Sayfa 180/197 İlkİlk ... 80130170176177178179180181182183184190 ... SonSon
984 sonuçtan 896 ile 900 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,033

Aldığı Beğeni: 1,757

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Bencede önce reyyanın üveyliği çıkar zaten ortaya.. hatta belki zorlarlarsa sezon finalinde olur o... ama miranın durumu finale kadar yürüyebilecek bir durumm.. ben miranın aslanbey olmadığı gerçeğini nasıl olur bilmiyorum ama miran dışından birisini hatta şöyle söyleyeyim hazarın daha önce öğreneceğini düşünüyorum... belki esmadan yada bilmediğimiz bir tanık durumları ile bence önce hazar öğrenecek ve mirana karşı tutumu değişecek...

Şöyle de olabilir miran reyyanın üvey olduğunu öğrenir o gizler reyyandan sonra ortaya çıkar daha sonrada reyyan miranı öğrenir ve gizler sonrada o ortaya çıkar . yani ikisini eşitleyebilirler birbirlerinden sakladıkları için..

fırat konusunda ilerleme bakımından şöyle de düşünüyorum.. fırat eğer aslanbey ise onun da yılları çalınmış ondan olacak.. bu durumda ondan ailesini çalan azize nin yanında mı durur karşısında mı durur..normal şartlarda azize nin karşısında durması lazım. hatta sultanla beraber bu uğurda hareket edebilirler gibi geliyor. çünkü onun hayatını karartan da azize... ha azize suçu sultana atabilirse esma yı da kullanarak bu durumda kendi yanında tutabilir... ama fırat azizenin onu çaldını anlarsa dediğim gibi o da düşman olur... bu durumda da azize müttefiksiz kalır... ona da karşı konaktan müttefik bulunabilir. mesela güç için herşeyi yapmaya hazır cihan. yada aşkta yenik düşen ve kara bir karakter olan azad olabilir.. böyle bir değiş olabilir...

miran zaten önce kendi öğrenirse bu gerçeği kaldıramaz bence.. yaptıkları ve yapacakları düşünülürse . ve bende karşılarına geçip itiraf etmesini beklemem ama benim dediğim gibi tahminim önce hazarın öğreneceği yönünde...

ilerisi için böyle düşünüyorum ama bunları görür müyüz bekleye bekleye çürür müyüz bilmiyorum çünkü bu konuda hiç ilerleme yok geçmişe dair..

bölüm resimlerine gelince miran ve azize nin karşı karşıya durduğu sahne bence bölümün başında.. büyük ihtimal azize orda miranın haciz işin engel olduğunu yada çalıştığını öğrenip hesap soruyor.. çünkü orda hepsinin kıyafeti o bölümde olan kıyafetler... diğer bir şey boşanma olayının o sahnede dile gelmeyeceğini de gönülün sağca orda dikilmesinden ve de kıyafetinin fragmandaki kıyafet olmadığından çıkardım... bence orrda mevzu haciz ve henüz boşanma olayını gündeme getiren gönülün yaptıklarını öğrenen miran yok orda..

Spoiler İçermektedir
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

2. Beğenenler;
    ays* (17-05-19), LimonCicegi (16-05-19), nebile (17-05-19), RunForYourself (16-05-19), yedel (16-05-19)

Durum:
    alfonso_ofelia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    güney ateşi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    11

Aldığı Beğeni: 372

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar karmaşa , kaçma kovalamaca, olabildiğine kötülük entrika arasında aşka konsantre olamıyorum.. Hayallerim yıkıldı.. Bari diyorum Hazar'ın Miran'ın babası olduğu ortaya çıksın.. Miran, o lanetli konaktan kendini kurtarsın.Baba-oğul kavuşması adı altında hönküre hönküre ağlamalı sahneler izleyip gözyaşının dibine vuralım :)) Gül- Miran abi kardeş ilişkilerini izleyelim :))
    Hazar en başta biraz bocalasa bile gerçekleri öğrendiğinde miranı oğlu olarak sahiplenip her seyi yapar fakat miran için aynı durum olur mu emin olamıyorum. Miranı biliyoruz fazlasıyla öfkeli, saçma sapanda olsa illa kendi bildiğini yapan dik başlı biri. Aslanbeylere düşman olsa bile hazarı kolay kolay babası olarak kabul edeceğini düşünmüyorum.

Alıntı RunForYourself Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üvey olduğunu öğrenmesi bencede dengeleri pek değiştirmez ama Miran'ın Şadoğlu olduğunun açığa çıkması çok şeyi değiştirir.
    Şadoğlu konağına gidip "Ben sizin evladınızım." Demesini beklemiyorum. Ki bunu derse Nasuh'un "Tamam." deyip onu bağrına basmasınıda beklemiyorum. Ama Hazar Miran'a sahip çıkar. Sonra ittifak yapıp Fırat'a ve Azize'ye karşı birlik olurlar.

Kafamda canlanan ve bugüne kadar anlatılanlardan ortaya çıkan senaryo bu.
    Bence de reyyanın üveyliği çok büyük bir deprem etkisi yaratmaz fakat miranın bir şadoğlu olması herkesin hayatını etkileyecek bir durum.
    Ben nedense tıpkı hazar gibi nasuhun da miranı kolay kabul edeceğini düşünüyorum. Adam resmen torunlarına evlatlarından daha çok deger veriyor. Gül'e, yaren'e hatta azat'a fazlasıyla yumuşak davranıyor bence. Miran'ı da kabul eder bence.

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şöyle de olabilir miran reyyanın üvey olduğunu öğrenir o gizler reyyandan sonra ortaya çıkar daha sonrada reyyan miranı öğrenir ve gizler sonrada o ortaya çıkar . yani ikisini eşitleyebilirler birbirlerinden sakladıkları için..
    miran zaten önce kendi öğrenirse bu gerçeği kaldıramaz bence.. yaptıkları ve yapacakları düşünülürse . ve bende karşılarına geçip itiraf etmesini beklemem ama benim dediğim gibi tahminim önce hazarın öğreneceği yönünde...

Spoiler İçermektedir
    Eğer klasik Türk dizisi mantığıyla gidersek miranın bir şadoğlu olduğunu, melikenin dedesi bile mirandan önce öğrenir
    Dediğiniz gibi şuana kadar biz hep reyyana karşı suçlu bir miran izledik. Öyle ya da böyle reyyan için çabalayan bir miran görüyoruz. Fakat bu hep bu şekilde olmayacak, senaryonun dönüp miran için mücadele eden bir reyyan izleyeceğimiz zamanlar da olacak. Bu da evlatlık olayı saklaması ve miranın onu affetmemesi olur diye düşünüyorum.

4. Beğenenler;
    ays* (17-05-19), mavi79 (17-05-19), SELVERR (16-05-19), yedel (16-05-19)

Durum:
    araszeynepp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Eskişehir
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    1,270

Aldığı Beğeni: 1,053

Bahsedilme
    0 Mesaj

Thumbs up Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

herkese selamlar...sevgiler......

özetçi arkadaşım...yine özet geçmişsin sağol.......

bu sorduğun soruların cevaplarını biliyor olsaydık...inan bana merakla yeni bölümü bekliyor olmazdık...az mantık yahu...çok şey istemiyoruz senden......

Fırat: Reyyan...görmüyor musun seni çok seviyor!"...

görüyor da Fırat'cım...görmemezlikten geliyor......ama ne yapsın kız?...senin aga resmi ve ciddi olarak evli...ve Reyyan bunu biliyor...asıl enteresan olan Miran'la senin...hala Reyyan'ın bu evliliği bilmediğini düşünmeniz değil mi?...unuttun mu?...evli olduğunu sen kendi ağzınla söylemiştin süslü yılana......sence Yaren hiç mi konuşmadı?......unutulacak haber mi bu yani?.......

Azize Aslanbey'in, Şadoğlu konağını almak için yaptığı hamle sonrası Miran'ın düşmanlığı bitireceğim karşılığında sadece Reyyan'ı istiyorum, teklifiyle Nasuh Ağa'nın karşısına geçmiştir. Miran ve Nasuh arasındaki restleşmenin sonucu bir kere daha iki konak arasındaki dengelerin değişmesine neden olacak mı? Reyyan, Miran'ın teklifine nasıl karşılık verecek?

a- dengeler olduğu gibi kalacak...

b- tabi ki dengeler değişecek...

c- hepsi...

d- hiçbiri...

Miran'cım benim......düşmanlık bitecek teklifinin üzerine...bir teklifte daha mı bulunuyorsun sen?......hem de herkesin içinde...zamanı durdurarak...Reyyan'ın gözlerine bakarak...gel benimle mi diyorsun?......ne yapıyorsun ki?...Reyyan seninle gelmeyecekte olsa...aferin beğendim bu hareketini......inşallah yapmışsındır...

eski bir gelinliğe...bir bakır bileziğe...
    annemden kalan bu yüzüğe razıysan gel benimle......

tabi sen bu teklifi yaptığında...nedense tam da o sırada......senin yüzüne yüzüne evli olduğunu kim vuracak acaba?......

Reyyan olabilir mi?...ama sanki Hazar bey diyecek bunu...onun söylemesi daha vurucu olur......o söylesin......

Diğer yandan Miran'ın avuçlarından kayıp gitmesini istemeyen Gönül'ün planları gün yüzüne çıkar. Olanlara daha fazla seyirci kalamayan Miran boşanma kararı alır. Bu durum Aslanbey konağında ikinci bir depreme neden olur. Bu sefer Miran'ın kesin kararlı olduğunu gören Gönül her şeyin bittiğini düşünürken, Azize ve Sultan'ın bu duruma karşı hamlesi nasıl olacak?

Gönülcüm...bahtsız kızım benim......avuçlarından kayıp giden o şey Miran mı yoksa?......valla merak ettiğim için soruyorum...hem Miran ne zaman avuçlarında oldu ki senin de kayıp gidiyor...olmayan Miran varken...aa pardon kapı gibi nikah tapun vardı değil mi senin?...Miran'la ikimiz hep unutuyoruz bunu......

bence bundan sonra ne plan yaparsan yap...boşuna uğraş...atı alan Üsküdar'ı çoktan geçti......

diyelim ki planların senin de tahmin edemeyeceğin kadar yolunda gitti...Miran az hava aldıktan sonra gerisin geri konağa geldi...ne olacak sonrası için...Reyyan'ı unuttum gel seninle mutluluğun zirvesine çıkalım mı diyecek?......

"Reyyan senden gitti...sen benden gidemeyeceksin"...

oysa ki bağlasan durmaz..........
    Konu araszeynepp tarafından (17-05-19 Saat 06:32 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    ays* (17-05-19), Esra Y. (16-05-19), nebile (17-05-19), yedel (16-05-19)

Durum:
    suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    805

Aldığı Beğeni: 574

Bahsedilme
    2 Mesaj

Son Bölüm güzeldi en azından daha çok Reyyan Miran sahnesi izledik
    Her zamanki gibi itiş kakış halleri güzel ve komikti ama bu nereye kadar devam edecek kaç kovala
    Bölümün en sevdiğim sahnesi Reyyan'ın yüzüğü çıkartıp Konağın dışına fırlatması
    Yüzüğü fırlatan Reyyan'a Miranın şaşırması yüzüğü fırlatmış demesi Fırat'ın bakışları
    Her zaman ki gibi yapma etme diyen Fırat komikdi

8. Beğenenler;
    Taraftar (17-05-19), yedel (16-05-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,263

Aldığı Beğeni: 1,029

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı alfonso_ofelia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazar en başta biraz bocalasa bile gerçekleri öğrendiğinde miranı oğlu olarak sahiplenip her seyi yapar fakat miran için aynı durum olur mu emin olamıyorum. Miranı biliyoruz fazlasıyla öfkeli, saçma sapanda olsa illa kendi bildiğini yapan dik başlı biri. Aslanbeylere düşman olsa bile hazarı kolay kolay babası olarak kabul edeceğini düşünmüyorum.
    Miran Hazar gibi sevgi dolu bir babası olduğu için şükretsin bence. Öp te başına koy Miran'cığım..Babası bildiği adamın annesine yaptıklarını öğrenip ,Hazar'la annesini ayırdığını da duyarsa kalbi biraz yumuşar diye düşünüyorum.Reyyan da destek verirse babasına koşmaması için bir sebep kalmaz :) İnşallah kabullenmesi uzun sürmez ,kanser etmesinler bizi :) Hazar'ı biliyoruz evladını bağrına basacaktır. Bu arada dikkatimi çekti , Hazar , Reyyan'ın hem üvey babası hem de kayınpederi olacak :)

10. Beğenenler;
    araszeynepp (17-05-19), ays* (17-05-19), Esra Y. (17-05-19), nebile (17-05-19), Taraftar (17-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri