Sayfa 138/201 İlkİlk ... 3888128134135136137138139140141142148188 ... SonSon
1001 sonuçtan 686 ile 690 arası

Konu: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    KaNoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ÇağlarE & EnginA
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 76

Bahsedilme
    0 Mesaj

33.bolum de bitti simdi bekle ki gelsin 34 bölüm sonları fragmanda gelmiyor..

Öncelikle sikayetlerimi yazacagim..cunku güzellikleri sakinlesip sona yazmayı umuyorum

Şimdi biz ne seyrettik
    Hemen sayayım bol bol selin yasin ve ece peki neden çünkü yan karakterler başrollerden daha cok gorunmeli dimi?Bu ısrarı anlamıyorum rol dağılımı eşit değil..
    Yan karakter 15 dakika kesintisiz ama başrolleri ve yağhaz 3 dakika bile yok bu adaletsizce değil mi..
    Çağlar sürekli sette deniz de ve o kadar sette olup ne çekilipte bölümde bize ne veriliyor oyuncuların görünürde sahnesi çok
    ama bölüme gelince yok..

Yasin ece ve selin bu üçünden bu bölüm bezdim hadi afrayı sevdiğim için aradan çıkartayım..
    Selin yasin sahneleri berbat ve sıkıcı..ece yasin sahneleri daha da berbat ve sıkıcı ışte sırf bu yuZden bile ece yasin istemiyorum klişenin dibi bir çift ve beni boğuyorlar
    Yasin in ece yi hiç tanımamış olması selin i öldüreceğine bebeğine zarar vereceğine inanması hani nerde ece yi tanıyan yasin onun birine zarar vereceğine inanmayan..

Bu bölüm selin o kadar sıktı ki beni sinan i falan gözüm görmedi.yasemin e bile razıyım en azından hazal döktürüyor..ama şunu da anlamıyorum yasemin selin ve nil in üçlü toplantısından çal yağhaz yaz mesela yağız üstünü değiştirsin dişini fircalasin spor sahnesini 1 dakika daha uzat yani ne kaybedersiniz yağhaz bu dizinin mücevheri bunu çok uzun zaman
    önce anladım ama mücevher her zaman değerlidir ve artık kullanmak için ne bekliyorsunuz böyle bir uyum yakalanmış ki çok zor bunu yakalamak ne bekliyorsunuz..

Neyse sakinlesiyorum ve en beğendiğim sahneye geliyorum hazan in annesini bile silebilecek kadar önem verdiği değer verdiği kaybetmekten korktuğu bir adam yağız egemen..gercekten de bir insanın kaybetmekten korkması gerektiği biri..nihayet hazan in da iç seslerini duyduk kendini bir nebze sorguladı irade savaşı verdi..
    Bu hazan in zaten bilinçaltına itip ötelediği bir duyguydu artık gün yüzüne çıktı diyebilirim geç oldu ama oldu sonunda..

Ben onu kaybederim sende beni kaybedersin
    Sana anne demem yemin ederim
    Bunu hazan in annesine 2.yapisi 2.soyleyisi
    Ilki de kerimeye para vermeye kalktığında.. .soylemisti hazan bunun aynısını "sana anne demem..

Uzak duracaksin bu kadar..o işler malesef öyle olmuyor hazan senin iraden o kadar güçlü değil gözlerini alamayisina ne demeliyim 😍

Bir küçük irade meselesi her zaman yaptığın şey
    Yoruldum anne kalbim yorgun iradem yorgun..

Sırmacım artık sal şu çocuğu dök ortaya
    yağhaz i bir sal artık.. .
    Yaşadıkları yaşayamadıklarından daha çok koyar insana

Yağız Egemen 💔

Durum:
    >DOLUNAY< - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    21

Aldığı Beğeni: 87

Bahsedilme
    0 Mesaj

Şimdi bu bölüm ile iyice anladım hep dediğim gibi bu evlatlık işi 38-39 da patlıcak Yağız o zaman öğrenicek ve büyük patlıcak o zamana kadar sürdürücekler, işte şu çıktı şu oldu aman sakladılar aman gizlediler aman tam bilcekken bilemediler olucakta olucak... ancak gerçekten bıkkınlık geldi yani... Hele bölüm boyu Yağız'ın sokulduğu konum neydi öyle adamı deli edecekler en sonunda birde 4-5 bölüm daha bunun süreceğini düşününce kalbim sıkışıyor daha ne kadar aptal yerine konacak bu çocuk, yasolarda nilde herkes duruma ayacak neredeyse hala bu çocuk en güvendiklerininden tonlarca yalan duysun :hıh

Dizi epey slow motion ilerliyor, evet. Bunu konuları uzatmak namına yapıyorlar ki esas beklenen şey tükenmesin ve ondan gıdım gıdım veriyorlarki adet yerini bulsun. Ama bölüm boyuda yan karakter saçmalıklarına boğuluncada izleyicide boğuluyor gına geliyor, ve özellikle son 2-3 bölümdür başında kısacık bi ekşin var sonra full durgun ilerleyiş ve son 15 dk bir anda nabız yükseliyor hikayede ama anlamalılar ki bu sıkıyor izleyiciyi herkes 140 dk içinde son 15 dk lık ekşin için bölüm beklemez hele de çekici rakipler geliyorken...
    Yağız öğrenemeyecek biliyoruz tahmini hiç zor değil, hatta Sinan da olayı döndürecek bence başka şeye bağlanıcak, hala ilerleme yok bu olmuyor...
    Benim evlatlık Yağız olsun istediğimin sebeplerinden birininde evlatlık olayının dramını ondan görmek istememdi ama bu bölüm izlerken bi an durdum ve anladım ki eee biz kendini evlatlık olmadığını bilen ama evlatlıkmış gibi olaylar yaşayan bir adet Sinan izliyoruz :img-hyste eee ne anladım ben bundan, o evlatlıkmış gibi babasına kinlenen yıkılıp kalkan bi daha dağılan bir Sinan tüm dramajiyi şu an Sinan üzerinden yürütmeyi yapan Sırma hanım umarım Yağız'a da bişey bırakmışsınızdır inşallah img-swoon Yağız'ın acısını bir Yağız yaşasın artık rica edicem, çocuk anca "gene ne haltlar oluyor da ben yine uyutulmaya çalışılıyorum acaba da yine yemiş gibi yapma halindeyim" de, el vicdan yani... :img-beee:

Yağız... :865323
    Hala ayak üstü tonla yalan duyman zaten çok asabımı bozuyor ama birde Hazan'ın anlamlandıramadığın yada anlamlandırmaktan korktuğun "seni hiç kaybetmek istemiyorum biliyor musun?" lafı ile nasıl dengen bozuldu ve tek sığınağına bu derde derman için koştun ama bilmiyorsun ki o aşk nasıl sana gelirken sormadı ise kalbin nasıl ısındı ise bir anda aynı şekilde sen ne kadar yok saysan da o sana sormadan büyüyor kök salıyor seni yutuyor, senin gibi bir adamın bile iradesini zorluyor, sarsıyor, yoruyor, en çokta kalbini... öyle bir hale getiriyor ki annesinin yamacında sessizce dökülürken ağzından kelimeler acı fizikselleşiyor Yağız Egemen'in gözünden yaş olup akıveriyor...
    "Sana burada en son onu sana anlattığım gece, bu kadar zor olacağını hiç tahmin etmemiştim. Hayatımda ilk defa kaçıp gitmek istedim, ama olmadı işte bak, yine dizinin dibindeyim. Oğlunun haline bak anne, bu aşk hiç yaramadı, bu aşk hiç yaramadı oğluna bak. (utana sıkıla yine toprağına sığınmaya geldim, yine sana sığınmaya geldim)
    Konuşamıyorum bile, artık senin toprağına bile yüksek sesle konuşamıcak kadar yorgunum. Aklım yorgun, vicdanım, iradem yorgun... en çokta kalbim yorgun anne... Sessiz sedasız sevmekten (çok yorgun...) olmadı anne, bu sefer toprağından teselli bulamadım... "

Bölümün en sevdiğim sahnesi oldu, burada bende Yağız ile birlikte duygulandım ve gözlerim doldu, acısını hissettim yine içimde :img-cray: bunları dinlerken bu süregelen durumdan çok yorgun Yağız'ı gördük ve bunla birlikte aşkının zamanla sönmesini beklerken dahada artmasını artık git gide daha da zorlandığını gördük, aşk büyüyor ama kendi ateşinde yanıyor gitmek istiyor gidemiyor kalmak istiyor daha da zor oluyor, yani ne kadar kaçarsa kaçsın hayat onu daha da kaçtığına yakalatıyor ve en önemliside sanırım artık Yağız'a annesi bile iyi gelmiyor Yağız beklediğimden çok daha yorgun
    Yağız'ın bu yorgun ve çıkmaz hali ile Hazan'ın kalp sesini susturmaya başlaması aklıma Nilüfer'in Kavak Yelleri şarkılarını getirdi, resmen şu anki durumlarını anlatıyor şarkı, ne diyor şarkıda;
    Delilik biliyorum senle olmak delilik
    Takılıp kaldım karşı koymam imkansız
    Yaşanan yıllarım senden çok daha fazla
    Hüzünlerim alır gider sevinçlerimi
    İçimde yılgın rüzgarların ayak sesleri
    Sende daha yeni yeni kavak yelleri
    Doğrusu yanlışı ağrısı sancısı ne varsa yaşanacak
    Gözyaşı ayrılık pişmanlık dargınlık hepsi benim olacak
    Al beni sarıl bana beni koru kollarında korkuyorum

Kaçmayı çok denedim ansızın bu sevgiden
    Kaç kere yenik düştüm istemeyin bunu benden
    Sarhoş tutkularım koynumda ben bir deli
    İş işten geçti artık dönemem geri
    Doğrusu yanlışı ağrısı sancısı ne varsa yaşanacak
    Gözyaşı ayrılık pişmanlık dargınlık hepsi benim olacak
    Al beni sarıl bana beni koru kollarında korkuyorum

"Hazan, Hazan'a bişey mi oldu?" işte öyle bir anda aklın gider ilk akla o gelir Yağızcım, ah ah

Hazan hanım, Hazan hanım :)
    "ben onu kaybederim sen de kızını kaybedersin, yemin ediyorum, sana anne demem, yemin ediyorum!"

Anneni bu konu için ikinci karşı koyuşun ama Fazilet unuturmu anlamaz mı anladı hemen kızının o dolan gözlerinde yaprak gibi titremesinden solan benzinden ve direyetli söyleyişinden gemileri yakıp bunları demesinden...
    "uzak durucaksın, uzak.."
    Sen ne oldun ya, artık kendi kendine mi konuşmalara başladın hadi bakalım :) Hazan git gide duygularının ve hislerinin farkına varıyor ama kağnı hızımıza da anca tabi bu uyanış... dedim ya yolun çok başındasın daha Yağız'ı yollarının başındasın, daha O başkasını seviyor zannederek gözlerinin önünde yaşananlara içindeki fırtınaları susturup lal kesileceksin de o fırtına seni yutacak, daha onla hiç olamayacağına sanarak aklına uyduğunu sanıp kendine yarattığın ateşte yanacaksında sesini duyan olmayacak... Yeni başlıyoruz
    Son sahnede annesi söyliceğeni ima ettiği an dolan gözler ile yine yaprak gibi titremen, ha tabi birazda tam o andan önce Yağız'ın gerçekten sinirlendiğini ve sabrının bittiği görmen ile üstüne "kusura bakma ama artık buraya kadar" restinin üstünede gelmesi etkiyi hızlandırdı...
    Yağız sen daha çok sinirlen bu arada nede güzel oluyorsun, zaten hakkediyorsun sonuna kadar sinirlenmeyi yakışıyorda bir an önce öğrensende herkesi haşlaşan bende zevkle izlesem ne dersin :) Zaten karşında aşkından kıvrandığın kadın bile olsa kendinden taviz vermiyorsun -ki bu haline bayılıyorum- neler neler izleriz...

Spor salonu sahnesi çok güzeldi ama tabi ki de çook kısaydı uzun olursa maazallah kıyamet kopar onun yerine 20 dk selin ve avaresi kesintisiz yayın olmalı...
    Hazan'ın Yağız'a uzak dur, uzak lafının hemen ardından aynalardan bakması güzeldi bu arada Yağızcım zaten irade irade diye diye dolanıp duruyor devamlı, eskiden kendi kendini frenliyordu üstüne şimdi anlamlandıramadığı Hazan tavırlarıda var, birde hala bilmediği yalanlar dağı, bu dizinin adı "en son Yağız duyar her sırrı fazo bilir" olmalı :img-hyste cidden herşeyi bilen Fazo hiç bişey bilmeyen Yağız

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    92

Aldığı Beğeni: 183

Bahsedilme
    5 Mesaj

Yağız ve Yasin’e Jon Snow’un “know nothing” tshirtlerinden giydirseler olur... İkisinin de dünyadan haberi Yok... Faziletin kızlarına bulaşmanın hazin sonu... Birde sahneler are arda geldi tamirhane sahnesi ile evde koptuk bu ikisine... Bişeyler öğrendiklerinde Yağızım ve Yasinim beraber içmeye filan gitsin, Faziletin kızlarının arkasından sövsün istiyorum... Tek sorun Yağız hala “Selin ve kocası” evresini geçemedi.. İmalı imalı söylüyor her seferinde.. Yediremedi felsefik..
    İzlerken aklına geldi Sevinç çok kıskanç bir kadınmış.. Hazım Yağız’a ekstra düşkün davrandıysa onu kıskanmış ve annelik işini boşlamış olabilir.. Kadın rüyalara girip trip atıyor neden olmasın?
    Hazımın Ece’ye ilgisi de verilmeye başlandı... Korkuyorum...

Durum:
    Marvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    12

Aldığı Beğeni: 103

Bahsedilme
    0 Mesaj

Evlatlık kim çıkarsa bu saatten sonra bir önemi yok mevzu çok laçkalaştı artık.Yağızın geçireceği her duygusal travmayı önce Sinan’a geçirterek sıradanlaştırılıyor zaten bir ağırlığı kalmadı.Benim şu an odağım gerçekleri öğrenen Yağız’ın Hazan’a alacağı tavır onun için izliyorum diziyi. Bu dizinin probkemi dengesiz rol dağılımı bir sahne 5 dk sürüyo başka bir sahne 15 sn sürüyo sonra yine 6 7 dk lık bir sahne giriyor bu nasıl bir kurgu düzenlemesi anlamak mümkün değil. Çok türk dizisi izlemedim ama izlediğim bir kaç tanesinde de böyle bir şey yoktu bir sahne kesilmeden 10 dk verilip diğeri kesik kesik verilmezdi. Bugün ki bölümde bitmek bilmeyen bir sahnenin arasına 10 sn falan süren Hazan’ın Yağız’a iyi geceler dediği bir sahne vardı şaka mısınız siz 10 sn böyle bir sahne vereceğine hiç koyma daha iyi koyuyosan da hakkını ver o sahnede dişe dokunur bir şey olsun.Ve artık ciddi anlamda Selün kusucam onun sinir krizlerinden de dişlerini sıkarak konuşmasından da Eceyle zerre ilgi çekici olmayan entrikalarından da gına geldi.Ecsini yakıştırmıyorum ama sırf şu gereksiz sahneler ve ecyassel üçgeninden kurtulmak için bile olsun istiyorum.Kerime Sinan ikilisine modum Hazan gibi resmen darallardan daral beğen.O kadar haklısın ki Hazancım ben de o evde kerime sinanı bırakıp spor salonuna Yağız’ı kesmeye giderdim.Yağhazla ilgili güzel gelişmeler oluyor ölümüne kankayız devri bitti. Tekrar sexual tansion devrine geçtik oh bee! En sevdiğim üçgende vardı bu bölüm yağhazfaz üçgeni her üçgenin cılkını çıkartır inşallah hastasıyım bu üçlünün Fazilet Yağıza Yağız efendi deyip duruyor nasıl olmam adadasda

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    92

Aldığı Beğeni: 183

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı >DOLUNAY< Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim evlatlık Yağız olsun istediğimin sebeplerinden birininde evlatlık olayının dramını ondan görmek istememdi ama bu bölüm izlerken bi an durdum ve anladım ki eee biz kendini evlatlık olmadığını bilen ama evlatlıkmış gibi olaylar yaşayan bir adet Sinan izliyoruz :img-hyste eee ne anladım ben bundan, o evlatlıkmış gibi babasına kinlenen yıkılıp kalkan bi daha dağılan bir Sinan tüm dramajiyi şu an Sinan üzerinden yürütmeyi yapan Sırma hanım umarım Yağız'a da bişey bırakmışsınızdır inşallah img-swoon Yağız'ın acısını bir Yağız yaşasın artık rica edicem, çocuk anca "gene ne haltlar oluyor da ben yine uyutulmaya çalışılıyorum acaba da yine yemiş gibi yapma halindeyim" de, el vicdan yani...

O kadar haklısın ki... Sinan’ın vızıldamasını çekemem diye kaç hafta önce yazmıştım.. Yağız olmadığına %100 emin olduğum halde Yağız çıksın dedim çünkü onu izlemek istiyordum... Eee ben ne anladım bu işten... Biz niye Sinan’ı izliyoruz? Çocukluk travması olan Yağız, babasıyla özel ilişkisi olan Yağız, annesinin yerden kaldırmadığı Yağız, yalana karşı sarımsak görmüş vampir tepkisi veren Yağız... Yaşasın işte çocuk dramı... Sinan neyin dramını yaşıyor anlayan beri gelsin... Yorumlayacağım yorumlayamıyorum
    Hem lansmandan otel odasını rezaletini hemde evlatlık olmadığı halde evlatlığı üstlenme işini burada çok önceden konuşmuştuk... Yağız bunu yapar dedik... Sağolsun Sırma alıp Sinan’a yazdı... Sonra vay efendim seyirci neden böyle... Kendimi ihanete uğramış gibi hissediyorum yeminle...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)