Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Filinta - Bölüm Yorumları (3)

Durum:
    NATY&FACU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    M. KEMAL ATATÜRK
    Konular
    762
    Verdiği Beğeni
    110

Aldığı Beğeni: 40

Bahsedilme
    27 Mesaj

Standart Filinta - Bölüm Yorumları (3)

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'e ulaştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz.
    Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir. Lütfen sohbet ortamı oluşturmayınız.
    Konu NATY&FACU tarafından (05-10-15 Saat 17:04 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Blue Butterfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    VahideMustafa
    Konular
    13
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 3

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı aglamakelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hee caniko sana ne oldu acaba..:img-hyste Pardon da Bıçak Ali kör kurşunlara hedef olmuyor mu, o siper almıyor da, kalmış zavallım bıçaklar arasında.. Yiğidim aslanımın elinde hohhooyyyt uzun namlulu tabanca var üstelik, neymiş siper almış öyle ateş edecekmiş, çanakkale siperi mi burası kuzum.. :img-hyste
    Pekala siper almadan da ateş edilir, herşeyi biz mi öğreteceğiz, üstelik filinta Mustafa'da Allah bilir (ben bilmem) çelik yelekte vardır.. Neyin siperiymiş bu..
    Buyrun söz savunmanın..:img-hyste
    Öncelikle o siper ayrı, bu siper ayrıdır. Siperin bir anlamı; askerlerin savaşta vurulmamaları ve rahat ateş edebilmeleri için kazılmış, üstü açık hendektir. Bir diğer anlamı ise; Korunulacak, arkasına, altına veya içine girerek saklanılacak yerdir. Benim kasttetiğim siper de budur. Çok ciddi şekilde girdim ama bu açıklamayı yapmazsam çatlardım. :img-hyste Mustafa, kendini korumak için simitleri; Ali ise kendini korumak için Mustafa'yı kullanmıştır. Efenim, şimdi soruyorum; simit, insanı ne kadar koruyabilir? :img-hyste Siper almadan ateş etmek bir çeşit intihardır ki bu Mustafa'nın inançlarıyla da ters düşer. Ayrıca Ali'nin bir öbür taraf geçmişi vardır, dönmeye alışkındır, Mustafa'nın ise yoktur. :img-hyste Bunun yanında çelik yelek hiçbir şeydir. :img-hyste Ali'ye biz mi dedik silah kullanma, çelik yelek giyme diye, Allah Allah. :img-hyste Başka sözüm yok Hakim Bey, aman, Kadı Efendi. :img-hyste
    Konu Sunrise tarafından (08-09-15 Saat 03:46 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    VahideMustafa
    Konular
    13
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı alpler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Geceleeeer Filinta ailesinin nadide çiçekleri...
    Hayırlı geceler ablacığım, o nasıl güzel bir giriş öyle. :love01:

okyunus'um Hazel nerede dedikten sonra neden yerlere yatan ikoncuk kondurdun anlamadım.:icon_whisAnladım mı yoksa???:img-hyste:img-hyste:img-hyste İki tane projesi var evlatcığımın,ders yapıyor o yüzden PC bu hafta onda telefondan zor oluyor okyanus'um minicik harfler neyse şimdi bende PC geç yatın bu gece beni yalnız bırakmayın burada korkarım ben,yarın tatil zaten...:img-hyste Aaa sana zaten tatildi.
    Ablacığım, ben sabah-akşam buralardayım, özellikle de geceleri yorum yapmayı çok seviyorum. Seni yalnız bırakmayız, merak etme. Ama kafam çok karışıktı, ancak toparlayıp yazabildim. :)

Özgeciğim eklediğin haber için teşekkürler canım da Selin Deveci'yi tanımıyordum biraz bakayım dedim kimmiş kimlerdenmiş diye..At binerken fotosu var vaaay acaba dizimizde böyle bir kadın karakter görecek miyiz? Kardeşim ille de birini at bindireceğiz:img-hysteerkeklerden göremedik kadın karakter bir at koşturuyormuş ki vaaay değmeyin keyfimize...:happy0064
    Ben de tanımıyorum hatta adını ilk kez duyuyor olmam lazım ama ismi tanıdık geldi nedense. Mehmet Özgür'ün öğrenciymiş, oyunculuğunu merak ediyorum. Nasıl bir karakterde oynayacağını daha çok merak ediyorum. Karakterin adı ''Yasmin'' olacak sanırım. Bana Anita'nın boşluğunu doldurmaya gelecekmiş gibi geliyor.

Bu arada Lara Mustafa kadı efendi ile ilgili yazdıklarınızı okudum evet kafaları karıştıran bir durum.Ben kadı efendinin ya da Mustafa'nın Lara'yı yerden kaldırmasını bekledim ama en çok kadı efendinin Boris'e izin verip kızını yatağa yatırmasına yardım etmesini bekledim galiba...:icon_sorr Boris evet kötü ama Lara'nın hali ortada,kızına sarılmasına bile müsaade etmediler,ayaküstü merak etme kızım her şey yoluna girecek dedi ve gittiler Mustafa'nın evet gözleri dolu dolu evet çooook üzgün ben de kıyamıyorum Mustafa'ya ama baba kız vedalaşmasına izin vermeliydiler.Lara hiç yataktan kalkamayabilirdi ve Boris hiç içeriden çıkamayabilirdi(duy da inanma:img-hysteBu şehirde benden izinsiz yaprak kımıldamaz kadı efendi diyen Boris'in bu sözleri beni bu tutuklama işinin de kendi organizyonu olduğunu düşünmeye sevk ediyor.) Bekri'nin itirafı ile Boris'i uzun süre içeride tutabileceklerini ya da belki de işlediği cinayetlerin bile ortaya çıkıp idam edilebileceğini bilip de baba kızı bu şekilde ayırmak olmadı ama Özgeciğimin dediği gibi 20.bölümü izlemek gerek.Lara'nın Mustafa'dan ve dahi kadı efendiden nefret etmesini,düşman olmasını sağlamak amacı ile mi böyle yazıldı göreceğiz nasipse?
    Öğrendikleri o kadar şeyden sonra Boris'e de güven olmaz ki şimdi. Son anda ellerinden kaçabilir. Kızıyla vedalaşmasını bile bir kaçma fırsatı olarak kullanabilir, ona güvenemezlerdi. Ama kendileri bir şeyler yapabilirlerdi. Yalnız, benim aklımın takıldığı bir diğer nokta şu ki; Dadı da yanına gitmesine rağmen kalkmasına yardım etmedi diye hatırlıyorum. Yani sahne hiç bizim düşünmediğimiz gibi düşünülüp yazılmış olabilir.

Ben bir de Lara acaba babasının Mustafa'ya olan öfkesini bildiği için dadıya ve babasına inanmıyordur belki onlara belli etmemek için Mustafa'dan nefret etmiş gibi görünüyor olabilir mi demiştim di mi? Bunları yazan parmaklarıma ne desem bilemiyorum.:img-hyste
    Ben de benzer şeyler yazmıştım, çok üzgünüm şu an. :icon_sorr Yaktın bizi Lara. :img-hyste

Özgeciğim gifler yıkıyor ortalığı başım döndü valla ayol hızlarını sen mi ayarladın böyle hızlı yoksa sahnelerin doğalında mı böyleydi? Eğer sahnedeki hız ile aynı ise vaaay be diyorum parçalar halinde görünce daha iyi anlıyoruz aksiyonunun ne kadar baş döndürücü olduğunu...
    Sahneyle aynı hızda mı bilmiyorum, ben 13 saniye olarak ayarladım ama sahne de bayağı hızlıydı. :)

Keyifli yorumlar.
    Konu Sunrise tarafından (08-09-15 Saat 03:47 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    VahideMustafa
    Konular
    13
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alın bize at kafası kadan nazar boncuğu. :img-hyste

Bu arada MYO izlensin, sözlü yapacağım. :img-hyste

Eyvah ki ne eyvah. Çok mu yanlış anlaşılmaya müsait bir yorum olmuş acaba? Efenim, öncelikle ne başlığı -en azından o sebepten ötürü- terketme var, ne de başka herhangi bir durum. Önce bunu bir düzeltelim de, yanlış anlaşılmalar olmasın. Bizim aramızda ne nazar, ne gerginlik, ne kavga...Olumsuz hiçbir şeyin yeri yok. Bizde olsa olsa tartışma olur, o da fikir alışverişi mânâsında olur. Bizden zarar gelmez. Hem aksi olsa bile Kadı Efendi, tüm heybetiyle bir gelir: SÜKÛNET BRE HATUNLAR diye bağırır, biz kendimize geliriz zaten. :img-hyste Ben daha S harfinde gelirim kesin. :img-hyste Buradaki ortamı, sizleri, sizinle atışmayı, şakalaşmayı, tartışmayı bile çok seviyorum. Bu güzelliklerden, sizden kopulur mu? Diziyi bıraksam, başlığı bırakmam. Öyle bir hâldeyim. :love01:

Oradaki son ibaresi, o mesajın ve o konunun, kendi adıma sonu olmasını istediğim içindi. Nedenine gelecek olursam; buna ön yargı diyebilirsiniz, sabit fikirlilik diyebilirsiniz, ne derseniz deyin, kabulüm. Ama şu an ne kendimi, ne de farklı bir fikri tam olarak anlayıp kabullenemeyeceğimi hissediyorum. Bu hissi yaşadığım zaman konuyu uzatmamayı, ertelemeyi tercih ederim. Çünkü Allah korusun, istemeden yanlış bir fikir beyan edebilirim. Belki günler, aylar, yıllar sonra okuduğumda, ''amma saçmalamışım ha'' diyeceğim, belki tam tersi, aynı düşünmeye devam edeceğim. Kısacası; başlıktaki son mesajım, veda ediyorum anlamında değildi. Siz bir bana baksanıza, bende susacak göz var mı? :img-hyste Hiçbir şeye gelmesem, karakterlere çemkirmeye gelirim zaten. Biliyorsunuz, en büyük hobim. :img-hyste Haa, bir de; forumda benden habersiz yaprak kımıldamaz!!! :img-hyste

Dizi bırakmaya gelecek olursak; bırakırım evet ama o kısmını bırakırım. Haa, belki Hazel Abla'mın da dediği gibi; beni bile şaşırtacak, etkileyecek şekilde yazarlar ve ben de bu dediklerimi yutarım. (Maalesef bu konuda hiç umudum yok ama şans vereceğim tabii.) Ama işime gelmez, hoşuma gitmez, içime sinmezse de o sahneleri izlemeyiveririm. Koca bölümde kaç sahne olacak ki? Koza, hatırlarsan, ben Nazlı'ya rağmen Böyle Bitmesin'i yorumlamış insanım. :img-hyste Ki Nazlı da Nazlı'ydı yani adının hakkını veriyordu. :img-hyste Beni, bu kadar sevilebilecekken bu kadar gıcık eden bir başka karakter daha yoktur, olamaz. Burada da canımı sıkan kısımlar olabilir ama bırakırsam, onlar yüzünden bırakmam. Bir kısım istediğim gibi ilerlemedi, bana göre mahvoldu diye diğer güzellikleri görmezden gelemem. Bu başlıklara en çok repliklerini yazdığım, yorumladığım ve üzerine düşündüğüm karakterler Boris ve Kadı Gıyaseddin. Onlar ya da onların muadili herhangi karakterler olduğu sürece; o sahneleri izlemeye de, mümkün olduğunca yorumlamaya da devam etmeyi isterim. :img-wink:

Başlığı bırakma mevzusu ayrı bir dava. Direkt bu konuyla ilgisi yok. Çok kötü bir tesadüf, benim de zamanlamam çok kötü olmuş. Peş peşe okuyunca, bir de sizden böyle yorumlar gelince, bayağı bir yanlış anlaşılabilecek şekilde yazdığımı fark ettim. İkisi hatta üçüsü (üçüsü de neyse artık :img-hyste ) birbiriyle alâkasız mevzulardı. Küstüm, oynamıyorumlu olan; program yüzünden yıkılan hayallerime bir göndermeydi ve tamamen şakaydı. İkincisi benim içinde bulunduğum özel durumlarla ilgiliydi. Evde sık sık yatılı misafir ağırlıyoruz ve bu birkaç ay böyle sürecek sanırım. Bu durumda ben sadece foruma değil, internete girmekte de sıkıntılar yaşıyorum. Öte yandan benim forumun dışında da bir hayatım, iki buçuk senedir peşinden koştuğum bir hedefim var. Sadece forumda sağlıkçı olmak yetmiyor. Siz, sağ olun, görev senin deyip veriyorsunuz ama elin işverini diploma istiyor. :img-hyste Anlatamayacağım başka şeyler de var. Şimdi burada detayları uzun uzun anlatırdım aslında ama ''reality show'' programlarında kendini acındırıp ağlayan yarışmacılara dönmek istemiyorum. :img-hyste

Keyifli yorumlar. (Son kez değil. :img-hyste)
    Konu Sunrise tarafından (08-09-15 Saat 03:47 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

ooooy gözlerim doldu ula...Artık boynundaki ilmek o kadar sıkı değil dedi padişahımız Mustafa'ya...

Kardeş dediğin yanındayken üşümez sırtın, üşümez ruhun, nifak yetişmez bahçende:good:

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)