Sayfa 1/14 1234511 ... SonSon
70 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Hanımın Çiftliği - Bölüm Özetleri

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  nur33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  12.12.2004
  Yer
  Muhtelif!!!
  Mesajlar
  4,031
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 2

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Hanımın Çiftliği - Bölüm Özetleri  1. Bölüm Özet


  Hanımın Çiftliği geniş oyuncu kadrosuyla geliyor...

  Hanımın Çiftliği dizisi, Orhan Kemal’in “Vukuat Var” ve devam romanı olan “Hanımın Çiftliği” romanlarının birleştirilmesi ve uyarlanmasıyla oluşturulmuş bir dönem dizisidir.

  1950 yılının ilk ayları...

  Yaklaşmakta olan genel seçimlerin heyecanlı havasının hissedilmeye başlandığı, CHP ile Demokrat Parti arasındaki rekabet dolu mücadelenin giderek tırmandığı bir zaman...

  Ve Adana..

  Verimli toprakları, uçsuz bucaksız pamuk tarlaları ve çırçır fabrikaları ile ekmeğini kazanmaya çalışan binlerce yoksul insana umut vadeden bir şehir...

  Zenginliği ve gücü ellerinde bulunduran toprak ağalarının hüküm sürdüğü, çoğunluğu oluşturan yoksul halkın onlar tarafından ezildiği bir ortamda, zenginle yoksulun bitmeyen savaşının, toplumsal adaletsizliğin yarattığı isyan duygusunun ve çaresiz insanları acımasızlaştıran sınıf atlama hayallerinin, ama yine de tükenmeyen umutların ortasında yaşanan bir öyküdür bu... Güllü'nün, Kemal'e duyduğu masum aşkla başlayan ve onu aşkından giderek uzaklaştırırken, güce, zenginliğe, hanımın çiftliğine götüren yolda adım adım ilerleyişinin öyküsü...

  Bölgenin güçlü ve zengin toprak ağası Muzaffer Bey’in (Mehmet Aslantuğ) çırçır fabrikasında çalışan Güllü (Özgü Namal), aynı fabrikada makinacılık yapan Kemal’i (Caner Cindoruk) sevmektedir. Ne var ki babası Cemşir (Mehmet Çevik), onu da diğer kızları gibi paralı birine satmanın hayali içindedir. Muzaffer Bey’in yeğeni Zaloğlu lakaplı Ramazan (Necip Memili) Güllü’ye talip olunca da hiç düşünmeden kızı ona satar. Böylece Muzaffer Bey’le akraba olacak ve rüyasında bile göremeyeceği bir zenginliğe kavuşacaktır.

  Ancak Güllü bir mal gibi satılmak şöyle dursun, Kemal’i bırakmaya ve Zaloğlu’nun karısı olmaya asla razı değildir. Babasına ve abisine diklenip kafa tutunca, Cemşir onu direğe bağlayıp öldüresiye döver. Olayın üzerine gelen Kemal Güllü’nün abisi Hamza’yla (Haki Biçici) boğuşurken kazayla onu vurur ve hapse girer.

  Hapiste de olsa Güllü’nün Kemal’den vazgeçmeyeceğini bilen Cemşir, akıl danesi Berber Reşit’in de (Hakan Boyav) fişeklemesiyle, Kemal’e Güllü’nün anasını (Zuhal Gencer) gönderir ve kızı bırakmazsa öldüreceklerini anlattırır. Çaresiz kalan Kemal, Güllü’ye artık onu sevmediğini ve ayrılmaları gerektiğini söyler.

  Güllü Kemal’in bunu söylemesinden çok Çemşirlerden korkmasına kızar. Oysa o bu aşk için her şeyi göze almıştır. Aşkının acısını içine gömerek Zaloğlu’yla evlenmeyi kabul eder ve Muzaffer Bey’in çiftliğine gider.

  Rahmetli eşi Behiye Hanım’ı şüpheli bir intiharla kaybetmiş olan Muzaffer Bey, Güllü’yü görür görmez vurulur. Çünkü Güllü, Behiye’ye çok ama çok benzemektedir. Behiye Hanım’ın ölümünden kendini sorumlu tutan ve sürekli sanrılar gördüğü için mütesekkin haplarıyla idare eden Muzaffer Bey, Güllü’yü önce rahmetli karısının yerine koyar, daha sonra da gerçekten aşık olur ve yeğeni Zaloğlu’nun elinden alarak evlilik hazırlıkları yapmaya başlar. Güllü, Muzaffer Bey’i seviyormuş gibi gözükerek evlenmeye istekli davranır. Böylece hem “çiftliğin hanımı” olacak, hem de babasından, abisinden ve Kemal’den yani onu bu yola itenlerden intikamını alacaktır. Ancak bu evliliğe baştan beri karşı olan ve Güllü’den zerre kadar haz etmeyen Muzaffer Bey’in kız kardeşi Halide (Ebru Özkan), Zaloğlu’yla bir plan kurarak Güllü’yü kaçırtır. Zaloğlu daha sonra pişman olur ve Güllü’yü çiftliğe geri getirir. Muzaffer Bey kız kardeşinin de bu planın içinde olduğundan habersiz, Zaloğlu’nu döver ve çiftlikten kovar.

  1950 yılının ortalarına gelindiğinde, Demokrat Parti yapılan seçimlerden zaferle çıkar. Eski bir C.H.P’li olan Muzaffer Bey de seçimlerden önce “ticari çıkarları” için Demokrat Parti’ye geçmiş ve Marshall Planı’yla gelen yardımlarla çiftliğine yeni traktörler ve iş makinaları almaya başlamıştır.
  Seçimlerden bir kaç ay sonra DP iktidarı bir af çıkarır. Kemal de bu sayede özgürlüğüne kavuşur. Güllü’den ayrıldığı için çok pişmandır ve onu hala deliler gibi sevmektedir. Ne var ki Güllü bir kaç gün sonra çiftlikte yapılan muhteşem bir düğünle Muzaffer Bey’in karısı olur.

  Bu sefer kendisine ihanet edilmiş gibi hisseden kişi Kemal’dir. Ne olursa olsun Güllü’nün etrafında olmaya ve onun aşkını tekrar kazanmaya yemin eden Kemal, daha önce Muzaffer Bey’in şoförlüğünü yapan, ama Halide’nin kaprisleri yüzünden işten ayrılan bir arkadaşının yerine çiftliğe girer.

  Başta Muzaffer Bey olmak üzere, çiftlikte hiç kimse Kemal’in Güllü’nün “eski sevgilisi” olduğunu bilmemektedir. Güllü bir yandan bu sırrı herkesten saklamaya çalışırken, bir yandan da iki aşk arasında bocalayacak ve birinden birini tercih etmek zorunda kalacaktır..


  Kaynak : kanald.com.tr
  .

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  ehlocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  17.06.2004
  Yer
  hiçbiryerde
  Mesajlar
  25,136
  Konular
  272
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 11

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  2.BÖLÜM ÖZETİ

  Güllü ile Kemal kaçmaya karar veriyor

  Muzaffer Bey’in fabrikada tesadüfen Güllü ile karşılaşması, kelimenin tam anlamıyla onun için büyük bir şok olmuştur. Güllü, Muzaffer’in eski karısı Behiye’ye neredeyse tıpatıp benzemektedir.

  Zaloğlu’nun Kemal ile Güllü’yü birlikte görmesi, Cemşir ve Hamza’nın Güllü’ye yaptıkları baskıyı daha fazla arttırmıştır. Ama Güllü, onlara karşı direnmekte ve aşkını doludizgin yaşamakta kararlıdır. Zaloğlu’nun da Güllü’den vazgeçmeye niyeti yoktur.

  Cemşir ile Berber Reşit ise Güllü’ye Zaloğlu’nu vermek için planlarına hız kesmeden devam etmektedir. Zaloğlu, Güllü’yü almaya kararlıdır ama bu olayı hızlandırmaları gerekmektedir. Zira Güllü’ye artık söz geçiremiyorlardır.

  Ve Güllü ile Kemal artık kararlarını verirler. Kaçacaklardır. Peki bu kaçış, onları nereye sürükleyecektir?

  Yayın Tarihi : 11 Eylül Cuma/2009
  Yayın Saati : 20.30

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  ehlocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  17.06.2004
  Yer
  hiçbiryerde
  Mesajlar
  25,136
  Konular
  272
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 11

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  3.BÖLÜM ÖZETİ  Güllü ile Kemal kaçıyor
  Muzaffer Bey, Zaloğlu’nun Güllü’yü almasını kabul etmiştir. Bu haber, hem Zaloğlu’nu hem de Cemşir ve yandaşlarını rahatlatmıştır. Güllü, Zaloğlu ile kesin evlendirilecektir. Hüküm verilmiştir.
  Güllü’nün ise tek bir çaresi vardır, o da kaçmak. Bu durum Kemal ve Güllü’yü tahminlerini aşan bir noktaya sürükleyecektir. Ama artık geri dönüş yoktur.
  Durumu fark eden Cemşir, Hamza ve Reşit hiç vakit kaybetmezler. Kemal’in kapısına dayanacaklardır. Kızı ne yapıp edip alacaklardır.
  Kemal ve Güllü’nün şehri terk etmeleri gerekmektedir. Yakalanmaları an meselesidir. Peki, bu kaçış onları kurtarabilecek midir?


  Yayın Tarihi : 25 Eylül Cuma/2009
  Yayın Saati : 20.30

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  bitanem_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.05.2006
  Yer
  sung ji gun & lee seo jin
  Mesajlar
  5,736
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  28

  Aldığı Beğeni: 102

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  4. Bölüm Özet
  Kemal tutuklanıyor, Güllü perişan

  Kemal ile Hamza arasında çıkan arbede sonucunda Hamza yaralanıyor ve Kemal tutuklanıyor. Kemal, direğe bağlanarak öldüresiye dövülen Güllü’nün imdadına son anda yetişmiştir. Ancak Hamza’yla aralarında çıkan kavganın sonu hiç de iyi bitmeyecektir.
  Yaşanan bu trajik olay, yavaş yavaş Güllü’nün direncini kırar ve istemeye istemeye Zaloğlu’yla beraber çiftliğe gider. Cemşir, Berber Reşit ve Hamza sonunda emellerine kavuşmanın sevincini yaşarlarken, başta Halide olmak üzere çiftlik ahalisi, Güllü’nün gelişini hiç de hoş karşılamayacaklardır.
  Öte yandan, seçimlerde partinin kendisini milletvekili adayı göstermesini bekleyen Muzaffer Bey, listede adını göremeyince büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Ölmüş olan karısının hayalleriyle başetmeye çalışan Muzaffer Bey için, ona çok benzeyen Güllü’nün çiftliğe gelmesi de, ayrı bir sürpriz olacaktır.

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  beyben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  15.05.2007
  Yer
  anadolu
  Mesajlar
  1,765
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  5. Bölüm Özet
  Muzaffer Bey’in Güllü mutluluğu
  Güllü’nün çiftliği gelişi Muzaffer Bey’i hem çok şaşırtıyor, hem de çok mutlu ediyor.
  Cemşir’in, Hamza’nın ve Reşit’in iftirayla Kemal’i hapise attırmaları, Kemal’in, Güllü daha fazla acı çekmesin diye ona arkasını dönmesi, tüm yaşanılanları bir kenara koyup, Güllü’yü çok farlı bir noktaya sürüklemiştir.
  Artık Güllü yeni hayatında, yeni bir yol bulmaya çalışmaktadır kendine… Ve eğer bu yeni hayatın kilit noktası Muzaffer Bey ise Güllü hedefe ulaşmalıdır. Çünkü artık kaybedeceği hiçbir şey kalmamıştır. Şimdi kazanma zamanı başlamalıdır…
  Muzaffer Bey ise çok şaşkın ama bir o kadar da mutludur sanki. Güllü, Behiye’nin kopyasıdır. Bu bir mucizedir. Ve mucize onun çiftliğinde yaşamaktadır. Muzaffer Bey’in Güllü’yü bırakmaya hiç niyeti yoktur. Onun o çocukça tavırları, içinden geldiği gibi doğal konuşmaları Muzaffer Bey’i yavaş yavaş cezbetmektedir…


  kanald

Sayfa 1/14 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Hanımın Çiftliği - Bölüm Yorumları
  By mause in forum Hanımın Çiftliği
  Cevaplar: 55
  Son Mesaj: 27-04-20, 14:34
 2. Hanımın Çiftliği - Bölüm Yorumları (6)
  By BERNA in forum Hanımın Çiftliği
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 30-04-11, 01:02
 3. Hanımın Çiftliği - Bölüm Resimleri
  By GÜLÇEM in forum Hanımın Çiftliği
  Cevaplar: 191
  Son Mesaj: 16-06-10, 18:49
 4. Hanımın Çiftliği - Bölüm Yorumları
  By yesilcamkolik in forum Biten Diziler (TRT 1)
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 28-04-10, 20:06
 5. Hanımın Çiftliği - Bölüm Yorumları (4)
  By mause in forum Hanımın Çiftliği
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 26-02-10, 14:18

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forumu
hd film izle
film izle
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
tipobet
deneme bonusu
Güvenilir Bahis Siteleri
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.