Sayfa 3/74 İlkİlk 12345671353 ... SonSon
367 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Gümüş - Bölüm Yorumları

Durum:
    MUSTAFA KE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    4mu 5ha
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yemekte kanald açık olan bir restoranda Genco'nun fragmanı vardı,orada kimi gördüm dersiniz? Elinde telefon ben nişanlınızın ev sahibi diyerek ekrana yüzünü dönen biri.. Gümüş'ün kalan son kötü karakteri..(gerçi bir türlü iyi mi kötü mü olacağına karar verememişlerdi ama sonuçta fırsatçı olduğu kesindi.. ) DİLRUBA Teyzemizi..Demek 2. sezonun ortaları ile 3. sezonun başlarında aramıza katılanların tümü kanald yapım ekibiyle anlaşmıştı, birlikte çalışarak bir sonraki projelerine ön hazırlık yaptılar Gümüş'te.. Yani biraz kullanılmışlık duygusuna kapılmadım değil.Yanlış anlaşılmasın ben Füsun Erbulak'ın oyunculuğunu çok severim ama bu beni biraz düşündürdü ve de güldürdü.. Her zaman iyi oyunculuk o kadar önemli ki...Çekirdek kadrosu çoğu genç ama oyunculukta "muhteşem" ve çok uyumlu olan bir Gümüş dizisi orada hala parıldayarak duruyor ve hiçbir dizi ne kadar orasından burasından benzetilmeye çalışılsa da O'nun gibi olmuyor..Kanal bir bir yayından kalkan yeni dizilerinden sonra saç baş yoluyor mudur dersiniz?

Not: Bu arada bunu daha önce söylemiş miydim bilmiyorum, ancak kanalın yaz sonunda yayına giren bir dizisi var gençlik dizisi,"kavak yelleri" diye..O diziye 2. bölümü müydü neydi izlememi çok güzel olduğunu söyleyenler sayesinde baktım.Bakar bakmaz da pişman oldum ve kanalı zaten izlememeye yeminli biri olarak sonuna kadar bakmadan çevirdim.Neden derseniz, bu dizi cnbc-e de yayınlanan Dawson's Creek adlı dizinin Türkiş versiyonu idi.Dawson's Creek'in birinci sezonunu annemle izlemiştik çok uzun zaman önceleri.Rahat bir 5-10 yıl olmuştur.Hatta orada başroldeki kız oyuncu şimdi Tom Cruise'un karısı olan kadındı.Bu dizi de mekanları,başrol oyuncularının tipi de dahil herşeyiyle Dawson's Creek'e benzetilmiş. Konusu ana hatlarıyla aynı.Hatta o kadar aynı idi ki izlediğim bölümünün ben bir sonraki olay ne biliyordum. (elbette kavak yellerine bize ait bazı şeyler de serpilmiştir.) İzleyen ve seven arkadaşlarım kızmasın (annem de ben de o diziyi cnbc-e de takip ediyorduk,yani çok güzel bir diziydi, o yüzden lütfen yanlış anlamasınlar bu da aynısı olduğuna göre güzeldir.Gerçi bir sezon için çok güzeldi sonra saçmaladı biz de bıraktık Dawson's Creek'i,o ayrı. Ayrıca o kanalın adı da cnbc-e değildi o zamanlar ya neyse..galiba sadece kanal e idi.) ama bence esinlenilmiş başkadır, orijinalinde oynayan oyuncuların tiplerine göre bu dizi oyuncularının seçilmesi noktasına kadar gidilmesi başka.( Eskiden bu iş yabancı dizi ya da filmlerin dublajı için yapılırdı, biliyorsunuz bir zamanlar en iyi seslendirme Türkiye'de yapılıyordu. Bu saçma sapan Güney Amerika kökenli köpük dizilerin çok tutmasının sebeplerinden birinin de bu olduğu yüksek sesle seslendiriliyordu.Çok başarılıydı çünkü ağız yapılarının benzerliğine kadar düşünülüyordu seslendirme sanatçıları ile - ki bu sanatçıların çoğu tiyatroculardı- seslendirdikleri karakterlerin.Artık gerek seslendirme sanatçılarının kendilerinin oynaması gerekse verilen az paralar bu sanatçıların pek çoğunu bu işten uzaklaştırdı.) Ben bu kadar benzetilmesini ve buna kimsenin sesini çıkarmamasını hayret verici buluyorum ayrıca.Bence seyirci artık kalite kontrolü yapabilmeli ve de taklidi dışlamalıdır. (sadece gerçekleri söylemeyerek ya da susarak da yalan söylemiş olursunuz.) Bu durumda M.K.Atatürk'ten bir anımsatma yapmak isterim.Kurtuluş Savaşı ile Devrimlerin yeni filizlendiği o zor zamanlarda bunca işin arasında M.K.Atatürk sanata ve okumaya her zaman çok vakit ayırmıştır.Yine bu yıllarda Bolu'da bir tiyatrodan davet gelir.Davete icab eder.Bitiminde yazarı yanına çağırır ve davetiyede yazıldığı gibi bu eser sizin mi diye sorar.Evet cevabını alınca, sert bir ifadeyle sizin hakkınızda soruşturma başlatacağım, gerekeni yaptıracağım der.Çünkü bu eser sizin değil.Eserin adını, türünü ve gerçek sahibinin adını söyler.Bu aralar her alanda Atatürk Türkiye'sine yakışmayan çok şey yaşıyoruz ama buna olsun neden ses çıkarmıyoruz? En azından özgünlük ve dürüstlük talep edebilmeliyiz.Buna canım çok sıkılıyor.Sizin?

Sanırım biraz daha hayal gücü gerekli.Özgün olsun,az olsun ama bizim olsun, ne dersiniz? Çalışmak lazım çok çalışmak.Atatürk'ün de dediği gibi bu milletin(yani hepimizin) tek ve en büyük sorunu çalışmamak ve üretmeden kazanmayı marifet saymak.
    Konu MUSTAFA KE tarafından (16-11-07 Saat 01:47 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    _artvin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    kıvanç songül aşığı
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

bugün bizdedsmart olduğundan gümüşün 29 bölümünü izledim gümüş dizisini ve o zamanki ilk izlerken bu düğünü ne kadar beklediğimi hatırladım tekrar zilemek çok büyük zevkti umarım bir gün tekrar songül ve kıvançı başka dizide birlikte görürüz tutkulu bir aşk hikayesinde kıvançı yeni dizisinde büyük zevk v ehayranlıkla ziliyorum hisleri yaşayan ve yaşatan çok iyi bir oyuncu bana oynadığı karakterin yapısını geçirebilen nadir insanlardan biri kendisi ya hisleri çok güzel geçirebiliyor onu izlemek büyük keyif inşallah aynı keyifle songülüde yeni bir dizide görürüz yakın zamanda tvde

Durum:
    <gumus><mehmet> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ve artık İstanbul (L)
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bugün gümüşü mümüşü izleyemedim:icon_sorr bende ne yapayim ne yapayim derken hepimizin bildiği ünlü video paylaşım sitesine girdim bir sürü video izledim dizinin jeneriği gözüme çarptı gözlerim dolu dolu oldu tabi senaristlerimize kızdığımız bölümlere şükretmeliymişiz şimdi o günleri mumla arıyorum:icon_sorr

MUSTAFA KE ablacım bende gördüm Dilruba teyzemizi başka dizilerde ve artık Songülümüzüde göesek hiç fena olmayacak:img-yes:

Durum:
    <gumus><mehmet> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ve artık İstanbul (L)
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart koca bir yıl

Bu siteye üye olalı bir sene geçmiş.Geriye dönüp bakıyorumda iyiki bu siteye üye olmuşum.İçinizde çok güzel arkadaşlarım oldu tamam kabl ediyorum kimisiyle görüşlerim tam olarak uydu kimisiyle çakıştı ama hepinizi seviyorum sonuçta.gelelim gümüşümüze bana bu diziden kopmamamı sağlayan tek şey yorumlarınızdı.Çok kızdık son sezon onlara hemde çok ama burada karşılıklı olarak konuştuğumz çoğu şey bu diziden kopmamamı sağladı.:icon_sorrmehmet çoğu zman odunluklar yaptı gümüş anlayışla karşıladı,gümüş hep inatçıydı bu sefer mehmet kendisini sevdirmeyi başardı vb.Yinede dizimiz güzel bir biçimde bitti hoş bitimi çok fazlasıyla güzel oldu diyemeyiz bitişi o şekilde değilde daha farklı bir biçimde bitirebilirlerdi ama olsun 100 bölümlük efsanemiz bitti gözümüzde bir kaç damla yaş bırakarak:icon_sorr
    Keşke diyorum keşke bitmeseydi ama keşkeler geriye hiç bir şey getirmiyor sonuçta vede hayat devam ediyor ve biz her zorluğa rağmen,gümüşsüz bir biçimde yaşamımıza devam edicez ama efsanemizi asla unutmıycaz çünkü efsaneler unutulmaz:icon_sorr:sad53:

Durum:
    MüGeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    özgür çevik :)
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

dizi bittiğinden beri o kadar çok keşke dedik ki yani ben sayamadım..gümüş adeta içimize işledi bizden bir parça oldu sanki dzmiz bitti ve biz hala o muhteşem oyuncuların,muhteşem sahnelerin etkisindeyiz..ben bunu daha önce hiç yaşadım dizi işte izledik ve bitti oluyordu ama gümüş için hiç böyle düşünmedim düşünemem de...keşke gümüş yeniden başlasa(tüm kadro)yeniden hayat bulsa efsanemiz ve hatta niye bitti ki!!off off dertlendim yine

Sayfa 3/74 İlkİlk 12345671353 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)