Bir söz verelim. Bundan beş yıl sonra senin Hande Pasin'in evinde buluşuyoruz... yeni Azad, yeni Cengiz" :img-wink:
    evet bende azadın cengiiz satmadığında şaşırmadım.. ve asla aksini düşünmedim.
    azadı hikayesi beni diğer hikayelerden daha çok için çekiyor...

cengiz ve hande tekrar karşılacaklar...:img-wink:

Durum:
    turkeyfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    L&M: Kirecburnu Sahili
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

ilk bölümlerde ezele bakarken icinde hep ömeri görürdün artik görmüyom artik intikam alan ezeli onlar gibi olan ezeli görüyorum saadece

Durum:
    eskaram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cemil Paşazade..
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

"Şok şok şok! Katil iş adamına bir de aldatma şoku! Katil ünlü işadamı Cengiz Atay'ın karısı Eyşan Atay, aile dostları ve ortağı Ezel Bayraktar ile kocasının gözaltında tutulduğu karakolun önünde dudak dudağa öpüşürken görüldü" Haberden haber çıkar valla..:img-hyste Gazeteye "karısı açıklama yapmadı" diye başlık atan gazeteci o kadını da adım adım takip eder icabında..
    Adama duruşmanın başlamasını bile beklemeden katil! diyen bir basınımız varmış:img-grin2 Üstelik gözaltında olan, manşet yapılan bir haberin habercileri, haber atlatmayı es geçmişler..çok yazık. Kılı kırk yaran Ezel de bunu hesaba katmadı he?..:kahve

Valla bu senaryoyu, öyküyü, diziyi her neyse ben de çok seviyorum. Hatta bu yüzden senariste büyük saygı duyuyorum. Ama bu tip hatalarla seyirciyi farketmez sanmaları çok aşağılayıcı oluyor artık. nelere dikkat ettiğimizi bilseler şaşırırlar. Bu dizinin kemikleşmiş izleyicileri Lost, 24, Prison Break izleyicileri aynı zamanda. Biraz özen lütfen :img-wink: Yapımcılar, yönetmen ve senaristlerin beceriksizliklerini ayırt edebilme yeteneği kazandık çok şükür..:img-hyste

Durum:
    sinefil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Bayan Değil Kadınım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Nergiz-Sedefim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu diziyi ilk duydugumda hic böyle birsey beklememistim...

ilk fragmani izledim ve dedimki "bu dizi bir baska, kesin dizi tarihine gececek"
    ve dedigim oldu dizi ilk basladiginda fenomen olarak anildi...
    yüzlerce dizi yapildi ama söylermisiniz, hangi dizi böyle bir senaryoya sahip...
    suan o kadar dizi var, yok bilmem unutulmazmis, yok ask ve cezaymis, yok yaprak dökümüymus...
    allah askiniza bir bu dizilere bakin birde ezel dizisinin senaryosina bakin...
    anlatmaya calistigim farki göreceksiniz...dizi dedigin heyecanli, kapali bir kutu gibi olmali,
    izlediginde sok olup heyecanlanman lazim, düsünmen lazim ve ne olacagini bilmemen lazim...
    ayy yok bilmem bu bununla evlenecek sonunda deyipde gercekde dizinin sonunda bu olmamasi lazim :img-hyste
    ben bir dizi izledigimde en cok sonunu bilmemeyi isterim, tipki ezeldeki gibi...
    söylermisiniz aranizda ezelin sonu ile ilgili kücücük olsada bir tahmininiz varmi???
    sahnsen benim zerre kadar fikrim yok cünkü kardesssler bu dizi böyle birseyki her an hersey olabilir :img-hyste
    iste asil o zaman dizi dizidir :img-yes: evt belki ilk bölümlerdeki o müthis heyecan yok ama
    bunun sebebi senaryo degil arkadaslar bu bizim hevesimizin gecmesinden kaynaklanan bisey bence :img-yes:
    hani nasil yeni bir sey tadarsin ve ayni seyi ikinci sefer tattiginda ilk tadi alamassin....
    ezelde böyle birsey...müthis senaryosu ile herkezi sasirtti cünkü türkiyede önceden böyle bir dizi yokdu :kahve
    ve simdi buraya gelip senaryoyu daha dogrusu senarsiti elestiriyorsunuz...
    tabi herkezin degisik düsünceleri ve tarzlari var ama kerem beyin yazmis oldugu bu senaryo,
    gerek replikleri ile, gerek alinti siirileri ile muhtesem bir sey...
    ayrica müziklere deginmessemde olmazdi,
    nasil anlatayim bilmiyorum ama ne demek istedigimi herkez biliyor sanirim...
    dün izlerken yerimden kalkamadim o kadar odaklandimki, böyle hic beklemidigin seyler oluyor dizide...
    mesela ramizin aliyi orda satip gitmesi, veya azadin cengize yapmis oldugu plan
    simdi reytinglere baktim ve dizide oldugu gibi yine sok oldum...
    dogrusunu söylemek gerekirse ben Total'de geri 1, sirasini alir diyordum :icon_whis
    ama bakiyorumki türkiyede ancak basit dizilere yer var...gercekden üzülüyorum :icon_sorr
    bu dizinin bu hale gelmesinin tek faktörü var buda yapimdir
    bu düsüsün sebebini senaryoya yüklemeyi cok ama cok yanlis ve sacma buluyorum :img-yes:
    yok baharmis yok eysanmis yaa siz diziyi tam olarak izlemiyormusunuz???
    90dklik dizide en fazla 10-15 dk bahar-eysan-ezel askina ayiriyorlar :img-hyste
    geriye kalan 75dk nefes nefese :good:sahsen ben ilk defa böyle bir dizi izledigim icin cok mutluyum
    ve umarim yapimci diziyi batirdigi gibi, geri cikarmasinida bilir
    bu konular hakkinda yorum yapmak istedim cünkü dizi hakkinda neler yazildigini okudugumda cok üzülüyorum :icon_sorr
    yazik ediyorsunuz böyle bir diziye yahuu, benim kac tane erkek sinif arkadaslarim var
    hayatlarinda KV'den baska dizi izlememis olanlar...
    dizilerle uzakdan yakindan alakalari yok ama hepsi ezel fanatigi oldu...
    bir görseniz almanya gibi bir yerde ramiz dayinin sözleri erkeklerin dillerinden düsmüyor resmen :img-yes:
    eger bu basari degilse o zaman nee???? :)
    Tümüne katılıyorum :good:
    Neden olaylara odaklanacağımıza EE mi EB mi, yoksa Tefo-Şebnem,Azad-Cengiz,Ali-Bahar olsun yok olmasın'a takılıyoruz ki...Bu bir aşk öyküsü değil.
    Ya da Ezel Can'ı öğrenince ne olur,enişte-baldız meselesi olur mu olmaz mı,inanın ben bunlara hiç kafa yormuyorum, senaryoya,ters köşelere odaklanıyor,keyif alıyorum.

Gelen tüyomsu'lara da inanmıyorum, senaryo belli ki günü gününe yazılıyor,senarist çok sonra olacakları planlamışsa bile neden birilerine söylesin ki?

Alıntı gulozar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Sinefil,ben kandirali sucsuz demiyorum.benim demek istedigim Ezel'in kendi plani icin hic bir musubeti olmayan birini bu planda kullanmasi .daha dogrusu bu planda ilerlerken sucluda olsa o kisinin öldürülmesini kabul etmesi.Yoksa tabikide kandirali suclu ama, suclu diye bir insan'in yasam hakkida elinden alinmamali.Birde benim demek istedigim Kandirali ve dayi arasinda bir düsmanlik vardi.Dayi düsmanini Ezel'in palni icin kullandi ve en önemlisi Ezel bunu kabul etti?Hani Ezel'in derdi kendini mahfedenlerleydi.Kandirali Ömer/Ezel'in hayatini yok etmedi ki Ezel'in planinin bir araci olsun
    Kandıralı zaten öldürülecekti,ölüm fermanı imzalanmıştı Ezel de fırsattan istifade etti ama ölüm kararını veren Ezel değildi diyorum bu da sizin dediğinizden farklı bir şey.
    Kandıralı,öldürülmeli, öldürülmemeli: bunu tartışmıyorum,tabi ki de kimse öldürülmemeli;o Ramiz'in sorunu.
    Öykü zaten intikam almanın iyi bir şey olmadığını anlatıyor, Ezel de masum değil...ama Ömer,işte o masumdu ve her iki anlamda da öldü. Kötü insanlar iyiyi de kötüye dönüştürebiliyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)