Sayfa 1/4 1234 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Good Doctor / 2013 /GK

Durum:
    şimal yıldızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    3+1
    Konular
    178
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Good Doctor / 2013 /GK

Adı: Good Doctor
    Bölüm Sayısı : 20
    Türü : Tıp,dram,aile.
    Yayınlandığı Kanal: KBS2
    Yönetmen: Gi Min-Soo (Ojakkyo Brothers).
    Senarist: Park Jae-Beom (God’s Quiz ).
    Yayın Zamanı: Pazartesi -Salı 21:55

Konusu:

Park Shi-On otizm ve gelişim bozukluğu olan biridir .Zeka yaşı 10 yaşında bir çocuğunki gibi olmasına rağmen çocuk cerrahı olur. Kim Do-Han
    ise çok iyi bir çocuk cerrahdır ve kendini sık sık Park Shi-On ile bir rekabetin içinde bulur.

Oyuncular:
    Joo Won Park Shi Ohn
    Choi Ro Woon Shi Ohn
    Moon Chae Won Cha Yoon Seo
    Joo Sang Wook Kim Do Han
    Kim Min Seo Yoo Chae Kyung
    Chun Ho Jin as Choi Woo Suk
    Kwak Do Won as Kang Hyun Tae
    Na Young Hee as Lee Yeo Won
    Jo Hee Bong as Go Choong Man
    Lee Ki Yeol as Lee Hyuk Pil
    Jung Man Shik as Kim Jae Joon
    Kim Hyun Soo
    Uhm Hyun Kyung

Konu NAGİŞ tarafından (01-11-13 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    KIRÇİÇEĞİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    '' Umutlar Diyarı ''
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Cool Park Shi On'ca süper bi dizi. :) Spoi içerir.

Dizi baştan sona on numara beş yıldız kıvamındaydı. Otizmi o kadar iyi anlattılar ki ve o kadar iyi işlediler ki şapka çıkardım her olayda. Replikleri, karakterleri, oyuncuları ile süper bir diziydi gerçekten...

Joo Won'u severim. Ojakgyo Brothers'tan aşinalığım vardı kendisine. Ve bu dizide daha da sevdim ve takdir ettim diyebilirim. Park Shi On karakterini almış bağrına basmış yutmuş ve yaşamış resmen. :img-in_lo Park Shi On zekası 10 yaşına ait olan bi çocuk olabilir ama o kadar iyi anlattılar ki durumunu, sözleri hareketleri ile gönüllere taht kurdu ve böyle çocuğa can kurban dedirtti... Özellikle betimlemelerine bayılmıştım izlerken. Çok güzel anlatıyordu içindekileri. Dr Cha'ya karşı bişiler hissetmeye başlaması, bunu sadece In Hye ile paylaşması ama In Hye'nin ısrarla hoşlandığı kişinin kim olduğunu sormasına rağmen söylememesi ve kaçak cevaplar vermesi, onunla dertleşmeleri ve dost olmaları çok ciciydi. En çok ''Söyleyemem utanırım'' deyip kağıda bişiler yazıp In Hye'nin yanından kaçmasını ve In Hye'nin kağıdı açıp ''Söyleyemem'' yazdığını görünce çıldırık olduğu sahneyi seviyorum çocukla çocuk olmuş dahası beraber çocukluk yapıyolardı işte. :img-hyste

Böyle çok sevdiğim zaman yazamıyorum çok fazla yanisi hakkını vererek anlatamıyorum ama mutlaka izlemelisiniz diyebilirim. Ya da izlemek için elinizde dizi yoksa başlayın pişman olmazsınız diyeyim. Dizi hastanede ve doktorlar arasında geçiyor gibi görünse de esas olan insan ve insanın duyguları düşünceleri travmaları ön yargıları olduğunu anlatıyor dizi... Ve insana en çok kattığı şey ise sevmenin ne kadar güzel olduğu gerçeği... Park Shi On'un sevgisi herkesi iyileştiriyor ve bunu öyle işliyorlar ki hadi canım sende, sevdik de ne oldu yada böyle de sevilmez arkadaş diyemiyorsun. Sevginin kucaklamasını, ön yargıları yıkmasını, gülümsemeyi bulaştırmasını, fedakarlık gerektirdiğini, karşılık beklemeden sevmen gerektiğini hissediyorsun dahası idrak ediyorsun...

Park Shi On ve Kim Do Han arasındaki o görünürde düşmanlık, alt metinde yatan kardeşliği çok sevdim. Kim Do Han'ın içindeki pişmanlığı, hataları telafi ettirdi Park Shi On. Son sahnelerinde ''Kimsenin olmadığı yerlerde bana abi diyebilirsin.'' diyerek Park Shi On'u bağrına bastığını kanıtlayan Kim Do Han candır orası da ayrı bi durum. :img-in_lo

Moon Chae Won'a pek ısınamadım ben. Nice Guy dizisinde tuttuğum taraf elbette O'nun tarafıydı ama ne bileyim Good Doctor'un ilk başlarında Eun Gi'yi anımsattı çoğu kez. Hırçınlığı, sürekli bağırıp durması filan gıcık olma yolunda ilerliyordum ki Park Shi On'un Dr.Cha sevgisi bana da bulaştı ondan sebep gıcık olamadan bitirdim diziyi. :)

Park Shi On'un betimlemelerine bayıldım demiştim yaa Dr.Cha ile ilk öpüştükleri anda hissettiklerini şöyle tanımlıyordu; Hani uzun süre yerde çömelirsin de ayağa kalkınca bi karıncalanma bi uyuşukluk hissedersin işte öyle bişiydi. :img-hyste

Good Doctor'un üzerine bilmem kaç tane dizi izlediğim için tam replikleri anımsamıyorum ama Park Shi On'da bizim Leyla ile Mecnun kafasını sezdiğim için midir nedir daha bi fazla sevdim işte. :)

Son olarak Park Shi On'un içinde büyütmeye devam ettiği abisini ise ayrı sevdim. Kalbindeki odada yaşamasına izin verdiği ve sevmeye devam ettiği için kendi hareketiyle ''süpeerr'' :img-clapp:img-ok: Son bişi sevgi bi insanı nasıl değiştirir, az bi değerle bile insanı nasıl olumlu etki oluşturur diye merak ediyorsanız eğer Dr.Man'ı izlemelisiniz diyorum adam kötünün dibiydi sonrasını ise hayal dahi edemezsiniz :)

See Ya!

Durum:
    şimal yıldızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    3+1
    Konular
    178
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Durum:
    melbatemhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    sassenach.
    Konular
    10
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Böyle bir dizinin sayfası nasıl boş kaldı? Okuldan dolayı ilk 2 bölümü izledim sadece yarıyıl tatilinde hepsini izleyeceğim. Moon Chae Won&Joo Won hep görmek istediğim bir ikiliydi. Birlikte dizileri olmaz sanıyordum. Ki böyle kaliteli bir dizi çektiler birlikte çok mutluyum. Reyting prensi Joo Won'dan bekleneceği gibi anlamlı, kaliteli bir dizi olduğunu ilk 2 bölüm gösterdi zaten. Joo Won'un oyunculuğu hakkında konuşmaya gerek yok sanırım? Chae Won'un da sarhoş hallerine bayıldım. Bütün diziyi izleyip öyle yorumumu yaparım ama burayı boş görünce iki üç bir şey yazayım dedim.
    İzlemediyseniz izleyin diziyi. Kaçmaz.:img-eat:

Durum:
    glin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    3+1
    Konular
    151
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Çok tatlılar :)

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri