Sayfa 125/158 İlkİlk ... 2575115121122123124125126127128129135 ... SonSon
789 sonuçtan 621 ile 625 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları

Durum:
    Sevdasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Bir garip seherdeyim...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    17

Aldığı Beğeni: 73

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Alıntı araszeynepp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ama bizim Miran'ımız gelmez bu oyunlara..."burda olanlar burada kalacak" dedi bir kez.........
    Ama orda olanlar orda kalmayacak.9 ay sonra ortaya çıkacak. :) Azize ye erkek torun gelecek.Gönülden beklenen Reyyandan gelmiş olacak.

bence intikam sırası Azat'ta......hazır büyümüş kız da var......Azat&Elif güzel olacak..
    Azat böyle bir intikam ruhuna sahip değil. O Reyyana aşkından başka birşey görmüyor duymuyor.

İntikam Yaren'e yakışır. Yaren erkek olaydı, Elif 'i çoktan dağa kaldırmıştı. :)

Alıntı Jerina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu Fırat'a hala güvenemiyorum.Adam nasıl bir rol oynamışsa hala etkisindeyiz cücününSon bölümde dediler ya tüm anlaşmalar Fırat'ın adıyla yapılmış diye.Aha dedim bu Miran'a her an kazık atabilir.Hazır Şadoğulları da batmışken,Yaren de yanaşıyorken yanına olur mu olur.Çekeceğin var oğlum Miran.
    Valla banada her an Reyyan'a sarkacak gibi geliyor.Sapık rolunun etkisini üzerimden atmadım.Yaren'e sulanıyor ama Yaren için pasif bir aşk tiplemesi.
    Yaren bunu suya götürür içirmeden geri getirir. :)
    Konu Sevdasi tarafından (15-04-19 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    araszeynepp (15-04-19), esra086 (15-04-19)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    327

Aldığı Beğeni: 763

Bahsedilme
    1 Mesaj

...

çok şanslısın Zuzi'cim......iyi bilen bir arkadaş geldi......

Miran...annesinin kaçırıldığını ve kendisini o ırz düşmanı Hazar'a teslim etmediği için öldürüldüğünü sanıyor...sonra babası da annesini kurtarmak isterken öldürülmüş...ama işin aslı tam da böyle değilmiş onu anladık son bölüm...

Azize'nin derdi öldürülen oğlunun intikamı...ama o gidip direkt Hazar'ı vurmak varken...neden bu denli bel altı vurmayı seçti bende anlamadım...

dile kolay tam 27 yıl beklemiş...sırf nefretle büyüttüğü Aslanbey torunu büyüsün de gitsin Reyyan'dan intikam alsın diye...ama kader ağlarını ördü ve yine nefretten aşk doğdu...aksi olsaydı şaşırdım......

ama Miran da bizden....olan olmuş bu gelinen noktada Reyyan'ın suçu ne diyor?......

işte bu gerçeğin farkında olan Miran'ı izlemek ondan böyle güzel olsa gerek...

ha bir de Elif var...Azize'nin kardeşi...Nasuh artık bu kadına ne yapmışsa?...Azize oğlum gelinim derken...intikam diye diye araya kardeşi Elif'in intikamını da sıkıştırdı...

neyse ki Miran Elif'i bilmiyor...yoksa bir intikam daha alması gerekecek?......
    Vallahi çok şanslıyım canım arasszeynep'im imdadıma yetişti

Şimdi yani ne bileyim senaristlerin işine karışmak istemem ama ne bileyim Şadoğulları'nın iktidarsız damadı Aslanbeylerin kızına bakire değil diye iftira etmiş kız da töre gereği öldürülmüş falan olsa ancak o zaman bu intikam ucundan bir mm falan mantıklı olabilirdi Bir de diyelim ki Miran kurtarmadı kızı, dedeye verdiler. E bu muydu yani intikam? Miran hiç mi Hazar'ın karşısına geçip sen benim anamı babamı öldürdün ben de seni öldürcem falan demek istemiyor? Ayol Azize doldurup durmuş, bu hiçbir yere boşaltmamış patlayacak çocuk Bence Miran Reyyan'ı ergenliğinde görmüş aşık olmuş yıllarca bu saçma intikam gerdeğini beklemiş. Başka bir izahı olamaz

Azize de kan davası meselesini 2019'a uyarlamak bir şekilde modernize etmek istiyor herhalde. Yeni nesil kan davası by Azize Aslanbey. Yaren ne günü Miran'ın karşısına geçip bir intikamın varsa benden alsaydın diyecek merak ediyorum. Haklı. Sonuçta Aslanbey olan o.

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cevaplama fırsatı bulamadan araszeynepp arkadaşımız cevaplamış sağolsun.Çift dikiş olacak ama olsun :)

Çok iyi bilen biri değilim Zuzinha onu söyleyeyim :) Evet annesine tecavüz edilmiş babası öldürülmüş. Babaannesi " Annene babana acımadılar, sen de acımayacaksın.Annene tecavüz edip bırakan Hazar Şadoğlu.Aynı şeyi sen de onun kızına yapacaksın" demiş Miran'a.İntikam için neden Yaren değil de Reyyan seçildi sorusunun cevabı bu oluyor.Benim de anlamadığım direkt kızın ırzına geçmektense neden sahte nikah ve düğün olaylarına girildiği.Sanırım hem kandırılmış hissetmeleri hem de kızların namusunu kirletmek için yapıldı, bir taşla iki kuş mevzusu :)

Valla ben Miran'ın kısa kahküllerine ve kan çanağına dönmüş gözlerine alışamadığım için diziyi izlerken dikkatim dağılmıyor .Oh be çok şanslıyım :)
    Oooo yedel'im Forumdaşlarım art arda açıklamış açıklamalara doyamamış. Cansınız

Yalnız çelişki var sanki. Hazar teslim olmadı diye öldürmemiş mi? Tecavüz etmeyi başarmış mı? İyi Miran'a sen de o kıza tecavüz edeceksin demedi Azize. Yapar mıydı bilemedim vallahi

Demek Miran'a karşı bağışıklığın var. Lütuf mu lanet mi bilemedim bak şimdi Yedelciğimmm:)
    Konu Zuzinha tarafından (15-04-19 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    AFKfan (15-04-19), araszeynepp (15-04-19), esra086 (15-04-19), nebile (15-04-19), yedel (15-04-19)

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    208

Aldığı Beğeni: 1,664

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi oğlu eğer tecavüz vs gibi birşey yapmadı ise sadece zorla alıkoyma durumu var ise ortada dolaşan o hikaye kısmı da daha önce dediğim gibi Nasuha bağlanacak..

Çünkü aslında Azize görüntü de ve Mirana olan sözlerinde oğlunun intikamını alıyor gözükse de asıl intikam tarafı elif denilen kadına ait olan şey gibi. Onun sözlerine bakarsak yine meydana atılan onun kardeşi bence.. Nasuh karşısında hep iddalı konuşuyor Azize Mirana karşı asıl hazar a kini var gibi duruken Nasuh ve Azize karşılaşma durumlarında öyle olmadığı hal ve hareketlerden daha belli gibi.
    Diziyle ilgili yaptığım ilk yorumdaydı yanılmıyorsam, bu dizinin bana Asi'yi anımsattığını söylemiştim. Birebir aynı olmasa da hikaye ve karakterlerde benzerlikler var.

Şöyle yazayım;

Demir - Miran
    Asi - Reyyan
    Asi'nin Babası İhsan - Hazar
    Demir'in Teyzesi Süheyla - Azize
    İhsan'ın Babası - Nasuh

Orda ne olmuştu Süheyla yeğenini yıllarca doldurmuştu, Demir de Kozcuoğlu ailesinden ve özellikle de İhsan'dan intikam almaya çalışmıştı. Annesinin ölümünden ve teyzesinin çektiklerinden dolayı İhsan'ı suçluyordu. Ama asıl tüm kötülüğü yapan İhsan'ın babasıydı. Demir gerçekleri sonradan öğrenmişti. Bu dizide ise Hazar İhsan'a denk geliyor. Babaannesinin doldurmalarıyla Miran Hazar'dan intikam almaya çalışıyor. Ama işte gerçekleri yanlış biliyor. Hazar Miran'ın annesine zarar vermedi, tam tersi onu seviyordu. Aynı şekilde İhsan da Süheyla'yı seviyordu. İhsan'ın babası olan ağa ise kötülük abidesiydi. Aynı Nasuh gibi.. O yüzden de Hazar'ın yaptığı sanılan her şeyi Nasuh yapmış olabilir. İşte Miran'ın babasını Nasuh öldürmüştür. Hazar askere gitmiş.. İhsan da yanılmıyorsam okumaya gittiğinde o sıralarda sevgilisi olan Süheyla çiftlikte kalmıştı. İhsan'ın babası Süheyla'yı yatağına almak istemişti. İşte Nasuh da Dilşa'ya sarkıntılık yapmış olabilir mi diye merak ediyorum? Azize'nin oğlu da Dilşa'ya tecavüz etmiş olabilir. Bir de hikayenin Elif kısmı var, bu biraz kafa karıştırıcı.. Nasuhla da Elif arasında bir durumlar varmış gibi duruyor..

Aklıma geldi şunu da ekleyeyim İhsan'ın Süheyla'dan bir oğlu olduğu ortaya çıkmıştı, adı da Aslan.. İhsan'ın oğlu Demir çıkmamıştı, orda sonuçta Asi İhsan'ın öz kızıydı böyle bir şey olamazdı. Bu dizide ise Hazar'ın Dilşa'dan oğlu olabileceğini, bunun da Miran olduğunu düşünüyoruz. Reyyan da zaten Hazar'ın öz kızı değil..
    Konu Okyanus tarafından (15-04-19 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    esra086 (15-04-19), Narin (15-04-19), nebile (15-04-19), SELVERR (15-04-19)

Durum:
    nebile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,007

Aldığı Beğeni: 170

Bahsedilme
    0 Mesaj

Nasuh ne yapmış olabilir acaba ?
    Miranın aslanbey olduğunu öğrendiklerinde nasuh orada hazar'a dayılandı ya çocuklar babalarının gühahını çeker diye. Benim günahım yok o yüzden size birşey olmuyor tarzı şeyler söyledi.
    Nasuh ya yalan söylüyor ya da olanlardan haberi yok. Zaten son bölümde de bu kadın benden ne istiyor dedi.
    Azize taş kalpli bir cadı olduğunda hemfikiriz. Etrafındaki herkesi de manipüle ediyor. Olay kimbilir neydi o insanlara ne anlattı. İşte burada tüm tahminler patlıyor
    Kahramanlarımız çok katmanlı değiller ya iyiler var ya da kötüler arada griler olmayınca bazı hareketlere anlam veremiyoruz. Koskoca miran okumuş etmiş işlerin başına geçmiş, babanen sana böyle bir intikam alacağının masalını anlatıyor yıllardır sen de hipnotize olmuşçasına istenenleri yapıyorsun.

Azize miranın yaralı yüreğinden öyle bir yakalamış ki hem yaralarının kapanmasına izin vermemiş hem yeni yaralar açmış. Çünkü aklı olan herkes dur bir dakika ben intikam alıyorum ama bunun tek yolu bu mu ? diye düşünür.

Kitap hem kurgu açısından zayıf hem de hikaye açısından kısırdı. Senarist birçok şeyi ters yüz etmiş yeni yeni olaylar ve karakterler eklemiş doğal olarak çünkü diğer türlü 2-3 bölüme biterdi dizi.
    Tahminlerimiz çıkıyor gibi ama azizenin kardeşi elife ne olduğu konusunda bir tahminim yok. Belki ters köşe oluruz

Unut demek dile kolay...

8. Beğenenler;
    AFKfan (15-04-19), esra086 (15-04-19), Narin (15-04-19), SELVERR (15-04-19), Sevdasi (15-04-19), trBusratr (15-04-19), yedel (15-04-19), Zuzinha (15-04-19)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    YİĞİT BALCI AŞKI <3
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    505

Aldığı Beğeni: 968

Bahsedilme
    5 Mesaj

Elif ve Dilşa karışık hikayesi var gibi gibi. Yani bir ucu birine diğeri birine..

Dilşa hazara ise elif Nasuha.. Nasuh tarafı elifin kimliğini Azize ile bağını bilmiyor olabilir. Belki üvey kardeş belki iki kurmadan olan kardeş yada Azize o yaşlarda küçük olduğu için bilinmiyor.. Hani Nasuh ikisi arasında bağı bilmediği için de benden ne istiyor diyebilir.. Çünkü Nasuh bal gibi oğlunu suçluyor cidden..

Yazarlar bölümler arası hikaye değişimi yapmadı ise iki ayrı durum var. Yok ilk bölüm denilen ise sonrası değişti ise zaten biz baştan boşuna yoruyoruz kendimizi

10. Beğenenler;
    AFKfan (15-04-19), esra086 (15-04-19), nebile (15-04-19)

Konu Bilgileri

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri