Sayfa 3/201 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
1001 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Geniş Aile - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    *Mérwish* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara güzel Ankara... :)
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ooof of herkese merhaba sevgili Geniş kitle. Çarşamba sabahı sınavım olduğu halde dayanamadım izledim bölümü. Çok içime oturdu yaw :icon_sorr

Öncelikle bölüm süperdi başından 'sonuna' kadar. Milletin dönüp dönüp bakmasına neden olacak kadar çok güldüğüm sahneler oldu. Senaristler ve oyuncular tüm yeteneklerini sonuna kadar sergilemişler yine. Cevahir ve Bilal özellikle bölümün benim gözümde yıldızlarıydı. Özellikle Bilal'in komando hali möthişti :img-hyste Ağzım açık kaldı.

Kütük'ün kıza şiiri ve Zek'in yazmaya 'çalıştığı' şiir möthişti koptum o sahnelerde :img-hyste

Yazık Ulvi ne yapsa yaranamıyor. Sonunda gidip kameraya el sallamasına diyecek laf bulamadım

Nazan ve Mürsel çok şirinlerdi, özellikle Mürsel Bir de oğulları olacakmış, bakalım neler olacak :img-in_lo

Cevahir ve Şükufe'ye gelince... Özellikle sona sakladım çünkü bölümlerdir biriktirmişim, bunu farkediyorum.

Normalde bütün karakterlere aynı mesafeden yaklaşan biriyim. Herkesin yanlışını doğrusunu tartarak yorum yapıyorum. Bu sefer de aynısını yaparak şu kadarını söyleyebilirim ki: Şükufe cidden uzattı artık. Karakterden soğumaya bile başlıyorum yani.

Ta 33. bölümden alırsak. İlk başta Bilal, Cevahir'in Hayat'la birlikte fotoğraflarını gösterdiğinde Bilal'e kayıtsız şartsız inanması ve Cevahir'e söylediği sözler hiç hoş değildi. Hatırlıyorum bazı arkadaşlar Şükufe ne kaybediyorsa Cevahir'e inandığından dolayı kaybediyor tarzı yorumlar yapmıştı.

Bense tam tersini diyorum. Kız gayet de ne kaybediyorsa ona inanmadığı için kaybediyor. Tamam dizinin başlarında Cevahir gerçekten düzenbaz ve uslanmaz (gibi görünen) biriydi. Ama arkadaşım sen bu çocuğa kaç kere inanmadın da sonunda o haklı çıktı? (Cevahir'in çocuğu olduğu sanılan bebeğin geldiği bölümde ve akrabalarının kızının az daha onunla evlenecek olduğu bölümlerde mesela) Yani gerçekten merak ediyorum, bir kere de önce onun sözünü dinledikten sonra bazı şeylere inansa ne olurdu acaba?

Ha tabi şey demiyorum. Cevahir bazen açıklayacağım diye her şeyi eline yüzüne bulaştırıyor. Hani ara sıra kıvıracağına gerçeklere bağlı kalmaya çalışsa bir işe yarayabilir. Azarı yedikten sonra Hayat'a kaçması da çok büyük bir hata, bu da kabul. Kuddusi evden kovduktan sonra ise yine mecburen kızda kaldı sokakta yatamayacağı için. Zor duruma düşmemek için de arkadaşla çıktık dedi. Sonra yine zor duruma düştü o ayrı

Ama Şükufe bunlara karşı Cevahir’e inandığını söyledi arkadaşlar. 34. bölümün sonlarına doğru hatırlayın. 'Tamam sana inanıyorum Cevahir ama bunları unutmam zor olacak' dedi. Cevahir dükkandan öpücük ata ata çıkmıştı, unutmam :img-wink: Sonra ne oldu, annesi Cevahir de doktor Hayat'la evlenecekmiş dedi, komşu kızı yine durup dinlemeden koşa koşa Bilal'e gitti gelin beni isteyin diye :mad72: Cevahir Hayat'la kaldı diye Bilal'le evlenmeyi kabul etmedi ki. Cevahir evlenecek diye kabul etti.

Son iki bölümde kızın bu sözleri unutulmuş gibi davranılıyor o ayrı. Yani hem inanıyorum diyip hem ne diye trip atıyorsun be kardeşim. Bir ilişkide herşey güven üzerine kurulur. Tıpkı bu bölümde Şükufe’ye söylediği gibi, nedense dizi karakterlerinin ve izleyicilerin aklında sadece yaptığı yanlışlar kalıyor, neredeyse monotonize olmuş bir şekilde. Nasılsa bu adam her zaman hata yapıyor, bir sonraki adımında da kesin hata yapar diye bakılıyor.

Ha ben bir bayanım bu arada :img-wink: Bir arkadaş önceki mesajlardan birinde Şükufe’nin nazı bıktırdı diyenlerin erkek olduğunu ileri sürmüş. Ben bir bayanım ve benı bile fazlasıyla bıktırdı kızın yaptıkları. E artık Cevahir ne yapsın bilemiyorum. :icon_whis Ha Şükufe ne yapsaydı ben ona karşı tek 1laf etmezdim: Ya Cevahir’e inandığını falan söylemeyecekti en başında ve onunla Hayat’ın birlikte olduğunu öğrendikten sonra Bilal’e onu istemelerini söyleyecekti, ya da Cevahir’in evleneceğini öğrendikten sonar koşa koşa Bilal’e gideceğine önce Cevahir’e işin aslını soracaktı. Hani inandığın buraya kadar mı diye sorar 1insan. Kuru lafmış demek ki. Yani Şükufe karakteri sıfır hatalı bir karakter değil. Neyse ki senaristler artık beni duyuyor mu ne oluyor bilmiyorum, onun hataları da 34. Bölümden beri dile getirilmeye başlandı. :img-yes: Özellikle bu bölümde kız ‘Sen de mi bana aşık oldun?’ deyince adamın verdiği cevap favorim.

Yani karakterler incelenirken keşke sadece alışılmış kalıpların dışına çıkılabilse de tarafsız gözle bakılabilse karakterlere bence.

Ya resmen Cevahir’in gözlerinin içine baka baka sırıtarak gitti Şükufe bölümün sonunda :mad72: Yani sanki sen istediğin kadar çırpınmış ol, şu anda ne hissediyorsan hisset umrumda değil mesajı vere vere gitti :mad72: Bu çok mu hoş bir hareketti yani? Ve hayır, bence olması gereken bu değildi. Bence oradan gidecekse ve Cevahir’e illa da yüz vermeyecekse, ikisinden de bağımsız, tek başına gitmeliydi. Şükufe burda bile bile Cevahir’in kalbini kırdı, sonuçlarını da gördük zaten. Adamın resmen dizi karakterleri tarafından ‘istenilmeyen şahıs’ ilan edilmediği kalmıştı…

…ki yeni bölümün özeti de çıkmış zaten. Tam beklediğim gibi bir bölüm olacak anlaşılan. Mürsel’in komikliklerine çok güleceğiz :img-hyste Dizinin unutamadığım sahnelerinden bazıları Zek’in acıların çocuğu sahneleriydi, bakalım Mürsel nasıl bir profil sergileyecek :img-hyste Kuddusi amcaya şaşırmadım, şaşıramıyorum :icon_whis Dediğim gibi Cevahir nasılsa her zaman hata yapıyor, ömrünün sonuna kadar hata yapacak gözüyle bakılıyor.

Sonunda ise bence kesin yangında içeride 1i ya da 1ileri kalacak. Mürsel kahramanlık yapmaya çalışacak özette de belirtildiği gibi. Ama asıl kahramanlık Cevahir’den gelecek.

Bunun da sonu artık iyi mi olur kötü mü olur bilmiyorum. :icon_sorr Ama benim yeni bölümden beklediklerim bu. Yazık çocuk ne yapsa kimseye yaranamıyor, kız için başını o kadar belaya soktu yaranamadı, artık heralde en son ölürse falan yaranır dizi karakterlerine ve izleyicilere :img-hyste

Cevahir – Ana… Ölmüşüm ya la ben! Şşt, Şükufe kız, affetsene beni
    Şükufe – diğer karakterler – izleyici kitlesi – o_O

Her neyse işi iyice gırgıra vurmadan destana dönüşen yorumumu bitirir ve hepinize iyi günler dilerim sevgili Geniş Kitle :img-wink:

Durum:
    *Mérwish* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara güzel Ankara... :)
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Flood için özür diliyorum ama 1daha izlerken 1şey farkettim. Bu lise sahneleri süper :happy0064 Yok boncuklu tabancalar falan. Sanki kanallarda dolaşan artık suyu çıkarılmış diğer bazı lise dizilerine güzel göndermeler yapılıyormuş gibi :icon_whis Buna da helal olsun :img-wink:

Durum:
    yasemin busem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Dizikolik
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

bölüm özeti için teşekürler. yine müthiş eğlenceli ve bol kahkalı bir bölüm bizleri bekliyor

Durum:
    OyLm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

*Mérwish* parmaklarına, klavyene sağlık , harika bir yorum yapmışsın ! İçimi dökmüşsün resmen. :good: Ben bunları söylemek istiyordum , ama sen söylemişsin bile. (: Aslında yazmayacaktım, pek yazmıyorum zaten, ama bu yorumu görünce dayanamadım. (: Özete bakılırsa Cevo yine iftiraya uğrayacak.. Bir kere de inansınlar şu çocuğa ya.. Mürsel'i hayal ettim de, yine gülmekten ölücez sanırım. (:

Alıntı *Mérwish* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda ise bence kesin yangında içeride 1i ya da 1ileri kalacak. Mürsel kahramanlık yapmaya çalışacak özette de belirtildiği gibi. Ama asıl kahramanlık Cevahir’den gelecek.
    Katılıyorum, bence de öyle olacak. :img-yes:

Herkese iyi yorumlar. :kahve

Durum:
    serkan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

*Mérwish* gayet güzel anlatmış aslında. Hazır Sükufe hakkında söz açılmışken bir-iki kelam da ben edeyim.

Öncelikle, Halit Akçatepe'den Rasim Öztekin'e kadar birçok usta oyuncu var bu dizide. Araya Cevahir, Mürsel gibi karakterleri de serpiştirince ortaya çok güzel bir çalışma çıkmış.
    Ama bana en başından beri dizi karakterlerinin arasındaki en uyumsuz ve soğuk gelen Sükufe oldu. Maalesef fikrim hâla da değişmiş değil. En sinirli olduğu anlarda bile Cevahir'in ağzından esprilerle dolu replikler çıkarken ve Cevahir kibar konuşabilirken, Sükufe'nin hep kaba saba konuşması çok itici geliyor bir kere. Sükufe Cevahir'e değil de Bilal'e daha çok yakışıyor sanki. Oysa Sükufe'nin annesi bile yeri geldiğinde espri yapma kabiliyetine sahip. :good:

Neyse, önce Cevahir'e bakalım... Evin haylaz ve faydasız oğlu olması malum. Onu geçip de son yaşananlara bakarsak, Cevahir ilk başta Hayat'ı reddetti mi? Etti. Sonra? Sonrasını Cevahir'den dinleyelim (33. bölümden):
    Cevahir: "Sorma babaanneciğim, kat arasında kaldım valla. Kimse Sükufe'nin yerini tutamaz o ayrı da, ama o da çok inat ya. Bazen çok doğruyu söylüyorum, ona rağmen bana inanası gelmiyor. Dert sahibi ediyor beni vallaha. Göynümü zımparalaya zımparalaya yine peşinden koşuyorum."
    Muazzez: "Aaaa, ben anlamadım şimdi, peki öteki kız, Hayat?"
    Cevahir: "Ben ona karşı göynümün kafesinde güvercin beslemedim, açık. Çok iyi niyetli biri. Valla doktor moktor ama çok mütevazi haa. Ben onun gibi Hipokrat'ın kitabına el bassam var ya Hipokrat'ı bile tanımam, gelen geçene basarım iğneyi valla."

Fazla naz aşık usandırır diye boşuna dememişler, Cevahir de belli ki usanmış artık. Adam yıllardır Sükufe'nin peşinde ama bir türlü yaranamamış. Diğer tarafta ise Sükufe'den daha mütevazi, daha anlayışlı ve daha alımlı dr.Hayat. Gönlünün ona kayması normal değil mi?
    Cevahir'in hatası yok mu peki? Bence onun tek hatası içkiyi fazla kaçırıp o geceyi Hayat'ta geçirmek. Yoksa onun Hayat'ın peşinden gitmesine sebep olan biraz da Sükufe'nin kendisi değil mi?!!

Gelelim Sükufe'ye... Onu bırakıp Almanya'ya gittiği için Cevahir'e kızgın, biraz da güvensiz, tamam orasını anladık ama bir karar versin artık. Bir öyle bir böyle davranıyor. Çok kolay dolduruşa gelip önce Cevahir'e kızıyor, sonra da hemen pişman olup gönlünü almaya filan kalkıyor. (Mesela fotoları görünce önce Cevahir'e ağır laflar etti, sonra da Nadide abla "ben Cevahir'e inandım" deyince hemen karar değiştirip pişman oldu.) Çünkü canı isteyince kızıp isteyince affetmek, dizginleri hep elinde tutmak hoşuna gidiyor. Bir Bilal'e yüz veriyor bir Cevahir'e. Bir Bilal'e tokat atıyor bir Cevahir'e. Kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor onlarla. Son bölümde de denildiği gibi hep iki erkeğin peşinden koşması biraz şımartmış. Kontrolün hep kendisinde olmasından haz alıyor. Cevahir ona kul köle olup şiirler yazarken havasından geçilmiyor, ama kontrol kendisinden çıktığında (mesela Cevahir ondan daha alımlı ve anlayışlı birini bulduğunda) bu sefer de "ben küstüm oynamıyorum" moduna giriyor.

Bu dizinin sadece yaz dönemi için hazırlandığı fakat iyi tutulduğu için uzatıldığı söyleniyor sağda solda. O yüzden senarist(ler)e de yüklenmek istemiyorum. Ama Sükufe-Cevahir ilişkisi kabak tadı vermeye başlamadan işin komedi yönüne daha ağırlık versinler bence.

Bu arada, nickimden de anlaşıldığı gibi ben erkeğim. :icon_whis Sükufe hakkında düşündüklerim açısından birşey farkettirir mi bilemem tabii.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)