Sayfa 39/40 İlkİlk ... 29353637383940 SonSon
200 sonuçtan 191 ile 195 arası

Konu: Her Yerde Sen - Bölüm Yorumları

Durum:
    elifck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    32

Aldığı Beğeni: 28

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Her Yerde Sen - Bölüm Yorumları

Kısa bir kaç şey yazıp kaçacağım hem bölüm hem fragman ile ilgili.
    Bölüm biraz sığ ve hafif geldi açıkçası bana. Beğenmedim diyemem ama bi ara biraz sıkılmaya başlamıştım, Firuze ve Leyla kardeşlerin eve geliş gidişleri vb çok anlamsızdı mesela o kısımlarda hızlandırasım geldi sahneleri bir yere de bağlanmadı, bunlar yerine daha çok yalnız SelDem izlemeyi tercih ederdim sanırım mesela beraber yemek yaptılar ama bi mutfağa girişlerini bir de çıkışlarını gördük hani nerde romantik komedi mutfak sahneleri. Onun dışında da ilk sahneler hariç üzerinde çok konuşabilecek şeyler yoktu galiba. Mesela tüm bölüm boyunca Demir Eylül fotoğrafı Selin ya da Ayda(Eylül yanlış anladığı için onun görmesini sağlar gibi düşündüm) tarafından görülecek diye bekledim. Ters köşe mi yapmak istemişler yoksa haftaya bir yere bağlanacak mı o çantadaki fotoğraf merakla bekliyorum. Ya da ofiste Selinle telefonda konuşurken Eylüle kriz gelince Demirin Selin ilacı ararken çantadaki fotoğraf ortaya çıkacak ve Selin görecek diye stres yapmasını o yüzden ofise koşmasını bekledim ama Demir Beyimizin hiç aklına bile gelmedi çantadaki fotoğraf. Tabii ki sağlık önemli direkt ilacı yetiştirmeye çalıştı karşındaki düşmanın bile olsa böyle bir durumda koşarsın ama işte fotoğraf da aklına gelmeliydi sanki. Bölümü izleyince her ne kadar daha önceki yorumumda Demiri anlıyorum demiş olsam da sizlerin de dediği Demir sanki Eylülü unutamamış vb izlenimi veriyorlar ve bu SelDem sahnelerini gölgeliyor yorumuna da artık katılmaya başladım. Gereksiz Eylül’lü flashbackler, bakışmalar oluyor.
    Gelelim itiraf kısmına, Selin iki bölümdür geçmişini geride bırak bugünde benle kal diyor ve bu bölüm bunu bayaa üstüne basa basa söyledi diye ben acaba şaşırtacaklar ve Selin duyunca bile ne olacak geçen geçmiştir mi diyecek diye düşünmüştüm ama sanırım öyle olmuyor. Sevgili LimonCicegi nin dediğine katılıyorum gereksiz fazla klişeler vardı. Selin gereksiz yere korktu Demir düşündüğün gibi bir şey değil dedi ama bir diyemedi gerçekleri. Sonra ben hazırım diyen Seline yine söyleyemedi. Sonrada gidiyor Vedata başkasından duymasın duyarı kasıyor. Fragmanda gördüğümüz kadarıyla sonunda söylüyor belki ama onda yanlış yer ve zaman be Demirim. Selin belki o gün evde hazırım dediğinde söylese bu kadar koymayacaktı ama o ilk başbaşa kaldıkları, belki de ilk özel date yemeklerini yedikleri o yerde ve o anda söylemesi olmamış. Nette Fragmanın altına yazılan yorumlarda biri dikkat etmiş, başbaşa geminin burnunda sarılmış otururlarken tam gün batıyor, güneş tepelerin arkasında kalmış ama Demir itiraf ederken ve Selin Demire kızarken güneş tepede. Eğer burunda oturdukları sahne gündoğumu değilse ve kurguda/çekimde bir terslik yapılmadıysa belki de Demir itiraf ediyor Selin parlıyor kızıyor ama sonra kaçacak yerleri olmadığı için uzun uzun konuşup her şeyi tatlıya bağlıyor ve barışıyorlar ve gün romantikliğiyle batıyordur. Bu ihtimale inanmak istiyor ve şimdilik yorumumu burda sonlandırıyorum :) ikinci fragman gelince yine bir şeyler yazmaya uğrarım belki.

2. Beğenenler;
    LimonCicegi (06-10-19), mimoza17 (07-10-19), yedel (08-10-19)

Durum:
    LimonCicegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    35
    Verdiği Beğeni
    1,155

Aldığı Beğeni: 456

Bahsedilme
    4 Mesaj

Elif in yazdığı detayin uzerine fragmanı tekrar izledim. Dedigi gibi kurgu zamanlama hatası yoksa önce itiraf sonra teknenin ucunda sarıldıkları sahne. Bir sey daha dikkatimi çekti. Teknede Demir in üzerindeki tshirtle Bölüm sonundaki sahnede ceketin icine giydigi tshirtun rengi aynı gibi. Yani eger ayni tshirtse ayni günün akşamı Demir Selin i tekneye götürmüş ve orada olanlar olmus olabilir. Demir le Selin telefonda konustuklarinda öğle yemeğinde bulusamadik aksam yemeginde görüşürüz gibi bi muhabbet geçmişti. Yani bu teori tutarsa itiraf tekne sahnesi bölümün başlarında olur. Bir de Demir Eylül konuşması var. Ona aşıksın/evet sahnesinde de tam görünmüyor ama sanki yine bolum sonundaki kiyafetler var üzerlerinde. Yani evdeki karsilasmadan sonra Eylül Demir konuşması ardından teknede Selinle itiraf kavga vs olabilir. Tabi bunlar sadece teori. Yanılıyor da olabilirim. Iminci fragman gelince biseyler daha yazarız. Iyi geceler herkese

4. Beğenenler;
    yedel (08-10-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,712

Aldığı Beğeni: 1,472

Bahsedilme
    0 Mesaj

Selam,

Bölüm yorumumu yazmaya fırsat bulamadım, içimde tuta tuta şiştim ..

Bence bölüm güzeldi.Bölüm öncesi ön yargılarım vardı Demir e yanlış yaptığı için kızacağımı düşünüyordum ama neyse ki korktuğum başıma gelmedi.Fragmanda gösterilen Demir in bir ilişkiyi kafasında bitirmeden diğerine başlamak temalı konuşmasına denk gelemedim, kaçırmış olmalıyım :) Demir , Selin e herhangi bir yanlışta bulunmadı, Eylül e verilmesi gereken tepkiyi de verdi. Eylül meselesini Selin e açmak ta istemeyebilirdi, elinden geleni yaptı denedi , Selin bu kadar çıt kırıldım olmasaydı muvaffak ta olacaktı.Fragmanda da görüyoruz zaten Demir asla vazgeçmiyor, denizin ortasında da olsa söyleyeceğini söylüyor :) Açık gözlülük yapmış olabilir ama adam ne yapsın, karşısında gerçekleri duymak istemeyen , kaçan , narin bir hatun var :)

SelDem sahneleri güzeldi , doyurucuydu, ara sıra gelen gidenler araya girseler de yapmak istediklerinin çoğunu yaptılar.Birlikte yemek yapmadılar haklısınız benim de içimde uhde kaldı .Selin de benim gibi bir yandan korku filmi izlemek isterken, diğer yandan izlerken ödü patlıyor :) Benim bildiğim film izlerken mısır patlatılır, cips tarzı atıştırmalıklar tüketilir, çorba içildiğini Selinden duydum :) Her fırsatta birbirlerine sarıldılar, Selin sarılalım derken Demir in ooy diyip kollarını açması harikuladeydi ..

Yalnız Demir in hafta sonu ile ilgili başka planları varmış ama suya düştü tabi. Uykum yok , kitap ta okuyamıyorum, ne yapsak deyince Demir farklı beklentiler içine girdi mimiklerine güldüm.Bir kaç sefer de öpmek istedi o da olmadı , kurudu gitti çocuğum ..

Ayda ve İbo da iyiydi işte ne denilebilir ki ? Ayda birazcık sevgilisini ihmal ediyormuş gibi geliyor üzüldüm İbo için.Merve olayı çözüldüğü zaman baş başa kalabileceklerini ümit ediyorum.

Merve ve Bora hakkında da söylemek istediklerim var. İkisinin durumu hepimize bir yerlerden tanıdık gelmiştir.İstenmeyen gelin veya istenmeyen damat olayları o kadar çok sık yaşanıyor ki..Bora nın annesi Merve yi istemiyor.Muhtemelen oğlunu karısıyla paylaşmak istemiyor , tabi bir de oğlunu para kaynağı olarak görmesi var.Bora annesiyle karısı arasında kalmış , sorunu nasıl çözeceğini de bilmiyor olmalı.Merve yi çok seviyorum demekle olmuyor ne yazık ki, karına sahip çıkman gerekiyor. Bora nın sahiplenici , koruyucu bir karakter olarak tanımadım, tanıtımdan anladığım annesini ikna edemiyor, onu bırakıp ta gelemiyor. Gelin kaynana çekişmesi arasında kalan erkeklerin bazıları eşlerini bazıları annelerini tercih ediyor. Bu çatışmayı çok iyi yönetenler de var.Yani ne annesinden, ne de karısından vazgeçiyor çok ta güzel ikisini de idare edip gül gibi geçinip gidiyor.Merve yi Vedat a karşı hep banko olarak gördük,fragmandan sonuç çıkartmak erken olabilir ama uzun zamandır beklediğim Merve Vedat çiftinin ayak seslerini duyar gibi oldum. Hadi bakalım hayırlısı arkadaşlar ..
    Konu yedel tarafından (08-10-19 Saat 15:02 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    LimonCicegi (08-10-19)

Durum:
    LimonCicegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    35
    Verdiği Beğeni
    1,155

Aldığı Beğeni: 456

Bahsedilme
    4 Mesaj

Herkese merhaba arkadaşlar
    Gecen seferki polyanna yorumum iptal.
    Ozet gecikmeli de olsa geldi ve bana pek iç açıcı gelmedi açıkçası. Olabilecek tüm olumsuzluklara, klisenin dibi damar senaryolara kendimizi hazirlayalim da guzel bisey olursa supriz olsun

8. Beğenenler;
    yedel (11-10-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,712

Aldığı Beğeni: 1,472

Bahsedilme
    0 Mesaj

Selam,

Aman Allahım bu başlık neden bu kadar sessiz, herkes nerede ? Bilmeyenler için söylüyorum, site düzeldi dilediğimizce paylaşım yapabiliyoruz artık.Akşama dizimiz var, güzel şeyler olsun inşallah :)

Fragmanda Eylül , Demir 'in kendisinden geçtiğini kabul ediyor , Demir 'im de benim aslan yüreklim açık açık Selin 'i sevdiğini kabul ediyor.Eylül perişan, ağlıyor zırlıyor, Burak 'da yetiştiriyor durumu. Ama işte.. Eylül bu kadar kolay vazgeçecek mi , savaşmayacak mı ? O iş kafamı kurcalıyor.Yenildiğini kabul edip çekip gitmesini yeğlerim dilerim böyle olur. Demir, Eylül tehlikesinin farkında , olanları ondan duymaması için her şeyi göze alıp Selin 'le konuşuyor. Zurnanın zırt dediği yer burası olacak, Selin duydukları karşısında nasıl bir tepki verecek , evi terk mi edecek , ayrıldıklarını duyan Eylül elinde bavullarıyla hava alanına doğru yola çıkmışken Burak 'ın telefonuyla u dönüşü yapacak mı ? Felaket senaryom inşallah gerçeğe dönüşmez arkadaşlar.

Pozitif düşünelim her şeye rağmen :) İyi seyirler, iyi yorumlar :)

10. Beğenenler;
    LimonCicegi (11-10-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 35 kullanıcı var. (5 üye ve 30 konuk)

1. mimseb,
  2. ionik,
  3. ByKubush,
  4. Nergiz Bloom,
  5. Hayaloglu

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri