Sayfa 128/196 İlkİlk ... 2878118124125126127128129130131132138178 ... SonSon
980 sonuçtan 636 ile 640 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    lavinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Ankara
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    2,901

Aldığı Beğeni: 1,791

Bahsedilme
    29 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Alıntı araszeynepp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...

intikamın bu kadar tatlı olabileceğini tahmin dahi etmiyordu çünkü......

"tatlı intikam"...

Miran bu hızla giderse...Hazar'a anamı babamı iyi ki sen öldürdün bile diyebilir......

Hazar'ın..."kızımı Allah'a emanet ediyorum...seni de elçi vasi ediyorum" derkenki bakışları...ileride baba oğul olacaklarının mejdesi gibi......
    Aynen.

En tatlı intikam. Dizinin adı bence yanlış olmuş.

Hazar'ın aslında Miran'ı öldürmesi gerekirken öldüremedi, "kızım sana emanet" deyip Miran'a teslim etti. Olması imkansız olanı Hazar yaptı. Bence içgüdüsel bir davranış oldu. Bahanesi vardı ama başka çözüm bulabilirdi. Kızını alıp kaçabilirdi.

2. Beğenenler;
    araszeynepp (15-04-19), esra086 (15-04-19), nebile (15-04-19)

Durum:
    nebile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,621

Aldığı Beğeni: 471

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili araszeynep alıntılayamadım telden yazıyorum. ”intikam bahane reyyan şahane” bende buna koptum Gerçekten öyle; çocuk reyyanı görünce hoplaya zıplaya intikama koştu

Yukarıda bir arkadaşı okurken “var mı eksiğim ” repliği aklıma geldi ahh ahh eski güzel günler. Mirandan da böyle afilli replikler bekliyorum.

Miranın aşık aşık gezmesi benimde hoşuma gitti hem sevesim hem dövesim var

Unut demek dile kolay...

4. Beğenenler;
    araszeynepp (15-04-19), esra086 (15-04-19), lavinya (15-04-19), yedel (15-04-19)

Durum:
    araszeynepp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Eskişehir
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    1,270

Aldığı Beğeni: 1,053

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı nebile Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili araszeynep alıntılayamadım telden yazıyorum. ”intikam bahane reyyan şahane” bende buna koptum Gerçekten öyle; çocuk reyyanı görünce hoplaya zıplaya intikama koştu

Yukarıda bir arkadaşı okurken “var mı eksiğim ” repliği aklıma geldi ahh ahh eski güzel günler. Mirandan da böyle afilli replikler bekliyorum.

Miranın aşık aşık gezmesi benimde hoşuma gitti hem sevesim hem dövesim var
    ....

...

Zuzi'nin de dediği gibi...Azize dile kolay 27 yıl boyunca doldurmuşta dolduruşa getirmiş çocuğu......

Reyyan'ı görünce hemen yüklerimden kurtulmalıyım hali hep bu yüzden......çocuk evlenmiş...evlendiği gece bile Azize dur demiş buna.......kedi yavrusu gibi ensesinden tuttuğu gibi odadan çıkarmış falan........

sen o kadar zaman intikam de...kin de...nefret de...bu çocukta insan sonuçta......yazık olan Reyyan'a oldu..."burada olan burada kalacak" deyişleri hep bu sebepten...Reyyan da demiyor ki..."merak etme yiğidim...anlatılmaz yaşanır"......

işin özü...Miran Anadolu'nun bağrından boşuna kopup mucizesi olmadı ya bu kızın......akarım sonsuza deli sel gibi....tut çevrele tut gölün olayım.
    ...çarparım ne varsa deli yel gibi...tut kollarımdan tut ki durayım..........
    Konu araszeynepp tarafından (15-04-19 Saat 18:25 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    esra086 (15-04-19), lavinya (15-04-19), nebile (15-04-19), selvi_26 (15-04-19), Zuzinha (15-04-19)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    706

Aldığı Beğeni: 1,570

Bahsedilme
    1 Mesaj

....

sen yeter ki sor canım...akmasakta damlarız her türlü......

Azize'nin kardeşi Elif için yazdığın senaryo bayağı orijinalmiş......değil mi ama?...intikam denen nane buysa...demek ki zamanında genç bir kızın daha iffetine musallat olunmuş.......(ya bu tarz konuşmayı çok sevmiyorum aslında...dalgaya alıyorum bu yüzden...inşallah farklı anlamlar çıkmıyordur...).......

Azize'nin 27 yıllık intikamı ve intikamdan anladığı buysa...kendince bayağı farkındalık yaratmış...haklısın......"ben elimi kana bulamam...kızınızı alın ne yaparsanız yapın" demesi kadar...Nasuh dedenin bu kız ölecek diye her fırsatta kızın saçlarına sarılması da vicdansızca......acaba Reyyan değil de Yaren bu duruma düşseydi aynı istikrarlı hinliğine devam edecek miydi çakma dede?...nasılsa Reyyan...en az Miran kadar el oğlu el kızı.......

Reyyan demişken...bizim kız daha Gönül'ü öğrenecek...babası Hazar'ın "yapmadıklarının" ceremesini çektiğini öğrenecek...ama en derin yarayı...gerçek babası olsa bu denli babası olurdu Hazar'la......aslında biyolojik bağlarının olmadığını öğrendiğinde alacak gibi...bunu söyleyende ballandıra ballandıra diyecektir kesin....her türlü zor günler bekliyor Reyyan'ı...Miran'ın bıkmadan usanmadan uzattığı elini tutmaktan başka çaresi de yok gibi......

"ben hiç böyle olmamıştım!!"...merak etme Miran'cım biz de hiç böyle olmamıştık......

"intikam gerdeğine" de ayrıca koptum......hı hı kıza bakarken dahi eriyen de başkasıydı zaten...bak şimdi senden intikam alıyorum..."ama burda yaşanan burada kalacak"..."bu seninle aramızda sır"...ne diyeyim Allah herkese böyle intikam almayı nasip etsin......intikam bahane Reyyan şahane çünkü......
    Öncelikle sevgili aysin'e dev hizmeti için teşekkür ediyorum Diziye basit diyorlar, sıkıysa gelip çözsünlerAkıllıca taktik aslında. Her karakter kendi hikayesine göre davranacak artık biz de ipin ucunu bırakcaz kim neyi niye yapıyor sorgulamayacağız. Zaten istesek de yapamayacağız çünkü beyin yandı

Nasuh zaten Reyyan'ı öldürmek için fırsat kolluyormuş bence. Yaren olsa yapar mıydı demeyeceğim çünkü Yaren ölürdü de öyle süklüm püklüm dönmezdi o eve. Reyyan inanılmaz saf bir kız. Bana geçen o ki Yaren hayata karışabilirken Reyyan baya hapis hayatı yaşamış. Yaren'in gözü açık. Reyyan kendini koruma gibi bir içgüdü geliştirmemiş bile. Hayatı hiç tanımıyor. Dedesi için sorduğu soru bile beni neden sevmiyor? Bu adam niye böyle kötü değil. Miran'a da bana niye yapıyorsunuz bunları diyor. Kız, kötülüğü anlamıyor. Girmiyor kafasına. Aşırı tatlı. Ama işte sanırım bir hızlandırılmış kurs alacak Miran yüzünden. İstanbul'a gelince gözü açılır:)

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben önce davranamadım çünkü masa telefonum çalmıştı ve cevap vermesem olmazdı :)

Sorduğun soruların cevaplarını bilmiyorum..Forumda bir sürü teori havada uçuşuyor.Okuyorum ve beklemede kalıyorum.Acelesi yok yavaş yavaş öğrenirim nasıl olsa diyorum:) Şu an için her şey çok karışık geliyor zaten.

Koyulttuğum son iki cümlenden fena işkillendim bilesin. Miran'ı bana sevdirmek için kendine misyon edinmekten acayip korkmaya başladım sen koru yarabbim :)
    Masa telefonu her şeyden önce gelir haklısın:)

Şimdi:) Yaaa Miran sevilmez mi? Yok öyle intikam mı olur, yok kıza bu nasıl yapılır üstüne gidiyorlar çocuğun ama kimse de demiyor ki hangi erkek 27 senelik intikamı bir gecede çöpe atar, tüm dünyayı karşısına alır da sevdiğine sahip çıkar? İntikamı büyüktü ama aşkı ondan da büyük çıktı. İntikam için gerdeğe girmek kolaydı ama vazgeçmek öyle mi? Mangal gibi yürek ister. He diyeceksin ki kendi çıkardığı yangına Reyyan'ı kurtarmak için dalmış diye kahraman mı diyelim? Diyin canım nolur alla alla

8. Beğenenler;
    araszeynepp (15-04-19), Esra Y. (15-04-19), esra086 (15-04-19), nebile (15-04-19), SELVERR (15-04-19), yedel (15-04-19)

Durum:
    nebile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,621

Aldığı Beğeni: 471

Bahsedilme
    0 Mesaj

sen o kadar zaman intikam de...kin de...nefret de...bu çocukta insan sonuçta......yazık olan Reyyan'a oldu..."burada olan burada kalacak" deyişleri hep bu sebepten...Reyyan da demiyor ki..."merak etme yiğidim...anlatılmaz yaşanır"......

işin özü...Miran Anadolu'nun bağrından boşuna kopup mucizesi olmadı ya bu kızın......akarım sonsuza deli sel gibi....tut çevrele tut gölün olayım.
    ...çarparım ne varsa deli yel gibi...tut kollarımdan tut ki durayım
    ..........
    Boldladığım kısımlar

Ben diyorum azize babaneye yemeklere şap at diye bir yandan miran diğer yandan gönül, kız gerdeğe giremedi diye kendini kesecek sonunda

Miranda kedi gibi kızın kapısında penceresinde gezsin, gerçi mart ayı da geçti ama libidolar laf dinlemiyor

O dağın başında vaha gibi süsledikleri yerde ne çekimi yapıyorlar acaba ? Mekanı boşa harcamasalardı keşke gelecek vuslat için kullanırlardı. Bunlar alıştı dağa bayıra zaten.

Unut demek dile kolay...

10. Beğenenler;
    araszeynepp (15-04-19), esra086 (15-04-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri