Sayfa 26/31 İlkİlk ... 16222324252627282930 ... SonSon
152 sonuçtan 126 ile 130 arası

Konu: Her Yerde Sen - Bölüm Yorumları

Durum:
    LimonCicegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    35
    Verdiği Beğeni
    1,128

Aldığı Beğeni: 433

Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Her Yerde Sen - Bölüm Yorumları

Herkese merhaba arkadaşlar

Şu aralar pek gelemiyorum buralara..

Genel olarak Alara defterinin kapanmasına sevindim..
    Eylül geleceğine göre Alara non hikayesi bitti bence. Son kozunu oynadı ve gitti..

Burak Selin e yöneldi ama gercekten sevip sevmedigine emin degilim.. Demir e karşı hırsından ve Alara nin gazlamalarindan sanki yonelmeye başladı. Evet Selin i seviyor. Birbirini seven ve iyi tanıyan iki arkadaşlar. Onun üzülmesini ve zarar görmesini de istemiyor.. Ama bunlar duygusal anlamda yakinlik hissettiği icin mi yoksa arkadaşca mı?? Belki de yeni yeno biseyleri farkediyor Burak..

Şirket ikiye bölünüyor.. Selin Burak la çalışacak. Boylece aşk yasağı problem olmayacak. Demir kendi alanında ayni kurallarını sürdürür..
    Selin in bölüm sonundaki istifasi ve ilani aski güzeldi tam Selin lik..
    Burak Borayi kendi kisminda ise alır..
    Eylül de muhtemelen Demir in kısmına gelecek.. mihtemelen tesadüf. En azindan Demir bilmeyecek.
    Daha once kim yazmıştı SelDem güzel bir gece geçirecek sabahina Eylül gelecek diye

Bu bölüm Demir gel gitleri yaşayacak. Selin Demir in ustine gidiyor aferin kiz sana
    Merve Ayda ikilisi de sonunda anlayabildiler bazi şeyleri. Azmiyenin agzi buzusesiceler çıkışına bayıldım

Ikinci fragmanda küçük bir detay farkettim. 1.fragman sonundaki SelDem sahnesinin (Demir in seni seviyorum dedigi sahne) oncesinde bi tartışma oluyor galiba aralarında. Sanki Demir tutup çekiyor Selin i.
    Bir de Burak şaşkın bakıyor acaba bizimkileri mi gördü??
    Merve Bora düğünü mü var acaba yoksa sirketin yeni durumuyla ilgili bi kutlama tarzi bisey mi?
    Burak 'ın uzerinde ceket vardi sanki. Selin de normal e gore daha şık gibiydi..

Yeliz cim Demir Selin in konuştuklarını duydumu demişsin. Bence duydu..

Şimdilik benden bu kadar arkadaşlar hepiniz cansınız

2. Beğenenler;
    mimoza17 (09-09-19), yedel (10-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,580

Aldığı Beğeni: 1,351

Bahsedilme
    0 Mesaj

Selam ,

İşlerim sıkı ,evde fırsat yakalamışken fragmanı yorumlayayım dedim :) Biraz erken geldi sanki ikinci tanıtım. Yoksa üçüncüsü de mi gelecek ? :) Bari ön izleme koysalar cumaya kadar..

Çok tatliş bir fragman olmamış mı ? Sizi bilmem ama ben sevdim.Alara 'yı göremedim ya ,çok mesudum :) Ne varsa Azmiye 'de var. Yaşa kız sen ! Merve ve Ayda 'yı da SelDem çiftine çekmeyi başardın ya bravo sana :) Birlikten kuvvet doğar. Firdevs - Leyla kardeşler duraklama dönemine mi girdiler nedir ,hiç sesleri solukları çıkmıyor.

Çen Selin 'in ölçülerine mi dikkat ediyorsun çen ? Selin 'in de dünyadan haberi yok tabi ,kendisi derin rüyalardayken Demir yanına gelip onu izliyor , ölçülerini mi bilmeyecek ?

Vedat ,seni pamuklara sarasım var. Sen kafasına girmeyince bu oğlana dank etmiyor. " Sen böyle yaptıkça bir gün Selin gelinliğiyle çıkar gider , sen de böyle baka kalırsın " Doğru söze ne denir.. İlişki uzmanı Vedat ,her eve lazımsın vallahi :)

Demir bu bölüm kaçacak anlaşılan. Selin de kovalayacak .Bu savaşın galibi kim olur ? Aşk kazanır aşk.. Azmiye Sultan buyurdu :)

Güzel ,büyüleyici sahneler bizimle olsun.. Umarım bu bölümü önceki bölümden çok severim.Eylül 'den bahsedip keyfimizi kaçırmak istemiyorum sonraya kalsın.

Sevgili LimonCiceği ,cevap için teşekkür ederim. Demir madem Selin 'in söylediklerini duydu ,geri dönüş yapsaydı kafasında evirip çevirdiğini görebilseydik. Belki önümüzdeki bölüm de flashback koyarlar bilemiyorum ,hayırlısı...

İyi yorumlar.
    Konu yedel tarafından (10-09-19 Saat 22:49 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    LimonCicegi (10-09-19), mimoza17 (10-09-19)

Durum:
    LimonCicegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    35
    Verdiği Beğeni
    1,128

Aldığı Beğeni: 433

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam ,

İşlerim sıkı ,evde fırsat yakalamışken fragmanı yorumlayayım dedim :) Biraz erken geldi sanki ikinci tanıtım. Yoksa üçüncüsü de mi gelecek ? :) Bari ön izleme koysalar cumaya kadar..

Çok tatliş bir fragman olmamış mı ? Sizi bilmem ama ben sevdim.Alara 'yı göremedim ya ,çok mesudum :) Ne varsa Azmiye 'de var. Yaşa kız sen ! Merve ve Ayda 'yı da SelDem çiftine çekmeyi başardın ya bravo sana :) Birlikten kuvvet doğar. Firdevs - Leyla kardeşler duraklama dönemine mi girdiler nedir ,hiç sesleri solukları çıkmıyor.

Çen Selin 'in ölçülerine mi dikkat ediyorsun çen ? Selin 'in de dünyadan haberi yok tabi ,kendisi derin rüyalardayken Demir yanına gelip onu izliyor , ölçülerini mi bilmeyecek ?

Vedat ,seni pamuklara sarasım var. Sen kafasına girmeyince bu oğlana dank etmiyor. " Sen böyle yaptıkça bir gün Selin gelinliğiyle çıkar gider , sen de böyle baka kalırsın " Doğru söze ne denir.. İlişki uzmanı Vedat ,her eve lazımsın vallahi :)

Demir bu bölüm kaçacak anlaşılan. Selin de kovalayacak .Bu savaşın galibi kim olur ? Aşk kazanır aşk.. Azmiye Sultan buyurdu :)

Güzel ,büyüleyici sahneler bizimle olsun.. Umarım bu bölümü önceki bölümden çok severim.Eylül 'den bahsedip keyfimizi kaçırmak istemiyorum sonraya kalsın.

Sevgili LimonCiceği ,cevap için teşekkür ederim. Demir madem Selin 'in söylediklerini duydu ,geri dönüş yapsaydı kafasında evirip çevirdiğini görebilseydik. Belki önümüzdeki bölüm de flashback koyarlar bilemiyorum ,hayırlısı...

İyi yorumlar.
    Hoşgeldin arkadaşım benim isler de yogun su aralar sendenim..

Fragmanı genelde sali günü veriyorlardı pazartesi aksamdan verdiler bu sefer..
    Ön izleme gibi bi güzellik yapacaklarını sanmıyorum malesef..
    Yarın özet gelirse belki biseyler daha anlayabiliriz. Gerci ozetler de bazen oldukça anlaşılmaz oluyor veya bölümle bağdaşmıyor sanki.

Fragmanlarda Alara yok, bence bölümde de olmayacak artık.
    Hikayeyi Demir e yogunlastiracaklar gibi. Demir in eski nişanlısı gelecek, terapistin ödeviyle ilk kez Selin e biseyleri itiraf edecek..
    Bu arada Demir Selin e anlatiyor ya; daha okula başlamamıştım, annem beni terkettiginde.. bu cok yakınlarımın bildiği, kimsenin bilmedigi ise.....
    Ne gelecek cümlenin devamında? annem beni babamin söylediği yalanlar yüzünden terketti. Onun icin yalan benim icin kabul edilemez??? Olabilir mi?
    Demir in sarılacak yaralari var belli ki. Bunu iyilestirecek saracak kisi tabi ki Selin. Bu bölüm Demir ne kadar kacmaya çalışsa da daha da yakınlaşacak SelDem. Herseye ragmen (Vedat in desteğine ) Demir artık Selin e biseyler anlatıyor. Kestirip atabilirdi de..

Umarım Eylül hikayesinde SelDem açısından geri dönüşü olmayan aşkın büyüsünü inandırıcılığını bozacak yollara girmezler. Elbette sorunlar olabilir. Demir in kafası karışabilir belki ama dozunda olsun lütfen. Aski öldürmeyelim. ASK kazansın

Gecen bölümdeki konuya gelirsek; Demir duydu duymasina da cok kızgındı Selin e konusmak bile istemiyordu. Bir de Selin in tekrar yalan söylemiş olması Demir i ne kadar yıkmış olsa da aşkının oyun olduğunu düşünmesi de bir o kadar yıktı. Vedat a herşey oyunmuş diye anlatıyordu. Gerçi devamında adamin dibi dostların hası Vedatimiz belki oyun olarak başladı ama sonra gerçekten aşık oldu hatırlatmasını patlattı:) üzerine de Demir Selin in cektigi fotoğrafları gördü. E Selin de Demir in öfkesinin tek sebebinin yalan degil de ask oyunu mevzu oldugunu öğrenince bastı istifayı yapti ilânı aşkını

Son olarak bugün bi video paylaşmışlar 12.bölümden diye. Kesilen sahnelerden sanirim ama 12.bölümle alakasi yok o sahnenin. 10.bölümden gibi geldi bana.. izlemek isteyenler malum sitede var

Ben kaçar...

6. Beğenenler;
    mimoza17 (11-09-19), yedel (11-09-19)

Durum:
    Hayaloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Bartın
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 26

Bahsedilme
    0 Mesaj

Geçtiğimiz haftalarda bu başlığa yazdığım "Senarist ,sahilde midye-kokoreç sahnesinde seyirciye Selin ile Demir'i kafasında evlendirdiğini göstermiş " kısmını bu haftaki terapi bölümünde de teyit etti aslında "Bu evden gidilmeyeceğine dair karşılıklı sözler verildi" denilerek.Ayrıca yine terapi sahnesinde "Evlilik,gündeminizde olan ve konuştuğunuz bir konu mu?" sorusuna hayır demediler,oysa kestirip atılabilirdi çok rahat bir önceki sahnede olduğu gibi.Bölümle ilgili biz izleyicilere işte böyle küçük ama hoş detaylar verilmekte.

Yeni bölüm fragmanlarında az çok görüldüğü üzere,sinir olunmayacak,neşeli,romantik bir bölüm bizleri bekliyor gibi.Ayrıca bu başlıkta yazılanlara göz gezdirdiğimizde sanki biraz hemcinsçilik yapılıyor gibi.Erkek olarak ben Selin tarafındayım orası ayrı ama,izlediğimiz bölümlere göre tartışmasız haklı olan taraf Demir.

Kendimden örnek vereyim ; 10 yıllık bir birliktelik ve bu 10 yılın sonunda söz,nişan.En mutlu olduğum, dolayısıyla insanın sevdiğine karşı en savunmasız olduğu dönem .Bu 10 yıl boyunca tek bir defa olsun sevdiğim insana yüksek sesle konuşmamışım,yeri gelmiş bir kaç saat daha fazla göreyim diye geceden yolculuk yapmış ,otobüs terminalinde banklar üzerine uzanmışım.Yeri gelmiş yoğun kar yağışına aldırış etmemiş ,saatlerce yolculuk yaptıktan sonra sadece 10 dk . sevgililer günü diye sokakta ayak üstü mum yakılıp pasta yenmiş ,dönülmüş geri.Yeri gelmiş sevdiği insanın takıntıları karşısında istediklerini yerine getirmiş,kanser tedavisi görmüşüm yine de sevdiğine "sen varken hastalık hikaye" olduğunu göstermişim.Daha sayfalar dolusu yazarım,üstelik sevdiğim insana "Beni o kadar güzel seviyorsun ki,bütün sebepler basit kalıyor yanında" dedirtmişim.Bütün bunların sonucu ne oldu peki.. Yıl dönümümüzde telefonla "Ben yapamayacağım"..Yüzüme karşı bile söylenmedi bu söz.Üstelik bu sözü söylemeden daha 1 hafta önce "Çok özledim seni her şeyim ,gel yanıma" denmişken.

Ben bunları neden anlattım.Dedim ki burada ;

Alıntı Hayaloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizinin başından beri Demir karakteri yalanı hiç sevmeyen,yalanla yaşamayı bilmeyen biri olarak tanıtıldı izleyiciye.Bunun tam sebebi henüz gösterilmese de gelecek bölümlerde mutlaka değinilecektir.Hal böyle iken,bir sürü de fırsat varken yine yalanlarla hiç ummadığı bir anda karşılaşması insana doğal olarak bu tür tepkiyi verdirir.Üstelik dizi karakterini hadi boş verelim,kendi hayatımızdan düşünelim.Bir insanın en zayıf olduğu zaman aslında en mutlu olduğu zamandır ne gariptir ki.Çünkü hiç bir şeyi gözü görmez o an,mutluluk çok sarhoş edici bir durumdur,savunmasız kalırsın ani değişkenlere.Basit bir örnek ; sen elin sevdiğinin elinde sarmaş dolaş toz pembe hayaller kurarken,aynı anda karşındakinin kafasında ayrılık planları yapılıyor olabilir.Ailevi,psikolojik,kültürel..Adına her ne derseniz deyin ama sonuçta bu tür yaşanmışlıklar da var.Ve işte böylesi yaşanmışlıklar insanın beynine öyle bir saplanıyor ki,10 sene de geçse silemiyorsun,her şeye ön yargı ile yaklaşabiliyorsun.

Aslında dizide şu an gerçekleşen durum da bu tür bir ön yargıya saplanma durumu.Demir'in geçmişi geleceğine hükmediyor.
    Ben burada yorumda bulunurken ,genelde senarist hanımefendilere tutarlılıklarından dolayı tebriklerimi sundum.Olması gereken şekilde kurgulamışlar senaryoyu.Tabi izleyici kendi gönlündeki senaryo ekrana yansıtılsın istiyor .

Kendi görüşüme göre gerçek hayat ile bağlantı yaparak karşılaştırma yaptığımda Demir haklı oranım en az %51.Aslında yorum yapan her üyenin dediği gibi iki taraf da haklı ama terazide ağır basması gereken taraf dizinin hikayesine göre Demir.Çünkü Selin tarafına çok fırsat verildi,hassasiyetler kesin dille belirtildi.Nasıl ki şirket kapısında pat diye bir gerçek söylendi,diğer gerçekler de o şekilde söylenebilirdi aniden taraflar arasında.

Şimdi geçmiş bölümlerde gösterilenler,gelecek bölümde gösterilecek olanlar ve artı olarak gerçek hayattaki benzer durumlarda yaşadıklarımızı bir araya toparlayacak olursak Feminist davranmak biraz haksızlık olmuyor mu? Benim o 10 yılın üstüne ayrı geçirdiğim 5 yıl olmuş.Terk edip gitse de,ona en muhtaç olduğum anda gitse de arkasından tek kelime kötü söz söylemedim,söylettirmedim.Kimseyi hayatıma sokmadım.

Senarist hanım efendilere o yüzden saygı duyuyorum ya,eğip bükmeden abartı davranışlara kaçmadan ,yazdıklarına ihanet etmeden karakterleri ekranda bizlere sunuyorlar.Ve bu sebeplerle Selin'ci olarak Demir haklı diyorum.

Bu arada son olarak yazmazsam eksik kalır ; Kadın dediğin Selin gibi olmalı,ne eksik ne fazla..

8. Beğenenler;
    LimonCicegi (11-09-19), mimoza17 (11-09-19), yedel (11-09-19)

Durum:
    floridian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3

Aldığı Beğeni: 7

Bahsedilme
    0 Mesaj

Selamlar Heryerde Sen izleyicileri
    Diziyi izlemeye gec baslayip bir cirpida butun bolumleri tamamlayanlardanim.
    Kuralci Demir ve Kuralsiz Selin'in asklari sevimli basladi devaminin da oyle olacagini umit ediyorum..
    Yeni bolumun gelmesine cok az bir zaman kaldigi icin uzun uzun yorum yapmayip kisa kesecegim...
    Favori sahnem Selin'in ilan-i aski olsa da, en etkileyici buldugum sahne Demirin yari baygin Selin'i ruyasindan uyandirabilmek icin gosterdigi ustun cabaydi Cuma gunu ask dolu bir bolum izlemek uzere

10. Beğenenler;
    LimonCicegi (12-09-19), yedel (12-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 46 kullanıcı var. (4 üye ve 42 konuk)

1. zorlu ikili,
  2. LimonCicegi,
  3. ionik,
  4. elifck

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri