Sayfa 27/33 İlkİlk ... 17232425262728293031 ... SonSon
161 sonuçtan 131 ile 135 arası

Konu: Her Yerde Sen - Bölüm Yorumları

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,585

Aldığı Beğeni: 1,360

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Her Yerde Sen - Bölüm Yorumları

Alıntı Hayaloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz haftalarda bu başlığa yazdığım "Senarist ,sahilde midye-kokoreç sahnesinde seyirciye Selin ile Demir'i kafasında evlendirdiğini göstermiş " kısmını bu haftaki terapi bölümünde de teyit etti aslında "Bu evden gidilmeyeceğine dair karşılıklı sözler verildi" denilerek.Ayrıca yine terapi sahnesinde "Evlilik,gündeminizde olan ve konuştuğunuz bir konu mu?" sorusuna hayır demediler,oysa kestirip atılabilirdi çok rahat bir önceki sahnede olduğu gibi.Bölümle ilgili biz izleyicilere işte böyle küçük ama hoş detaylar verilmekte.

Yeni bölüm fragmanlarında az çok görüldüğü üzere,sinir olunmayacak,neşeli,romantik bir bölüm bizleri bekliyor gibi.Ayrıca bu başlıkta yazılanlara göz gezdirdiğimizde sanki biraz hemcinsçilik yapılıyor gibi.Erkek olarak ben Selin tarafındayım orası ayrı ama,izlediğimiz bölümlere göre tartışmasız haklı olan taraf Demir.

Kendimden örnek vereyim ; 10 yıllık bir birliktelik ve bu 10 yılın sonunda söz,nişan.En mutlu olduğum, dolayısıyla insanın sevdiğine karşı en savunmasız olduğu dönem .Bu 10 yıl boyunca tek bir defa olsun sevdiğim insana yüksek sesle konuşmamışım,yeri gelmiş bir kaç saat daha fazla göreyim diye geceden yolculuk yapmış ,otobüs terminalinde banklar üzerine uzanmışım.Yeri gelmiş yoğun kar yağışına aldırış etmemiş ,saatlerce yolculuk yaptıktan sonra sadece 10 dk . sevgililer günü diye sokakta ayak üstü mum yakılıp pasta yenmiş ,dönülmüş geri.Yeri gelmiş sevdiği insanın takıntıları karşısında istediklerini yerine getirmiş,kanser tedavisi görmüşüm yine de sevdiğine "sen varken hastalık hikaye" olduğunu göstermişim.Daha sayfalar dolusu yazarım,üstelik sevdiğim insana "Beni o kadar güzel seviyorsun ki,bütün sebepler basit kalıyor yanında" dedirtmişim.Bütün bunların sonucu ne oldu peki.. Yıl dönümümüzde telefonla "Ben yapamayacağım"..Yüzüme karşı bile söylenmedi bu söz.Üstelik bu sözü söylemeden daha 1 hafta önce "Çok özledim seni her şeyim ,gel yanıma" denmişken.

Ben bunları neden anlattım.Dedim ki burada ;

Şimdi geçmiş bölümlerde gösterilenler,gelecek bölümde gösterilecek olanlar ve artı olarak gerçek hayattaki benzer durumlarda yaşadıklarımızı bir araya toparlayacak olursak Feminist davranmak biraz haksızlık olmuyor mu? Benim o 10 yılın üstüne ayrı geçirdiğim 5 yıl olmuş.Terk edip gitse de,ona en muhtaç olduğum anda gitse de arkasından tek kelime kötü söz söylemedim,söylettirmedim.Kimseyi hayatıma sokmadım.

Senarist hanım efendilere o yüzden saygı duyuyorum ya,eğip bükmeden abartı davranışlara kaçmadan ,yazdıklarına ihanet etmeden karakterleri ekranda bizlere sunuyorlar.Ve bu sebeplerle Selin'ci olarak Demir haklı diyorum.

Bu arada son olarak yazmazsam eksik kalır ; Kadın dediğin Selin gibi olmalı,ne eksik ne fazla..
    Kusura bakmayın ama beyefendi olduğunuz aklıma gelmemişti. Geçen gün profilinize bakayım dedim , beyefendi yazısını görünce şaşırdım çünkü forumda bir kaç kişi dışında yorum yapan erkek üyeye denk gelmedim. Geç aydım , kusuruma bakmayın lütfen.Geçirdiğiniz hastalık için geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Yaşadıklarımız hepimiz için bir tecrübe aslında. Başıma nahoş bir olay geldiğinde ilk şoku atlattıktan sonra : " Napalım her şerde olduğu gibi bunda da vardır bir hayır. " diyorum. Geçmiş geçmişte kaldı bugüne odaklanalım :) Hayat çok güzel nefes alabilmek bile o kadar değerli ki.. Sımsıkı sarılalım, hayatı yakalayalım :)

Forumda yeni olduğunuz için yapılan yorumlar size garip gelmiş olabilir. Kadın yorumcuların çoğunluğu oluşturduğu kocaman bir paylaşım platformunda bulunuyorsunuz. Zamanla alışırsınız merak etmeyin. Feminist damarıma dokunuyor tarzında bir cümle kurmuş olabilirim.Günlük hayatımda asla feministçe davranmam veya konuşmam .Ülkemizde kadınlarımıza yapılan zulümlere olan tepkim dizilere yaptığım yorumlarda kadınlarımızı küçük düşürücü, aşağılayıcı bir sahneyle karşılaşırsam gün ışığına çıkabiliyor ve bunu dile getirmekten kendimi alamayabiliyorum. Başlığa yorum yazan arkadaşlarımız gayet seviyeli yazıyorlar , bu benim görüşüm tabi. Her düşünceye katılmayabiliyorum ama saygı da gösteriyorum. Siz içinizden geldiği gibi dizimizi yorumlamaktan çekinmeyin lütfen. Bizler hanımefendi gözüyle yazmaya devam edelim, siz de beyefendi gözüyle fikirlerinizi paylaşmaya devam ediniz .Umarım kırıcı kelimeler kullanmamışımdır .
    .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..................................................

Diziye dönersek ; özetimiz gelmiş..Özette bahsedilen Bünyamin kim onu anlayamadım :) Vedat 'ı kastediyorlar büyük ihtimalle. Havada kıskançlık kokusu mu var ? Ah ah Demir Bey 'ciğim geçen gün size demiştim fazla naz aşık usandırır diye :) Selin elden gitmeden yakalasanız iyi olur :) Gerçi Vedat kafasına tokmakla ( ) vurunca aklı başına gelmiş ilan -ı aşk etmiş bile. Bu bölüm romantizme doymak istiyorum ,çok çalışıyorum ödülü hak ettim , yorgunluğuma iyi gelsin istiyorum.

Hoşça kalın.
    Konu yedel tarafından (12-09-19 Saat 10:47 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    LimonCicegi (12-09-19)

Durum:
    LimonCicegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    35
    Verdiği Beğeni
    1,130

Aldığı Beğeni: 435

Bahsedilme
    4 Mesaj

Herkese merhaba arkadaşlar

Erken gelen 2.fragmana karşılık özet de rötarlı geldi

Hayaloğlu öncelikle cok geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin.. size de hic birimize de..
    Kolay seyler yaşamamışsınız. Hayatta hepimizin sınavları oluyor. Siz sevdiginizle ve sihhatinizle sınanmışsınız. Anlattiginiza gore gercekten güzel sevmişsiniz eminim o da sizi sevmis ki bunca yıllık beraberlik olmuş. Ama hayat işte.. en olmaz dedigimiz seyler oluyor bazen..
    Yeliz in dedigi gibi hayırlısı deyip önümüze bakmak (-ya çalışmak en azindan) lazım elimizden geldiğince.. sonrasinda guzel gunler hepimizn olsun inşaallah..
    Feministlik konusuna gelince
    Ben de cok feminist yorumlar yaptığımızı düşünmüyorum açıkçası.. elbette herkesin bakış açısı farkli ama elimzden geldiği kadar objektif olmaya çalışıyoruz.. Tabi erkek görüşüyle farkli bi izlenim olduysa sizde, siz de haklısınız
    Demir in elbette ki hakli tarafları çok. Biz de iste kadın gözüyle duygusalligiyla bakıyoruz. Ama paşamızın da hakkını savunuruz her daim.
    Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen erkek gözünden yorumlar okumak da bizim icin keyif..

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diziye dönersek ; özetimiz gelmiş..Özette bahsedilen Bünyamin kim onu anlayamadım :) Vedat 'ı kastediyorlar büyük ihtimalle. Havada kıskançlık kokusu mu var ? Ah ah Demir Bey 'ciğim geçen gün size demiştim fazla naz aşık usandırır diye :) Selin elden gitmeden yakalasanız iyi olur :) Gerçi Vedat kafasına tokmakla ( ) vurunca aklı başına gelmiş ilan -ı aşk etmiş bile. Bu bölüm romantizme doymak istiyorum ,çok çalışıyorum ödülü hak ettim , yorgunluğuma iyi gelsin istiyorum.

Hoşça kalın.
    Öncelikle Bünyamin Ibo nun çağırdığı tuhaf terapist arkadaşı..

Ozetin sonunda Demir in son sınavı Selin e hayranlığını gizlemeyen biri olacaktır diyor.
    Demir Selin in çabalarıyla ve Bunyamin in desteğiyle ufak ufak yumusayacak sanırım. Ve bu bahsedilen kıskançlık da o seni seviyorum u getirecek.
    Sanırım o buluşmada (dugun mü parti mi veya her neyse) Demir Selin i kıskanacak ve tartışmanın ardindan
    Kimden kıskanıyor acaba?? Burak mi yoksa x biri mi
    Izleyip göreceğiz..
    Yorgunluğa iyi gelecel bir bölüm gibi görünüyor simdilik Yelizcim umarim sonunda icimize öküz oturmaz

4. Beğenenler;
    yedel (12-09-19)

Durum:
    Hayaloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Bartın
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 26

Bahsedilme
    0 Mesaj

Benim açımdan kusura bakılacak ya da kırılacak hiçbir şey yazmadınız forumdaşlar.Bu arada 13.bölüm için değil de 14.bölüm için tahminime göre izleyeceğiniz bazı sahnelerde anlatılanlar sizlere tanıdık gelecek gibi.Gelecek hafta tahminim doğru çıkarsa açıklarım bunu yazmamın sebebini.Yarınki bölüm ise belli ki bizler için hazırlanmış,eğlenceli ve romantik bir geçiş olacak.

Ekleme : İnternet ortamında dolaşırken dizi ile ilgili bir kullanıcı gözden kaçan bir ayrıntıyı yazmış "Demir ilk geldiğinden beri yatağın sol tarafında uyuyordu. Ta ki Paris'ten geldiğinde Selin'i o tarafta uyurken görünceye kadar:) o günden sonra o taraf Selin'in oldu. Öyle ki Selin yokken bile öbür tarafta uyuyor, Selin baygınken onu yerine yatırıyor Demir" şeklinde.Resimlerle de desteklenmiş bu ayrıntı.Link vermek yasak mı bilmiyorum ,o yüzden linki eklemedim.Merak edenler tırnak işareti içindeki cümleyi malum arama sitesine yazarlarsa bahse konu twitler çıkıyor.
    Konu Hayaloglu tarafından (12-09-19 Saat 20:23 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    LimonCicegi (12-09-19), Nergiz Bloom (13-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,585

Aldığı Beğeni: 1,360

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sayfa çok sessiz geldi , boş kalmasın diye bir kaç bir şeyler yazmaya geldim. Şimdiden uyku bastırdı , umarım bölümü izlerken koltukta uyuyup kalmam.

Alıntı LimonCicegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Bünyamin Ibo nun çağırdığı tuhaf terapist arkadaşı..

Ozetin sonunda Demir in son sınavı Selin e hayranlığını gizlemeyen biri olacaktır diyor.
    Demir Selin in çabalarıyla ve Bunyamin in desteğiyle ufak ufak yumusayacak sanırım. Ve bu bahsedilen kıskançlık da o seni seviyorum u getirecek.
    Sanırım o buluşmada (dugun mü parti mi veya her neyse) Demir Selin i kıskanacak ve tartışmanın ardindan
    Kimden kıskanıyor acaba?? Burak mi yoksa x biri mi
    Izleyip göreceğiz..
    Yorgunluğa iyi gelecel bir bölüm gibi görünüyor simdilik Yelizcim umarim sonunda icimize öküz oturmaz
    Çok pardon , şu anda yerin dibine girmiş bulunmaktayım. Terapist , Selin 'lerin evine damdan düşer gibi dalınca ben terapistin adına dikkat etmedim. Çok ta görünmedi zaten. Gelmesiyle kaybolması bir oldu.Terapiden çok akrobasi hareketleri yaptı , bir bakıyorsun alt katta, bir bakıyorsun üst kata çıkmış . Bünyamin... Seni hiç unutmayacağım..

Selin 'e hayranlığını gizlemeyen biri kim ola ki ? Burak olmasın ya bence de. Farklı biri olsun. Davette Selin 'e olan ilgisini esirgemeyen biri olursa tadından yenmez. Demir de kudum kudum kudursun.Ufak tefek kıskançlık krizlerine varım, fazlası bayar ama.

Dizinin sonunda içimize öküz oturursa buraya çemkirmeye geliriz :))

Evet, herkesleri bu akşam ekran başına davet ediyoruz .Unutmayın, saat 21:10 .... Hep birlikte izleyelim , güzel bir bölüm olsun, kızmayalım, öfkelenmeyelim.

8. Beğenenler;
    elifck (14-09-19), LimonCicegi (13-09-19)

Durum:
    LimonCicegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    35
    Verdiği Beğeni
    1,130

Aldığı Beğeni: 435

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selin 'e hayranlığını gizlemeyen biri kim ola ki ? Burak olmasın ya bence de. Farklı biri olsun. Davette Selin 'e olan ilgisini esirgemeyen biri olursa tadından yenmez. Demir de kudum kudum kudursun.Ufak tefek kıskançlık krizlerine varım, fazlası bayar ama.
    Bence de Burak olmasın.. Baska biri acik açık yürüsün Selin e.. Ya da tesadufen eski bir arkadaşı ile karsilasmis olabilir. gecen yillar seni guzellestirmis hikayesi Selin belki farkinda bile olmaz veya da Demir e karsi adim attıkça duvara tosladıysa damarına basmak icin de tahat davranmış olabilir...
    Demir tepki gösterince de madem umursamiyorsun beni seni niye ilgilendiriyor misillemesi
    Senaryoya gel.. ihtimaller silsilesi..
    Bakalım neler olacak..
    Üzgünüm ama ben izleyemeyebilirim bugün. Bakicaz artık

edittt simdi aklima bisey daha geldi de geri geldim..
    Bu gizli hayran bizim orjinal Bünyamin olmasın sakın.. Yani Demir sert durdukça hislerinin farkina varsin diye böyle bi oyun oynamış olabilir.. Selin e sosyal medyadan mesajlar atar kimliğini saklar. Sonra da bulusmaya çağırır. Olanlar da o sözde buluşmada olur???
    Konu LimonCicegi tarafından (13-09-19 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    elifck (14-09-19), yedel (13-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 67 kullanıcı var. (9 üye ve 58 konuk)

1. Nergiz Bloom,
  2. bal bocuku,
  3. istisnai,
  4. elifck,
  5. Hayaloglu,
  6. Boncuk :-),
  7. zorlu ikili,
  8. ByKubush,
  9. LimonCicegi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri