Sayfa 61/111 İlkİlk ... 115157585960616263646571 ... SonSon
554 sonuçtan 301 ile 305 arası

Konu: Filinta - Bölüm Yorumları

Durum:
    alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

dolunay'ım gelmiiiiş:love01: ve de gitmiş. :icon_sorr Gülce'm Bekri ağamız vardı canım bu bölüm ya hem de maaangııır da dedi dön geri çabuk:img-wink:

Ben de Mustafa'nın Leyla'ya aşık olduğunu düşünmüyorum kesinlikle! O evlilik hiç olmamalıydı,kızı mutsuz edeceksen evlenmemeliydin Mustafa..Kadı efendi istedi diye bir kere ağızdan çıktı teklif etti geri alamadı ama asla Leyla'ya aşık değil heee böyle evlilik sürer mi sürer tabi,her evlilik aşk evliliği olmuyor,mutlu adam rolü yaparak yaşar Mustafa o olur yani.Farah'tan kesinlikle etkilendi,kafan karışık neden acele ettin Mustafa?Davut Paşa Mustafa'nın evlendiğini bilerek mi getirdi Farah'ı onların evine ya? Öyleyse saçma..Yoksa Farah Leyla'nın ya da Mustafa'nın akrabası mı??? Hiç bir şey anlamadım,külliyede kalsaydı o halde...Leyla Mustafa evliliğini hiç istemedim ama bu Leyla'ya hak vermiyorum demek değil.Kim olsa evlendiği gün evine başka bir kadın getirilse çıldırır valla..Allah kolaylık versin Leyla...Yalnız Leyla Mustafa'nın sevgisinden emin olsa Farah'a biz evlendik o benim alt metinli cümleler kurmazdı.Evlendiğinizi zaten bilecekti aynı evde yaşıyorsunuz artık sonuçta...Senin Mustafa'yı sevdiğin kadar Mustafa da seni sevseydi keşke Leyla ama zorla olmuyor bu işler maalesef..:icon_sorr

Durum:
    alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı, senaryosunu Ömer Genç’in üstlendiği Filinta’nın kadrosuna yeni bir isim daha katıldı. Demet Tuncer, artık Filinta kadrosunda.

Amerika’da müzikal eğitimi ve performanslarının ardından, Türkiye’de Çocuklar Duymasın dizisiyle tanınan ve birçok sinema, dizi ve tiyatro projesinde oynamış olan Tuncer, Filinta’nın 38. bölümü itibariyle Şerzan karakteriyle havalı bir casus olarak ekranlara gelecek.

Durum:
    (-seda-) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    17
    2 beneği almış
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba Filinta severler. Yorumlarınızı okumaktan yazmaya hiç fırsat bulamamıştım bu güne kısmetmiş..

Alıntı cerbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ne ara Farah'a aşık oldu ben anlamadım...Acaba Farah'mı aşık oldu...ben böyle aşk dolu sahneler izlemedim..siz ne zaman izlediniz ....:img-tomat

Mustafa yaptığı davranış af edilmez bence..Leyla'ya hele hiç yapılacak hareket değildi...İstemiyorsan kardeşim adam gibi çık söyle...Silah mı dayadılar sana...O ana kadar pek istekliydi benim izlediğim kadarıyla...Leyla ile bakışmalar ,kahveler içmeler...ellerinden tutmalar ...bunlar yalan mıydı...ben şahsen çok kızdım...Bu ne Allah aşkına...

evlendikleri gün paşa almış Farah'ı yeni evli çiftin evine geliyor...Bu ne küstahlık...ne alala ..Davut paşa evlendiklerini mi bilmiyor...ne oluyor ....anlamadım...Leyla sonuna kadar haklı...ne yani kızı güllerle mi karşılasın...Leyla'ya haksızlık diz boyu bence...neyse inşallah Farah bir an önce evden gitsin...:img-tomat:img-tomat eger Mustafa böyle bir halt yerse benim gözümde yerlere iner...Mert adam olmaktan başka bir adam dönüşür..:img-tomat
    Bu diziyi izlerken öyle aşk dolu sahneler beklemenizi çok tuhaf bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim ki ayrıca Mustafa Farah'a bal gibi kaymak gibi aşık kardeşim ama bunu kendine itiraf edemiyor kabullenemiyor bir türlü bunda da çok haklı bence. O sadece babası gibi görüp değer verdiği bir adamın Kadı Gıyasettin'in vasiyetini yerine getirmek istiyor.

Tamam iyi hoş ama kendini düşünmediğinden kaynaklanıyor bu bence. Leyla'da kendisine aşık bununda farkında Lara'dan sonra bir daha aşık olabileceğini ihtimal dahi vermiyor tabi insanın aklı ayrı kalbi ayrı takılırsa böyle oluyor :img-hyste

Leyla haksız demiyorum Mustafa'nın neler yaşadığını Leyla çok iyi biliyor sevdiğini acı bir şekilde kaybetti ve Babasını da öyle, bu evliliğin Kadı Gıyaseddin'in vasiyeti olduğunu da Mustafa Leyla'ya söylemişti zaten. E bu durumda ne çıkıyor ortaya? Elimizde bir adet kararsız, mecbur bir Mustafa var elimizde.

Mustafa'nın Leyla ile olan samimi sahnelerinde kıza ümit verir gibi bakışları konuşmaları oldu olmadı değil (onu da anlamış değilim zaten) ama bunu yaparken ki tek amacı Leyla'ya alışmaya çalışmak olduğunu düşünüyorum.. Pat diye de evlenince hele de koca Padişah bu işi bizzat yapınca ne olduğunu anlamadı bile (tüm izleyici de buna dahil bence) zaten erkek milleti sevdiği kadınla evlense bile bir evlilik öncesi sendromuna girer :img-hyste ki Mustafa'yı birinci sezondan bilenler bilir sevince ne güzel bakıyor öyle :img-in_lo Nikah kıyılırken Davut Paşa yoktu orda yanlış hatırlamıyorsam zaten Farah ile Mustafa'nın evine geldiğinde Leyla'yı gördüğü için çok şaşkındı.

Leyla'da hiç Mustafa'yı anlamaya çalışmıyor bence, tamam bekledi beklemesine ama sadece beklemek de yetmez Leyla'cım senin bahtına da koca bir sabır düştü..

Durum:
    Trishan_Lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Yiğit&Deniz,Mustafa&Farah
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı cerbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havlu sahnesini bende hatırlıyorum..Mustafa'nın şaşırmasının nedeni daha önce onu hiç görmediğinden olabilir mi...Ansızın başka biri hiç daha önce görmediği biri olarak havlu uzatması olabilir mi..neyse daha sonra at sahnesi diyorsun..o sahneler gelene kadar Leyla ile bir çok güzel sahnesi var..sizde onları neden hatırlamıyorsunuz...Kız kendi kendine mi evlenme teklifi etti..orada gayet güzel bakışıyorlardı..Leyla ile araları her zaman güzeldi...hoştu..güzel vakit geçirdiler.:love01::love01:
    Ben Mustafa'nın davranmasının nedeni ni Farah'a bağlamıyorum..Lara'yı hatırlamış olabilir diye düşünüyorum..ama şu bir gerçek ki Farah Mustafa'ya karşı boş değil...neyse ben Mustafa ve Leyla'nın mutlu olmasını isterim...öylede olmalı...Farah -Celal güzel olurdu bana göre...hayırlısı bakalım..:love01:
    Bana göre Mustafa Farah'a aşık oldu. Tabi Farah'ta Mustafa'ya. Ama Celal'le Farah arasında bir aşk hikayesini izleyeceğimizi sanmıyorum. Çünkü Farah Celal'i hiç bir zaman kardeşinden daha fazlası olarak görmedi ve bencede görmeyecek. Celal ise aşkından ölüp, bitecek. Ben bu yönde düşünüyorum, bana Mustafa ve Farah sahneleri bu yönde bir izlenim verdi. Tabi neyin, ne yönde gelişeceğini ilerleyen bölümlerde hep beraber izleyip, göreceğiz. :img-wink:

Özet'te çıkmış. Lakin ben Özet'te ki bu cümleyi hiç ama hiç beğenmedim.

Farah, yeni evli çiftin üzerine bir kabus gibi mi çökecek?
    Bu ne demek oluyor? Özet'i hazırlayan şahış öyle bir izlenim veriyor ki insana, sanki Mustafa ve Leyla aşk evliliği yapmışlar da, bu mutlu evliliği bozmak için and içmiş bir tane Farah varmış gibi, yutturmaya çalışıyorlar bize.
    Farah asla bu yeni evli çiftin üzerine bir kabus gibi çökmez, çünkü onu aşık olan bir adet Mustafa var o evde. Mustafa bence halinden gayet memnun olacak. :icon_whis
    Ayrıca Farah'ın, Mustafa'nın Leyla'yla evlendiğini duyduğu andan itibaren o evde isteyerek kalmak isteyeceğini sanmıyorum. Hangi kadın ister ki öyle bir durum da aynı evde kalmak? :865323

Bölüm fotolarında dikkatimi çeken bir kare var, o da Farah, Mustafa, Süreyya ve Ali'nin birlikte oldukları fotoğraf. Bir davete katılmışlar sanırım.
    Farah, Mustafa'nın koluna girmiş. Çok tatlı gözüküyorlar ya. Çok merak ediyorum o sahneyi.

Durum:
    Vahide_Merve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Chair ♥ BarneyRobin
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    102

Aldığı Beğeni: 88

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben birinci sezonun ilk bölümleri ikinci sezonun tamamını izleyen biri olarak Mustafa'nın Leyla'ya aşık olduğunu hiç bir zaman düşünmedim. Hiç bir zaman Lara'ya baktığı gibi bakmadı Leyla'ya. Ancak Farah'la karşılaşması Lara'ya olan bakışları gibiydi. Etkilendi ondan :img-in_lo

Leyla'ya çok iyi davrandı umut verdi. Hatta bizi bile ne yapmaya çalışıyor Mustafa diye düşündürdü. Evet bu noktada ben de Mustafa'ya çok kızgınım. Hatta evlilik meselesi ortaya atıldığından beri bu evlilik olmamalı diyorum. Çünkü sadece vasiyet üzerine yapılacaktı evlilik. Önceki sayfalarda bir arkadaş demişti Mustafa Leyla'ya duyduğu minnet duygusunu aşkla karıştırdı. Çok sevdiği birinin Leyla'yla evlen demesinin bir bildiği vardır diye düşündü. Lara öldükten sonra nasıl olsa bir daha aşık olmayacağım, Leyla iyi bir kız belki mutlu oluruz diye hissetmiş olabilir. Ama Farah çıkınca Mustafa o çok iyi bildiği aşkı tekrar yaşayınca işler değişti :img-in_lo

Şimdi kapı çalıp Davut Paşa ve Farah gelince ben de Leyla'yı öldürmeye geldiler diye sevinmiştim. Sevinmiştim derken (:icon_whis) Mustafa'nın çok düşmanı var. Ve artık sadece Mustafa değil Leyla da hedef. Leyla böyle bir hedef olunca Mustafa 'Leyla benim yüzümden senin de hayatın tehlikede en iyisi biz ayrılalım' gibi bir durum olur. Böylece Leyla'yı ömür boyu mutsuz etmekten ve onları Farah'ın ayırmış olmasından kurtulurlar diye sevindim. Farah kara kedi işlevi görsün istemem :img-beee: Yoksa ölmesin canım Leyla da mutlu olsun isterim başka biriyle. Benim gönlüm tabi ki Farah ve Mustafa'dan yana :img-in_lo

Özet ve fotoğraf için teşekkürler Hazel Abla :love01: Ben de özetteki o cümleden memnun değilim. Onu oraya Davut Paşa getirdi. Her ne olursa olsun Farah'ı oraya getirmesi hataydı. Farah kendi gitmedi o eve. Mustafa'ya aşık ama türlü entrikalarla ikisini de ayıracak değil. İkisi evlenmiş zaten ne yapabilir ki. Farah sadece Davut Paşa ailesini söylesin istiyor. Onun için de o derse yapıyor. Davut Paşa'nın bunu hala neden söylemediğini de anlamış değilim.

Fotoğraftaki Farah ve Mustafa ne kadar güzeller ya :img-in_lo O sahneyi izlemek için sabırsızlanıyorum :happy0064

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)