Sayfa 3/201 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
1001 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Filinta - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    247

Aldığı Beğeni: 1,960

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı Blue Butterfly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydın.

Sürgün sahnesinde dinlediğimiz ağıtı buldum. Gerçek adı ''Yistambılakue'' İlk rastladığım videoda ''İstanbul Weug'' yazıyordu. Birçok kişi tarafından seslendirilmiş. Bazı videolarda ''İstanbul Yolu'', bazı videolarda ''İstanbul Yolcuları'', bazılarında ise ''İstanbul'a Götürülüyorum'' isimleriyle geçiyor. Direkt dizide kullanılanı bulamadım ya da dinlediğim sesleri benzetemedim diyelim. Onu dizi için özel seslendirmiş olabilirler.
    Canım çok sağol :love01: Sayfada sorduğum zaman cevap veren olmayınca kimse bilmiyor diye düşünmüştüm, şarkıyı da çok merak ettiğim için Yusuf Bey'e sordum :) Meğersem sen de araştırıyormuşsun :love01: Hatta ismini öğrenip sözlerinin anlamına bakacaktım.. Sen onu da eklemişsin :love01: Seviyorum bu başlığı :img-in_lo

Ezgi çok etkileyici.. Damardan vuranlardan.. Sözlerini bilmeden bile insanı sızım sızım sızlatıyor.. Müzikteki her bir nota, sanatçının ses tonu, aynı zamanda sanatçının yürekten seslendirişi ağıtı inanılmaz derecede etkileyici yapmış.. Sözlerini okuduğumda ise iyice içim parçalandı :icon_sorr Halimize şükretmemiz gerek.. Bu dünyada çok büyük sıkıntılar, zorluklar, üzücü anlar yaşayan insanlar oldu.. Hala da yaşayanlar var..

Alıntı aglamakelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gunaydin herkese..

Profesyonel oyuncu kurucusu geldi haanimm..

Hazel abla nerden buluyorsun bu tanimlamalari Rahime sadicimi okyanus canikosuna sor, sardi basina ecnebi diziyi basindan kalkamiyor.. Hayir burda gul gibi Filinta var, diger tarafta.. neyse diger tarafi saymiyim..:

Tweet yazismanizi okudum da cok agliycaksiniz dediklerine gore biri olecek demektir.. Kalbimden acaba Lara'mi olecek diye geciriyorum.. Ama bu da beni aglatmaz ki sevindirir.. Ama madem boyle yazmaya karar verdiler der azicik gozyasimi esirgemem
    Günaydın caniko nabersin :img-kiss: Pek görüşemiyoruz artık, ayran da içmedik ama ayrı düştük :)

Rahimecim gayet güzel bir etkinlik yapıyor. Fringe'i izliyor :img-eat: Walter'ı, Peter'ı, Liv'i izliyor :img-eat: O değilde o 3. sezona geçti, ben daha 2.sezonun sonundayım :img-cray:

Rahime canikom Filinta'nın son bölümünü yorumlamadı henüz ama o son zamanlarda biraz rahatsızdı o yüzden başlığa da yakın zamanda döner diyorum :love01:

Alıntı alpler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın hayırlı Cumalar Filinta ailesi...Özgeciğim çok teşekkürler..okyanus Yusuf beye sormuş o da cevaplamış sağ olsun ama okyanus şu an derstedir.Linki attım ona..Ayşenur Kolivar - Yistambilako...Sözlerini bilince daha da duygulandım Özge,teşekkürler...

koza'm size en yakışan sözleri bulmaya çalışıyorum ve yeni oyunlarınızı bekliyorumRahime ve okyanus'u Hint okyanusuna bir daldırıp çıkarmak gerek... Elin Hintlisiyle ne işleri var?

Hayırlı cumalar caniko :love01: Bugün dersim yok, boş günüm.Yusuf Bey sağolsun cevaplamış, burdan da tekrardan teşekkür ederim :img-hi:

Yahu bir öğrenemedin gitti.Hint dünyasında boğulanlar Dilek, Koza, Rahime :calis Beni de silah zoruyla o dünyaya biraz çektiler ama olsun iyi yaptılar :happy0064 Ama ben şu an kaçağım :img-hyste Rahime ile biz ayrıyeten Amerikanolarda takılıyoruz :img-wink: Ve bence sen de takılmalısın. *Fringe Bir Amerikan Bilim Kurgusu* :good: :img-hyste

Sonraki yorumlarınızı henüz okumadım, daha sonra devam edeceğim..

Durum:
    alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ablacığım, ben de acaba Nur olabilir mi diye düşündüm ama Anita olmasa bile Hasan'ın kapısına her kim gittiyse o da Hasan'a silah doğrultuyor. Silahlı kadın ve Hasan aynı karede görünüyorlar tabii fragmana konulan karelerde de yanıltmaca yoksa. Bir de Anite ve Vivien'in kıyafetleri benziyor. Eğer Nur ise aynı şeyi giymiş demektir, o zaman o da kötülerin tarafında olur. Ben Nur iyilerin tarafında olsun istiyorum. Hani oyun oynarken gruplaşınca karşı takıma, ''Siz çok güçlü oldunuz.'' denilir ya, dizideki durum tam olarak o. :img-hyste Sosyal medyada Nur'un Bâlâ olarak geleceği tahminleri var. Yaş itibariyle uygun değil. MY'deki gibi yaşlandırmayacaklarına göre Bâlâ'yı tanıyan kişi olarak gelecek bence. Kızı veya kardeşi olabilir. Umarım konuk oyuncu değildir, kalıcıdır. #NuruBizeVerin diye hastag açacağım. :img-hyste
    Özgeciğim Yusuf bey bu bölüm yeni bir karakterimiz geliyor dediğinde Nur hanım sanmıştım ama Nur hanım ilerleyen bölümlerde olacakmış.Şu an kaçıncı bölüm çekiliyor bilmiyoruz tabi o yüzden bizim bu tahmin çöp...:img-hyste Hasan'ın kapısını çalan kim???

Neyse onu bir kenara bırakıyorum şimdilik.Aklıma Bâlâ hatun geldi.Yeni karakter o olabilir belki...Yok yok Nur'u neden yaşlandırsınlar? O yaşlarda çok başarılı oyuncular var.Nur Zeyna olarak gelsin diye bekliyoruz.İlle bir kadın karakteri ordan oraya uçurtacağız.:img-hyste

Alıntı İLK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haber için sağol.ben kesinlikle bu bölüm baya üzücü şeyler olacak diye düşünüyorum.ama eğer söylenilen bölüm bu bölüm değilse o zaman bizi farklı bir hikaye beklemekte.ve bende bunun bıçak ali ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

iyiler cephesi zaten bu dünya da da hep sıkıntıdadır.kötüler çoğunlukla kazanır.ama senaryo için boris ten sonra yeni bir karakter geleceğini düşünmüştüm.kötü olarak.emrullah değildir bahsedilen kötü.borise o kağıdı yazan görülebilinir.

off böyle tüyo alınca da heyecan ediyoruz.hemen salı gelsin diyorum.neyse ben şimdilik kaçtım.bu hafta daha çok tüyolar gelecek gibi his var içimde.
    Rica ederim canım..Bıçak Ali için iki bölüm sabredin demişti Yusuf bey ve o süre doldu.Belki bölüm sonunda Bıçak Ali'yi görürüz ama ne şekilde??? :icon_sorr Beni bul gardaşım dedi Mustafa'ya...Mustafa gardaşını bulacak mı?Bulursa Ali ne halde olacak???

Aslında bazı dizilerdde tüyolar paylaşılıyor.Bir kaç replik falan...Bölüme kadar o replikler üzerinden herkes bir şeyler yazıyor,güzel de oluyor.

Emrullah zaten var olan bir karakter bu durumda dediğin gibi Boris'i korkudan titreten kişi de gelebilir.Evet tahminleri alalım.Bâlâ hatun,Boris'in çekindiği kişi ilk akla gelenler başka???

Alıntı aglamakelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gunaydin herkese..

Profesyonel oyuncu kurucusu geldi haanimm..:img-hyste

Hazel abla nerden buluyorsun bu tanimlamalari :img-hyste Rahime sadicimi okyanus canikosuna sor, sardi basina ecnebi diziyi basindan kalkamiyor..:img-wink: Hayir burda gul gibi Filinta var, diger tarafta.. neyse diger tarafi saymiyim..:img-hyste

Tweet yazismanizi okudum da cok agliycaksiniz dediklerine gore biri olecek demektir.. Kalbimden acaba Lara'mi olecek diye geciriyorum.. Ama bu da beni aglatmaz ki sevindirir..:img-hyste Ama madem boyle yazmaya karar verdiler der azicik gozyasimi esirgemem :img-hyste
    Sizlerin enerjisi beni bu hale getirdi koza'm...:img-hyste Ben bile tanıyamıyorum kendimi.Bazen kendi yazdıklarıma gülüyorum.:img-hyste Başka taraf sayma yeter...:img-hysteBen de izliyorum yabancı dizi ama hiç biri bir Filinta değil...:love01::good:

Allah'ım yarabbim ya bu kız bizden çektiğini kimseden çekmemiştir eminim.:img-hyste Lara'ya bir şey olursa Filinta'mız yıkılır kozacığım.:love01:

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı okyanuuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yatmadan önce aklima geldi, yazmadan edemedim :) Acaba Azize'ye mi üzülecegiz? Ölümle burun buruna gelecek zaten, bu sahnelerde hayatiyla ilgili tekrardan flashbackler izleyebiliriz. Azize ile ilgili daha önceki flashbackler de bizi hüzünlendirmisti zaten..

Hazelcim tamam bekliyorum kitap oyununu. Sayfa numarasini sen secersin. Hadi canim iyi geceler
    Hayatım ben şimdi bir deneyim dedim de nerdeeee? Hiç başlamasam daha iyiydi galiba... :img-hysteAltuğ beyin repliklerden sonra burada bir şey yazmak cesaret ister ve ben cesur değilim.:img-hyste ama cahil cesareti diyerek verdiğim sözü tutmak adına yazıyorum.:img-hyste

Çoğu insanın güç bulduğu şeyleri yapabilmek yetenektir.Yetenekli insanların olanaksız olarak gördüğü şeyleri gerçekleştirmekse DEHA!..ama korkmayın,imkansız olarak görünen her şey sadece cesaret işidir.ve sizler cesaretinizi ne kadar ortaya koyarsanız kazancınız o kadar büyük olur.Etrafınıza bir bakın devamlı kaybeden insanlar göreceksiniz. Çünkü onlar akıllarını kullanma cesaretini gösteremezler.Risk almayı sevmezler,korkarlar,sadece duyduklarıyla yetinirler.Oysa dünya her gün değişiyor her gün..Her gün insanların karşısına yeni fırsatlar çıkıyor ve ben Boris Zaharyas bu fırsatlar uğruna risk almaktan asla korkmam.

Boris bu sözler banaydı di mi?:img-hyste Risk mi alayım yani ne yapayım,yazık değil mi buradaki okuyuculara? :img-hysteBenim yazdıklarımız okumak için neden eziyet çeksinler?:img-hyste

Valla bu repliklerde aslında Yusuf beye ve Serdar beye de gönderme yapmış Altuğ bey...Şu an ES Film'in yaptığı gerçekten de cesaret işi,risk aldılar,dev yatırım yaptılar,rabbim utandırmasın,kazançları bol olsun inşallah...Dua eden ikon neden yoook?:img-beee:

Şu an elime aldığım ilk kitap Stephen King-Maça Kızı Sayfa 32 in ilk satırı...

Bilmiyorum geçmişinden hiç söz etmiyor.

Burdan yürünür aslında da sen çok güzel şeyler çıkarırsın ortaya,madem bugün boş günü senin de eller çalışsın bakiiim...:img-wink:

Lara,Mustafa,Kadı efendi karakolda birlikte oturuyorlar.

Kadı: Kızım baban ve ailesi hakkında bilgi verir misin bize?

Lara: Ben de bir şey bilmiyorum,geçmişinden hiç söz etmiyor babam.

Mustafa: Annen? Annenin ailesi hakkında bilgin yok mu?

Lara: Hayır,kimsemiz yok ki. Bi Gülbahar dadım var.Annemin de resmini henüz gördüm,onu hiç tanımadım.Kardeşleri,akrabaları var mı bilmiyorum.

Mustafa: Annen neden ölmüş? Mezarı nerede?

Lara: Bilmiyorum.Mezarının yerini de bilmiyorum.Babam onun hakkkında hiç konuşmuyor.

Kadı: Kızım bu sana normal geliyor mu? Annenin mezarını ziyaret etmek istediğini babana söylemedin mi hiç?

Lara: Söyledim tabi ama babam her seferinde geçiştirdi bu konuyu..Neden bunları soruyorsunuz? Babam hakkında sizin bilip de benim bilmediğim şeyler mi var?

Kadı: Yok hanım kızım,endişeye mahal yok...Mustafa benim evladım gibidir.Ben de onun sevdiği kızı yakından tanımak istedim.İlerde ailenizle tanışmamız icap eder,biraz bilgi alalım dedik.

Mustafa gülümser ve:

Sıkma canını,geçmişini bilmemenin ne demek olduğunu çok iyi bilirim.Ben ailemin kim olduğunu bilmiyorum ve bu bana çok acı veriyor.Belki sana yardımcı olabiliriz diye düşünmüştük aslında...Senin de anne hasretiyle büyüdüğünü biliyorum.Babanın ailesi hakkında seninle hiç bir şey paylaşmaması ilginç...

Lara: Eve gidince tekrar soracağım ve daha ısrarcı olacağım bu sefer...ama bunu sadece bana yardımcı olmak için sormadığınızı da anlamadım sanmayın.Bir şeylerden şüpheleniyorsunuz siz.Evet babam biraz serttir,ketumdur ama sizin onun hakkında olumsuz düşünmenizi sağlayacak bir şey yapacak biri de değildir,der ve hızla oturduğu yerden kalkar.

Mustafa: Lara,Laraaaa..Gitme,lütfen...Seni kırmak,üzmek değil niyetimiz.

Lara'nın yüzü asılmıştır.

Mustafa: Tamam bu konuşmayı hiç yapmamış sayalım,olur mu?

der,Lara eve gitmek üzere ayrılır.

Kadı: Oğul,bu Boris'te bir şeyler var.Bir işler çeviriyor ve biz onun gerçek yüzünü bir an önce ortaya çıkarmalıyız,Lara'ya zarar vermeden.Kızı da endişendirdik.

Mustafa: Haklısın hocam.

Sonra sahne,plan değişir Zeyrek ve Çeyrek pazarı birbirine katmıştır.:img-hyste burdan da siz devam edin isterseniz.:img-hyste

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    247

Aldığı Beğeni: 1,960

Bahsedilme
    7 Mesaj

Ben de bunları ekleyim.

Bir Göç Ağıdı: Yistambılakue
    Müzisyen Kuşha Doğan Özden, "Saçlarımızın sayısınca insan kaybettik" sözleriyle sürgünü anlatan Çerkes ağıdını dinleyip de ağlamayan yoktur diyor.
    Canım paylaşımlar için sağol.. Ne desem bilemiyorum.. Çok üzücü gerçekten :icon_sorr Bir önceki bölümde Kadı Gıyaseddin ne demişti;

''Adalet bazen topaldır, ağır aksak ilerler. Ama gideceği yere mutlaka varır.''
    ''Zulüm adaleti yenemez.''

Eninde sonunda zalimler hak ettiklerini bulacaklar..

Maç konusuna hiç girmeyim. Bir Beşiktaşlı olarak çok üzüldüm tabi ama Beşiktaş'ın yenilmesine sevinenlere ne diyeceğimi bilemiyorum.Türk değil misiniz kardeşim ?Bu nasıl saçma bir fanatikliktir.Hasancığım ne derdi bu durumda? Allah ıslah etsin!..
    O ilk yedikleri gol neydi öyle, iki pasla gol yediler Zaten pasın tekini de Beşiktaş'ın kalecisi verdi :img-hyste

Köpeklerin Günü-Al Pacino...Esinleme olabilir diyorsun...Olur mu olur.Yalnız o filmin sonu çok ilginç çoook...
    Filme baktım ama izlediysem de hatırlayamadım.. İsminden esinlenilmiş.. Banka da ortak kelime ama konu itibarıyla aynı olacağını düşünmüyorum.

Biz Karadenizliler olarak her ortama girmeyi ve o ortamda yayılmayı başarabilen insanlarız. Sosyal medya hesaplarımı ilk açtığımda karşıma direkt Karadenizliler çıkmıştı. Üstelik hiçbirimizde yaşadığımız şehirler, memleketimiz falan yazmıyordu o dönem. Yazanlarınkinde de başka şeyler yazıyordu. Zamanla konuşarak, muhabbeti ilerleterek öğrendim Karadenizli olduklarını. Foruma geldim, yine aynısı oldu. Başka bir siteye veya başka bir ortama dahi gitsem aynısı oluyor. Demek dünyayı sadece yayılarak ele geçirebilirmişiz. Düşündüm de, bizim diziye de bir Karadenizli lazım, forumdan birini alsalar ya.
    Haha ne güldüm ama, yayılmak bizim işimiz :img-hyste Sen asıl Diğer Yarım başlığını görecektin. Oradakilerin yüzde doksan dokuzu Karadenizliydi. Bir tek işte Hazel değildi :img-hyste (Başka olmayanlar da vardı da mübalağa yaptım biraz )

Karadenizli bir karakter iyi olurdu diziye..Ama şimdi espirik içerikli bir karakter düşünülür hemen.. Zeyrek ve Çeyrek gibi.. Ama Karadeniz insanı dalgaları gibi hırçın ve sert; yeşili gibi sıcakkanlı, sevgi dolu ve evet fazlasıyla espritüeldir :img-hyste Hırçın, karizmatik ve esprili bir uşak olabilir :good:

Burdan yürünür aslında da sen çok güzel şeyler çıkarırsın ortaya,madem bugün boş günü senin de eller çalışsın bakiiim...
    Caniko eline sağlık :love01: Imm şeyy ben ne zaman yazarım :icon_whis Canım boş günüm ama listemi bir görsen :img-hyste Rosecum canikocum Aşk Yeniden'in yeni bölümünü izlememi bekliyor, hala izleyemedim Diriliş'i izlerken sonlarında uyuyakalmışım :img-hyste Onu tamamlamam gerekiyor. Poyraz Karayel'in son iki bölümünü izlemedim Ula benim izlediğim diziler niye hep salı ve çarşamba günleri :calis Bir yandan da Fringe göz kırpıyor :img-hyste Neyse yine de bir şekilde bu kitap oyununu bugün olmasa bile bir ara yapacağım canım :img-wink:

Bu arada Stephen King'ten alıntı var caniko. Ben isterim ki çığlık atalım Gözlerimiz faltaşı gibi açılsın Korkunç bir senaryo isterim :img-hyste

Canantuğbacım bilgi için teşekkürler. Bir sürü kadın karakterimiz oldu :)

Alıntı canantugba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizinin 13. Bölüm finali, Anita von Wilhelm’in zindandan çıkar çıkmaz soluğu Hasan’ın evinde alır. Hasan’a silahını doğrultan genç kadının dışarıya çıkartılması, İstanbul için yeni tehlikelerin başlangıcı olur…

İstanbul’u hangi tehlikeler beklemektedir?
    Anita Hasan’ı neden vurmak ister?
    Hasan kurtulacak mıdır?
    Azize’nin Esat Paşa ile evlilik hayali gerçekleşecek midir?
    Bu soruların cevapları Filinta’nın 24 Mart Salı akşamı yayınlanacak 14. Bölümü’nde TRT1’de…
    Özet mi geldi, ne çabuk.. Hımm hiç beklediğim gibi çıkmadı.. Gerçekten Anita Hasan'a silah doğrultmuş.. Sevmedim bu durumu.. Hasan kurtulacak mı ben de şimdi baya merak eder oldum.. Anita niye böyle bir riske girdi ki?

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı canantugba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar/sevgiler Yapımcı mız Yusuf bey kadroya yeni bir oyuncu katılacak demişti kadroya Gözde Mukavelat katiliyomuş Hayırlı olsun

Bu bolum çok aglicakmisiz gecen bölüm Hasan a yeterince ağladım sulu gözlüyum yapmayın ama :icon_sorr Boris e birşey olmasın da ne olur sa olsun diyicem üzerime çullanmanizdan korkuyorum tarafsız olamiyorum kötünün yanındayım
    Ooo hoş gelmiş,sefa gelmiş Gözde hanım...

Allah'ım ya..:img-hysteBoris herkese bir şey yapsın di mi? İyiler cephesinden bahsediyor sıkma sen canını senin Boris'ine bir şey olmaz.:img-hysteEn azından finale kadar,için rahat olsun.:img-hyste Tarafsız olmak gerek Tuğbacığım lütfen yani...

Alıntı okyanuuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Haha ne güldüm ama, yayılmak bizim işimiz :img-hyste Sen asıl Diğer Yarım başlığını görecektin. Oradakilerin yüzde doksan dokuzu Karadenizliydi. Bir tek işte Hazel değildi :img-hyste (Başka olmayanlar da vardı da mübalağa yaptım biraz )

Karadenizli bir karakter iyi olurdu diziye..Ama şimdi espirik içerikli bir karakter düşünülür hemen.. Zeyrek ve Çeyrek gibi.. Ama Karadeniz insanı dalgaları gibi hırçın ve sert; yeşili gibi sıcakkanlı, sevgi dolu ve evet fazlasıyla espritüeldir :img-hyste Hırçın, karizmatik ve esprili bir uşak olabilir :good:

Caniko eline sağlık :love01: Imm şeyy ben ne zaman yazarım :icon_whis Canım boş günüm ama listemi bir görsen :img-hyste Neyse yine de bir şekilde bu kitap oyununu bugün olmasa bile bir ara yapacağım canım :img-wink:

Bu arada Stephen King'ten alıntı var caniko. Ben isterim ki çığlık atalım Gözlerimiz faltaşı gibi açılsın Korkunç bir senaryo isterim :img-hyste
    hahaha her yerdesiniz her yerde...Sizden kurtuluş yok. İyi ki varsınız be,Karadeniz insanı gibi olsa herkes keşke...

Karadenizli karakter denince Ruhi Sarı,Murat Garipağaoplu geliyor aklıma..İlle de komedi ayağınında olacak diye bir şey yok okyanus'um.Murat bey nasıl da güzel mesajlar verirdi Kadı efendi gibi...

Hehehehe zaten yeterince gerim gerim geriliyorum bir de ben de King gibi her an bir yerden bir şeyler çıkacakmış gibi mi yazsaydım yani?Bendeki malzeme bu,benden ancak komedi çıkar.:img-hyste Çığlıklı senaryoyu senden bekliyorum,hadi bakiiiim...Kitaplığıma gittim gözümü kapadım elimi uzattım burda gerilim müziği döşeyin lütfen bir kitap seçtim ve karşıma Maça Kızı çıktı,yapacak bir şey yok.:img-hyste

Bendeniz kaçar,oğlumu karşılamaya çıkıyorum nasipse..Bilgisayarıma sarılıp vedalaşayım.:img-hysteAllah'a emanet olun,görüşmek üzere inşallah...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)