Sayfa 1/5 12345 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Hayat Türküsü - Bölüm Özetleri

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  ehlocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  17.06.2004
  Yer
  hiçbiryerde
  Mesajlar
  25,136
  Konular
  272
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 11

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Hayat Türküsü - Bölüm Özetleri

  24.BÖLÜM ÖZETİ
  23 EYLÜL CUMARTESİ


  Hayat özel izinle tayinini İstanbul’a aldırmıştır. Kevenli’den, çocuklarından ayrıldığı için çok üzgündür ama İstanbul’daki görev yerini gördüğünde üzüntüsü biraz olsun hafifler. Çünkü tayin olduğu okul, varoşlarda, Kevenli’den pek bir farkı olmayan bir mahallededir. Hayat, okulu, okulun bulunduğu mahalleyi, sokakta oynayan çocukları gördüğünde nerede öğretmenlik yaptığının bir önemi olmadığının farkına varır. Hayat bir yandan yaşadığı acıyla baş etmeye çalışmakta, bir yandan da heyecanla okulun ilk gününün gelmesini ve çocuklarla tanışmayı beklemektedir.

  Sevcan ise dershaneye başlamıştır. Ancak dershanedeki diğer öğrenciler gelir gelmez onu dışlarlar. Alay ederler. Sevcan şaşkın ve üzgündür.

  Bu arada Cemal, Kumru ve Cemile bir sürpriz yapar, İstanbul’a gelirler. Bekir ve İsmail de İstanbul’dadır. Bekir kızını, İsmail karısını aramaktadır. İkisi de intikam peşindedir. Cemal’lerin izini bulan İsmail, onlara kötü bir oyun oynar.

  25.BÖLÜM ÖZETİ
  30 EYLÜL CUMARTESİ


  İsmail’in ihbarıyla karakola alınan Cemal’in suçsuz olduğu anlaşılmıştır. Ancak Kumru ve Cemile İsmail’in daha kötü şeyler yapmasından korktukları için Van’a dönmekten vazgeçerler. İstanbul’da kalıp Gülnaz’ın doğumunu bekleyeceklerdir. Bu arada kendilerine bir ev tutarlar. Onlar için yeni bir hayat başlamıştır. Öte yandan önce Hayat’ın izini bulan Bekir, sonunda Sevcan’a ulaşır. Bekir’in niyeti kızını öldürmektir. Hayat ise Yusuf’un bir gün komadan çıkacağı umuduyla yaşamaktadır. Hayat dışında herkes için boşuna bir bekleyiştir bu. Kumru ve Leyla Hayat‘ın ömrünü bu bekleyişle geçirmesinden korkmaktadırlar. Ancak Hayat, ne olursa olsun Yusuf’u yalnız bırakmayacaktır. Bu arada Hayat, babasını bulmak için gazeteye bir ilan verir.

  26.BÖLÜM ÖZETİ
  07 EKİM CUMARTESİ


  Bekir adım adım Sevcan’a yaklaşmaktadır. Sevcan ise olacakların farkında değil, kendini derslerine vermiştir. Sınıfta ona karşı alaycı tutum devam etmektedir ama Sevcan umursamaz. Cemal, Hayat’ın babasını bulmak için gazete ilanı verdiğini öğrenir. Çok sinirlenir. Hayat’la tartışırlar. Hayat’tan bu işin peşini bırakmasını ister. Babasının ortaya çıkarsa kan davasının yeniden hortlayacağını anlatır ancak Hayat kararlıdır. Diğer yandan İsmail, Gülnaz’ı yakın takibe almıştır. Evin önünden ayrılmaz. Kadınların gezmeye çıktığı bir gün peşlerine takılır. Niyeti Gülnaz’ı kaçırmaktır. Ancak kadınlar hiç bilmedikleri bu şehirde yollarını kaybederler. Gülnaz’ın korkudan sancısı tutar. Sokak ortasında yığılır kalır. Hastanede ise üç aydır komada olan Yusuf birdenbire kötüleşir.Aynı dakikalarda Bekir Sevcan’ı yakalamış, silahı doğrultmuştur.

  27.BÖLÜM ÖZETİ
  14 EKİM CUMARTESİ


  Yusuf doktorların müdahalesiyle hayata döndürülür. Ama doktorlar Yusuf’tan iyice ümidi kesmişlerdir. Gülnaz, peşlerindeki İsmail’in yardımıyla hastaneye yetiştirilir. İsmail, Gülnaz’ın yanından ayrılmak istemez. Hastanede Cemal ile aralarında tartışma yaşanır. Cemal onu hastaneden attırır ama İsmail’in Gülnaz’ı rahat bırakmaya hiç niyeti yoktur. Cemal’in olmadığı bir anda evi basar, Gülnaz’ı kaçırır. Bu arada Hayat, bir tamircide çalıştığı için okula gelemeyen öğrencisi Ferhat’ı görmeye gider. Onu okula dönmeye ikna etmeye çalışır. Ebru ise Cemal’e olan duygularını daha fazla içinde tutamaz. Cemal, Ebru’nun itirafı karşısında şoke olur. Hayat, hastaneye döndüğünde, onu bir sürpriz beklemektedir.


  28.BÖLÜM ÖZETİ
  21 EKİM CUMARTESİ


  Yusuf komadan çıkmıştır. Bilinci yerindedir. Doktorlar bunun bir mucize olduğunu söylerler. Hayat çok mutludur. Yusuf, olanları öğrendiğinde Muammer’in ölümünden dolayı kendini suçlar. Hayat teselli eder onu. Hayat, Yusuf’u hastaneden bir an önce çıkarmanın planlarını yaparken, doktorların acı haberiyle bir kez daha yıkılır. Bu arada İsmail, Gülnaz’ı Van’a **ürmek üzere yola çıkmıştır. Ancak bir takım aksilikler sonucu yolda kalırlar. Üstüne üstelik Gülnaz’ın doğum sancısı tutar. İsmail çaresiz Cemal’den yardım istemek zorunda kalır. Sevcan’a ise dershanedeki çocuklar çok kötü bir oyun hazırlamışlardır.

  29.BÖLÜM ÖZETİ
  28 EKİM CUMARTESİ


  Hayat Yusuf’a felç geçirdiğini ve bir daha yürüyemeyeceğini bir türlü söyleyemez. Ancak Yusuf, durumdan şüphelenir. Sorularıyla Hayat’ı sıkıştırır. Sonunda Hayat Yusuf’a gerçeği söylemek zorunda kalır. İsmail ise oğlu doğduktan sonra bambaşka biri olmuştur… Her gün kucağında hediyelerle oğlunu görmeye gider. Evin önünden ayrılmaz. Bir yandan da Gülnaz’ın gönlünü almaya çalışır. Gülnaz, Cemal’den gizli İsmail’le buluşur. Ondaki değişikliğe o da şaşırmakta ama İsmail’e güvenmemektedir. Acaba İsmail, Gülnaz’ı birlikte Van’a dönmeye ikna edebilecek midir?

  31.BÖLÜM ÖZETİ
  11 KASIM CUMARTESİ


  Hayat doktorlardan Yusuf’un özel bir fizik-tedavi kliniğine geçtiğini öğrenmiştir. Hemen onu görmeye gider. Burada hiç beklemediği biriyle karşılaşır… Üstelik Yusuf, Hayat’tan kendisini rahat bırakmasını, onu artık görmek istemediğini söyler. Hayat yıkılmıştır. Okula geldiğinde onu kötü bir sürpriz beklemektedir. Hulusican’ın babası gazetecileri okula toplamıştır. Hayat’ı da “oğlumu döven öğretmen” diye tanıtır. Hayat neye uğradığını şaşırır. Gazetecilere Hulusican’ı dövmediğini, olayın bir kaza olduğunu anlatmaya çalışsa da Hulusican’ın babası Hayat’ı suçlamaya devam eder. Dershaneden gelen bir telefon, bütün bunların üzerine tuz biber ekecektir

  32.BÖLÜM ÖZETİ
  18 KASIM CUMARTESİ


  Okula Hulusican’ın yaralanmasını soruşturmak üzere bir müfettiş gelir. Hayat okuldan uzaklaştırılır. Çocuklar çok üzülür. Hulusican’ın yanına gidip olayın doğrusunu anlatmasını isterler. Ancak Hulusican babasından korkmaktadır. Hayat bir boşluğa düştüğünü hissetmektedir. Yusuf’tan ve çok sevdiği çocuklarından ayrılmıştır. Bu arada yeniden Leyla’nın evine taşınır. Cemal Yusuf’u görmeye gider. Hayat’la tekrar bir araya gelmeleri için Yusuf’u ikna etmeye çalışır ancak Yusuf kararından dönmeyecektir. Bu arada dershanede “iftiracı” damgası yiyen Sevcan zor anlar yaşamaktadır.


  33.BÖLÜM ÖZETİ
  25 KASIM CUMARTESİ

  Hayat tekrar okula döner, çok sevdiği öğrencilerine kavuşur fakat halletmesi gereken sorunlar bir türlü bitmez. Ferhat’tan sonra şimdi de Nesrin’i okula kazandırmaya çalışır. Bir yandan da Yusuf’un ondan uzaklaşmasına çok üzülmektedir. Yusuf klinikten ayrılıp yeni evine taşınmıştır. Evde hastabakıcısı vardır, ama Hayat’ın eksikliğini fazlasıyla hisseder. Mustafa Hayat’a daha da yaklaşmaya, ailenin içine katılmaya çalışır. Cemal’le Ebru arasındaki arkadaşlık farklı bir yönde ilerlemeye başlar.  34.BÖLÜM ÖZETİ
  02 ARALIK CUMARTESİ


  Yusuf Hayat’ı evde bulamaz. Özlem’le karşılaşır. Özlem Hayat’tan Yusuf’tan uzak durmasını ister. Hayat umursamaz. Sonunda Yusuf’u bulur... Ancak Yusuf’tan istediği sözcükleri duyamaz. Hayat bir yandan ayrılık acısı yaşarken diğer yandan Nesrin’i okula göndermesi konusunda Nesrin’in annesini ikna etmeye çalışır. Ancak kadın bir türlü ikna olmaz. Hayat bunun üzerine kadını Zeynep’i görmeye, hastaneye **ürür. Ona Zeynep’in hikâyesini anlatır. Doktoruyla konuşturur. Acaba kadın, Nesrin’i okula göndermeye razı olacak mıdır?

  Öte yandan Özlem, Yusuf’a, durumundaki gelişmeyle ilgili bilgi verme konusunda kararsızlık yaşar. Haberi duyunca Yusuf’un Hayat’la barışmasından korkmaktadır. Ebru ve Cemal ise aşk sarhoşudur


  35.BÖLÜM ÖZETİ
  09 ARALIK CUMARTESİ


  Hayat Yusuf’tan ayrıldığı için çok üzgündür. Yusuf ise ameliyat olma konusunda kararsızdır. Belkıs Yusuf’a, Hayat’ı araması, ona ameliyat olasılığından söz etmesi için baskı yapar. Yusuf, boş yere umutlanmaktan korkmaktadır. Eve gelen beklenmedik ziyaretçiler, Yusuf’un karar vermesinde etkili olacaktır. Okulda ise Hulusican, İlknur’un kendisine ilgi göstermemesine anlam verememektedir. Ebru ve Cemal ise herkesten gizli aşklarını yaşamaya devam ederler. Bu arada Cemal, İlyas’tan Mustafa’nın Vanlı olduğunu öğrenir. Ancak Mustafa inkar eder. Cemal’in Mustafa konusunda gittikçe aklı karışmaktadır. Öte yandan Hayat, Diyar ve Metin’i perişan bir halde bulur. Onları Cemal’in evine getirir. Metin’in acıklı hikâyesini öğrenir. Hayat eve döndüğünde kapısını hiç ummadığı biri çalacaktır.

  36.BÖLÜM ÖZETİ
  16 ARALIK CUMARTESİ


  Hayat, kendisine sığınan Ayşe ve Gazi’yi de, yardım elini uzattığı Metin ve Diyar’ı da töreye kurban vermemekte kararlıdır. Ayşe ve Gazi yurtdışına kaçmak niyetindedir. Metin de kendisine iş arar. Yusuf ise ameliyat için Ankara’ya gidecektir. Hayat’ı durumundan haberdar etme konusunda kararsızlık yaşar. Sonunda Belkıs dayanamaz. Hayat’ı görmeye gider. Olanları anlatır. Hayat aldığı haber karşısında hem çok sevinir, hem de üzülür. Belkıs’ın ısrarlarına rağmen Yusuf’u görmeye gitmek istemez. Ancak Hayat son anda fikrini değiştirecektir. Öte yandan Meltem, Sevcan’dan kendisini ders çalıştırmasını ister. Sevcan kabul eder. Gece Meltem’e gelen bir telefon, Sevcan’ın başının belaya girmesine neden olacaktır. Ebru ve Cemal ise töre konusunda konuşurken, aralarındaki fikir çatışması, büyük bir tartışmaya dönüşür. Ebru Cemal’e küser.  37.Bölüm Özeti
  23 Aralık Cumartesi

  Yusuf Ankara’dan dönmüştür. Tek isteği Hayat’la yeniden bir araya gelmektir. Ancak Hayat’ın yanına gidip onunla konuşmaya bir türlü cesaret edemez. Artık Yusuf’u düşünmemeye çalışan Hayat ise yardım elini uzattığı Ayşe, Gazi ve Metin’in kendilerine yeni bir hayat kurma çabalarını mutlulukla izlemektedir. Ayşe ve Gazi yurtdışına gitmek için bütün hazırlıklarını tamamlamışlardır. Metin de bir apartmanda kapıcı olarak işe başlamıştır. Hayat bu insanları törelerden kurtardığını düşünürken, olaylar tam tersi yönde gelişir.

  Dershanede ise Kuzey, Sevcan’a ilgisini iyice belli eder. Sevcan, Kuzey’in kendisiyle eğlendiğini düşünür, yüz vermez. Bu durum Kuzey’in Sevcan’ın üzerine daha fazla düşmesine neden olur
  Konu ehlocan tarafından (04-05-07 Saat 11:47 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  ehlocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  17.06.2004
  Yer
  hiçbiryerde
  Mesajlar
  25,136
  Konular
  272
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 11

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  38.Bölüm Özeti:
  30 Aralık Cumartesi

  Ayşe ve Metin’in ölümü herkesi derinden sarsmıştır. Hayat, Diyar’ı sahiplenir. Ailesine vermek istemez. Onu törelerden uzakta kendisi büyütecektir. Ancak Diyar’ın amcası, onu almak için polislerle kapıya dayandığında, elinden bu duruma isyan etmekten başka hiçbir şey gelmez. Yusuf cephesinde ise Özlem, Yusuf’un yanına taşınmaya karar verir. Bu durum Belkıs’ın hiç hoşuna gitmez. Belkıs’ın Hayat ve Yusuf’u bir araya getirme çabaları da Özlem’in hoşuna gitmez. Belkıs’tan gitmesini ister. Gitmeden önce Belkıs Hayat’ı arar. Çiftlikte Mustafa’yla ilgili çok önemli bir bilgiye ulaşan Cemal ise, şaşkındır. İki adam, aralarındaki hesabı kapatmak için bir araya gelirler. Ancak Mustafa’yla hesabını görmek isteyen başka biri daha vardır.

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  NILFER1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  14.09.2004
  Yer
  Kırlar, bayırlar
  Mesajlar
  588
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  39.Bölüm Özeti ( TRT nin sayfasından )

  Mustafa vurulmuştur. Cemal olanlar karşısında şaşkındır ama kararından dönmeye hiç niyeti yoktur. Mustafa’nın karanlık işlerinden haberdar olan Ebru Cemal’in çiftlikteki işinden ayrılmasına çok sevinir. İki sevgili baş başa bir akşam geçirirlerken Leyla’ya yakalanırlar. Ebru herkese Cemal’le ilişkisini anlatmak zorunda kalır. Cemal’in Leyla’ya kendini affettirmesi pek kolay olmaz. Bu arada Mustafa İlyas’a vur emri verenin Fevzi olduğunu öğrenir. Bir yandan Fevzi’yi aratan Mustafa, diğer yandan Cemal’i çiftliğe döndürmenin yollarını arar. Bir tesadüf sonucu Mustafa’nın büyük sırrını ortaya çıkaran Ebru, Hayat ve Cemal’e bu sırrı söyleyip söylememekte kararsızdır.

  Hayat ve Yusuf cephesinde ise soğuk rüzgarlar esmektedir. Hayat Yusuf’u affetmez. Yusuf ne yapacağını, Hayat’ın kalbini tekrar nasıl kazanacağını bilememektedir. Yusuf’un yanına iyice yerleşen Özlem ise evlilik planları yapmaktadır.

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  dişi einstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  18.01.2006
  Yer
  Ab-ı Hayat
  Mesajlar
  666
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart 40.bölüm

  20 Ocak Cumartesi akşamı 20:15’de ekrana gelecek 40. bölümünün özeti:

  Mustafa Hayat’ı görmeye gelir. Ebru’dan Mustafa’nın karanlık işler yaptığını öğrenen Hayat, ona yüz vermez. Mustafa çok üzülür. Kızının karşısına gerçek kimliğiyle çıkabilmek için bazı şeylerden vazgeçmesi gerektiğini anlar. Mustafa bir yandan da Cemal’in gönlünü almaya çalışır. Ona birlikte iş kurmayı teklif eder ancak Cemal reddeder. Ebru, Mustafa yeniden hayatlarına girecek diye diken üstündedir. Leyla’nın onunla görüşmeye devam etmesini tepkiyle karşılar. Yusuf ise çaresizdir. Hayat’la arasını nasıl düzelteceğini bilememektedir. Özlem’e de haksızlık yaptığının farkına varan Yusuf, onunla son bir konuşma yapmak ister. Kuzey ve Sevcan ise aşklarını yaşamaya başlamışlardır.

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  dişi einstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  18.01.2006
  Yer
  Ab-ı Hayat
  Mesajlar
  666
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart 41. bölüm

  41.Bölüm Özeti:


  Hayat ve Yusuf Yeniden Birarada…
  Büyük Aşk Yeniden mi Başlıyor?...


  Güçlü oyuncu kadrosu ve sosyal sorunlara parmak basan konusuyla dikkat çeken TRT 1’in en beğenilen dizisi Hayat Türküsü’nün yapımcılığını KOLİBA FİLM “Ata Türkoğlu”, yönetmenliğini ise Hakan Gürtop yapıyor…
  Dayanışma, fedakarlık, sevgi, hayallerine sahip çıkma gibi duyguların ön plana çıkarıldığı dizide, Devin Özgür Çınar, Tolga Evren, Melih Görgün, Betül Arım, Aslı Yılmaz ve Canan Güven gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

  Dizinin 27 Ocak Cumartesi akşamı 20:15’de ekrana gelecek 41. bölümünün özeti ise şöyle:

  Yusuf, Hayat’ın kendisini affetmesi konusunda Ebru’dan yardım ister. Ebru kabul eder. Ebru’nun oyunuyla, Yusuf ve Hayat bir kez daha bir araya gelirler. Hayat bu duruma çok sinirlenir. Yusuf’la tartışırlar. Hayat, Yusuf’a onu bir daha görmek istemediğini söyler. Ancak yine de Hayat’ın kafasını kurcalayan bazı sorular vardır. Hayat, bu soruların cevabını almak için Özlem’i görmeye gidecektir. Leyla ise Cemal’i bir an önce bir işe girmesi konusunda bunaltır. Mustafa’nın teklifini kabul etmesi konusunda baskı yapar. Mustafa da ısrarını sürdürünce Cemal, bir karar verme aşamasına gelir. Ancak bu karardan Ebru hiç hoşlanmayacaktır. Kuzey’le ilk aşkını yaşayan Sevcan ise, sevdiği adamla farklı dünyaların insanları olduklarını kısa sürede anlayacaktır.

Sayfa 1/5 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Hayat Türküsü - Bölüm Yorumları
  By ehlocan in forum Hayat Türküsü
  Cevaplar: 30
  Son Mesaj: 07-09-12, 09:58
 2. Hayat Türküsü - Bölüm Yorumları (1)
  By purna in forum Hayat Türküsü
  Cevaplar: 2500
  Son Mesaj: 21-08-10, 18:07
 3. Hayat Türküsü - Bölüm Resimleri
  By tvhastasi in forum Hayat Türküsü
  Cevaplar: 226
  Son Mesaj: 16-10-07, 15:05
 4. Hayat Türküsü - Set Ziyareti
  By volvox in forum Hayat Türküsü
  Cevaplar: 65
  Son Mesaj: 23-05-07, 20:45
 5. Hayat Türküsü - Senaryolar
  By ruzgar88 in forum Hayat Türküsü
  Cevaplar: 84
  Son Mesaj: 13-01-07, 22:27

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.