Sayfa 3/201 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
1001 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Gözyaşı Çetesi (Arşiv 9)

Durum:
    banubanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Evim
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 2

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı deryadil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesajlarınızdan anlıyorum zaten öyle bulduğunuzu ben niye bulamıyorum siz niye bulyorsunuz onu soruyorum kendime işte buraya da yazıyorum. Tuhaf yani.
    Deryadilcim o zaman sen bu dizide ne seviyosun onu yaz buraya.. anladık yani sen bu deniz cevahir aşkını beğenmiyorsun...
    daha olumlu şeyler yaz zaten hepimizin morali bozuk valla karışmam...
    Ciğeri beş para etmezlere mi “yetenekli” demeli?Eleştiriden mi çekinmeli?
    “Adım Mercuré dergisinde geçse” diye mi sayıklamalı?
    İstemem! İstemem! Eksik olsun!
    Cyrano de Bergerac

Durum:
    dFKto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    x
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Deryadil'e

Deryadil, alıntı yaptığınız mesajımı yanlışlıkla eksik yollamıştım silip değiştirdim.
    Tabi beğeniler değişebilir.
    Ben inandırıcı buldum çünkü kentlerde bu karakterde insanlar yaşıyor.Bu insanların yolu kesişebilir de. Masal gibi değil. belki inandırıcı bulmamın nedeni oyunculukların çok iyi olmasıdır.Gözlerinden birbirlerinden nasıl etkilendiklerini gördüm, hissederek oynadılar. Ben kendi adıma bu yüzden inandırıcı bulmuş olabilirim.
    Yalnız gerçek hayattta bizim başımıza gelmeyen hiç bir şey inandırıcı değil diye kestirip atamayız da kanımca.
    Konu dFKto tarafından (08-11-06 Saat 17:09 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    85
    Verdiği Beğeni
    860

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    15 Mesaj

Alıntı deryadil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesajlarınızdan anlıyorum zaten öyle bulduğunuzu ben niye bulamıyorum siz niye bulyorsunuz onu soruyorum kendime işte buraya da yazıyorum. Tuhaf yani.
    Bir elin beş parmağı bir değilde ondan. Demek istediğim herkes dünyaya kendi penceresinden bakar, olayın güzelliği de bu. Misal ben burada birçok arkadaşın görüşlerini öğrenme şansı yakaladım. Kimileriyle inanılmaz derecede aynı yönden baktığımızı (anladın sen onu Banu), kimileriyle de ne kadar zıt olduğumuzu farkettim. Ama en güzeli, bakın kaç başlık açtırdık o kadar mesaj yolladık hiç sert tartışma veya tatsızlık yaşanmadı. Ufak tefek arızalar oldu tabii, ama o kadarcık kısa devre Türk Elektrik Kurumunda da olur. Ben hikayenin genelini sahici buldum. Mahalle ortamını bilen biri olarak çok çok tanıdıktı bu dizi benim için. Silah konusunda haklısın gerçekten gerekmediği kadar çok geçiyor dizilerde. Ama bizim dizimizin bu konuda önemli bir mesajı vardı. Silahlı olmayı değil aksine düzgün yaşamayı öğütlüyordu. Cevahir bile başka türlü yaşamayı bilmediği halde o alemden çıkmaya çalışıyordu. Beni etkileyen tanıdığım bir ortamın olmasıydı, peki sen neden etkilendin? Hatta herkes kendisini neyin çektiğini söylesin bakalım.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Durum:
    deryadil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    khalkedon
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben daha önce de söyledim diyeb tekrar etmiyim dedim ama neyse anlatayım. Bir büyüsü vardı yine de, o gerçek hayatta söylemek istediklerimizi söyleyemeyiz de boğazımızda düğümlenir ya burada her şey konuşuluyordu açık açık. Ayrıca bazen bazı sahnelerde çok kendimle benzer şeyler buldum. Kızlar mahalle hayatı Serdar'ın tutarsızlıkları kızların aşkı isteme ve istememe halleri, aynı erkeği seven iki kadının sonunda dost olabilmesi tabi pek çok diyalog ki ben keşke senaryosu yazılı basılsa da okusam derim. Oyuncuların samimiyeti, ışıltısı. Şimdi aklıma gelmiyor mama pek çok ayrıntı vardı hoşalndığım.
    İşte beğenmediğim de hep söylediğim Deniz ve Cevahir olayında çok sarmal şiddet falan oldu, olaylar fazla hızlı gelişti, senaryoda kopukluklar oldu falan.Bana şöyle oluyordu tam içine giriyorum derken bir kopma yaşıyordum, ekranın başında bir gel git hali... O yüzden gereksiz yoruldum.
    Herkes ekran başına geçtiğinde aslında yaşamında birşeylerden feragat ediyor. Kanalların buna saygı duyması bizim bu zamanımızı çalmaması iyi şeylerle doldurması lazım.

Durum:
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    85
    Verdiği Beğeni
    860

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    15 Mesaj

Kendimi Titanic filminin kaptanı gibi hissediyorum. Gemi battıktan sonra da burada olacağım. Yani -özgü_namal- merak etme en azından ben hep buralardayım.
    Evet, sizi neler çekti bu dizide? Ben söyledim tanıdıklığı, ya siz? Siz neden kapıldınızda buraya kadar geldiniz? Neydi sizi bu dizide çeken, ona bağlayan şey? Bi dökülün bakalım.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri