günahkar biteli çok olmuş hatta eski başlıklar altına bile alınmış.en başından beri yaptığım yorumlar gerçekleşti.orjinal diziye sadık kalınmadı.gereksiz karakterler girdi çıktı.elbette 20 bölümlük bir diziyi bizim burada uzatmak için birkaç ekleme yapmak doğru idi.ama o eklenen isimler fazla.

bir aşk hikayesi 36 bölüm sürdü.16 bölümlük hikayeye 20 bölüm daha yazıldı.mesela bende sıkı bir takipçisi değildim ama bir şekilde ilk 20 bölüme kadar mıydı beni tuttu.sonra bende bıraktım.

seçkin özdemir iki roldede birbirlerine yakın bir rolde görüldü.orjinalinde maru mafya gibi oraya buraya saldıran bir tipte değildi.duygularını belli etmez.sakin ve sevimliliğiyle ön planda olurdur.seyirci korkut ali karakterini ali yusufta gördü.korkut ali unutulmadı.

neyse asıl buraya yazma amacıma gelecek olursa.kore dizilerinden özellikle son dönemlerde alıntılar çoğaldı.bazıları tamamını alıyor ve bazıları belli karakterlerin belli bir kısmını ilk bölümden gösterip değiştiriyor.şimdiye kadar farklı konseptekilerin birkaçı tuttu.kocamın ailesi farklı ve işlenmemiş bir konu ile bir aşk hikayesi de keza öyleydi.güneşi beklerken ve kiraz mevsimide birkaç bölüm ile benzerlik taşısada o dizilerden baz alınarak esinlenildiği belli idi.ama hepsinin de farklı konuları vardı.günahkar ise tıpkı aşk hikayesinde ki gibi üstelik aynı oyuncu ile oynanınca tutmadı diyebilirz.tabi başka faktörlerde işin içine girince kaçınılmaz son.

madem bu kadar kore dizisi konseptli birşeyler yapmak moda olduysa orjinalindekine sadık kalıp tutup tutmamasıyla beraber sonraki bölümlere ona göre şekillendirin.yapımcılarında artık kanallarla anlaşıp belli bir kural çerçevesinde dizilerini satması ve bölüm sayılarını bile bize şu bölüm kadar garanti verin demesi gerek artık.illa kore alıntısı da değil.bizim orjinal dizilerimizi içinde konuşuyorum.