Sayfa 176/197 İlkİlk ... 76126166172173174175176177178179180186 ... SonSon
984 sonuçtan 876 ile 880 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    Elaaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İzmir...
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,132

Aldığı Beğeni: 1,494

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Gunaydin...

1.Miran'a 9 bölüm içerisinde en çok hangi sahnede üzüldünüz, en çok hangi sahnede ona kıyamadınız?

Yanan kulubeyi görüp sendeler halde iceri girdiginde..

2.Reyyan'ı bugüne kadar en çok hangi sahnede sevdiniz?
    Her sahnesinde...

3.Sizi en çok etkileyen Miran repliği hangisiydi?
    Ben daha once hic boyle olmamistim..

4.Reyyan'ı en haksız bulduğunuz sahne hangisiydi?
    Her zaman hakli kendileri...

5.Reyyan&Miran'a dair en sevdiğiniz an/sahne/replik neydi?
    saclarini kokladigi an...
    Bana geri doneceksin degil mi ?
    Ne belliler..
    Ennnnnnn : köprü

6.Gerçek hayatta birinin hayatını yaşamak zorunda kalacaksınız... İki ucu kor alev değnek... Miran'ın hayatı mı? Reyyan'ın hayatı mı?

Ikisini de istemezdim...

Anket icin teşekkür ediyorum...
    Saklamaya çalışma nafile ..
    Sevda ,çocuk gözlerinden uyku gibi akıyor ...

2. Beğenenler;
    ays* (15-05-19), RunForYourself (16-05-19), Taraftar (16-05-19), yedel (15-05-19)

Durum:
    RunForYourself - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Balıkesir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    50

Aldığı Beğeni: 104

Bahsedilme
    0 Mesaj

1.Miran'a 9 bölüm içerisinde en çok hangi sahnede üzüldünüz, en çok hangi sahnede ona kıyamadınız?
    Babam beni yüreğinde hiç taşıyamadı dediği sahnede.

Miran'ı vurup sonra da geri kurtardığı sahnede sevdim.

Ne demek ne belli

Azat'a mektup yazıp kaçtığı sahne.

Miran'ın kafa sallama hareketi ve köprüden atlayınca peşinden atlaması.

6.Gerçek hayatta birinin hayatını yaşamak zorunda kalacaksınız... İki ucu kor alev değnek... Miran'ın hayatı mı? Reyyan'ın hayatı mı?
    Miran'ın hayatını tercih ederdim. Reyyan'ın hiçbir seçeneği yok ama Miran'ın yinede seçenekleri var.

4. Beğenenler;
    ays* (15-05-19), Taraftar (16-05-19), yedel (15-05-19)

Durum:
    Esra Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    173

Aldığı Beğeni: 118

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili Ays; öncelikle anket için teşekkür ederim.Telden girince kısmi alıntılama biraz zor oluyor.

Hazar ve Miran’ın mezarlık sahnesinde, Hazar gittikten sonra Miran’ın “anam” diye ağlaması. Allah hiç bir çocuğu anasız babasız bırakmasın.

Reyyan’ı hep seviyorum ama gelinlikli taşın üstünde oturup gözlerinin dolduğu bir sahne var(bir kaç arkadaş daha yazmış),Miran noldu gibi birşey diyor , Reyyan da çok sevmekten gibi bir cümle kuruyor...Bebeğim benim çok masum gelmişti o sahne bana.Miran avına yaklaşan bir aslan gibi, aklıma geldikçe nefret ettim bak.2. Bölümün sonu ve 3.bölüm asla tekrar izleyemediğim bölümdür.

4.bölüm , bundan sonra kaderimiz ortak deyişi. Duygularıma tercüman olmuştu kendisi.

Azat’a hayır diyemediği sahne.Gerçi Miran arkada atmaca gibi beklerken kızcağız nasıl hayır diyecekti düşünmedim de değil.

Köprüden atlama sahnesi, dizi tarihim boyunca en etkilendiğim dizi sahnesi olabilir.Reyyan için herkesten, herşeyden bir vazgeçiş anı..

Öncelikle Allah kimseye yaşatmasın ama tercih hakkım olsa Reyyan derdim. O yaşına kadar dedesi hariç onu seven bir ailede yaşamış, annesi babası gözünün içine bakmış.Karşı tarafta hiç geri gelmeyecek bir 27 yılın adı var -Miran.Kötülükle büyütülmüş , gerçeği intikam sanan bir adam.

6. Beğenenler;
    araszeynepp (15-05-19), ays* (15-05-19), RunForYourself (16-05-19), Taraftar (16-05-19), yedel (15-05-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,263

Aldığı Beğeni: 1,029

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese selam,

Dün yazamadım foruma, anket bahane olsun dedim :) Anketlere bayılırımm.. Sevgili ays*, çok teşekkürler ablasının bitanesi..

Alıntı ays* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selaaaaaam
    Benim girmediğim günler zirveye koşan başlık ben buralardayken nasıl da sessiz... E siz de haklısınız, insanda konuşacak tat mı bıraktılar??? atıydı, terkisiydi, bindallısıydı, döpiyesiydi, kınasıydı, nişanıydı, efendime söyliyim ayak üstü 678.kız istemesiydi...
    O zaman ben de bir anket salayım gitsin... Bugünden ve gelecekten pek hayır yok gibi bize, eskileri (eski dediğim de sanki dizi 5.sezonunda) analım da keyfimiz yerine gelsin... Gerçi bir video editi için birkaç eski sahne baktım da, şu Miran'ın 6.bölümde Fırat'a ben hiç böyle olmamıştım dediği sahne bile nasıl eski geldi, geçen sene 15 Şubat'ta izlediğime yemin edecem utanmasam Ay her neyse bu kız yine diyeceğini diyemeden gidecek hemen sadede geleyim. Biiiiiiirrruuuuun efem; sizlere kâh göz doldurmalı, kâh saydırmalı, kâh hatırlayıp tebessüm etmeli, kâh hiçbir şey hissetmemeli anket... Şimdilik sadece mini Reyyan&Miran soruları olsun, to be continued...

Son soruyu ben de beklemiyordum bana da sürpriz oldu Allah korusun düşman başına tabii, dilerim hiçbirimiz böyle ihtimallerin kıyısından bile geçmeyelim...
    Maksat kim paşacı kim sultancı görelim diyormuşum, bilmiyor gibi Ben de kısa süre içerisinde yanıtlayacağım bu soruları, ama biraz düşünmem lazım sanırım, seçemedim şimdi...
    Keyifle yanıtlarsınız umarım, sevgiler <3
    1-Miran'a kıyamadığım üç dört sahne oldu.Birini seçeyim.. Kulübede kaldıkları gece Reyyan " yiyecek bir şeyler lazım" dediğinde sevinmiş arabasına atladığı gibi alışverişe gitmişti.Döndüğünde çok sevinçliydi, karşısında Reyyan yerine Gönül'ü bulunca şaşırmış ve Gönül'ün yaralanmasını umursamadan direkt " Reyyan nerede " diye sormuştu.

2- Reyyan'ı en çok hangi sahnede sevdim ?

Mmmm... Düğün sahnelerindeki yüzündeki sıcak gülümsemeyi sevdim.. Karşılıklı Reyyani oyununda mutlu olmasını sevdim..

3-Miran'ın repliklerini pek sevmiyorum.Yüreğim yanıyor aga, kalbim parçalandı falan filan bunlar beni kesmiyor :) İlla birini seç dersen seçeyim bari.. Reyyan'ı Şadoğlu Konağı'na Gül'ü görmesi için götürmüştü.Salmadan önce " Bana geri döneceksin değil mi ? ." demişti, orada kalbime dokundu.

4-Reyyan'ı en haksız bulduğum sahne ?

Miran'ı salıncakta sap gibi ortada bırakırken Azad'ın elini tutması.. Evlenmeyeceğini bildiği halde Miran'a gıcıklık olsun diye " Azad'la evleneceğim." demesi..

5-Kına gecesinde Miran, Reyyan'ı görebilmek için haber yollamıştı.Reyyan heyecanla avluya çıkmıştı.Miran'ın eline kına yakmış , tatlı tatlı gülümsemiş ve cilve yapmıştı.O sahnede ikisi de çok tatlıydı..

6- Gerçek hayatta Reyyan'ın da Miran'in da yerinde olmak istemezdim.Çok şükür hayatımdan memnunum.Reyyan olsaydım iki kişi tarafından ölesiye sevilmek güzel olsa da onun çektiği acılar karşısında ayakta kalabilir miydim bilmiyorum.. Miran olmak ta kötü.. Annesiz, babasız ve sevgisiz büyümüş.Azize gibi bir kadınla aynı havayı solumak bile istemezdim.Aşık oluyorsun , kendini affetirmeye çalışıyorsun, bunu başarsan bu sefer evin deli kadınları var, onlarla nasıl başa çıkarsın.. Herkes seni suçluyor, vicdan azabından ölüyorsun, kapana kısılmışsın, aşkın girdabına kapılmışsın.. Vallahi onun işi de zor ..

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ........

Kendim sorup kendim cevaplamak istediğim için üç soru ilave etmek istiyorum ankete :

7- Miran'ın en sevmediğim özellikleri nelerdir ?

Sürekli gergin ve agresif olması, bağırıp çağırması , güzel bir şeyler yapmak için çırpınması ama yanlış yoldan gitmesi.. Bir de saç stilini sevmiyorum.. Değiştirsinler artık...

8- Azad'ın en sevdiğim özellikleri nelerdir ?

Saçları.. Çekik gözleri.. Aşkı için ailesini bile karşısına alması, herkesin lekeli diye lanse ettiği Reyyan'ı her koşulda kabul etmesi..

9- Azad'ın sevmediğiniz özellikleri nelerdir ?

Yanlış kişiye sevdalanması.. Israrı..

Yıkıklığı... Oysa ki ben onu Reyyan'dan vazgeçmesini, mutlu olmasını, yıkık değil dik durmasını istiyorum...

8. Beğenenler;
    araszeynepp (15-05-19), ays* (15-05-19), Elaaya (15-05-19), Esra Y. (15-05-19), Narin (16-05-19), nazella (15-05-19), nebile (15-05-19), Saykos (15-05-19), SELVERR (16-05-19), Taraftar (16-05-19)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,033

Aldığı Beğeni: 1,757

Bahsedilme
    5 Mesaj

Anket için teşekkürler. İkisini birleştirdim sorun olmaz umarım

Bölüm olarak bilemeyeceğim ama Reyyana aşık olduğunu düşündüğü Mirana anne ve babasının nasılsın öldüğünü anlatarak zehirlediği mutlu olan miranın resmen kimlik değişikliği yaşadığı o anda hiç kıyamadım. Nasıl bir yılansın Azize demiştim.

Reyyanın her sahnesini seviyorum aslında ama son bölümde silahla miranın karşısına çıktığı ve yok olduğunu söylediği anda çok sevdim ve başarılı buldum

Bilemedim. Miran sanırım etkilemiyor beni .

Mirana inat Azad umut vermesi

Piknik sahnesi sonrasında konuşulanlar güzeldi.. Hani Miran susturmaya çalışıyordu. Kaldıramıyordu sözleri. Tam replik hatırlamadım ama.

Mirana dair de şu olabilir Reyyanın kolunu acıtan çalışanlara ve sultana karşı elini tutup çekişi götürüşü falan..

Reyyan derdim.. Mirana kadar aslında anne baba ve kardeşi ile güzel bir hayatı olmuş. Gerçek babalığı görmüş

Miranın hayatını istemezdim çünkü onun bir hayatı yok. Yalanlar içinde yaşıyor
    .

7- Miran'ın en sevmediğim özellikleri nelerdir ?

En sevmediğim olayların dışında olduğunu sanıp Reyyana acıları başkasının çektirdiğini düşünmesi konuşması.. Ve Reyyanın isyanına karşın olan pişkin halleri. Sürekli bağırarak üstün olduğunu sandığı anlar.

8- Azad'ın en sevdiğim özellikleri nelerdir ?

Yıkık dense de Reyyanın yıkılan hayatına yeni bir pencere açmak istemesi. Onun mutlu olmasını istemesi.. Elinden tutup evleneceğini söylediği konak sahnesi ve herkese rağmen Reyyanın herkesten temiz ve masum olduğunu söylediği anlar

Birileri kızı kirletip aleme rezil etme olayına alet olup bunu yaparken. Azadın buna karşın ona kötülük yapanlar kirli olduğunu gösterdiği o sahneyi ben bütün bölümlerdeki her sahneye tercih ederim..

Aşk adında her adiliği yapıp sonunda ay ne kadar aşık seviyor durumlarından çok affından çok böyle adamları seviyorum ben... Sevecek se temiz sevsin
    ..

9- Azad'ın sevmediğiniz özellikleri nelerdir

Reyyan la olmayacağını anlayıp durmaması ..
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

10. Beğenenler;
    ays* (15-05-19), Elaaya (15-05-19), RunForYourself (16-05-19), Saykos (15-05-19), Taraftar (16-05-19), yedel (15-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri