Sayfa 89/201 İlkİlk ... 397985868788899091929399139189 ... SonSon
1001 sonuçtan 441 ile 445 arası

Konu: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    *lalezar* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    alias1758
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    318

Aldığı Beğeni: 64

Bahsedilme
    2 Mesaj

biraz önce bir video izledim de Kerime DNA testi için Faziletten para istedi, alamadı
    sonra gidip Yasemine 'bana 10bin lira ver, sana Faziletin ciğerini veriyim' dedi
    gerçekte DNA testinin ne kadar olduğunu bilmiyorum ama BizimHikayede erkek çocuklar babalarından şüphelenip test yaptırdılar hem de iki tane beş kuruş paraları yoktu, hadi diyelim hastanede çalışan kız biri için ricacı olsun ikinciyi nasıl yaptırdılar o zman?
    test gerçekten bu kadar pahalı bir şeymi?

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    91

Aldığı Beğeni: 179

Bahsedilme
    5 Mesaj

Hazım ve Ece sinyalleri ilk bölümde verildi.. Hazımın Ece’yi beğenmesi, karısının ölmesi vs... Senaristin aklında ne vardı bilmiyorum ama Hazım/Ece arasında en ufak bir ilişki imasında seyircinin kaçacağını çok net biliyorum.. Ben kaçacağım çünkü..:img-wink:
    EcSin’ni ne yapar kestiremiyorum.. Ama şunu biliyorum Sırmanın kafasındaki Ece ile bizim kafamızdaki Ece aynı değil... Ece saftirik olabilir ama sağduyulu ve duygusal zekası yüksek bir karakter.. Bu kız Sinan’ı iki bakışta çözer.. Yağızı çözüyor bu kız, ablasını çözüyor... Hazımı çözüyor yeri geliyor... Senaristin aklındaki Ece aptal ve ezik olabilir ama bizim aklımızdaki öyle değil, o “Ece Egemen”... O Hazan gibi, Nil gibi zayıf bir kız değil... Saftirik ama zayıf değil... Yanında bir erkek olmadan da yapabiliyor, erkeğe bağımlı değil... Hazımı bırakabiliyor, Yasin’i bırakabiliyor.. Her sorununu Yağıza yıkmıyor.. Ece güçlü bir karakter, Afra çok iyi bir oyuncu... Sinan ile harcamak çok çok saçma olur...
    Alıntı dajavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öpüşme olayına katılıyorum o nasıl bir öpüşmedir öyle :img-beee: hiç güzel değildi daha önce yazmamıştım bunu :img-hyste hadi Hazanın ilk seferi o yüzdendir demiştim ama gerçekten kötüydü ilk zamanlar Deniz Baysal öpüşmek istemiyor gibi spekülasyonlar vardı belki birazda ondandır bilemiycem şimdi....
    Sinan biraz daha aşırı dereceda aptal olarak yazılmaya devam edilirse Hazan gibi Sinandanda acayip soğumaya başlayabilirim :img-hyste Sinan Hazanla olmadıktan sonra (eski Hazan) kimle olursa olsun çokta tın çokta fifi :img-hyste Ece Sinan gibi bir korkum yok benim bence öyle bir şey hiç bir zaman olmayacak fakat şunuda göz önünde bulundurmak lazım bu dizide Ece ve Hazım olmuş yani herşey olabilir :img-hyste hadi bye :love01:
    Ama Sinan hep öyleydi... Kayık sahnesi mesela aşırı çocuktaydı.. O aşk saçmalatır diyerek savunuluyordu.. Benim beyin hücrelerimi yakıyordu o sahneler.. :img-hyste Sinema sahnesindeki o replikler aynı şekilde..
    Sinan her zaman düşüncesiz aklına eseni yapan biriydi... Ne Hazan’a ev alırken sordu, ne yüz güzeli yaparken, ne hapse girerken... Şu anda da ne ortak ederken soruyor, ne kiralık yer tutarken... Bildiğimiz Sinan işte... O zamanlar romantizm ile savunuluyordu... Şu anda savunulacak yanı Yok tek fark bu...

Durum:
    Vahide_Merve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Chair ♥ BarneyRobin
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    102

Aldığı Beğeni: 89

Bahsedilme
    0 Mesaj

Evlatlık konusunda kafam çok karışık. Bir yandan Yağız’ın çıkmasını istiyorum. Çünkü Hazım’la hesaplaşmasını, duygularının tahmin edilemez değişimini izlemek çok güzel olacaktır. Sinan’ın vereceği tepkiler az çok tahmin edilebilir. Bu yüzden Sinan’ı izlemek yerine Yağız’ı izlemeyi tercih ederim. Ancak bir yandan da Yağız’ın Kerime’nin oğlu olmasını istemiyorum. Yağız’ın asaleti Sevinç Hanım’a o kadar benziyor ki :img-in_lo

Acaba evlatlık Gökhan olabilir mi? Zaten video’da da Gökhan’ın babasıyla ilgili söylediği sözlerden sonra bir şüphe duymuştum. Eğer evlatlık Gökhan’sa Gökhan da o duyguyu çok güzel yansıtacaktır. Yasemin de en çok istediği şeyle imtihan olacak böylece. Gökhan’ın bir Egemen olmadığı gerçeğiyle yüzleşecek belki de.

Bir de fiziksel görünüş meselesi var. Gökhan ve Yağız birbirlerine ve Sevinç Hanım’a çok benziyor. Sinan ise Kerime’ye benziyor. Bilmiyorum senarist evlatlık olarak kimi düşündü, sonra bir değişikliğe gider mi. Sezon sonuna kadar bu meseleyi öğrenemeyeceğiz sanırım. Fragmanda Sinan’ın Kerime’yi duyduğu bir sahne var ama bence fragman yanıltmacası. Sinan’dan önce Yağız öğrenecek bu meseleyi. Çünkü en çok sorgulayan, Hazan’ı ve Kerime’yi sıkıştıran kişi Yağız.

Hazan’ın bunu kendisinden sakladığı için Yağız büyük bir hayalkırıklığı yaşayacaktır. Bu yüzden Yağız Hazan’a ciddi bir mesafe koyabilir. Her şeye rağmen Yağız’a destek olmak isteyen Hazan ama Hazan’ı kendisinden uzak tutan Yağız Egemen :img-in_lo

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    91

Aldığı Beğeni: 179

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı dajavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nil şimdi gelir Yağız ve Hazan arasındaki samimiyeti fark eder ve hemen Sinanı doldurmaya başlar Sinanda artık full saf olduğu için Nilin onları ilaçlayıp iftira atıp yakmaya çalıştığını unutur ve hemen Nile inanır ve Hazanla araları açılır ben Sinanın Hazanı bırakmasını istemiştim hep fakat Sinan Hazanı bırakırsa Yağız Hazana geçiş zorlaşır çünkü Hazanın her zamanki gibi mağdur olması ve dört ayağının üzerine düşmesi lazım :img-hyste o yüzden kabak Sinanın başına patlayacak net olarak anlaşıldı artık gerçi Yağız Hazana geçiş her anlmada zorlama ve mantıksız olacak fakat Yağız Hazan ilişkisi çok farklı algılandığı için her zamanki gibi tüm mantıksızlıklar fark edilmeyecektir bile :)
    YağHaz’ın olması için Nil’e hiç gerek yok ya da Sinan’ın suçlu olmasına.. Senarist buna bağlamamak için çok uğraştı.. Otel odası yüzünden ya da Sinan’ın diğer hataları yüzünden bitmeyecek bu ilişki.. Öyle olsa bitirmek için kaç sebebi vardı, bitirmedi.. Nil de bitirmeyecek.. Hazan kendisi bitirecek... Kaç bölümdür yaşayamadıkların içinde kalır vs. bir dolu laf saydı senarist... :img-hyste Ece’nin ağzı ile söyledikleri... Yazın burda Hazan’ın Sinan’ı affedeceğini yazdığımda da aynı şeyi söylemiştim... YağHaz olması Sinan’a ya da başka şeye bağlanmayacak... Affettmenin mantığı bu...:img-wink:
    Tabi Nil öyle fasulyeden gelmedi... :img-hyste Kızın dizisi bitmiş haliyle buraya gelmesi normal... Dizisi bitmese gelmezdi bile... Hazan sonrası Sinan’a hikaye lazım hem... Nil bişeyler yapacaktır ama bu YağHaz’ı etkilemez... Daha doğrusu YağHaz’ın olup olmaması Nil’e bağlanmaz... Sinan’a bile bağlanmaz... Ece’nin söylediği gibi herşey Hazan ile ilgili...:img-wink:

Durum:
    GÜL GÜZELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 14

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı >DOLUNAY< Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha ama şu Hazım-ece olayına hala gıcığım ve hep olucam :img-beee::img-tomat bi boşanaydınız ya ne olurdu he Hazım bey of :img-beee: birde şu kızı okula gönderiyorunuz hemide o kılıkla siz bizim aklımızla alay ediyorsunuz herhalde :img-hyste bir akıllıda çıkıp ekipten "ya bu kız nasıl bu helde okula devam ediyor, biz ne çekiyoruz, burası neresi" demiyor mu cidden? :img-hyste gülüyorum ağlanacak hale,
    dışarıdan okusun şu kız okulunu çıldırdım artık bu konuda salınarak okula gidiyor birde :img-tomatSenaristi gerçek dünya ya davet ediyorum buradan, ayağınız yere bassın lütfen
    Bu okul meselesi banada komik gelmeye başladı... Bu kız lise öğrencisi hadi üniversitede normal giysilerle gidiyosun üniversitenin özgürlügü bu ama bu kız Lise öğrencisi.. Dünyanın neresinde görülmüş bi lise öğrencisinin eline kitap almadan çanta almadan forma giymeden salına salına bide saç baş makyaj yapıp gittiği:icon_whis

Kız resmen dergilerden fırlamış gibi giyiniyo süsleniyo takıyo çantasını koluna gezmeye gider gibi okula gidiyo bu nasıl mantıksızlık yaa:img-beee:

Zengin bi adamla evlendi tamamda benim bildigim zengin ailelerin çocukları bile liseye giderken forma giymekten kurtulamıyo Ecenin ne özelligi var bara gider gibi giyip salına salına okula gidip geliyoo:icon_whis

Dizideki bütün saçmalıkları mantık hatalarını görmezden gelebilirim ama bu konu eğitimle ilgili bunu görmezden gelemiyorum.. Okul konusunu böyle baside indirmeseler keşke.. Eceye forma giydirmek istemiyolarsa dedigin gibi açıköğretimden okusun zaten okulun kapısından girdigini görmüyoruz lafta okula gidiyo onuda açıktan halletsin bari eğreti durmasın:img-beee:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)