Sayfa 11/11 İlkİlk ... 7891011
55 sonuçtan 51 ile 55 arası

Konu: Hanımın Çiftliği - Bölüm Yorumları

Durum:
    dEpEchE_MODE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kenobiland
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Her şeye rağmen güzel bir diziydi...Ekranda görmekten hoşnut olduğum bir yapımdı.Bazen beni sinirden hoplattı,bazen de ayakta alkışlattı.
    Finali de güzel bağladılar.

Özellikle Orhan Kemal ile bağlantı kurulması çok hoştu.Klasik sayılacak bir sondu belki,yine de böyle bir hikaye için gayet güzeldi.

Oyunculara ve set ekibine teşekkürler.Senaristere de özellikle bu karmaşayı çözdükleri için ayrı teşekkürler...

Herbirini yeni yapımlarda göreceğiz,şimdiden kolay gelsin diyorum.

Durum:
    pembekirraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Smile

merhaba arkadaşlar! aranıza yeni katıldım.
    bölüm yorumu olarak şunları söylemek isterim gerçekten acıklı ve mutlu sonu olan bir dizi izledik muhteşemdi... ama kemal ile güllü evlenseydi daha iyi olurdu bence hiç muzafferle evlenmemeliydi onda bir çocuk doğurmamalıydı. iki tenekeli aşığın aşkını final yapabilirlerdi ben bu diziyi severek izledim hatta gözlerim doldu.. ne yalan söyleyeyim serap dinçaslan güllüyken daha masum daha güzeldi.serap olunca sevgisi vardı ama artık dünya onundu açlık zorluk yoktu artık o bir hanımdı.. halideden bahsetmeyeceğim o tam bir yılandı :img-hyste ölümü muhteşem oldu

Durum:
    durgundon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 19

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı zeynepsudem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serap Dinçaslan kitapta varolan bir karekter esas adı Güllü:img-wink: Muzaffer beyle evlenip sınıf atlayınca güllü ismini banal buluyor bu kelimeyi de bizzat söylüyor ve adını serap olarak değiştiriyor:img-hyste zenginlik başa bela.
    Kitapta kemal, halide ve orhan isminde karekter yok bunlar senaristlerin uydurması.
    Kemal ile halide'nin aşkının ilk başladığı, evlendikleri zamanları severek izlemişimdir:img-eat:
    Meryem deyze halide'yi güçlülük testine tabi tutarken su filan taşıttı ya o sahneler keyifliydi.
    Ramazan bu dizideki en has adamım:img-in_lo Pakize'yi elde etmek için döktüğü repliklere çok gülmüşümdür o sahnelerde çok sevimliydi, bir aralar kabak hafızla üçkağıtçılık ve dalavere işlerine el atmışlardı:img-hyste 2 sinin arkadaşlığı ve el ve avuçta ne varsa paylaşmaları hoşuma gitmiştir.
    Finalin son 10 dakikası güllü'nün anlatımıyla süperdi:img-eat: nufüs patlaması yaşandı ramo 2 çocuk, kabak 2 çocuk ( 1 i yolda ) babası olmuşlar. Gülüzar horladığı adamda rahat yüzü evlat yüzü gördü ya ne diyeyim.
    Güllü'nün varını yoğunu köylülere bırakması, köylülerin sepetle sebze, meyva getirmesi, ramo'nun örnek bir fabrika patronu olması, güllü'nün yaşadıklarını yazması ve elinde tuttuğu kitap son 10 dakikayı çok beğendimmm:img-eat:
    Arkadaşım yalnış bilgiler veriyorsun. Bu kitap üçlemeden oluşuyor. İlkinin adı vukuat var.Bunu okumadım.(umarım bende yalnış bilgi vermiyorum). Burada Kemal ve Güllü aşkı işleniyor. Hamza yani ,Güllünün kardeşi tarafından öldürülüyor. İkinci kitapta ise Güllü-Muzaffer Bey işleniyor. Muzaffer Bey öldürülüyor. Güllü çiftliğin hanımı oluyor. Bir takım olaylar oluyor ve çiftlik yanıyor. Çiftliği yakan kişide Habib.(Aradan zaman geçince isimleri unutmuş olabilirim.)Üçüncü kitap ise Habib'in kaçak olduğu durumu anlatıyor. Oda kocası yıllar önce terketmiş ve bir oğlu olan kadının evine geliyor ve orada saklanıyor. Çocuk adamı babası sanıyor..Olaylar devam ediyor. (Fatma Girik-Tarık akan bu üçüncü kitabın senaryolaştırılmış bir filiminde oynadılar). Ama Halide karekteri kitaplarda yer almıyor.

Durum:
    Meltem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    (#Lei+Jos)
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Hanımın Çiftliği - Bölüm Yorumları

Muzaffer çiftlikte çalışırdı sorunları arkadaşına söyleyip beraber halledip düzeltirdi güllü çalışmayı pek sevmezdi gerçi abisi onu gördüğünde sürekli onu azarlayıp kızardı ve ona ne yapması gerekirse söylerdi gizlice sevdiği adamla buluşup onunla gezip dolaşırdı babası onu döverdi annesi kızını kocasının elinden zor kurtalırdı.

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Polat & Elif
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    1,027

Aldığı Beğeni: 218

Bahsedilme
    3 Mesaj

Standart Cevap: Hanımın Çiftliği - Bölüm Yorumları

Dizideki en güzel şarkı olan Başımın Belası'nı dizinin en uydu çifti olan Halide-Kemal'de kullandıklarına inanamıyorum matmazel...

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 7891011

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri