Sayfa 169/197 İlkİlk ... 69119159165166167168169170171172173179 ... SonSon
984 sonuçtan 841 ile 845 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    araszeynepp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Eskişehir
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    1,270

Aldığı Beğeni: 1,053

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Alıntı Okyanus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miran Gönül'ü elbette boşasın, en yakın zamanda.. Lakin ne evlenmeyi ne boşanmayı doğru düzgün yapmış olacak.. Alsaydı Gönül'ü karşısına; bak Gönül bizim en başta evlenmemiz yanlıştı, ben seni sevmiyorum hiç bir zamanda sevemeyeceğim, sana bir eş olamayacağım, seni de karım olarak göremeyeceğim, ikimiz de babaannemin kurbanı olduk, o yüzden senden boşanmak istiyorum dese tamam anlayacağım.. Ha Gönül yine anlamayacaktı, yine kabullenemeyecekti ama en azından Miran benim gözümde daha doğru bir davranış sergilemiş olacaktı.. Bu şekilde hem suçlu hem güçlü.. Kendisi Gönül'den daha az suçlu biri değil..
    ...

çok çok haklısın canım......Gönül'ü karşısına alıp insan gibi konuşsaymış keşke...çünkü böyle bağırmakla haklı olunmuyor......bağırınca da Gönül anlamıyor zaten...

Miran Gönül'e "bu hayatı sen kendin seçtin" demişti...bu da bana evliliğin...ta en başından beri formalite olduğunu düşündürüyor...

Miran'ın Azize istedi diye evlendiği gün gibi ortada zaten.....

bir zamanlar dümen Azize'deydi...Miran aşka düşmeden önce tabi ki.....

Gönül evliliğe...aşık olduğu için hiç düşünmeden atlamıştır da...benim dikkatimi çeken şey...Miran'ın Gönül'e en başından beri takıntığı soğuk tavırları...sanki 27 yıldır intikam diye diye dolduruşunun nedeni Şadoğulları değil de...Gönül'müş gibi davranıyor....bu davranışları da normal değil...ona karşı bir sıcak söz ya da bakış görmedim daha...elimi verdim...kolumu da kaptırmayayım diye hep bir tetikte bekliyor Miran'cım...

Gönül hala anlamıyorsa...problem büyük...yere kapanıp ayağına düşmek...boğazına bıçak dayamaktan ya da Reyyan'ı yastıkla boğmaya çalışmaktan...hatta kendisini bıçaklamaktan daha kötü değil şu durumda......aşırı zavallıca hareketlerde bulunuyor...Azize gibi güçlü bir kadının torunu Gönül gibi zayıf yazılmasaymış keşke...Azize de bu zayıflığından dolayı sahiplenemiyor bir türlü...

bilmiyorum...Miran onunla anlayacağı dilden mi konuşuyor?...Gönül bir kez daha canına kıymasa bari...bir de şey olmuştu hani...Miran imtikamdan sonra odasına geldiğinde...her yerde yanan mumlarla Gönül'ü görmüştü ve gerisin geri çıkmıştı ya......Gönül'ün daha önce de bu tarz girişimleri olmuş mudur diye merak ediyorum......

geçti mi konusu?..varsa böyle bir sahne kaçırmışım...intikamdan sonra Miran'la evlilikleri gerçek olacaktı diye Sultan mı telkinlerde bulunmuştu yoksa Azize mi?...çünkü Azize'nin Miran'a intikamın senlik kısmı bitti...artık Gönül'ün de gönlünü yapmalısın dediğini hatırlamıyorum......

akşam iyi ki... bir iki saat olmadık burada...Miran'cığım yine bir güzel gömülmüş......Azat göklere çıkartılmış falan...bizim esas oğlan deli...fevriliğinde fevri...bunu Reyyan köprüden atladığında...hiç düşünmeden kendisini aşağıya bırakmasından anlıyoruz zaten......

bıçkın delikanlı tavırlarından hepimize illallah gelmiş durumda...çok katılıyorum......Gönül'ü boğmaya çalışması olsun...boşuyorum seni Gönül diye çıldırması olsun...anlamıyorum ki...sanki içine doğuyor çocuğun...ya da aptala malum oluyor......ama senin asıl düşmanın Gönül değil...Azize demek istiyorum da duyamaz ki......

inşallah içinde bulunduğu yalanları yavaş yavaş kavrayacak...o zaman geldiğinde umarım az sakin kalır......ses önemli...sessiz olmaz...
    Konu araszeynepp tarafından (14-05-19 Saat 09:08 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    ays* (14-05-19), yedel (14-05-19)

Durum:
    ays* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Eskişehir
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    847

Aldığı Beğeni: 153

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese selam; akla, mantığa hasret...
    HALA kuşlu ve bilimum platformdan gelişmeleri takip edip merakla bekliyor dahi olsam artık sı-kıl-dım. İnan olsun şu başlıkta ve ekran karşısında yüzümüzün güleceğine dair hiç (1 tane bile) umudum kalmamıştır. Allah’tan ki çok tatlı forum arkadaşlarım var da yüzleri kendi kendimize güldürüyoruz (bilhassa 9.bölüm son sahne rewritelar)
    Bölümü geç izlemem ve haftasonunu acile gitmeli serumlu hasta olmalı geçirmemi saymazsak, sizleri okuyup da buraya yazmamamın bir sebebi de nereden tutsam elimde kalması oldu. Bunca mantıksızlığa artık sabredemeyişimden oldu. Ki ben normal şartlarda sabır sınırı yok denecek kadar tahammüllü bir insanım
    Hala daha buralarda şuralarda TAM DA BURALARDA (burada yazar dizideki 10 insandan 8 buçuğu gibi kalbini yımrıhlıyor) geziniyorsam buradaki muhabbeti sevdiğimden, hala diziyi merakla bekliyorsam bu benim dizi bataklığına düşünce tam düşüp çıkamamamdan kaynaklanıyor... şahsi algılama sevgili Hercai... çünki haketmiyorsun...
    İlk sahneden son sahneye o kadar çok ay yok artık ay daha neler dedim ki, normal bir Ayşegül’ün oyşşş diye gözlerde kalplerle izleyeceği bölümü iç çekerek izledim. OLMUYOR. O kadar rastgele ve o kadar anlık yazılıyor ki hiçbir şeyin altı dolmuyor. Bölüm görece güzeldi evet, ama her şey çok mantıksız. Çoğu şey çok sıradan, çok klişe. Ka ka ka o hece çıkıyor da karın diyemiyor kimse??? Sizlerin de dediği gibi zaten tüm Midyat biliyor kimse ağzını açmıyor ya, kaç kişinin ağzında yarım kaldı, iş bu ya hiçbiri bitiremedi. Ha Reyyan bitirecek gibi oldu oh dedim saf oğlu saf Miran anlar gibi oldu da yine anlamaza vurdu herhalde, zira oradan dönmezdi o iş... şu kalbe yumruk atma kervanına Hazar daddy de katıldı sağ olsun ona bu bölümlük ağzımı açmayacaktım aslında ama bu sahneler beni artık güldürüyor. Bir şeyi kendi içlerine sindirdiler mi “anam bu iyi oldu, biz burdan en kötü bi 5 bölüm yürürüz” diyorlar herhalde. Ne demek ne belli fan club asil üyelerinden biri olarak bu bölümki ne demek ne belli bile beni itti. Çünkü hep mantık aynı, bu replik+kafa sallama sevimli gelmişti araya bunu da sıkıştıralım, aha buram acıyor deyince daha etkili oluyo bu da göğsünü parçalasın, ne istediğini biz de bilmiyoz Reyyan ne istiyorsun benden diye bir daha soruversin, Allah’ın hakkı 3’tür Miran daha önce 2 kere bana geldin, burdasın dediydi ama boş çıktı 1 kere daha desin bakalım, Nasuh gönlünce bi dövemediydi ağzını bu sefer bi güzel patlatsın???? Olmuyor. Repliklerden ilerliyorum, neden? Çünkü bunca mantıksızlığı bunca açığı ancak insanın içine işleyen güzel repliklerle kapatabilirler bence. Allah’ın bir kulu da şöyle woowww diyeceğimiz iki kelime etse biz zaten onun büyüsüne kapılıp gideceğiz. İş mi Sultan’ın Dilşah ile ilgili söylediklerinden sonra Azize’nin “rörörörö amaaaan saçmalıo slk ya” modunda konuşması?? Miran’dan bin bir planla gerçekleri saklayan Azize’ye bulduğunuz dahiyane açıklama bu mu? Miran vaktinden önce öğrenmeyecek mi diyordu? bu şekilde mi vakti geçireceksiniz? Ha bence zaten ortadaki gerçeği şu an kimse bilmiyor ki Miran öğrensin. Yok ya böle daha iyi oldu deyip Miran’a bir güzel ağız dolusu Şadoğlu dediler, attılar kuyuya bir taş o gün bugündür lafı geçmez, bir süre de geçmeyecek bence çünkü geçmişe dair şu an biz ne biliyorsak onlar da o kadar biliyor, anlık yazıyorlar, 3-5 gün sonra belki buraları belki kuşluyu falan okuyup ana bak biri de teori yapmış bizim neden aklımıza gelmedi ki böle daha iyi hadi buna çevirelim deyip hoppp 10 bölümdür gördüğümüzden farklı bir şeyi atıverecekler önümüze. Son 2 bölüm+fragmanlardan da gördüler “biz bunlara ReyMir izletsek bir şeyi sorgulamazlar ztn hejehehehe” minvalinde ilerleyip aralara ReyMir kata kata böyle bizi yiyip bitirmek isteyecekler. AMA OLMAZ. OLMUYOR. Mesela spoi olarak kına, bindallı konuşuluyor, sen o kızı ikisine de gitmemek için köprüden atmadın mı? Sen o kızı kıyamayıp düğünden 1 gün önce köye yollamadın mı? Şimdi noldu? "Miran’a kıskançlık çok yakışıyor", "AZAT ABİ DİYECEKSİN dediiiii ben buna düştüm" dediler zaten bunlara iyisi mi biraz daha kıskanç keko izleteyim deyip kendi karakterlerinden mi ödün vereceksin?
    Evet ben de aşka aşığım. Evet ben de yersiz ve hatta hadsiz dahi olsa kıskanan, efelenen Miran seviyorum. Evet ben de Reyyan’ın bir tarafının hala Miran’a kıyamamasını seviyorum. Evet ben de onları daha fazla birlikte görmek, onların aşkları, aşkla mücadeleleri büyürken onlara şahit olmak istiyorum. Onları bu hale getiren geçmişe de tanık olmak arzusundayım. Ama bu şekilde olmaz. Olmuyor. Bu böyle gitmez. Flashbackse alâsını yaparsınız, ama Reyyan&Miran değil. Dilşah&Hazar, Dilşah&Mehmet. Azize&Sultan, Azize&Elif. Gönül&Miran bile yaparsınız. Ama anlatırsınız, hadi oldu ya biz anlamadık, siz anlatmaya çalışırsınız. Denedik dersiniz. Ama sizlerin de ReyMir fandomdan farkınız yok. Kapılmışsınız bir sevdaya gözünüz başka bir şey görmüyor. Görmesin, ama hele şu kutuları bir açın, hele bir perdeleri kaldırın, o zaman görün ciğerin yangınını... O zaman söz ReyMir'e biz de koşulsuz odaklanacağız.
    Sözün özü sahne ve replik tekrarları, olayların 2 bölüm öncesiyle bile örtüşmemesi, yaratılan karakterlerin dizi adıyla tam uyumlu her birinin birer hercai oluşu, işin aksiyon tarafının yalnızca entrikayla korunabileceği mantelitesi olayları sadece yerinde saydırıyor ve değersiz yapıyor, basitleştiriyor gözümde.

Bölüm+fragman+tüyolar full paket şeklinde tatlı tatlı, iyimser bir modda yapacağım yorumum adeta 27 senelik intikam paketi yüklenmiş Miran Aslanbey kinine döndü
    şöyle hızlıca göz atınca gördüğüm tek şey 567 kez “olmuyor” yazmışım. Amannn bana ne, olmuyorsa olmuyor diyeceksin, yapacak bir şey yok.
    Pffff son olarak 6.bölüm salıncaklı tepede en sevdiğim sahnelerden birini anıyor ve Aslanbey öfkemi alıp gidiyorum burdan.

Miran: Reyyan gitme.
    Reyyan: Çekil.
    Miran: Gidemezsin. Bırakmam.
    Reyyan: Neden?
    Miran: Nedenini sorma, bırakamam.
    Reyyan: Pişmansın de mi? Yaptıklarına pişman oldun. Söyle! Söyle hadi! Pişmanım de. Özür dilerim de. Söylesene! Öyle bir kötülük ettim ki yüreğim kavruluyor de. Gözlerine bakamıyorum de. Aynada kendi yüzüme bakamıyorum de. De ki affet! De ki bu dünyada huzurum kalmadı. De. De hadi, özür dilerim de! Desene! Diyemezsin di mi? Çünkü sen koca Miran Aslanbey'sin. Kimseden özür dilemezsin. Hatanı kabul etmezsin. İstediğin gibi yakarsın, yıkarsın, ama asla özür dilemezsin de mi?
    Miran: Yeter artık, sus!
    Reyyan: Hani odada bana sevmeyi bilmiyorum demiştin ya, bilmiyorsun gerçekten. Senin kalbinde nefretten, kinden başka hiçbir şey yok. Sen sevmeyi asla öğrenemeyeceksin Miran. O yüzden sevilmeyi de bekleme benden.
    Miran: Sus! Sus! Allah'ını seviyosan sus!
    Reyyan: Duymaya bile tahammülün yok.
    -benim gözümde oyunculukların en üst olduğu, repliklerle Miran'ın aşağı yukarı özetlendiği, Akın Bey'in bağırmadan, sessiz sessiz, dişlerini sıkarak en içten duyguyu yansıttığı top sahnelerden bir tanesidir-

Bu arada yaklaşık 25 sayfa falan sonra yazıyorum, alıntılayıp tek tek yazmak, gülmek, katılmak istediğim onlarca yorum var ama hangisini alıntılasam öbürünün hatrı kalacak, ne olur bu seferlik mazur görün
    Hercai, minnoş ays*'ın içine bile nefret aşıladı, bunu unutmayın, unutturmayın sevgili dostlar, geceniz güzel olsun

Konu ays* tarafından (14-05-19 Saat 03:51 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    araszeynepp (14-05-19), Elaaya (14-05-19), Esra Y. (14-05-19), Maknae (14-05-19), Okyanus (15-05-19), Saykos (14-05-19), SELVERR (14-05-19), Taraftar (14-05-19), yedel (14-05-19)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,033

Aldığı Beğeni: 1,757

Bahsedilme
    5 Mesaj

Sevgili ays* o kadar haklısın ki diyecek başka söz kalmadı cidden.

Bende çoğu şeyi anlık yazdıklarını altını doldurmadıklarını düşünüyorum..

Hepsinin fos çıkma ihtimali de yüksek intikam adına verilenlerin..

Biz kadar kafa yormadıkları kesin. Senaristin bile tepkili izleyiciye trip attığı düşünülürse çok da beklenti içinde olmamak lazım. Birde o tepede Reyyan Azadla gitti diye Mirana bunu yapmak zordu diyen bir kafaya sahip oldukları için o basit düşünmek lazım belki de..

Çok eksik var aslında ama işte bir takıldık bırakamıyoruz nereye kadar bilmem..

Zaten ben aşk çiftini tutmuyorum beni daha çok geçmiş vs ilgilendirir
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

6. Beğenenler;
    ays* (14-05-19), Elaaya (14-05-19), yedel (14-05-19)

Durum:
    efsaneask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ♥FENERBAHCEM♥
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    560

Aldığı Beğeni: 1,252

Bahsedilme
    0 Mesaj

herkese hayırlı geceler sonunda dayanamayıp bende fikrimi yazmak istedim

Hercainin fragmanını görünce çok heyecanlanmıştım yeni yüzler konu ilginç fakat her bölüm diziden biraz daha soğuyorum. Aslında o kadar zengin oyuncu kadrosu var ki o kadar hikaye çıkabilir ki fakat onun yerine herşey yerinde sayarak ilerliyor yani ilerleyemiyor maalesef.

Mesela en büyük sorun şiddet hem fiziksel hemde pisokolojik. Neden bunu olumlu anlamda ilerletmiyorlar anlamıyorum. Her bölüm birisi dayak yiyor yada tehdit ediliyor. Mesela hazara reyyan ile ilgili yapılam tehdit çok saçma geliyor gidersen söylerim, hazar burada şunu düşünemiyor mu kızı mutsuz öğrendiği gerçekle üzülecek evet fakat şunu biliyor ki hazar kendisini çok seviyor.

Yorumlarınızı takıp ediyorum mantık hatalarını zaten en güzel şekilde yazıyorsun

Bide son olarak bu dizideki kötüler neden çok kötü hiç empati kurmamıza bile izin verilmiyor, nasuh azize yaren gibi karakterlerin sahneler çıkınca ben atlıyorum izleyemiyorum.
    Fragmandaki miranın bacaklarına sarılan gönül içinde ben utanıyorum...

keyifli yorumlar

8. Beğenenler;
    araszeynepp (14-05-19), RunForYourself (14-05-19), Saykos (15-05-19), Taraftar (14-05-19), yedel (14-05-19)

Durum:
    RunForYourself - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Balıkesir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    50

Aldığı Beğeni: 104

Bahsedilme
    0 Mesaj

Reyyan'a ikinci kez kına gecesi yapılacaksa pes artık. Yahu bu kızı dedesi yaşında adamla imam nikahı ile verip evlendirmeye çalışmadılar mı?

Şimdi bunu atlayıp Reyyan'a anlı şanlı düğün yaparlarsa bu vakte kadar olan tavırların eziyetlerin hepsi anlamsız hale gelir. Ben konuların işlenişinde mantıksal bir ilerlemede arıyorum. Sadece duygulara hitap eden bir yaklaşımla yürümez ki. Karakterlerin bir önceki bölümde yaptıklarıyla çelişen davranışlar göstermesi dizinin inandırıcılığını kaybeder. Eğer karakterlerde değişimler olacaksa bununda nedenlerini bize göstermeleri gerekiyor.

10. Beğenenler;
    ays* (14-05-19), Saykos (15-05-19), Taraftar (14-05-19), yedel (14-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri