Sayfa 1/4 1234 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bride of the Century / 2014 / GK

Durum:
    *katre* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    şukarşıkidağ.
    Konular
    13
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Bride of the Century / 2014 / GK

Yönetmen: Yoon Sang-ho
    Kanal: CSTV
    Bölüm Sayısı: 16
    Yayın Tarihi: 22-23 Şubat 2014
    Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi- Pazar~~ 20.00
    Dil: Korece
    Ülke: Güney Kore

Oyuncular:
    Lee Hong-Ki - Choi Kang-Joo
    Yang Jin-Sung - Doo-Rim / Yi-Hyun
    Choi Il-Hwa
    Kim Myung-Hee
    Sung Hyuk
    Jung Hae-in
    Park Jin-Jo
    Jung Ah-Young

Konu:
    Taeyang Anonim Şirketi Güney Kore'nin en büyük holdinglerindendir. Taeyang'ı yöneten aile 100 yıldır bir lanet altındadır. Ailenin ilk oğlunun ilk gelini öldüğünde lanet başlamıştır. Bu şartlar altında komplolar her tarafa yayıldığı sırada peri masalı gibi bir aşk meydana gelir.
    Kaynak: Yeppudaa

Durum:
    gamze_yy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    KimJooWon♥
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 3

Bahsedilme
    0 Mesaj

Şu aralar takip ettiğim tek dizi bu dizi.
    Nemrut oğlanlara zaafım var ya. Hakikaten bayılıyorum öylesini izlemeye. Ayrıca Hong Ki'ye de çok yakışmış nemrutluk :) Oğlan hakikaten burnundan kıl aldırmayan cinsten. Ama bir yandan da kızdan ayrı duramıyor, habire yanında bitiyor ya bayılıyorum o kısma. Bilhassa da kızın olur olmadık hareketlerine verdiği tepkilerde çok sevimli oluyor. Kızı sürekli kıstırmaya çalışması da ayrı bir olay zaten. Pek çakal yav:img-eat:

Hikaye klişe diyorlar ama 60'tan fazla dizi izlediğim halde bana bile klişe gelmedi. Bayağı da gizemli gidiyorlar aslında. Belki biraz bu zoraki nişanlılık olayı klişe olabilir ama diğer olaylar orjinal bence. Ayrıca bu zoraki evlilik, nişanlılık vs. klişelerinden bıkacağımı sanmıyorum.
    İlk defa alt yazı beklemeden açıp izlediğim bu dizi oldu. Çünkü hafta sonu dizisi olduğundan alt yazı geç çıkıyor. Başka dizi de bulamadığımdan alt yazı beklemek çok zor oluyor.

En azından dürüst:whistle2:img-hyste

Kızımız da pek cadı. Maşallah hiç altta kalmıyor. Kız öyle bir laf ediyor ki oğlan bo bo! diye diye bir hal oluyor :img-hyste Özellikle o bulaşık sahnesindeki muzurluklarına bayıldım. Oğlan mazoşist bence. Yoksa kızın kendisini ısırmasını bu kadar sevmezdi :img-hyste
    İşte ben bu ayarda ilişkileri seviyorum. Fazla canım cicim beni açmıyor ya:img-hyste

Kızın seksiliğine oğlanın tepkisi :img-hyste

5'i izledim. Bu dizideki entrikaları izlemekten çok yorum kısmında okumak daha çok hoşuma gidiyor nedense. Bi de garip bir şekilde spo yemek hoşuma gidiyor.
    Favorim sinema sahnesiydi tabi ki de. Oğlan şekilden şekile girdi. Bizim oğlan mazoşistti ama kız da sadist çıktı iyi mi :img-hyste Süper kombinasyon. Nasıl zevkle izliyordu öyle korku filmini. Oğlan sen yanındaki kim farketmiyorsun deyince kızın içinden senin nişanlını değiştirdiler sen onu bile farketmedin demesine koptum :img-hyste Bir diğer sevdiğim sahne de özür sahnesiydi.
    Öpücük sahnesinin devamı da hoştu ya. Oğlanın tekrar yanına geldiğini görünce eliyle ağzını kapatan kıza oğlanın tepkisi (: Nemrut oğlanların aşka düşüşleri nasıl tatlı oluyor yav.

Etraflarında bir sürü entrika dönüyor ama bizim saftirikler farkında değiller. Tabi ki ilk uyanan oğlan olacak belli. Gidişat sinir bozucu aslında. O cadı diğer kıza evlenme teklif ediş, sonra o cadı benzerin geri dönmesi falan ama belki bizim oğlan bu sefer farketsin ve aradaki farkı görsün diye getiriyorlar o cadıyı belli. Okuduğum bir teoriye göre de oğlanın Do Rim'e aşık olduğunu farkeden cadı benzer sıf oğlan nişanı atmasın diye yine diğer kızı geri getirecek diyorlar.
    Fragmana bakarsak da oğlan kıza bir şey olmasın diye cadı sekretere evlenme teklif ediyor. Ortalık fena karışıyor. Oğlan kiminle evlenirse evlensin düğün gecesi çok heyecanlı olacak (:

6.bölümünü de izledim. Olaylar fena karışmaya başladı. Meğer bizim Kang Joo hayaletle kankaymış. İyi ya sorun yok kızın da kankası zaten. Hayaletin bizimkilerden yana olması güzel. Ama neden orası meçhul hala.
    Aslında dizide her şey meçhul hala. Mesela şu zamanda geriye gitmek mevzusu? Mecaz olarak kastettiklerini farzediyorum. Gerçekten gidecek olamazlar değil mi (:
    Bence lanetin kaynağı oğlanın anası. Kesin onun parmağı çıkacak bu işin altından.
    Diğer kız da geri döndü. Yalnız Do Rim'in iyi hallerinden dolayı mı yoksa kızın daha da gıcıklaşmasından mı bilmiyorum ama felaket uyuz oldum çakma ikize. Halbuki acımıştım bile ilk bölümlerde. Kang Joo'nun kıza aşık olduğuna inanamadı. Bir de çakma abisinin aşık olduğunu anlasa ne yapar acaba(: Çakma abi demişken adam iyi belki ama ben adama gıcık oluyorum nedense. Dizide onca gıcık olacak kişi varken ben gidip ona gıcık oluyorum(: Kızla da bizim oğlandan daha fazla sahnesi var:img-beee:

Bizim ikili bu bölüm çok fazla yan yana gelmedi ama o alışveriş merkezindeki sahne ne kadar güzeldi öyle. En azından son defa gördüm dedi ya bizim kız birden bende böyle aşık olsam keşke diye gıpta ettim o sahnede.
    Bizim oğlanın da iyice abayı yaktığı araba kazası sahnesinde belli oldu. Nasıl da fırladı öyle:img-in_lo O sahneyi çok beğendim. Hele patatesle aşk yaşamasına girmiyorum bile. Çocukluğunu yaşayamamış bizim oğlan kızla çocukluğuna geri döndü bence (:

Fragman hepten bomba. Bizim oğlanın terkettiği ve de lanet gerçeğini öğrenen Do Rim bence. Diğer kız oğlan kendini bu şekilde terketse öyle ağlamaz, sondaki babanın itirafındaki 'ne' tepkisi de onun tepkilerine benziyor. Ama kız nasıl oldu da geri döndü orası muamma. Ayrıca lanet gerçeğini öğrenirse bunu o ana kızın planladığını anlamayacak mı? Nasıl olacak da yalana devam edecek? Ama ne olursa olsun oğlanın kendini neden terkettiğini hemencecik öğrenmesini çok sevdim. Umarım öğrenen Do Rim'dir tabi. Kızlar benzer olunca karışıyor tabi(:

Bizim oğlan da iyice saf yahu. Yine değiştirdiler nişanlısını yine farketmedi:img-hyste

Alt yazı yüzünden bende geç izliyorum ve dayanamayıp spo yiyorum sonra. Bu sefer inşallah erken gelir de spo yemeden kurtarırım.

Durum:
    İLK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    j.e.f.__i.k__k.v.p
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

bu forumda uzun zamandır bir kore dizisi yorumu yapmamıştım.ama gamze_yy gibi bende diziyi sabırsızlıkla bekliyorum.konu bilindik ama ayrıca farklı.daha 6.bölüm olmasına rağmen bazı şeyler aslında hızla ilerliyor.çocuğun lanetin doğru olduğunu öğrenmesi çok erken sayılabilir ama belli ki biz bu diziyi izlerken daha çok şaşıracağız.

diziyi izlemeye ft.island grubundan tanıdığım hongki için başladım.herkes hongkiyi jeremmy karakterinden dolayı bilir fakat ben grubundan tanıyıp sevdim.çok fazla bir beklentim yoktu diziden.hem kanalıdan dolayı hemde oyunculardan dolayı.ama öyle olmadı.severek izlemeye başladım.

üvey abi karakterine üzülüyorum ama keşke daha uygun bir oyuncu bulsalarmış diye de içimden geçirmedim.oyuncu seçimleri gayet iyi ama 2.adam olarak çok göze batıyor diğerlerinin arasında.

7.bölüm fragmanı gerçekten merak uyandırıyor.daha da gizemli bir şekilde ilerliyor dizi.20 bölüm diye geçiyor dizi.uzatırlarmı ya da kısaltırlarmı bilemedim.

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    KimJooWon♥
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

7.bölümü izledim nihayet. Bu dizi acayip hoşuma gidiyor benim. Sürüyle spo yediğim halde yine merakla izleyebiliyorum. Ama itiraf ediyorum daha çok Hong Ki'nin hallerine bayılıyorum Anasına kafa tutuşu, kızdan ayrılışı bile ne hoştu Kıyamam yavruma kimseden göremediği şefkati hayalette bulmuş. Yalnız töbe bismillah nasıl hayalet ki bu elin yavrusunu bağrına basmış. Amaç tamamen farklı geldi bana ama neyse

Bi de ben bizim kızı hala çözemedim yahu. Saf mısın salak mısın yahu? Neyin mücadelesindesin? Oğlanı ne demeye kandırıp evliliğe ikna ediyorsun? Sanki cidden kendisiyle evlenecek gibi davranıyor. Kız bence oğlan kendisini terkedince kim olduğunu falan unuttu. Kendini Yi Kyung zannedip sen beni nasıl terkedersin ulen triplerine girdi. Hatta arkadaşı da farketti ki kız oğlanın kendisine kalmayacağını henüz idrak edememiş durumda. Ofisi ne güzel bastı öyle. Bu ikisi kavga edince çok mu çekici oluyor ne
    Yalnız bizim oğlan bildiğin ermiş. Kızın fakir olduğunu bilmeden öyle laflar etti ki sanırsın fakir diye kızı terkediyor. Zenginlerin şu fakir dedektörü inanılmaz boyutlarda
    Aptalsın Kang Ju-can. Sen kız için yüreğini ateşe verip tüm o acıya katlanıp ayrı kalmaya razı ol ama kız bildiğin yalancı. Bir de gitmiş dükkan için diye avutuyor. İyi de o daha kötü ya aptal kız

Şu dizide acınacak tek bir kişi var o da Kang Ju. Gerçeği öğrenince ne kadar trip atsa yeridir yani. Hep de güven problemi olan adamları bulur bunlar zaten.

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    KimJooWon♥
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizi çok güzel akıyor. Vakit nasıl geçiyor anlamıyorum.
    Ayrı olmalarına rağmen 8 çok güzeldi. Oğlana hamur açtırdı bizim kız ya. Valla içinde hafiften feminizm olan bir insan olaraktan kızın oğlanı çalıştırdığı sahnelerden pek bir keyif alıyorum. Oğlan yüzü gözü un içindeyken nasıl sevimli geldi anlatamam. Kızın iki günde aşkımdan ölürüm moduna geçmesine şaşırmamak gerek:img-hyste Aşkımdan ölürüm demişken kız bence intihar etmek istiyordu da bahane bulamıyordu. Oğlan bahanesi oldu:whistle2 Kang Ju'nun dediği gibi ölmeye ne meraklı. Şaka bir yana her ne kadar o kısımlar biraz abartı gelse bizim saf kız diğer cadı kızın cadı anasının oyununa geldi. Hani ben zaten bu durumda kavuşamayacağım. Olur da ölmezsem oğlanla beraber olabilirim böylece diye düşündü. O cephede tarih tekerrür edecek gibi. Baktılar kız ölmüyor diğer kadın gibi öldürmeye çalışacaklar. Bu sefer hem cadı ana riskli hem de Kang Ju'nun anası. Ama no problem kız zaten ölmeye meraklı:whistle2

Gelelim Kang Ju'ya :img-in_lo Onun duyguları bana daha samimi geliyor ya. Kızdan vazgeçse mi vazgeçmese mi bilememesi, sonra kıza neden vazgeçmek zorunda kaldığını açıklaması - bu kısımda kızın hiçbir şeyden haberi olmaması durumunu uzatmadıklarına sevindim - sonra kızın içinde yarattığı fırtınadan ötürü odayı talan etmesi falan. Kız buna sarıldığındaki surat ifadesi ne kadar tatlı:img-in_lo
    Evlilik teklifi de çok güzeldi. Ben bir an hayalet gelip kızı korkutacak sandım o kısımda.

Kızın oğlana gönderdiği yemekler de beni kıllandırdı. İleride oğlan bizim kızı o yemeklerden bulacak gibi geldi bana.

Kötü cadıdan da her şeyi söylemesini beklemiyordum. Normalde kız zaten tav olmuşken o sözleri etmesinin sebebi içinde azıcık iyilik kırıntısı olmasından mı yoksa kendisi böyle bir aşk yaşayamadığı için kıskançlıktan kudurması mı bilemedim. Roo Mi'nin her şeyi duyması da gıcık etmedi. Sanırsam 11'in özetinin etkisi.

Kızın kolundaki bileklikten hayalet de varsa o bilekliği de ona başkası mı verdi? O bileklikle mi lanet oluyor acaba? O keşişin sözlerinden böyle bir mana çıkardım.

Şöyle bir yorum gördüm diyor ki ne evmiş arkadaş başka ev mi yok? Taşının, ev hayalete kalsın, çözülsün problem işte:img-hyste

Dizinin subliminal mesajı belli oldu. Diriden kork, ölüden korkma. Tam stv tarzında bir aydınlanmaydı gerçek aşk kazandı sahnesi:img-hyste
    Kız da çok salak ya. Artık saf kısmı bile kurtarmıyor. Sen bile bile ne gidiyorsun o kadınla? Kızı durumu bilmesinin ne karı oldu ki? Oppa boşuna paralıyor kendini :img-hyste
    10.bölümde hoştu ya. Yine tonla spoilere rağmen heyecanla izledim. Canım Kang Ju ile evlenmek istedi o derece:img-in_lo Asıl olaylar şimdi başlıyor. Acaba gelecek bölüm komple Kang Ju'nun karısının değiştiğini anlaması ile mi geçireceğiz yoksa başka şeyler de olacak mı? Tüm bölüm bununla geçmez inşallah. Yalnız Roo Mi'yi bu kadar seveceğim aklıma gelmezdi. O cadının hakkından anca o gelir.
    Keşke bizim oğlan bir sonraki bölüm gidip karısını öpüp ona da duguseyo dese.

İşte bu bayağı manidar olmuş:icon_whis

Favori sahnelerimden. Oğlanın şu muzurluklarını daha fazla görmek isterdim.

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)