Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
16 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Remember - War of the Son / 2015 / GK

Durum:
    ahueda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    BlackSwan
    Konular
    73
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 82

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart alıntı

Durum:
    fundagulben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    -
    Konular
    29
    Verdiği Beğeni
    157

Aldığı Beğeni: 103

Bahsedilme
    3 Mesaj

Post Alıntı

:img-in_lo

Durum:
    evangelina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    mutlu son masallarda
    Konular
    31
    Verdiği Beğeni
    82

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Durum:
    diloscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ASİ-DEMİR DOĞAN
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    56

Aldığı Beğeni: 48

Bahsedilme
    3 Mesaj

Dizi iyi mi kötü olmasından ziyade seyirciye hangi duyguyu anımsattığı ya da seyircinin hikayede ne bulduğudur önemli olan.Seo Jin Woo hipermestik(unutmama)sendromu olan bir çocuktur.Başroldeki çocuk kadar hastalık düzeyinde olmasa beni yoran bir hafızam var.Hayattaki herşeyi hatırlamak insanlar tarafından güzel görünmüştür.Seo Jin Woo nun annesi "İyi anılara sahipsek zenginiz "diyor.Peki kötü anılar.:icon_sorr Hafızamın iyi olması arkadaşlık ilişkilerimi hep etkilemiştir.İnsanlar ne söylediklerini unutur ya da ne yaptıklarını.Ama hatırlayanlar için çok zor bir durum.

Park Dong Ho yla Seo Ji Woo kaderinin bağlantılı olduğunu başından beri hissettim.Kore deki kader inancı ve dizideki hikaye temasını düşündüğümde şaşırtmadı.Ama üzücü olan şey ise Park Dong Ho nun babasının Jin Woo nun ailesine ölümüne sebep olurken,yine bir şekilde Park Dong Ho nun Jin Woo nun babasını da etkileyecek kararı saklaması nasıl bir kader dedirttirdi?:icon_sorr

Bir tek Korede değil dünyanın hiçbir yerinde adalet olduğuna inanmıyorum.Kimsesiz,maddi durumunuz yoksa,önemli bir adınız ve aileniz yoksa hayatın baştan kaybedeni oluyorsunuz.Nam Gyu Man seyrettiğim karakterler arasında en acınası olandı.İnsanları araç olarak gören,şirketteki başkan konumuna sadece babasından dolayı gelebilecek asalak ve vasıfsız biri.İnsanları kolayca hiç düşünmeden acımasızca öldürenlerin ölümle burun buruna geldiğinde ne kadar korkak ve zavallı olduğunu görürsünüz.7 bölüm seyrettim.Hikayenin gidişi nasıl olacak bir fikrim yok ama muhtemel son Nam Gyu Man ya intihar edecek ya da hapsi boylayacaktır.Kişi ne ederse kendi eder.Nam Gyu Man babasını bahsettiği iç huzura sahip olmadığı ve hiçbir zamanda bulamayacağı için mutlak son ölüm gibi gözüküyor.

Dizide hoşuma giden yerleri yazmak istiyorum.

-Dünyaya yumuruklarınla saldırmazsan,yumruklarınla gözyaşlarını silersin(Park Dong Ho nun babası)
    -Dünyayı ve insanları yumruklarınla yok edemezsin.Asıl güç yasayı elinde tutandır.(Park Dong Ho ya yardımcı olan adam.Kimsenin ahı kimsede kalmaz.Bataklıkta boğulacaktır sadece.Bir kere çamura girdin mi kolay değil)

Park Dong Ho : Katil biri bıçaklandı.Diyelim ki doktorsun.Sana geldi ne yapsın?
    Seo Jin Woo : Tedavi etmek zorunda kalırdım.
    Park Dong Ho : Durum avukat içinde aynıdır.Suçlu veya suçsuz olduğunu yargılamam.O işi hakim yapar.İşte bu yüzden müvekkilime gerçeği sormam.Ancak babana gerçekten sormak istemiştim.

-Aslında hafıza dediğimiz şey aklınızda değil kalbinizde yer eden şeylerdir(Jin Woo nun yanındaki kadın)

Seo Jae Hyuk : Nasıl bir insan olduğumu bile hatırlamıyorum.

Seo Jin Woo : Bu dünyadaki en iyi babaydınız:icon_sorr

Bu replik bana Azap Yolu-Tom Hanks ın filmini hatırlattı.Baba-oğul ilişkisi o filmde de o kadar derindi ki.

Durum:
    bitanem_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    sung ji gun & lee seo jin
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    22

Aldığı Beğeni: 93

Bahsedilme
    0 Mesaj

güzel izlemeye değer dizilerden dir ama bolca dram la beraber en çok üzüldüğüm karakterdi galiba oğlanın babası zavallı adam masum olduğu halde yine her kore dizisindeki zenginlerin masum insanların hayatını mahvetmesiydi garibim üstelik bide hastalığı vardı ki kime neyi kanıtlıycaktı of içim şişmişti ağlamaktan

ya çocuğa ne demeli her şeyi çok net hatırla hatta en en en ince ayrıntısına kadar sonra babanın başına gelenler tem onu kurtarmaya çalışırken aynı şeylerin başına gelmesi bu koreli senaristlerin çok acımasız olduğu bir gerçek bari sonu azcık mutlu olaydı
    yani kısmen de iyi sayılır

kız la oğlanın tanışması biraz hararetli başladı ama sadakat ve güven iyiydi son ana kadar son sahnede de oğlanı bulması iyi oldu gerçi oğlan onu hatırlamasada

güzeldi diziydi

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)