Sayfa 1/73 123451151 ... SonSon
363 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Fatmagül'ün Suçu Ne? - Bölüm Yorumları

Durum:
    Rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    İstanbul
    Konular
    621
    Verdiği Beğeni
    46

Aldığı Beğeni: 70

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Fatmagül'ün Suçu Ne? - Bölüm Yorumları

Bir önceki başlıkta mesaj sayısı 1000'e ulaştığı için başlık kapatılmıştır.
    Yorumlarınıza bu başlıkta devam edebilirsiniz.
    Bir önceki başlığa ulaşmak için :
    http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=124069

Tek cümlelik kısa mesajlar , sohbet içerikli mesajlar , tamamı büyük harfle ,bold(kalın) , altı çizili ve renkli yazı tipi ile yazılmış mesajlar , resim ve resim çalışmalarını alıntı yapmak yasaktır
    http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=34469

Fatmagül'ün Suçu Ne? Dizi Detay Sayfası :
    http://www.dizifilm.com/dizi/fatmagu...u-ne-6994.html

Fatmagül'ün Suçu Ne Fotograf Galerisi :
    http://www.dizifilm.com/fotogaleri/g...n-sucu-ne.html

Saygılar,
    Rüzgar
    DiziFilm Moderatör

Durum:
    serraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Fatmagül ve Kerim sahnelerinde heyecan duymuyorum.
    Tamam onları bol bol izledik bu bakımdan güzeldi.
    Ama heyecanım kalmamış onlara dair. Bu bölüm bunu daha çok anladım.

Ben hala bazı sahnelerde Fatmagül -mış gibi yapıyor izlenimine kapılıyorum.
    Her türlü yakınlaşma çabası Kerim'den geliyor.
    Fatmagül bir lutufla bazen kabul ediyor bazen şakayla karışık reddediyor ya.
    işte o anlarda aslında istemiyor da Kerim'i kırmamak için öyle davranıyor hissine kapılıyorum.

Mesela Fatmagül Rahmi sahnelerinde Fatmagül çok içten, çok doğal olabiliyorken, Kerim'le olan sahnelerinde kasıldığını hissediyorum. Ya da bana öyle geliyor.

Bir çok kişi geçkin aşıklarımız Kadir ve Meryem sahnelerinde sıkılırken, ben onların sahnelerinde Fatmagül Kerim sahnelerinden aldığımdan daha fazla keyif alıyorum.

Aylarca Fatmagül ve Kerim yakınlaşmasını gözümüzde çok büyüttük galiba. Bu yaşadığım tatminsizlik onun sonucu da olabilir. Senaryodan, repliklerden kaynaklı da olabilir. Neyse işte.

Fatmagül Kerim sahnelerinde bir kopukluk var sanki. Bir sahnede güzelce sarılıp öpüşürken öbür sahnede birbirlerine çok uzak durabiliyorlar. Bu ve benzeri devamsızlık hataları olumsuz etkiliyor beni. Kerim aşık aşık bakarken ona çok yüzeysel bakışlar atan Fatmagül sahneleri var mesela. O sahnelerde de bütün konsantrasyonum bozuluyor.
    Bazı Fatmagül Kerim sahnelerinde sanki Kerim tek başına oynuyormuş izlenimine kapılıyorum.

Bunların dışında beğendiğim, hissettiğim sahnelerde vardı.
    Islak Kerim'e içtenlikle sarılan Fatmagül.
    Rahmi'nin gidişiyle Kerim'e sığınan ve onun göğsünde ağlayan Fatmagül gibi.

Durum:
    aliyeaynalar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Abhishek♥Oral Özer
    Konular
    24
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Öbür başlık kilit olmuş
    buraya yazayım :)))

Aman Allahım finalde vuralın gelmesi ne demektir :happy0064
    Harika bi final olacak :img-in_lo
    güzellişicek :img-in_lo

vede ne ölüler hortlasın olsun yahu :img-hyste

Arkadaşlar hiçmi aklınıza flashback olayları gelmiyo :img-hyste:whistle2

Eskiye götürürler
    vuralın ölmeden önceki hallerini pişmanlıklarını gösterirler vesaire..

Vural olacağı için heycanla bekliyorum :happy0064:happy0064:happy0064

Durum:
    neng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Sydney
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Merhabalar

Merhabalar,

Oncelikle yeni basligimiz hayirli ugurlu olsun. Yavas yavas finale yaklasiyoruz. Yavas yavas dedim de aslinda son bolume geldik sayilir, bir kaç gun sonra dizimiz sona eriyor, iki senedir Fatmagul'un hayatini izliyoruz, yasiyoruz ve sonunda hayata tekrar tutunan, nesesi geri gelen, Kerim ile huzura ve mutluluga kavusan bir Fatmagul'u izleyebildik. Ben 79. Bolumu keyifle izledim. Mukaddes'e sinirlendim halde yinede keyfli bir bolumdu diyebilirim.

Kerim ve Fatmagul sahneleri guzeldi, yatakdaki halleri, teknedeki halleri hostu. :img-in_lo Ikisini huzurlu ve mutlu gormek guzeldi, arada Yasaranlar yok, Munir yok, Mustafa yok, Mukaddes var ama yok sayabiliyorlar. :img-hyste:img-tomat

Mukaddes karekterini gercekten anlayamiyorum. Fatmagul, Kerim, Meryem Abla, Kadir Abi hatta Mehmet bile Rahmi icin katlaniyorlar bu kadina ama yinede sorun cikartmayi, insanlari huzursuz etme hakkini buluyor kendinde. Surekli cocuklari kullaniyor, bu nasil bir mantikdir, vicdandir anlamis degilim. :img-tomat Rahmi'de de amma sabir varmis! Bir insan cocuklari için çok sey feda edebilir, yapabilir ama Mukaddes ile evli kalmak, bir hayat surdurmek biraz fazla geliyor. Evlilikleri boyunca Rahmi'yi adam yerine koymadi Mukaddes, hep kucuk dusurdu O'nu. Rahmi adam gibi adam olmusta, Mukaddes insan olamamis!

Gectigimiz bolumde, Fatmagul ile Kerim'in komsulari da normal insanlar gibi davranmayi baslamislar, insan olmayi basarabilmisler. Cahillik mi denilir baska bir sey mi bilmiyorum ama o mahalledeki insanlarin davranislari ve fikirlerini anlmakta gucluk cekmistim! Neyseki simdi insan gibi davraniyorlar hos Kerim yanan evin icine girip de sarhos komsu'yu kurtarmasaydi hala kotudur diye konusmazlardi, bakmazlardi Fatmagul ile Kerim'in yuzune. Miy miy herifler!

Yanan evden bahsedince Kerim ile Emre aklima geldi, o sahnede ikisine cok gulmustum. Kovayla kendilerini islatmalari ve Emre'nin sozleri guldurdu beni. Ikisine gulerken mahallelilerin davranislari ve eve bon bon bakan halleri tuhafima gitti! Bir ev yada bina yaniyorsa insan bir sey yapar, yardim eder ne bileyim itfaiye'yi falan arar yani ama hepsi toplanmis TV izler gibi yanan evi izliyorlar. :img-tomat

Rahmi ile Fatmagulun sahnesi de guzeldi yani duygu dolu bir sahneydi. Iki kardes arasinda oyle guclu bir bag var ki Mukaddes'e ragmen, yasanan tum seylere ragmen cok guclu ve çok ozel. :img-in_lo Ayrilik sahnesi huzunluydu ta ki Mukaddes'in suratini gorene ve sesini duyana kadar, sinirim çok fena bozuluyor o kadini gorunce/duyunca yani Mukaddes o durumda bile ugrasiyor Fatmagul'le.

Fatmagulun dogum gunu partisi de hostu, keyifle izledim o sahneleri. Calan muzik de guzeldi. Kerim'in hediyesini gorunce de 'Allahima çok sukur, beyaz kolyeden kurtuluyoruz,. 79. Bolum bekledik ama olsun' dedim, bunu soylerken 32 disimi gostererek gulumsuyordum :img-hyste yani ne kadar sevindigimi anlatamam fakat sevincim çok da uzun surmedi cunku '4 ay sonra' sahnelerinde Fatmagul yine beyaz kolyesini takiyordu, hayallerim yikildi resmen puhahaha kurtulamadim bu kolyeden yani. :img-hyste

Genel olarak bolumu begendim, guzeldi ve keyifle izledim. Umarim final bolumunu de keyifle izleyebilirim. Bölüm boyunca mahkemeyi izlemek istemiyorum, yani suyunu cikartmadan mahkeme olsun be bitsin. Yine bir zaman atlamasi olsun istiyorum, Fatmagul, Kerim ve Enise beraber mutlu ve huzurlu bir hayati yasarken, ne bileyim Fatmagul yine hamile kalsin mesela yani guzel bir seyler izletirsinler bize. Lutfen! :img-hyste

Unutmadan hepinizin Mirac Kandili Mubarak olsun ve artik yatayim ben. Sydney'de sabah 4'u geciyor. Uykum yok diye girdim foruma belki bir seyler yazarim demistim ama artik uykum fazlasiyla geldi, yatacagim.

Size iyi aksamlar, iyi haftasonlari diliyorum. :img-in_lo

Durum:
    nur33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Muhtelif!!!
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Veda fragmanını oldukça anlamlı buldum ve beğendim.. Mahkeme sonrasında Fatmagül maruz kaldığı kötülüklerden kurtulmuş biri olarak yepyeni bir hayata başlayacağı için, Fatmagül'ün yeniden doğuşunu ilk dünyaya gelişiyle bağdaştırılması olarak yordum. 2 sezon boyunca sadece o gece Fatmagül'e zarar verenlerin değil, sonradan bu suçun örtbas edilmesi için çabalayan tüm suçluların büyük çoğunluğunun cezasının "ilahi adalet"le verildiğini gördük... Finalde de Selim'le Erdoğan'ın hapse girip cezalarını çektiklerini görmek Fatmagül'ün kendisine yapılan tüm kötülüklerden tamamen kurtulması ve bir anlamda da yeniden doğuşu olacak... :img-wink:

Aynı zamanda Fatmagül'de kız bebek dünyaya getirecek ve bu fragmanda dilenen dilekler aynen onun içinde geçerli olacak... Kerim'in de Fatmagül'ün de kızlarının üzerine titreyeceğinden eminiz ama tabii ki aile koruması da bir yere kadar... Fragmanda da dendiği gibi; onların yavrucaklarınında bahtı güzel olsun, Allah hayırlı yazılar yazsın, iyilerle karşılaştırsın... :img-yes:

Ayrıca; final bölümündeki 90 dakikanın heyecanla geçmesi için elbette aksiyonlar olacaktır ama özellikle son haftalarda çok yazılıp çizildiği gibi sonunda Fatmagül'ün veya Kerim'in öleceğine, bu dizinin kötü/mutsuz bir sonla biteceğine hiç ihtimal vermedim, hala da aynı şekilde düşünüyorum... Çünkü dizinin kötü/buruk bir sonla bitmesi ne film senaryosunun orijinaline uyar, ne de dizi süresince vurgulanan "umut"a...

Dizi Fatmagül'le Kerim açısından mutlu son'la bitsede yine de benim içim Rahmi'den dolayı buruk olacak... Muko'nun tüm yaptıklarının yanına kar kalması, cezasını çekmediği gibi hatalarını kabul bile etmemesi çok rahatsız edici... Bu açıdan dizideki adalet'te benim için yarım kalmış olacak... Ve Rahmi sırf çocukları için ömrü boyunca Muko'ya mahkum olacak... Peki Rahmi'nin suçu ne?
    .

Sayfa 1/73 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri