Alıntı mavıs09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
önümüzdeki bölüm Mehmet gözünü açar, gümüş’ ün böbreği nakledilir, belki berk’ in foyası aile tarafından öğrenilir bölüm biter. Son bölüm Mehmet hastaneden çıkar, bir iki mutlu sahne görürüz sonra zaman atlaması yapılır ve dizi biter. Ne için bu bölümler çekildi peki? Organ bağışı konusunda halka olumlu örnek göstermek içindi demi. Peki aile organ bağışını kabul etmeyecekse biz üç bölüm neden gerildik? Neden bunları yaşadık? Özellikle son bölümlerde niye bunu izledik? Eğer önümüzdeki bölüm o çocuğun böbreği Mehmet’ e nakledilmezse beni kimse tutamaz haftaya. Bu forumun tozunu atarım şimdiden söyleyeyim. Umarım o çocuğun ailesi izin verir. Umarım.

bu arada şunu da yazmadan edemeyeceğim stml bahsetmiş hastanenin adını göstermemek için ekranın yarısını buzladılar. sonra çocuk hastaneye getirilirken başında kan var diye buzladılar ama mehmet' in bıçaklanma sahnesini noktası virgülüne gösterdiler. ben de soruyorum bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
hocam sanırım senaristler bizlere şunu demeye çalışıyorlar:
sizler mehmet şadoğlunu çok seviyorsunuz.gümüş ile olan büyük aşklarını görüyorsunuz ve beğeniyle izliyorsunuz.adeta hayatlarınızın birer parçası oldular.böyle mutlu insanları görüyorsunuz ve bunlar gerçekte de var.ama şimdi bir böbrek bulunmadığı için bu adam,bu baba ölmek üzere.şu an kızıyorsunuz o aileye vermedikleri için organları .işte bu yüzden siz aynı hatayı yapmayın.belki de sizin bağışladığınız organlar başka mutlu bir babanın ,bir eşin,bir oğlun hayatını kurtarabilir...sanırım bu şekilde bir mesaj vermek istediler.biraz kestirme dururken uzun yoldan gitmek olmuş galiba