Sayfa 149/201 İlkİlk ... 4999139145146147148149150151152153159199 ... SonSon
1001 sonuçtan 741 ile 745 arası

Konu: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    KaNoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ÇağlarE & EnginA
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 76

Bahsedilme
    0 Mesaj

Nasıl ki o otel odasında yağız egemen o asi hazan çamkirandan etkilendiliyse,nasıl ki o ayakkabıları saatlerce seyrettiyse (sirmacim o ayakkabıyı yine bir yerden çıkaracağını umuyorum çünkü o ayakkabı yağhaz in kutsallarından biri çünkü o tanıştıkları geceye ait tanışmaları ilk arabada su sicratmayla başlamış olsa da o ayakkabı çok degerli)birgün tekrar çıkaracağını umut ediyorumm..

Yani demem o ki nasıl ki o gece yağız hazan dan etkilendiyse hazan da nefret nefret diyerek yağız dan etkilendi.. Yağız in aşkı benim gözüm de bugüne kadar ne kadar dizi seyrettiysem hepsinden güçlü,hepsinden guzel ve hepsinden değerli.Yağız in aşkının üstüne fhvk nda aşk tanımıyorum.. Ama şu var ki hazan da en az yağız kadar guzel seviyor..

Bende bu yolda ilk adımı hazan in atacağını iradesini asla koruyamayacagini düşünüyorum.. Yağız her ne kadar aklı ve mantığıyla da hareket etse aşka karşı ne mantık ne akıl işler.. Ve o aşka derinden düştü.. Hazan da daha çok duygularıyla hareket eden bir kız korumacı sevdikleri için bir çok şeyi feda edebilecek biri.. Hazan daha çok duygularıyla ve kalbiyle hareket ettiği için asla kendine söz geçiremez ve ilk yenik düşen olur..Bu aşka

Hazan sinan a hic bir zaman aşık olmadı sinan da hazan a..Hazan için bu bir hayaldi ulaştı yaşayacağını yaşadı..Yaşadidan kastım aşk değil merak hazan bir hayali bir merakı yaşadı .

Sinan a gelince sinanin ki ise tamamen hazan in ilgi gösteren bir kız olmasıydı yani sinan hazan in ilgisini sevdi hazan in onunla ilgilenmesini..Bu ikisi hiç bir zaman gerçek anlamda bir aşk yaşamadı.. Ilki gercekten aşk olsaydı öyle devam ederdi..Ama gerçek yağız hazanin gerçeği yağız yağız in da hazan..Birbirinin hem zehri hem panzehri gibi..Yani ikisi başından beri sadece birbirine aitti sadece arada olanların yaşanması gerekiyormuş demek bazı şeyleri görmek için..

Hazan iradesi zayıf olan taraf demiştim ve cokta kıskanç hazan i 34 bolumdur ilk defa böyle görmüş olmamız bile gerçek aşkının kime ait olduğunu açıklamak için tek başına yeterli bir sebep.. Hazan ı asla böyle görmedik çünkü.soz konusu gerçek bir aşk gerçek bir kıskançlık ve kaybetme korkusuysa işte böyle tırnaklar çıkar .. Hazan biraz psikopat ama olsun bu hazan çok tatlı..kendini kıskandı ya yağız in başka birine ait olup başka birine dokunuyor olma ihtimali bile hazan ı delirtmeye yetiyor..Hazan zaten kendini ele veriyordu bundan sonra 2 katı daha fazla ele verecek çünkü duyguları bilinçaltından cikti hazan uyandı dolayısıyla nasıl ki bir dönem amerika mevzusuna taktiysa buna daha feci takacak..

Hatta patlama noktası farah ın yağız a dokunduğunu düşündükçe deliren hazan dan gelecek öyle de hem naif hem tutku dolu bir sahne bekliyorum..Bunun fitilini yağız da yakabilir hazan da ..Ama hazan yakacak gibi :)
    Yaşadıkları yaşayamadıklarından daha çok koyar insana

Yağız Egemen 💔

2. Beğenenler;
    defiko1 (12-02-18), ludere (15-02-18), sebebin (12-02-18)

Durum:
    rize^Li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 15

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben bu diziyi ne için izledim, neden izledim? İzaha gerek yok, istedim izledim.

Ders çalışırken fonda mutlaka bir adet bol fon müzikli yerli dizi dönmesine alışkın olan ben yeni serüvenim (KPSS) için bu diziyi seçtim. Bir iki bölüm derken kendimi kitapları bırakmış sahneleri atlaya atlaya Yağız-Hazan arayıp izlerken buldum. Kısa sürede Yağız, Hazan biraz da Sinan sahnesi izleyerek güncele yetiştim. (Verdiğim en sağlıklı karar Yasemin, Ece, bir de dış gebe kızın sahnelerini direkt atlamak oluyor. )

Dizi tam olarak Bir İstanbul Masalı cosplayi gibi başladı. İlk sezon sonuna kadar da öyle devam etti. Yağız ve Hazan'ın birbirlerini tanıma ve etkilenme süreci yavaş ama emin adımlarla ilerliyordu. Ne olduysa 2. sezon dizi birden yön değiştirdi. Aklı havada Sinan körkütük aşık oldu, Hazan kendini öğrendiği gerçeklere rağmen koyuverdi. Dizinin temeli Hazan ve Yağız değilmiş gibi Sinan Hazan çiftine ağırlık verilmeye başlandı. Hobaaa noluyoruz derken bir bölümü beş dakikada bitirdiğim zamanlar geldi. Soğudum diziden. Yine de Hazan ve Yağız'ın bir iki dakikalık sahneleri için takip ettim.

Yayınlanan son bölümde çok tatmin edici sahneler vardı. Hazan ve Yağız'ı böyle izlemek hoşuma gidiyor ama saf bir lezzet alıyor muyum? Tabii ki hayır. Hikayeden tamamen bağımsız olarak izliyorum onların sahnesini. İçinde bulundukları üçgen yokmuş gibi.

Sezon finalinden sonra Hazan ve Sinan hiç sevgili olmasalardı, Hazan hayal kırıklığı ile aşk sandığı şeyin uzaktan gördüğü kişiye hayranlık olduğunu anlasaydı, Sinan Hazan'ı sevdiği için değil de reddedilmeye dayanamadığı için peşinden koşsaydı, Yağız ise Sinan'ın gerçekten Hazan'a aşık olduğunu düşünerek yine bu bölüme kadar sergilediği tavırları sergileseydi şu anda her şeyiyle savunabileceğim bir çifti izliyor olurdum.

Hazan hayatının orta noktasına bomba gibi düşen ve kendini paralamasına neden olan otel odası gerçeğini öğrendiği halde Yağız'ı tanımıyorken bile burnundan fitil fitil getirmişken Sinan'a ağzını açıp bir laf dahi etmedi. Sinan her gece başka bir barda gezerken, iddia uğruna Hazan'ın duygularını yok sayarken birden Romeo'ya evrildi. Hazan ve Sinan gerçek bir ilişki yaşadı. Olaylar bu noktaya gelince Yağız'ın hislerini ne kadar severek izlesem de (Hayır Yağız kardeşinin sevgilisine aşık olmadı, Yağız hoşlanmaya ve ciddi anlamda Hazan'dan etkilenmeye başladığında Sinan ve Hazan resmi olarak hiç sevgili olmamıştı, sezon finali de o ikili hiç birlikte olmadan Hazan Yağız yoluna girileceğini hissettirmişti bana.) şu anda kardeşinin sevgilisine kör kütük aşık olan, sürekli ortamdan uzaklaşmaya çalışsa da bir mecburiyetten her seferinde üçgenin bir köşesine yerleşen bir Yağız izliyorum. Yağız'ı Hazan'a olan aşkından dolayı ahlaksız adam ilan edemiyorum ama izlediğim şeyi de etik bulamıyorum açıkçası.

Yine gelinen noktada ne Yağız'a Hazan'a olan hislerinden ne de Sinan'a her fırsatta Nil'e gitmesinden dolayı kızabiliyorum. Kızdığım tek karakter Hazan. Bölümlerdir kendini kamufle ettiği 'kankalık' sıfatıyla Yağız'la (Yağız geri durmaya çalışsa da) flörtleşiyor. (Bkz. Amerika vedasında Hazan'ın sarılma hamlesi (Parantez içi parantez: bu sahnede Yağız Hazan'ı çeviriyor.)) Duyguları 180 derece değiştiği için sevgili olan Sinan'a arkadaşıymış gibi davranıyor.
    Kanka dediği Yağız'a hoşlandığı kişiymiş gibi davranırken, sevgilisine arkadaşıymış gibi davranan Hazan, Yağız ve Sinan'ı hareketlerinde haklı bir zemine oturtuyor.

Keşke 13. bölümden sonra senaryo Hazan ve Sinan'ın aydınlanışı ve birbirlerini sevmediklerini anlayışı, Hazan ve Yağız'ın birbirlerinden hoşlanmaya başlaması ve Yağız'ın Sinan için kendini geri tutmaya çabalaması olarak işlenseydi. Şimdi girilen yol ve işlenen çift izleyiciye çok daha etik gelirdi ve hikaye çok daha lezzetli ve doyurucu olurdu.

4. Beğenenler;
    aslanselda (14-02-18), defiko1 (12-02-18), emos90 (12-02-18), ferni (14-02-18), hazanyagmuru (16-02-18), justitia (12-02-18), nazella (16-02-18)

Durum:
    marmaris44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Marsilya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    7

Aldığı Beğeni: 10

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ah Yağız'ım ah! Ne bitmez çilen varmış senin. Ailenin her üyesine karşı kendini sorumlu hissetmen yetmezmiş gibi ki hepsi hasta ruhlu . Şimdi birde hem katil hemde piskopat bi annen oldu. Allahtan sen bu gerçeği daha öğrenmedin. Hala inanmıyorum Yağız'ın bu kadının çocuğu olduğuna . Eminim bu evlatlık meselesinin altından çok farklı bir hikaye çıkacak. Hazım bey güya yıllarca bu olay ortaya çıkmasın diye her türlü ihtimali düşünüp önlem almıştı. Hala aklım almıyor. Bir insan üvey olduğunu bildiği halde bu çocuğu öz çocuklarından daha fazla sevip tüm geleceğini ona emanet etmeyi Nasıl düşünebilir? Bana hiç mantıklı gelmiyor. Hazım beyin Yağız'a olan sevgisini ve ilgisini öz çocukları bile kıskançlıkla izlerken ve bu durumu çekemezken ( çocukları derken Gökhan'ı kast etmiştim) çünkü bir tek O kendini Yağız la rakip olarak görüyor. Bu kısmı gerçekten anlaşılmaz. Kerime'nin kocasının öldürülmesi mevzusunun altından kesinlikle bambaşka bir hikaye çıkacak adım gibi eminim. Gelelim Sinan efendiye , bu bölüm ne yapmaya çalıştı Allah aşkına birdenbire bu Nil olayı nerden çıktı. Nil de kalmasında ki mantık nedir yani. Güya çok sevdiği kızın elinin bile farkına varamadı. Allah herkese Yağız Egemen gibi bir aşık nasip etsin diyorum. Böyle seven bir adam varsa tabi. YağHaz ın tüm sahneleri beni benden aldı valla. Zaten dizide beni tek çeken şey ikisinden başkası değil. Yağız çok çaresiz kaldı. Yine sevdikleri için kendi duygularını bir kenara bıraktı. Bu adam daha ne kadar kendinden vazgeçmek zorunda kalacak sayın Sırma Yanık?

6. Beğenenler;
    emos90 (13-02-18), ferni (14-02-18), justitia (12-02-18)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    91

Aldığı Beğeni: 182

Bahsedilme
    5 Mesaj

Final dedikodularını gördüm fakat pek inanmadım çünkü ratingler öyle düşük değil. Ama ne olur ne olmaz, biterse de umarım saçmalamadan biter. Üçgen görmek istemiyorum please. Son bölümdeki hazan sinan sahnelerini bile değiştirmeden izledim İlk defa keyif aldım bemde şoktayım Boş olaylar ile harcadığı bölümlere yansın Sırma ne diyeyim Şimdi final yazmaya çalışsa hayatta yazamaz nasıl olacak bütün olayları bağlaması imkansız, yazık valla

8. Beğenenler;
    ferni (14-02-18), ludere (15-02-18)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    91

Aldığı Beğeni: 182

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı Marvin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Hazan baya coştu. Yandere oldu çıktı başımıza elini kesmek nedir. Sevdim mi abartırım ekolünden mi gidiyor nedir. Mirai nikki diye anime vardı orda esas kızımız yandere karakterdi hoşlandığı oğlan için kendine zarar veriyordu oğlanan sulanan kızı testereyle doğramıştı oğlana zarar vermek isteyenleri öldürüyordu.Aklıma o geldi 😂😂 Hazan yeni gelen kıza saç baş girmez inşallah😂İnşallah içindeki psikopat yandere kızı Kerimede çıkarırda kurtuluruz.Kerime çıktığında cidden ekrana kafa atmak istiyorum. Rahatsız edicilikte sınır tanımıyor.Bir de esas sinir olduğum çilekeş ana edebiyatı yapması senin derdin oğluna kavuşmak değilmişki derdin güç elde etmekmiş. Hazan’a ne yapıcak onu da anlamadım önceleri kızın moralini psikolojisini bozar en fazla diyordum da bu ruh hastası fiziksel zarar da verir kesin. Yağız’ın annesi Fazilet çıkamıyor mu yağfaz shipim canon olurdu hem bu bölümde yalının önündeki bakışmaları ilk sezondaki yağhaz bakışmalarına kafa tutardı resmenNolur Faziletin Yağıza kaynana triplerini görmeden dizi bitmesin ben çok eğleniyorum.Diğer eğlendiğim sahnede Sinan’ın mr darcy kim demesiydi galiba😂Sinan edebiyat derslerinde kapşonun altından kulaklıkla müzik dinliyordun demi yavrum sen ahahaa mükemmel bir sahneydi.Son sahnenin oyun olduğu çok barizdi zaten o prodüksiyonu Sinan’a hazırlamıştı Hazan’a kısmet oldu.Sevgililik oyununu anlamakla birlikte çünkü baya üzerine gittiler bu bölüm çocuğun başka seçeneği kalmamıştı. İlla kanıtlamak için bak biz seviştik modunda mı olması gerekti el ele şirkete gelseniz de inanacaklardı zaten orası biraz zorlamaydı da muhtemelen Hazan’ın hayal kırıklığının daha büyük olması için yaptılar.
    Yalının önündeki Yağız-Fazilet bakışması neydi.. Off süperdi... Birbirlerine sürekli ters ters baksınlar, laf çarpsınlar çok eğlenceli... Fazilet geçen sezon Yağız için “tersi pis” deyip ürküyordu ama bakıyorum artık çatır çatır laf sokuyor... Favorim hala yemek masasında oturan Yağız’ı elindeki maşa ile tehdit eden Fazilet... Bu nasıl nefret?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)