Sayfa 157/201 İlkİlk ... 57107147153154155156157158159160161167 ... SonSon
1001 sonuçtan 781 ile 785 arası

Konu: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    42
    Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı KaNoLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an 35 bölüm izledik
    Sana şunu söyleyebilirim hazna ve yağız in olacağına inancımız sonsuzdu yağız ve hazan en başından nefretle çok güçlü bir duyguyla yol aldılar.yanlis anlamalar aradaki yalanlar karmasalar derken birbirlerini zaman içerisinde kimsenin tanimadigi kadar iyi tanıdılar
    Belki biraz geç girildi konuya bazı şeyler uzatıldı ama gönül rahatlığıyla izleyebilrisin.
    Çünkü en baştan güven, sevgi aşk çok güçlü bir şekilde oturtuldu.. temeli saglam yani günümüz ya da geçmişteki çiftlerden çok farklı ve özel en azından benim için..
    Yağız çok özel bir karakter yağhaz da oyle
    Teşekkür ederim cevabınız için, birkaç sahnelerini izledim de.. Yağız'la inanılmaz bir bağ kurdum kendimce. Bu tip dizilerin senaristleri biraz ikili oynar ama dilerim Yağız mutlu olabilir sonunda ya.

Alıntı Vahide_Merve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhabalar bye Yağız ve Hazan arasında gerçekten bir şeyler var Hem de ilk bölümden itibaren. Önce nefretle başlayan yanlış anlaşılmalarla dolu tanışmaları büyük bir aşka dönüştü. Bu bölüm itibariyle de Yağız’ın platonik olmadığını anladık. Yağız ve Hazan arasındakinin ince ince işlenmesi, aralarında geçen en ufak sözün bile anlamlı olması beni bu çifte bağlayan esas sebep. Ancak bu sürenin üçgen sebebiyle oldukça uzaması ve bu sürede Hazan’dan soğuma noktasına gelmem gibi bir durum da oldu ne yazık ki :calis
    Hep böyle olmaz mı zaten birinden birini illaki dönülmez yola koyar senarist.. Hazan'ın duygularıyla verdiği savaş sahnelerini izledim. Umudum daha bir arttı da temkinli davranıyorum yine de. Damdan düşer gibi değil de tane tane işlenmesi iyi olmuş bu hikayenin.Teşekkür ederim cevabınız için..

Durum:
    >DOLUNAY< - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Şimdi bu Farah olayına ben baştan epey olumlu baktım şuan da da aslında çokta olumsuz noktada değilim yani henüz diyelim daha karakterin neler yaptığını görmedik o yüzden geliş bölümüyle bir nötrlük durumum var karaktere
    ancak karakterde her yöne evrilebilecek hal vardı, belkide Sırma hanım bilerek böyle yazdı, Yağız'a aşık olmuş olması eskiden ya da hala devam etmesi aslında sorun değil olabilir sonuçta insan sevdiği birinin iyiliği içinde bi çabaya girebilir, eskiden aşık olmuştur ama Yağız'dan bi şey olmayınca ve olmayacağına emin olunca arkadaş kalmayı yeğlemiştir hiç konusunu açmamıştır, mesele bu duygusu için Yağız'ın güvenini ve zaafını kullanarak sömürmesin yani bu da ikinci ihtimal. Şimdi bölümde öyle bir portre çizilmişki bu iki yönede yorulabilecek şekilde, bi bakış sanki Yağız'ı çok seven ve düşünen biri olarak Hazan'ın da duygularından anlamış ve ikisinide uyandırma peşinde bilerek ortalığı kızıştırıyor gibi devamlı üstlerine gidiyor, bir bakışta tersine zıtlık oluşturup ara bozmak ve sınırları zorlamak için hareket ediyor gibi. Bu ikili yazım bence ilerleyen bölüm ve bölümlerde çözülür, şuan pek net değilim. Ama dediğim gibi bence herşeye dönüşme potansiyeli var karakterin. Belkide ileride evlatlık olayı patlayınca Hazan ile Yağız arasına yalan-gerçek girince Farah meydane çıkacak ki bence kuvvetle muhtemel şuan karakter ne amaçlı olsada bu olucak, Yağız'ı düşündüğü belli ve Yağız'ın yıkılması durumunda yanında güveneceği sevdiği kimse kalmayınca yanında olacak "buddy" si Farah olucaktır.... Tabi yaşayıp görücez, bana öyle geliyor şuan...

Fragmana gelince
    hah zaten Kerime'nin bir haltlar edeceği belliydi , Hazan'ı kafaya takmıştı zaten, birde adam tutuyor bu iş için kendini belli etmemek içinde tabi, aklı buna çalıştıysa bu kadın bu olaya Yağız'ı da çekicektir o yüzden kendide dışarıda dahil olucak herhalde, ruh hastası :img-beee: amacı zaten aklındakilere delil sunmak ve Hazan-Yağız'ın canını yakmak ... bu kadın bir de Yağız gibi bir adam ile DNA ortağı aman allahım, allahtan baba da varda bu işte ona tutunuyorum :img-hyste bir yanı buz bir yanı ateş
    Bu kadın abuk subuk gözleri garip baka baka saldırıp duruyor ya Hazan'a eğer Yağız'ın oğlu olduğunu öğrenseydi bu seferde Yağız-Hazan arasında gördüklerini göğsünü gere gere söylerdi, rüzgarın delişine göre yani... Bu kadar olaydan sonra akıl hastanesi paklar onu sanırım ya da kısadan ölsün herkes rahat :)
    Fazo söylemicektir Yağız-Hazan'ın o manzarası karşısında, kazara düşmüşler aslında çokta şee yapmamak lazım :) Yalnız Yağız çok kızacaktır Farah'a Hazan zaten çoşmuş eşyalara girişmiş ki haksızda değil
    Yağız'dan ona zamanında sorulan soru Hazan'a geliyor "kafayı koymuşsun gidiceksin orasını anladım, ama neden?" Aşktan Yağızcım, aşktan... <3 :img-in_lo ama nereye kadar nereye kaçacak kendinden...
    Bu kaçırılma olayının suyunu çıkarıp büyük bir olaya dönüşmeden elinden bırakmaz Sırma hanım o yüzden olaylar olaylar diyorum, ne ekşinler olucak allah bilir, bu şekilde Yağız ve Hazan'ın kaybetme korkularınıda görücez ki bu duygu onların aşklarını gömmelerini zorlucaktır :img-in_lo

EK:
    36. Bölüm:Kerime, Hazan'ı tuzağına çekmeyi başarıyor
    Şahit olduklarıyla çılgına dönen Fazilet, Sinan’ın ipini çekmek için soluğu Hazan’ın yanında alırken, Hazan ve Yağız arasında yükselen Farah gerilimi Fazilet’i başka bir korkunun pençesine atar. Annesinin yüzüne vurduklarıyla neye uğradığını şaşıran Hazan’ın yapmak zorunda kaldığı seçim dengeleri bir kez daha değiştirir. Hazım’ın kararlılığı ve Yasemin’in yenilgiyi hazmedememesiyle yalıda olaylar çığırından çıkarken, Kerime’nin elde ettiği kozu sahaya sürmesi Fazilet’i altüst eder. Yağız’a olan duygularından daha fazla kaçamayan Hazan, kendi kalbiyle kıran kırana bir savaşa tutuşurken Yağız ve Hazan arasındaki tansiyon da yükselmeye başlar. Hazan duygularının ağırlığıyla tamamen kendi dünyasına kapanmışken Kerime’nin kendisi için büyük bir tehdit oluşturduğundan habersizdir. Hazım ve Fazilet, Kerime’ye karşı güçlerini birleştirir ancak Hazım’ın Sinan’dan Kerime ile ilgili destek istemesi büyük sırrı bir anda hiç olmadık birinin kucağına düşürür. Hazan’ı zayıf noktasından yakalayan Kerime, onu korkunç tuzağın içine çekmeyi başarırken Yağız Hazan’ı düştüğü tehlikeden kurtara bilecek midir?

Fazilet gördüklerini söylemicek zaten biliyoruz, yüzüne çarptığı da Hazan'ın sesli söylemeye cesaret edemediklerini söyler Hazan'da tahminim o laflar sonrası evde kalmayı kabul eder...
    "Yağız'a olan duygularından daha fazla kaçamayan Hazan" :img-in_lo kaçamazsın!.. duyguları daha da ağır çünkü karşılıksız sanıyor bunu düşününcede daha da eziliyor kendi içinde...
    Evlatlık olayını tahminim Nil öğrenicek, bu damarda olaylar tam tahminim gibi gidiyor git gide herkes öğrenicek evlatlık olayını ve en son Yağız öğrenicek, geliyor büyük yıkım... umarım sezon finaline bırakmazlar 39 da çıkar düşündüğüm gibi...
    Kerime dengesizi ne işler açacak bu çocukların başına kesin büyük işer açacak ah ah :img-tomatHazan kaçırılıyor ama amacı ikisinide kötü yapmak. Tahminim Hazan'ı Yağız'ı kullanarak tuzağa çekecek, Yağız'ı da Hazan'ı kullanarak... Birde tehlikeden denmiş ne gibi bir saykoluk yaptıda bu çocuklar tehlikeye düşecekler... ama bu olayın onların karşılıklı aşklarını hissettikleri ve birbirlerine daha da bağlayacağını düşünüyorum, her şerde bir hayır vardır 37 güzel olucak bence :img-in_lo

Son Olarak Senariste Notum:
    Bizim gençlerin ikisinin de birbirine çok benzeyen, babalarının verdiği saatleri vardı, ne oldu onlara? Epeydir merak ediyorum :)

Durum:
    rize^Li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Özeti gördüm, şişiren entrikalarda bu hafta. Nil veya Yasemin üvey evlat muhabbetine tanık olacak, Yasemin bir milyon beş yüz elli beş bininci kez tehditle evde kalmaya devam edecek. Senarist ben olsam yönetmenin sahneleri çekerken yaptığı değişikliklerle daha sürprizli bir dizi izlerdim.

Durum:
    Yirmidakika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Faziletin bu olmaz olmaz tövbe bismillah olmazlarından hiç bir şey anlamadım. 😳 Sanki dünyanın sonu

İlk bakışta etik ahlaki değerler diyerek hepimizde Sinan hazan olmaz bir an önce vicdanları kirletmeden bitsin istedik. Çok şükür bitti de. 👏👏

Fazilete ne oluyor. Sanki çok kendisi çok ahlaklıymiş gibi...

1-Ece ile Yasini ayırdı. Üstelik kızı Yasin'den hamile iken. Hiç vijdanı sızlamadı bile. O kadar gözyaşına Nasıl yüreği dayandı anlamadım. Torunu öz babası dururken sırf maddi sebeplerden asla babasını bilemeyecek güya... Çocuğu yamamak için önce yağıza yanaştı. Yasin olduğunu bilmesine rağmen emelinden vazgeçmedi. Hazımı tehdit etti.

2-yağız hayali gerçekleşmeyince lise talebesi kızının babası yaşında biri evlenmesine göz yumdu. Pazarlık etti.o evlilik gerçekleştikten sonra ayrılmasın diye türlü daleveraları çevirdi.

3- kızı üzerinden para kazanmak sınıf atlamak için bütün yarışmalara soktu. Sırf o yarışmayı kazansın diye başına ne geleceğine aldırmadan otel odasına gönderdi. İyi ki o odaya ece yerine hazan gitti de yağhazın Temel'leri orada atılmış oldu.

4- Hazımın ablasının katilini ele vermeyerek suça iştirak etti. Kerimeyi işlediği suçu kullanarak tehdidi ederek kendi işlerinde kullanmaya çalıştı.

5- kendi evini yakarak hazanı evsiz bıraktı. Kız orada burada yatarken o Ece de Ece diye evlat ayırımı yaptı.

6- Yasemin'e ceza diye küçücük kızı annesinin yanında başka birini annesi diye yutturarak o küçük kızın psikolojisi ile oynadı.

Daha da yazacağım ama bu kadar örnek bile faziletin etik ve ahlaki değerlere prim vermediğini gösterir. O zaman hazan yağızla olamaz diye ne diye tutturuyor anlamadım. İş hazan yağıza gelince mi faziletin anneliği değerleri aklına geliyor. Ece gelince her şey serbest ama iş hazana gelince yağızla olmaz da olmaz. 😡😡😡Tövbe tövbe....

Fazilet neden olmasın Can'ım. Ece her haltı yiyor. Hep affediliyor. Hazan da Sinan'ı seviyorum diye yanlış Zanna kapılmış. Olabilir. Ne olmuş yani. Dünyanın sonu mu bu. Dağlara taşlara deyip işi imkansızlaştırıyorsun. Hazan Meğersem hep Yağız'ı severmiş. Bunu geç anlamış, olabilir. Sinan ile evlenmedi ya, bir kaç küçük Buse dışında Sinan ile hep kanga idi.

Fazilet bu olamaz da olamaz ne şimdi. Bu yüzden kız artık hiç Mutlu olmasın mı. Hazan senin kızın değil mi. Bi destek ver artık. O da Mutlu olsun. O olunca da biz Mutlu oluruz. Bak seni bile affedebilirm. 😊
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Durum:
    Yirmidakika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Hazan ne kadar da güzel seviyorsun sen öyle. Yağız'ın duygularını kabul edişi gizlice sevişi, çaktırmadan ki fedakarlıkları hepsi çok güzeldi. Şimdi aynı duyguları hazanda izleyeceğiz.

Hazan en başından beri o otel odasından beri yaşadıkları, hissettikleri, aşk tarifi, bütün duyguları herşey Yağız'ı gösterirken o bu belirtileri göremeyip gördüklerini de yanlış yorumlayıp , bu duyguların adresinin Sinan olduğunu zannetmişti.

Nihayet kavganın Sinan aşkın ise yağız olduğunu idrak etti. Ama ne etti.

1- yalanı hiç sevmez ama yağızı korumak düştüğü ile yalancının teki oldu.

2- ilk defa kıskançlık Ateş'inin yanıcılığı ile tanıştı.

3- aşkının karşılıksız olduğuna o kadar inanmış ki yağızdan köşe bucak kaçıyor. Dili imkansiz derken vücud dili yağız da yağız diyor.

4- Yağız'ı korumak uğruna elini paramparça ediyor. Gıkı çıkmıyor.

5- hazanım can ya karşılıksız diye yağız ile Nasıl bir köşe kapmaca oynamak öyle. Senin utanmalarını atarlarını severim.

6- o evi bile Alında Sinan'ı bahane ederek yağız için tutmuştun değil mi😊😊😊

Hazancım koy ver duygularını, yağızda öyle aynı senin gibi. Nede güzel seviyorsunuz öyle birbirini
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)