Sayfa 39/201 İlkİlk ... 293536373839404142434989139 ... SonSon
1001 sonuçtan 191 ile 195 arası

Konu: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    128

Aldığı Beğeni: 347

Bahsedilme
    4 Mesaj

Nil Yağız'a falan gelmiyor! O ihtimali herkes yol yakınken unutsun bence. Nil yüzde yüz Sinan için geliyor çünkü Sinan'la hikayesi yarım kaldı onun. Nasıl işlenir şu an için kestirmek zor ama o da bir şekilde yaşadıklarının hesabını sormak için geliyordur. Çünkü o da Sinan yüzünden kişiliğini ve ruh sağlığını kaybetti. Tıpkı Hazan'ın kişiliğini kaybetmesi gibi!

Bu da dizide sık sık vurgulandı zaten. Aldatma olmasa bile Sinan'ın susan vicdanı olmak için geliyor. Hazan bu affın altında her bölüm biraz daha ezilecek ve bu affı taşıyamayacak. Sinan'ı affettiği gibi içinde bitiren de o olacak.

Dizide Nil draması yaşanabilir. Sinan'da Nil'e arkasını dönemez kafası karışır. Çocukluk yıllarını falan hatırlayabilir kendini kötü hisseder ve Nil'le yakınlaşır. Aldatma olmasa da bu tarz yakınlaşmalar olabilir. Böyle olursa Marvin'in dediği gibi ne şiş ne de kebap yanmaz.:good::img-wink:

Durum:
    >DOLUNAY< - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    21

Aldığı Beğeni: 87

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölüm epey beğendim, duygusal bir bölüm olmuş sevdim
    Bölümün yıldızları ise Mahir bey ve Çağlar'dı :good:
    Hazım-Sevinç sahnesini çok sevdim, Hazım ile iç hesaplaşmayı epeydir bekliyordum
    o kadın gitti gideli zaten bu ailenin iki yakası bir araya gelmedi
    dediğim gibi bölüm duygusaldı, annenin gözükmesi falan güzel olmuştu
    Yağız bu aile ile alakasız evet ama annesini pek tanımıyoruz belkide ona benziyor, o kadın da asil, söyliceğini söyleyen biri olarak gösterilmişti, bir ona benzeyebilir zaten...

Havaalanı sahnesinden bir beklentim yoktu geçen hafta izlediğimiz evdeki vedadan sonra yazmıştım o sahne zaten hem duygu hemde detaylar olarak beni fazlası ile tatmin etmişti, havaalanı sahnesinde de ikisinin de evdeki veda da yapamadığı şeyi yapıp o anda istediklerini yapıp birbirine gitmeleri ve sarılmaları oldu, çok güzeldi :love01: onu yapmak istiyorlardı ve yaptılar
    Hazan'ın ona doğru gelmesiyle Yağız'ın çantasını düşürmesi ve birbirlerine doğru yürümeleri, çekimler 360 derece, çok güzel detaylandırılmış bir Yağız-Hazan sahnesi
    o andan ikisini de çıkaran yine Yağızdı "Hazan, babam..."

haberi ya Fazilet ya da Ece verimiştir Yağız'a diyordum, Fazilet verdi, çünkü onların ısrarlı aramalarına ancak açardı telefonunu Yağız

ilk sahnede Yağız'ın "Hazan!" diyişi ile son sahnede yine "Hazan!" diyişi ve Hazanı ona hep şaşkın ve güzel bakışı...

"Baba ben geldim, yolumdan döndüm geldim"
    Hazım beyin sadece Yağız'a tepki vermesi ona belli belirsiz gülümsemesi...
    Yağız'ın o çaresizliğini hissettim

Bölümün en sevdiğim kısmı kesinlikle Yağız-Hazım sahnesi, çok duygu yüklüydü
    geçen haftalarda Yağız ile babası kavga ettikten sonra buraya yazmıştım "ileride bu ilaç olayı patladığında ilk koşacaklardan sensin ve en çokta sen üzüleceksin" diye
    çünkü o Yağız
    bizim tanıdığımız Yağız bu
    o kırgınlıkları nasıl unuttu bi anda
    "Sevinç nerdesin" diyen Hazım beyin arkasından kapıyı açıp "baba" diye girmesi ile ben hüzünlendim zaten
    ah be gönlünü güzel adam nasılda koştu babasına
    gönlü el vermedi onu öyle öksüz gibi bırakmak
    uyku tutmadı
    senin güzel kalbini öperim Yağız :865323
    merhametle yaklaşması, nazikçe davranması babasına...
    Bebek gibi, aciz hale düşmüş koskoca babasını kendi evladı gibi doyurdu
    Babasının içinde hala durduğuna inandığı babasına seslendi, kahramanına, gel dedi
    Sana çok ihtiyacım var
    çok yalnızım baba
    "Baba hatırladın mı, bende küçükken karanlıktan korkardım? (sen beni Amerika'ya göndermeden önce) Annem iyi geceler diler, ışığı kapatır çıkardı odadan. Korkardım ama, utanırdım söylemeye. Sinanla Gökhan da dalga geçicek diye çekinirdim. Sonra karanlığın içinden sen gelirdin. Nasıl hissederdin, nasıl bilirdin, hiç anlamadım ama, bi anda beni o karanlığın pençesinden kurtarırdın. Işığı yakar, bi de masal anlatırdın. Sen beni karanlıktan kurtaran kahramandın baba. Hep öyleydin... Sonra ben de karanlığa alıştım, yalnızlığa alıştım, zaten alışmaktan da başka çarem yoktu. Ama artık olmaz baba. Artık yalnız kalamam. Sen olmadan olmaz. Karanlığı yenen Hazım Egemene ihtiyacım var. Babama ihtiyacım var. Sen bize lazımsın baba. Kızına çocuklarına lazımsın. Lütfen bizi hatırla baba, lütfen çocuklarını hatırla...
    Şimdi de ben sana bi masal anlatayım baba. İçinde çocuklarının olduğu çocuklarının o güzel annesinin olduğu ve onların o yıkılmaz kahramanının olduğu bir masal... İstanbulda beyaz bir yalıda kocaman bir aile yaşarmış. Ve ailenin direği de güçlü mü güçlü bir babaymış. Dört kardeş omuz omuza tüm sorunların üstesinden gelirmiş. En zor zamanlarında hep birbirlerine uzanırmış elleri. Günlerden bir gün fırtına kopmuş. O yıkılmaz dedikleri kaleleri bi anda yıkılmış. Kardeşlerin her biri bir yana savrulmuş. Ama tam her şey bitti dedikleri anda, kocaman bir el, omuzlarına uzanmış ve tüm kardeşleri tek tek bir toplanmış. Şaşkınlıkla bakmışlar o uzanan ele, "babamız" demişler "biliyoduk geliceğini, biliyoduk". Bende biliyorum baba bize geri gekiceksin, geliceksin..."

Bu güzel sözlere o halinde bile tepki verip elini oğluna uzatan ve yüzünü yoklayan Hazım bey of of bu sahne çok etkiledi beni :icon_sorr
    Şu ailede aile olmaya ve aile olgusuna Yağız kadar inanan yok sanırım...
    Böyle bir vicdana sahip ailesine düşkün değer veren kendinden ödün veren bir adam bu aileye hediye resmen, bu babaya hediye...
    Bu güzel sahne için Mahir beye ve Çağlar'a teşekkürler, o duyguları bize nasıl güzel verdiniz anlatamam, emeğinize sağlık :good:
    Bu iki oyuncuyu daha çok karşılıklı görmek istiyorum bu yüzden, birlikte çok güzel sahneler çıkarıyorlar. Umarım hep hissettiğim gibi Yağız evlatlık çıkar ve ters köşe derdinden bu ikilinin güzel sahnelerinden mahrum kalmayız.

ilk defa Yağız'a "iyi misin?" sorusunu soran oldu ölsemde gam yemem sanırım
    ve ilk defa Yağız en güçsüz anında ona destek veren güç veren şeyi Hazandan aldı, o yıkılmış halinde...

O "hayatımın en berbat gecesi" dediği gecenin baş aktörü ile canım balım olan Hazan kızımız ilk okul müsamelesi tadında bir rezillikle göğsünü gere gere güzellik çıkardık biz diyip bir güzel yiyip yuttuğu olayı, saflığı ve boş boğazlığı yüzünden jurnallemiş bulunan kız kardeşine ateş püskürüyor.
    sanki o gece o komployu kız kardeşi kurmuş idi.
    Hazan'ın tutarsızlıklarına artık yetişemiyorum yavaş olsun!..
    Hayır yani adamın yedi halttan değilde kız kardeşinin senin özenle üstünü örttüğün ay gibi bildiğin ve cümle aleme bildirdiğin şeyi söylemesine neden bu kadar yüksek perdeden tavır koyuyorsun, ne diyeyim bilemiyorum valla...

Yağız nasıl aynı bildiğimiz Yağızsa Sinan da aynı Sinandı, yine düşüncesiz yine fevri yine bencil...
    Birde abisine kardeşlik fermanı okumuyor mu çok bilirmiş gibi, senin karşında duran adam senin yaptığın her şeye rağmen seni bırakmamış sende kalkmış iyi kardeş kötü kardeş kardeşinin gerçek yüzü muhabbetlerine giriyorsun, azıcık sus be Sinan valla bak, gerçekten o kadar olay oldu kardeşlik skalası sana kalmadı hele de Yağız'a karşı söylemek, hadi diyelim yedin bi halt Hazan'a söyledin bari yorum yapma adamın suratına suratına alay eder gibi... hayır yani Ece nin boş boğazlığı abisine kurduğu tuzağı aylarca gizlemiş birisi için fazla ağırsa daha açıklayıcı anlatsaydın bizde anlasaydık neye bu kadar taktın :img-tomat

Fazileti Hanım haftalardır sorduğum soruyu hatta en son geçen bölüm sonrası sorduğum soruyu sözlere dökmüştü "ben mi doğurdum kız sizleri, ha, ben mi doğurdum? töbeler olsun kime çektiniz bilmiyorum bu alıklıkla?" :img-hyste gerçekten Fazilet hanım nasıl oldu bu iş, DNA denen bişey var yarısı geçseymiş bari :img-hyste hani desem kızlar karıştı yok Fazilette o göz yok olamaz, çözünce bizede diyiver allah rızası için

Ece ne kadar saf salak olsada bu bölüm üzüldüm ona tüm ihale Ece ye kaldı
    hele Fazilet Sinanın suratına tükürmeyip gidip Ece ye tükürdü adresi şaşırdın herhalde Fazilet:img-beee:
    bu Fazilette kızı Hazan da tepkilerini kontrol edemiyor sanırım hep adres yanlış
    Ece sanki bunu bilerek planladı ve bilerek ablasına bunu yaptı evet hata yaptı ama fazla reaksiyon verdiler sonra da tutuklanınca gidiyorlar salya sümük
    Hazım beye çocuklarını hatırlatmaya çalışması ona minnet duygusunu söylemesi gerçekten üzülmesi
    Bu arada epeydir yazıcam unutuyorum bu dizide pırıl pırıl parlayan bir " Afra Saraçoğlu" var gerçekten yetenek akıyor yolu çok açık :good:

Son sahnede Hazan'ın en çok düştüğü noktada yine Yağız yetişti, tuttu kollarından, Sinan'ı da anlamak her zamanki gibi güç, Ece yapmış olsa bile Hazan'ı tek bırakmak ne yani. Ne hali varsa görsün tavrı benim derdim bana yetmiş başlarım onun derdine hali gerçekten bencilsin Sinan...

Yağız nasıl iyi tanıyor Hazan'ı gösterdiler yine "onun en değer verdiği şey ablalığı"...

Yağız, Ecen'in yapmayacağını tüm acısını bir kenara bırakarak, kızgınlığını bir yana bırakarak düşündü, çünkü gördükleri ve hissettikleri bu olayın böyle olmamasını daha olası gösteriyor. Babası o halde iken bile herşey Ece yi göstersede, Hazan'ın kardeşi olduğu için değil, gördükleri ile olanların tutarsızlığı ve içine sinmediği için haksızlık olabileceği için kızgınlığı ve acısını bir kenara bırakıp gerçeğe odaklandı.
    Yağız bunu Hazan için ya da ona rağmen yapmıyor o bu işte bir bit yeniği gördü ve kim olursa olsun Yağız bunu yapardı diyebiliyorum ben çünkü bu Yağız'ın gerçekliği, tam da böyle bir adam.
    En değerlilerinden olan babası konusu bile olsa bu böyle.
    Bu adamı seviyorum ya en çokta doğruyu da gördüğü gerçekliği de kimseye hiç bir duruma uydurmak için değil kasmadan iyisiyle kötüsüyle savunmasını riyakarlık etmemesini seviyorum :img-in_lo
    canını acıksada karşısında en sevdiği olsada doğru neyse o, adamsın Yağız ve bu doğruluğun bir gün sana mutluluğuda getiricek inanıyorum :love01:

Bu dizide bunu çözme aklında olan sayılı insan var zaten bir Fazilet ve birde şeytanlığa çalışan Yasemin, geri kalanlar zaten anca piyon olurlar bu boş bakışları ile... Ama illa arkalarını toplayacak bi "Yetiş Yağızları" var ne de olsa dayamışlar sırtlarını oh ne ala...
    "Öyle olur bazen... Yaşayamadıkları yaşadıklarından daha fazlakoyar insana..."Yağız....

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    91

Aldığı Beğeni: 179

Bahsedilme
    5 Mesaj

Şu diziyi Yağız ve Ece için izleyen vizyonumu seveyim ya..:img-hyste Bakın babaları Mahir Günşiray karşısında kendilerine uzun monolog yazılan iki karakter var sadece, Yağız ve Ece.. Çağlar Ertuğrul ve Afra Saraçoğlu inanılmaz güzel oynamışlar o sahneleri, Mahir Bey aynı şekilde... Zaten bu işin altından kalkabilecek Çağlar Ve Afra’dan başka Hazal Türesan (Yasemin) ve Tolga Güleç (Gökhan) var.. Yasemin de bir bölüm önce benzer bir monolog izletmişti bize.. Tolga’dan da bekliyorum...:good:
    Bölümün en iyi iki sahnesi
    1. Yağız’ın babasını döndürme çabası, ona çocukluk kahramanını anlatışı. Duygusaldı.
    2.Ece’nin Hazım’ı döndürme çabası, ona minnettarlığını anlatışı. Daha çok yakarış şeklindeydi. İki sahne de çok güzel.. Gökhan ve Fazilet sahnesi de favorim...:good:
    Bölümün başını ve sonunu kaçırdım... Sanırım oralar güzelmiş.. Ortası sıkıcıydı... :img-hyste Yağız’ın Ece’ye inanması çok güzeldi... Bu ikisinin ilk sezondan bu yana güzel bir ilişkisi var.. Bayılıyorum.. YağEc damarım kabardı yine..:img-hyste Üstelik yan yana bile gelmediler..:img-hyste
    Bölümün dönüm noktası Ece’yi silen Hazandı.. Otel odasının asıl sorumlusu Sinan ile fingirdeyip, ağzından kaçırdı diye Ece’yi silmek tam komedi.. :img-hyste Zaten Hazan açısından dönüm noktası bu olacak gibi görünüyor, çünkü o saçmalıktan somra sarılamadı sevgilisine... Hayır sonra Ece’ye gidip yardım edişi Yok mu... :img-beee: Samimiyetsiz seni... Yağız, Ece’yi her durumda kurtarırdı, sen olsan da olmasan da... Sahneye girip bölmeseydin iyiydi...:img-hyste
    EcSin sahneleri vardı.. Fikrim değişmedi Yasin ve Ece, nefretse nefret, aşk ise aşk daha dikkat çekici bir çift.. Ben Sinan ve Ece’den hiç elektrik almadım... Ece’yi Sinan ile harcayacak olan zihniyeti ayrıca kınıyorum... Yağız ile kanka modunda takılsın Ece lütfen.. Yerim sizi ya..

Durum:
    sebebin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    5,803

Aldığı Beğeni: 6,562

Bahsedilme
    41 Mesaj

Bir de şuna değinmek istiyorum.
    Yağızın en sevdiğim özelliği de bu zaten.
    Yağız'ın Eceyle ilgili şüpheleri Hazan'ın kardeşi olmasından kaynaklı değil. Eceyi babasının yanında gördüğündeki halinden, konuşmalarından. Bunları yapan kız bunu yapamaz diye düşünüyor. Duruma o yüzden el atmak istiyor ama şüphesinin yanındaki esas durum HAZAN'IN ŞU ANDA NE HALDE OLDUĞU.

Onun nasıl yıkıldığı ve birine ihtiyacı olduğu. Eee sözde sevgilisi Sinansa da ona tabi ki. Ama giden bir Sinan yok. Eceyi suçlu görüyor bile olsa Hazan'ı öyle yalnız bırakması çok çok garipti.
    Yağız Ece'nin suçlu olduğuna bile inansa Hazan nasıl diye bakmaya giderdi. Mesele Sinanın neye inandığı değil, Hazana olan muamelesi. Nasılsın diye bile aramaz mı insan.

Yağız Hazan'ın da karakolda yaşadığı durumdaki gibiydi yine:good:
    Sinan'a o zaman da "kız ben yapmadım diyor bir şey yapacak mısın" gibi bir şey demişti.. Hazanla ilgili hiçbir şeyi bilmediği, onu tamamen yanlış tanıdığı zamanlardı bu zamanlar üstelik. O halde bile yardım etmişti Hazan'a. Ben yapmadım derkenki haline inancından..

Eceye inanmadılar diyelim. Bir şüphe de mi oluşmaz. Kız ben verdim diyor ama ilacı Yasemin verdirdi diyor. Bir yere götürdü diyor ve dediği yerde öyle biri öyle bir muayene yeri bile yok.. Bundan da mı huylanmıyorlar.
    Yasemin Ece'den daha mı aklanmış gözünde mesela Sinan'ın. Yahu Ecenin söylediği kişi Yasemin.. Sanki hayatta bunu yapmayacak birinin ismini veriyor. Ki Ece buna güvenip otel olayını bile anlatmış. Bir şeyler yaşamışlar ki ona bunları anlatacak derecede güvenmiş. Her yerde YASEMİN'İ suçlayıp, üzerinde dalacak modda olup, burada ismi geçmesine rağmen Ece yapmıştır durumu çok vicdansız oldu.

Bir de Hazan'ın kardeşinin gerçek yüzünü göremeye ihtiyacı var durumu.. Kardeşiyle hiç sınanmamış biri olsa böyle büyük büyük konuşuyor hadi, bilmediğinden derdim. Gökhanı silip atabiliyorlar mı onlar mesela. Neler yapmasına rağmen, her zaman onların karşısında olmasına rağmen.. ATAMIYORLAR. Çünkü abileri, çünkü ne olursa olsun canlarından bir parça.. Kızarlar, konuşmazlar, üstüne de dalar yeri geldiğinde ama silip atamazlar, atamıyorlar, atamadılar..
    Hadi diyelim Hazan Ece'nin o bahsettği gerçek yüzünü görecek, eee ne bekliyor. Silip atmasını mı. KENDİ YAPAMDIĞINI..

Bahsedilen kişi kardeş. Hazan'ı duyar duymaz koşup ablacım demesi benim içimi titretti. Bu kadar mı görmüyor Hazan için Ecenin yerini. Yağızın dediği gibi ablalık onun en değerli yanı, en sevdiği şey. Güya sevdiği kızı tam da böyle bir anda böyle yalnız bırakmak. Bu kadar tanımamak. Daha da bir şey diyemiyorum..
    Ben toplarım sandım. Senin gözlerinde, benim avuçlarımda kaldı cam kırıkları..

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    91

Aldığı Beğeni: 179

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı emos90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kötü ne tatsız ne tuzsuz bir bölümdü ya. Kendime olan sözümü bozup izledim aslında ilk sahneye bakıp kapatacaktım kanal değiştirdiğim çok sahne de oldu... yagiz ve Hazan sahnelerini hiç beğenmedim. Yağız’ın sürekli Hazan’i aradın mi diye sormasını da sevmedim. Yağız’a bu hanımıcilik yakışmıyor. Soguk nevale ve mesafeli halini seviyorum Sarılma sahnesi de duygu vermekten uzaktı, sanki beklenti sebebiyle çekilmiş gibi. Zamansız bir sahneydi. Hazan daha duygu verebilecek kıvamda değil yani Yağız ‘a birşeyler hissettiğini anlayıp kendisi ile mücadelesini izledikten sonra olsaydi tamamdı Zamanından önce çekilen ve harcanan bir sahne olmuş bana göre. Hazan’in Sinan’a bakmak için geldiği ve Yagiz’la Konuştuğu sahneyi de sevmedim. Yani hiç bir sahneleri bende duygu uyandırmadı. Büyüsü bozuldu gibi. Umarım toparlar

Egemenlerle ilgili her olayın basina düşmesi de sıktı. Herşeyi dramatize edecekler her şeyi illa herkes öğrenecek.

Yagiz’in Babası ile konuşma sahnesini izlemedim o konuda yorum yapamayacağım duygusal olduğu söyleniyor.

Diziyi yağız ve Hazan için takip ediyorum diğer olaylar pek umrumda değil. Onlarda böyle yazılacaksa :img-beee:
    Aynen. Havaalanı çok erken çekilmiş bir sahne ve çok haklısınız gereksiz harcanmış. Zaten herkes Yağız’ın babası ile konuştuğu sahneye takılmış, çoğu kişinin favorisi olmuş, en çok izlenen de o.. Bu da sarılmanın nasıl harcandığını anlatıyor bence... :good: Veda sahnesinde sarılamadılar diye ayrıntı verip neden üstünkörü geçiyorsun ki? Özellikle Sinan’ı fiziksel olarak sokamayınca Hazan’ın diline doluyorlar.. Mesela yine son sahnede YağHaz bakıştı ya %99 eminim Hazan’ın ilk lafı Sinan nerede olacak... :img-hyste Hazan duygularını kabullenince bırakır şu saçmalığı artık umarım.. Yağız da tınmıyor artık zaten... :img-hyste Mesela Şehla sahnesinde Çağlar Ertuğrul, Hazan Sinan’ı sormadan önce nasıl kendini hazırlıyordu gelecek darbeye... O kadar çok tekrarlandı ki artık o da koyvermiş...:img-hyste
    Reytingler güzel.. Ben Yağız, Gökhan ve Yasemin izlemekten memnunum.. Yasemin bu kadar dört ayak üstüne düşmese çok iyi olacak ama lütfen Hazan’dan o tokatın hesabını sorsun önce...:img-hyste Hazan sen kimsin de Yasemin’e tokat atıyorsun... Yasemin, Hazan’ı parçalasın duası enter...:img-hyste

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)