Adı: Jin-Roh: The Wolf Brigade
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Kim Jee-Woon
Senaryo: Mamoru Oshii (orijinal hikaye)
Yapımcı: -
Görüntü Yönetmeni: -
Müzik: -
Dağıtımcı: Warner Bros.
Yapım Şirketi: -
imdb: -
daum: -
Süresi: -
Yapım Yılı: 2017 – 2018
Gösterim Tarihi: 25 Temmuz 2018
Bütçe: -
Gişe: -
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece

Konusu:

Film, Kuzey Kore ve Güney Kore’nin birleşme kararından sonra gelişen olayları konu almaktadır.
2029 yılında Kuzey Kore ve Güney Kore hükümeti birleşerek bir devlet kurmayı kabul eder. Son 5 yıldır da bunun için hazırlıklar yapılmaktadır. Bu arada, birleşmeyi destekleyen ve bu birleşmeye karşı çıkanlar olmak üzere insanlar iki gruba ayrılır ve büyük tartışmalar meydana gelir. 'Sect' adı altında birleşmeye karşı olan bir terör örgütü ortaya çıkar ve terörist eylemlerde bulunmaya başlar. Dahası elinde büyük bir güç barındıran hükümet istihbarat ajansıda birleşmeye karşıdır. Bunun üzerine özel bir polis gücü oluşturulur.

Karakterleri:

Kang Dong-Won filmde özel görev gücünün bir üyesi olan Im Joong-Kyung karakterini canlandırmaktadır.
Han Hyo-Joo filmde Lee Yoon-Hee karakterini canlandırmaktadır. Onun ablası 'Sect' örgütünün bir üyesidir ve ablası, Im Joong-Kyung’un (Kang Dong-Won) gözleri önünde, bir intihar saldırısı sırasında ölür.
Jung Woo-Sung filmde bir tatbikat şefi olan Jang Jin-Tae karakterini canlandırmaktadır. O, bir eğitim merkezinin müdürüdür. Onun karakteri Im Joong-Kyung’u (Kang Dong-Won) özel görev gücünün en iyisi olması için eğitir.
Kim Moo-Yul filmde kamu güvenlik biriminin temsilcisi olan Han Sang-Woo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri Im Joong-Kyung (Kang Dong-Won) ile birlikte eğitim aldı ve eskinden onunla yakın arkadaştı.
Minho filmde bir ajan olan Kim Cheol-Jin karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, özel görev gücünün bir ajanıdır.
Han Ye-Ri filmde Lee Yoon-Hee’nin (Han Hyo-Joo) arkadaşı olan Koo Mi-Kyung karakterini canlandırmaktadır. "Sect"in bir üyesidir.
Heo Jun-Ho filmde kamu güvenlik biriminin başındaki Lee Ki-Seok karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri her iki ülkenin birleşmesini istememektedir.

Not: Film, yönetmenliği Hiroyuki Okiura yapan ve Hiroyuki Okiura tarafından kaleme alınan 1999 yapımı "Jin-Roh: The Wolf Brigade" adlı Japon bir animeye dayanmaktadır.

Kaynak: Güney Kore Sineması