Sayfa 1/4 1234 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Mask - Persona / 2015 / GK

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  ahueda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.08.2011
  Yer
  BlackSwan
  Mesajlar
  16,247
  Konular
  73
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 82

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Mask - Persona / 2015 / GK  Adı: Mask
  Tür: Melodram,Romantik
  Yönetmen: Boo Sung Chul
  Senarist: Choi Ho Chul
  Kanal: SBS
  Bölüm Sayısı: 20
  Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2015
  Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe - 21:55
  Dili: Korece
  Ülke: Güney Kore

  OYUNCULAR
  Soo Ae - Byun Ji Sook / Eun Ha
  Joo Ji Hoon - Choi Min Woo
  Yun Jung Hoon - Min Suk Hoon
  Yoo In Young - Choi Mi Yun

  KONUSU

  Ji Sook (Soo Ae) babasının borç meseleleri yüzünden zor zamanlar geçirmektedir.
  Eun Ha olarak yaşamaya başlar. Eun Ha zengin bir ailenin kızıdır ve Ji Sook'a çok benzemektedir.
  Min Woo (Ju Ji Hoon) daha henüz 7 yaşındayken ailesinin yönettiği büyük bir şirketin halefi olmuştur.
  Pozisyonu nedeniyle hiçbir zaman duygularını belli edemez ve yaşayamaz. Ailesi vasıtasıyla Eun Ha ile tanışır ve onu tanıştığı diğer zengin kadınlardan çok daha farklı bulur. Onun için çeşitli duygular beslemeye baslamıştır
  Konu Şah-Rû tarafından (24-05-15 Saat 23:31:06 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  dream_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  20.11.2007
  Yer
  andthenwerunlikehell.
  Mesajlar
  2,951
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Bir sitede gezinirken tesadüfen gözüme çarptı dizi. Yayınlanıp tamamlanmamış dizileri izlemek bazen çok sıkıntılı olabiliyor, beklemek can sıkıcı hale gelebiliyor; ama bir yandan da haftalık olarak ne olacak acaba diye sizi diziye karşı canlı tutuyor. Daha 2 bölüm yayınlanmasına rağmen bakayım dedim. Konusu bilindik aslında çok yüksek bir beklentiye girmedim. Ama Joo Ji Hoon benim araştırdığım ilk Koreli aktör olduğu için şans vermek istedim. İyi ki de izlemişim diyorum; çünkü tüm klişelerine rağmen sürükleyici bir yapım olmuş. Siz de konusuna bakıp of ya hala zengin esas adam - çaresiz esas kadın formatından sıkılmadılar mı diyorsanız, bu önyargıyı bir kenara atıp bir kez bakmanızı öneririm. Kesinlikle bu formattan çok uzak, en azından ilk 2 bölüm öyle.

  Başrol oyuncularını uyumlu buldum, belki de onun da etkisiyle insanların merakını kamçılayan bir öykü olması da kolaylaşmış. Diziyi sürükleyen çok fazla karakter var aslında ama en önemlileri genç dörtlü. Kimin kim hakkında ne bildiği ve ne planladığı öyle arap saçına dönmüş ki şimdi ne olacak diye bir sürü fikir geliyor aklınıza. Öngörülebilir bazı yerler de var elbette spoiler altına yazmayı tercih edeceğim şimdilik ama umarım bu ritmini bozmaz da dizi bizi ters köşeye yatırmaya devam eder. Ve tabii izleyicisinin de artmasını diliyorum, forumda yorumlaşmasının zevkli olabileceği bir dizi gibi duruyor çünkü. :)

  1. ve 2. bölüm
  Spoiler İçermektedir

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  evangelina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  12.12.2011
  Yer
  mutlu son masallarda
  Mesajlar
  398
  Konular
  31
  Verdiği Beğeni
  82

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart


  :img-hyste :img-eat: :img-hyste 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  evangelina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  12.12.2011
  Yer
  mutlu son masallarda
  Mesajlar
  398
  Konular
  31
  Verdiği Beğeni
  82

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart alıntı
 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  dream_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  20.11.2007
  Yer
  andthenwerunlikehell.
  Mesajlar
  2,951
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Mask, Healer ve I Hear Your Voice'tan sonra beni gerçekten sarsan 3. Kore dizisi oldu. Ve henüz bitmiş değil, yayınlanmaya devam ediyor. İlk 2 bölüm itibariyle farklı bir şey izleyeceğimi hissettiğim için diğer bölümleri beklemeden yorum yapmamın hiç de aceleye gelmediğini de görmüş bulunmaktayım. Bir süre gerçi tereddüde düşmedim değil, özellikle Ji Sook'un çok fazla kabuğuna çekilip kimseyle göz teması kurmadan yalnızca ağlayıp suçluluk hissederek geçirdiği bölümler beni inanılmaz yordu. Haydi dedim, haydi daha iyisini yapabilirsin. Yalnızca aklını kullan, bir silkin kendine gel. Nitekim kadın dizinin ortalarında kendini buldu ve oyunda yerini aldı. :good: Bunu vermeleri için sanırım o aşamaları geçmemiz gerekiyormuş. Yoksa belki de inandırıcılığı bu kadar sağlam olmayacaktı. Soo Ae hem öyle duru hem de öyle sert ki bir an Ji Sook'un çaresizliğini, yalnızlığını; bir an ise kararlılığını, yırtıcılığını görüyorsunuz. Her adımı ince, her düşüncesi, her duygusu sağlam. Min Woo'ya bir şeyler hissetmesiyle beraber onu da ailesi gibi görüp sahipleneceğini tahmin ediyordum zaten ama Ji Sook kendini aştı, iki günde bütün evi çözüp ilaçları, hastalığı, dönen dolapları ortaya çıkardı. Ne takdir edilesi endişeler ve ne büyük bir güven duygusuydu o. Min Woo bunun öncesinde zaten her şeye rağmen (ki bu da ne güzel işlenmiştir, her gizemde her sırda sarsılan adam bir tek aşkından şüpheye düşmedi, yine de sevdiği kadının gözlerinde kendisini görmesini ona inanmak için yeterli saydı ya geçiniz efendim her şeyi geçiniz...:865323:img-in_lo) bağlanmaya başlamıştı ona. Son bölümlere doğru ikisinin tatlılıktan ölecek hale gelmeleri melodramlarda görmediğimiz nefes alma payını iyice genişletti. Araya komedi unsurları koymaları iyi olmuş, zira her bölüm ayrı bir dram izlemekten içimiz şişebilirdi. O nedenle dram dizileri arasında bence farklı bir yeri var.

  Ji Sook'un ailesini çok aşırı buldum her zaman, özellikle baba karakteri hiçbir şekilde acıyabileceğimiz bir karakter değildi. Ama 14. bölümde JS'un babasıyla ilgili yaptığı konuşmada ilk defa baba kız ilişkilerine dair bir şey hissettim. Bam telinden vuran bir sahne olmuş. Zaten Soo Ae bu tür sahnelerde vur deyince öldürüyor. Ama mümkünse kendisi hep gülsün, çünkü gülmek daha çok yakışıyor. :img-eat:

  Enişte Suk Hoon ve Mi Yeon. :whistle2 Bu ikisi olmasa kime kızardık bilmem ama ben özellikle Mi Yeon'u izlemekten çok keyif aldım. İkisinin sahneleri kimi zaman zorlama gelse de gittikçe strateji oyununa dönüştürdüler evliliklerini. Son bölümde havuz sahnesinin ekrana yansıtıldığı yer gerçekten etkileyici olmuştu. Bir an acaba dedik, nereye gidecek bu iş? Fakat hakkını verelim eniştenin soğukkanlılığı çok fena bir karizma katıyor olaya. İzlediğim en iyi kötü/gri lerden. Mi Yeon'un da onun da karakteri, gerekçeleri iyi yazılmıştı. Tek boyutta kaldıklarını görmedik. Benim dizi başında büyük beklentilerimin olduğu üvey anne mesela tek boyutta kaldı ya da Min Woo'nun babası. Daha iyi şeyler görebilirdik ama böyle kalması belki de asıl dörtlünün dinamiğini daha etkili hale getirdi. Ha arada komik bulduğum yerler olmadı değil, örneğin Suk Hoon ve Ji Sook'un sürekli dip bucak görüşmeleri koca evde saçmaydı. Bir de her köşeden vuran şu beyaz ışıklar. Yönetmen abartmıştı. Olayı gerçeküstü bir boyuta taşımak istemesi azıcık gülme isteği yarattı böylece. :) Daha az dramatik hale getirebilirlerdi.

  Min Woo. :img-eat: Başta psikopat sanıp korktuğumuz adam bildiğin ufacık çocuk yüreğinde çıktı yahu. Çok güzel yazıldı, çok güzel oynandı. Dolu bir karakter çıktı ortaya. Satır aralarında yaşadı duygularını, ama çekinmedi ortaya çıktığında. Ji Sook'u aniden öpüşüne kızsam da sınırlarını korumaya çalıştı sonra. Güvenmeyi seçti, kırılacağını bile bile hatta kırıla kırıla doğru düzgün tanımadığı eşini seçti her koşulda. :865323 Odasında haplar bulunduğunda yine de parmak izi sonuçlarına bakmamayı seçti. Ama karşısındaki kadın herhalde sıradan bir kadın değildi ki o da ona itiraf etmeyi seçti. O kırgınlık, arabayla aynı caddeyi dönüp durarak geçirme, ağlama, gideceğim bir yer yok demesi... Ne dokundu ne oturdu insanın içine. O eve ev demesinin tek nedeninin Ji Sook olduğu, ilk defa bir şeyler için mücadele etme, yaşama hevesi gelmişken tekrar en dibi görmesiyle kendini kapatmaya başlaması... Fazla ikna edici fazla doyurucuydu. Böyle böyle onun aşkı izleyicide de yer etti. :img-in_lo

  İkisinin ilişkisinde en sevdiğim şey birbirlerini anlayabilmeleriydi. Nefes alma alanı yaratabilmeleriydi. Öyle korkunç şeyler yaşamış iki insan karşısındakinin en çok neyi istediğini çözebilmişti. Ji Sook Min Woo'ya inanç, güven, tutacağı bir el verdi. Min Woo ise onun sırlarına saygı duymayı, ona alan bırakmayı, beklemeyi, sadakati verdi. Olabildiğince sağlıksız koşullar altında yani imkansızın içinde ortaya huzur verici, sağlıklı bir ilişki çıktı. Birbirlerinden öğrendiler, birbirlerine öğrettiler. Umudu anlatan her dizi benim için özel olmuştur zaten ama iki yaralı insanın bizzat umudu simgelercesine yaşamaları benim aşil tendonum, dizi ne kadar saçmalarsa saçmalasın sadece onlar için bile devam edebilecek potansiyelim. Bu dizi gerçi bütünüyle izlenmeyecek durumda değil, ama olsaydı da bu ikisi için izlemeye devam edeceğimi biliyorum. Bundan sonra kalan bölümlerde de hayal kırıklığına uğramayacağımı tahmin ediyorum.

  Ji Sook'un kimliğinin açığa çıkması beni endişelendirmiyor. Hesaplar açılırsa bundan zararlı çıkacak kişiler bizim JS ve MW olmayacak çünkü. Hatta iyi bile olur, zararlı, hastalıklı ne varsa hepsini atarlar hayatlarından. En fazla 2 bölüm veriyorum gerilime, ondan sonra Min Woo en kötüsünde bile JS'tan kopamamışken şimdi ondan ayrılması için hiçbir sebep göremiyorum.

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Bridal Mask / 2012 / GK
  By şimal yıldızı in forum Güney Kore Dizileri
  Cevaplar: 156
  Son Mesaj: 26-02-18, 23:41:35
 2. Ruler–Master of the Mask / 2017 / GK
  By ahueda in forum Güney Kore Dizileri
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 18-01-18, 23:42:03
 3. Who Are You - School 2015 / 2015 / GK
  By fundagulben in forum Güney Kore Dizileri
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 06-06-15, 20:15:02
 4. Mask-Kara Tiyatrosu
  By yesimg in forum Özel Tiyatrolar
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 18-11-12, 21:32:39
 5. Maske (The Mask)
  By neverktulu in forum Çizgi Diziler
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 19-07-10, 10:34:09

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forum
netspor
taraftarium24
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

Mobil Ödeme bahis
cratosslot giriş
vdcasino
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
meritroyal bet
casino siteleri
canlı rulet
deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.