Sayfa 191/201 İlkİlk ... 91141181187188189190191192193194195 ... SonSon
1001 sonuçtan 951 ile 955 arası

Konu: Filinta - Bölüm Yorumları (3)

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    229

Aldığı Beğeni: 1,863

Bahsedilme
    7 Mesaj

Yoo hiç de benim nazarimda aklanmiş olmadi Ali :img-beee: Ne olursa olsun bağirma hakki yok :img-beee: Iyi öfkelen adam öldür mazeret oluyor mu bu olmuyor. Ahh Biçakcim Alicim yapmayacaktin bunu hayal kirikliğina uğrattin beni :hıh Neyse hadi bende kredin çok, şimdilik affedici oluyorum sana karşı

Evet Lara'nin Sureyya'nin yeğeni olmasi göz ardi edilmiş. Leyla'ya destek oluyor diye demiyorum. Biz Süreyya'nin Lara sebepli üzgün olmasini gorseydik keşke.. Mustafa ve Sureyya sahnesi yazilabilirdi. Birbirlerine destek olduklari bir sahne.. Gerci şu da var ki; Ali ve Mustafa Lara'nin Sureyya'nin yegeni oldugunu ögrendiler mi? Sureyya'nin Boris'e karşi nefreti konusunda Sureyya ve digerleri arasinda bir muhabbet dönmedi ki ya da ben mi unuttum? Süreyya'nin, ablasinin intikamini almak icin geldigini biliyor mu bizimkiler?

Durum:
    erendiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    20

Aldığı Beğeni: 14

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben ilk sezonu çok beğenmiştim, zaten Boris rolündeki oyuncuyu çok severim lakin şimdi bölümü izledim de olmamış; abuk sabuk gizli teşkilatlar, örgütler, falan... Çok iğreti, hiç inandırıcı değil, soğudum resmen; hele Berrak kızımızı görünce saçımı başımı yoldum, malum bir yetenek, bir yetenek....Güzel bir hatun ama oyunculuk yapmasın lütfen...

Lara rolündeki oyuncu da rol yapmaktan acizdi ancak onun canlandırdığı kişi saf, temiz, bebek gibi masum biriydi ve tipi de çok uyumluydu o rolle, Mustafa ile de yakışıyorlardı birbirlerine; zaten çok sahnesi de yoktu. Leyla mı dediniz? İstemem eksik olsun...

Benim için öldürücü darbe Gıyasettin Efendi'nin de ölmesi, noluyoruz, onsuz dizi olur mu? Mehmet Bey ayrılmak istedi herhalde... Bence iyi olmuş zira senaryo abuk bir yere gidecek belli oldu...

Dizinin tek güzel çifti Mahişciğim ile Ali, birkaç bölüm daha izleyeyim bari onların hatırına..
    "gül, ey saf çelişki,
    nice gözkapağının altında,
    hiç kimsenin uykusu olmamanın
    sevinci"
    Rainer Maria RILKE

Durum:
    alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Kına gecesinde neler yaşanacak.

28. Bölüm Özet'i

Gizli Teşlikatın yeni üyeleri, Filinta Mustafa (Onur Tuna), Bıçak Ali (Cem Uçan), Kadı Gıyaseddin (Mehmet Özgür) ve Abdullah (Kamil Güler), Osmanlı Devleti'ni tehdit eden, topraklarını, Padişahı (Bülent Alkış) içten çökertmek isteyen Manastır ve Yüce Meclis’in peşine düşecek. Karanlık ormanların derinliklerindeki bu kovalamada acaba neler olacak? Manastırın gözde savaşçılarından Farah (Berrak Tüzünataç) ise Osmanlı Topraklarına adım atacaktır. Görev için İstanbul’a gelen Farah’a, arka planda Yüce Meclis ve Boris Zaharyas’ın (Serhat Tutumluer) adamları nasıl yardım edecektir?
    Yusuf Efendi (Mürşit Ağa Bağ) tekkede gördüğü Farah'a sorduğu soruyla, onu köşeye sıkıştıracaktır. Yusuf Efendi ne soracak ve Farah ne cevap vereceğini bilemeyecektir? Osmanlı’nın tehlikeli düşmanlarının toplandığı Manastırın başındaki Padre (Yavuz Sepetçi), Ruhban Okulunun avlusunda kardeşlere dönüp ‘Büyük geceye hazırlanın!’ der ve içeri girer. O gece orada neler yaşanacaktır?
    Boris, Cemil'i (Hakan Yufkacıgil) kenara çekip neden yarın kıyamet kopacak ve hiçbir adamımız dışarıda olmayacak diye emir verecektir? Hamdi (Ercan Demirel), Mecid'e (Sencer Serta), ‘Yarın gece bütün hamallar limanda kalacak, İstanbul'da zelzele olacak.’ diyerek neyi kast edecektir?
    Bıçak Ali (Cem Uçan) evlenme teklif ederek, ‘Evet’ cevabını aldığı biricik sevdiği Süreyya’ya (Nur Fettahoğlu) söz verdiği gibi kına gecesini düzenleyecektir. Ancak, düğün öncesi kına gecesinde onları neler bekleyecektir? Tabibe Leyla (Asena Tuğal), gönlünün meylettiği Filinta Mustafa’dan karşılık alarak kurduğu evlilik hayallerine bir adım yaklaşacak mıdır? Davut Paşa (Mustafa Avkıran) Gıyaseddin'e neden ‘içimde kötü bir his var’ diyecektir? O gece kına merasimi düzenlenirken dergah avlusunda neler olacaktır? Ve arkasında kimler vardır?

28.Bölüm Fotolar

http://forum.dizifilm.com/forum/show...&postcount=666

Durum:
    aksiseda381 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kayseri
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 7

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı alpler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kına gecesinde neler yaşanacak.

28. Bölüm Özet'i

Gizli Teşlikatın yeni üyeleri, Filinta Mustafa (Onur Tuna), Bıçak Ali (Cem Uçan), Kadı Gıyaseddin (Mehmet Özgür) ve Abdullah (Kamil Güler), Osmanlı Devleti'ni tehdit eden, topraklarını, Padişahı (Bülent Alkış) içten çökertmek isteyen Manastır ve Yüce Meclis’in peşine düşecek. Karanlık ormanların derinliklerindeki bu kovalamada acaba neler olacak? Manastırın gözde savaşçılarından Farah (Berrak Tüzünataç) ise Osmanlı Topraklarına adım atacaktır. Görev için İstanbul’a gelen Farah’a, arka planda Yüce Meclis ve Boris Zaharyas’ın (Serhat Tutumluer) adamları nasıl yardım edecektir?
    Yusuf Efendi (Mürşit Ağa Bağ) tekkede gördüğü Farah'a sorduğu soruyla, onu köşeye sıkıştıracaktır. Yusuf Efendi ne soracak ve Farah ne cevap vereceğini bilemeyecektir? Osmanlı’nın tehlikeli düşmanlarının toplandığı Manastırın başındaki Padre (Yavuz Sepetçi), Ruhban Okulunun avlusunda kardeşlere dönüp ‘Büyük geceye hazırlanın!’ der ve içeri girer. O gece orada neler yaşanacaktır?
    Boris, Cemil'i (Hakan Yufkacıgil) kenara çekip neden yarın kıyamet kopacak ve hiçbir adamımız dışarıda olmayacak diye emir verecektir? Hamdi (Ercan Demirel), Mecid'e (Sencer Serta), ‘Yarın gece bütün hamallar limanda kalacak, İstanbul'da zelzele olacak.’ diyerek neyi kast edecektir?
    Bıçak Ali (Cem Uçan) evlenme teklif ederek, ‘Evet’ cevabını aldığı biricik sevdiği Süreyya’ya (Nur Fettahoğlu) söz verdiği gibi kına gecesini düzenleyecektir. Ancak, düğün öncesi kına gecesinde onları neler bekleyecektir? Tabibe Leyla (Asena Tuğal), gönlünün meylettiği Filinta Mustafa’dan karşılık alarak kurduğu evlilik hayallerine bir adım yaklaşacak mıdır? Davut Paşa (Mustafa Avkıran) Gıyaseddin'e neden ‘içimde kötü bir his var’ diyecektir? O gece kına merasimi düzenlenirken dergah avlusunda neler olacaktır? Ve arkasında kimler vardır?

28.Bölüm Fotolar

http://forum.dizifilm.com/forum/show...&postcount=666
    bu nasıl bir özettir yahu ??? ne demek Leyla Mustafa'dan karşılık alacak şok oldum şok yanlış okumadım değil mi :img-wink: aman zaten Ali ve Süreyya'ya dair her şey eksik kına gecesine de ninjalar baskına gelir tam olur bi ağız tadıyla izletmeyin zaten bu çifti zannımca Gıyaseddin efendi bu bölüm gidici ama bilinmez tabi ayy ben bu yeni Filinta'ya alışamadım daha inşallah 28. bölüm doyurucu olur ah şu 6 aylık zaman atlaması pat diye olmasaydı da aradaki boşlukları doldurarak sindire sindire gideydik 6 ay sonrasına

bu arada fotolar da pek güzel Farah ve Mustafa karşı karşıya sanırım Farah kılık değiştirip külliyeye girmiş o da makbul ve sonunda Alim sımsıkı sarılmış okyanus gözlüsüne :img-hyste

Durum:
    alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı aksiseda381 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ya Alime zaten bir üvey evlat muamelesi var herkes onu azarlıyo (burda Davut paşa'ya sinir olduğumu bir kez daha dile getireyim )geçmişiyle ilgili bir bilgi yok bir tanıtımı bile yok garibimin ama Allahtan Süreyya gibi bir hatun yazdılar da ordan kurtardık:img-hyste ah keşke Farah kardeşi olsa (taktım ben bu konuya) bu arada Leyla da Ali'ye gelince abi Mustafa'ya adıyla hitap etmeler ne oluyoruz kuzum eğer bunlar aynı yaştaysa ikisine de abi desene sinsii:img-hyste şimdi bölümü yeniden izledim de twit atacam derken ne çok şey kaçırmışım mesela Alicim o efsane çiçek verme sahnesinden önce Leyla'ya Lara'yı önce sen unutacaksın dedi ya aşk olsun Ali sonrasında gelen çiçek verme ve konuşma sahnen hatrına bağışlıyorum şimdilik seni ama bi daha olmasın :img-hyste ayrıca projeksiyon makinesini gözüne doğru açan Ali tam yemelik Ali'nin içinde birden fazla yaramaz çocuk olduğu aşikar :img-hyste artık Süreyyacımla küçük küçük Ali ve Süreyyalar yetiştirirler onu çocuklarına bıçak atmayı öğretirken izlemek amma zevkli olurdu ama bizde bu şans oldukça ilanı aşklarınıı bile göremedik bir anda torun sahibi olarak da görebiliriz ve bu sahneler kursağımızda kalarak biz hayatımıza devam ederiz :img-hyste
    Ali'mizi yedirmeyiz kimselere Sedacığım.En üst düzey yetkili olsa da herkes haddini bilecek Bıçak Ali'miz bizim o, ona söylenen her söz bize söylenmiştir.:img-beee:

aman biz susalım bari Seda,millet isyanda.Lara ile Mustafa koca sezonda doğru düzgün görüşmemiş bunlar bir bölümde evleniyorlar diye söyleniyorlar :img-hyste Yani elbet görsek iyi olurdu,onların aşık halleri de hem duygusal komik olurdu ooof of

Benim tek korkum Ali Davut Paşa'nın gizli karargahındaki icatları kurcalarken bozar mı?:img-hyste Davut Paşa Allah yarattı demez Aliciğimizin boğazına yapışır.:img-hyste

Alıntı aksiseda381 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aşırı derecede pervane hem de herkes keşke Lara ölse de Leyla'yı Mustafa'ya alsak düşüncesindeymiş sanki te Allahım ama biz onu Farah'la başgöz edecez Leylacım az ötede oyna yavrucum :img-hyste ha bu arada hastanede Mustafa nasıl baktı öyle Leyla'ya hayran hayran cıkkss olmadı böyle o bakışları Farah'a sakla sen canım benim:img-hyste

şimdi bu bölümde dikkatlice seyredince fark ettim de Mustafa gözlerini belerttikçe belertti arkadaş psikopata bağlamış gibi garibim tırstım bi ara :) bir de manastırdaki dövüş sahnesinde baktım da millet birbirini öldürürken adeta zevk alıyo sonra da kardeşlik diye maval okuyolar yemişim kardeşliğinizi sizin psikopat katiller:img-hyste Yüce Efendi görüntüsüyle geçen sezonki ses birleşse daha mı iyi olurdu acaba yalnız kendisini esefle kınadım koskoca Boris'i ne hale soktu ya o yetmedi Mustafa da boğazladı ne istiyosunuz Boris'ten yahu inşallah o zekasıyla Yüce Meclisin de başına geçer bu arada Garbis de saç rengini mi açmış öyle :img-hyste (aşırı dikkatli izlemenin bazen olumsuz sonuçları da olabiliyor tabi:img-hyste
    ve maalesef müzikleri yine sevemedim bu yeni hikayeyi de sevdim ama sanki geçen sezon bi tık daha önde gibi şimdilik ilerleyen zamanlarda fikrim değişir mi görecez son olarak da kadı efendi gitmesin ya adam diziye çok yakışıyor ya da çıkacaktı bari o da patlamada gideydi de bir anda ayrılmaz baştan kabullenirdik durumu
    Hayatlarına pat diye giren Leyla'yı ne çabuk da benimsemişler.Oysa madem Lara gitti Hatice gelebilirdi.Yani en azından Ayşe hatunun aklına gelebilirdi Hatice'ye bir mektup yaz yolla di mi? Ya da telgraf çek.Acil gel stop Lara gitti stop Mustafa perişan stop yaralarını sen sar stop :img-hyste Hatice de gittiği yerde kendini seven birini mi buldu yoksa,evlendi mi? Hatice'nin muadili Leyla sana kimi çatsak kuzum,güzel kızsın,zekisin sana uygun birini bulmaya çalışırız biz forumcak üzülme sen.:img-hyste

Yok hayatım ya ne kardeşliği? Kola bir çentik attık kardeşi yüreğimizde yaşattık Padre'ye bakınız hele.:img-tomatay Padre demişken ben bu oyuncuyu nereden tanıyorum deyip durdum yarabbim ya Dudaktan Kalbe dizisinde Makbule'nin babasıydı bir de bir makyajla Atatürk'e benzemişti hem de ne benzemek.Şükür gördüğüm günden beri düşünüyorum ancak anladım.Oysa yeni oyuncu kadrosunda ismi de yazıyormuş,nasıl okumuşsam artık.Yavuz beyi hep bıyıklı gördüğüm için şaşırdım epey değişmiş bu imaj daha gençleştirmiş oyuncuyu.

Yüce efendiyi ilk sezonda kim seslendiriyordu ki? Müthiş gizemli,tam karaktere giden bir sesti.Bu arada Suavi bey de sesiyle oynuyor normalde daha farklı sesi.Bu karakter için böyle uygun görmüş demek.

Garbis'e yakışmış bu ton. Yalnız Mustafa ile Ali bıyıkları fazla uzatmış yahu ahahh eleştireceğim ya bir şeyler bulmam lazım.Tek derim bıyık.:img-hyste

Bence bu sezonu da seveceksin Seda,ilk bölüm olduğu için her şey bir anda oldu yeni karakterlere giriş yapıldı şimdi güzel güzel işlenecek hepsi.Müziklere alış kuzum alış.:img-wink:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri