Sayfa 197/197 İlkİlk ... 97147187193194195196197
984 sonuçtan 981 ile 984 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    Esra Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    174

Aldığı Beğeni: 123

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Forumdaki herkes farklı açılardan konuyu ele alıyor, okurken ben aslında bu açıdan düşünmemiştim diyorum...

Miran 7.bölüme kadar Reyyan’ ı herşeye rağmen cepte görüyordu, arabada bile “Reyyan gitmez “ algısı vardı ve Reyyan’ın gidişi ile bu algısı yerle bir oldu.O bölüme kadar yaptığı şeyin farkında değildi. Tam beyni alınmış bir erkek gibi ortalarda kasıla kasıla geziyordu. Karakter Reyyan’ın gidişi ile evrildi, Miran için bu gidiş olmalıydı...Reyyan’ın yüreğini nasıl incittiğini anlaması gerekiyordu, bu nedenle “ kulübe sahnesini “ beğendim...

Miran yaptıkları ile 7.bölümden sonra yüzleşmeye başladı, bu da karakteri fevrileştirdi.Son bölümdeki sahnelerde hissettiği acıyı güzel yansıttı , pişmanlığı her haliyle belliydi, kaybetme korkusuna dayanamadı...Miran’ ı bir çocuk gibi görüyorum sanırım, annesinin ve babasının mezarına gidip annesi ile dertleşmesi bana hüzün veriyor, annesi yaşasa Miran gerçekten böyle olur muydu?

Evin şartları çok ağır herkes çok gergin Aslanbey konağında kimse gülmüyor, o Konak’tan akıllı birinin çıkma ihtimalini görmüyorum. Miran’da akıllı değil... Reyyan’ın sevgisine muhtaç, onun güzel bakan gözlerine muhtaç, bu saldırganlığı muhtaçlığından...

Hazar-Miran sahnesinde bile Hazar’dan medet umuyor....Yıllarca düşman bellediği adamdan Reyyan’ı istiyor...

Senaryo kitap ile birebir gitmiyor ancak orda da Miran Reyyan’ı kaçırıyordu ve Reyyan bir daha eve dönmüyordu, dizide de bu minvalde olmasını bekliyorum.Reyyan’a 3.bölüm o kadar üzüldüm ki her sahnesinde ağladım, asla tekrar izleyemedim. Miran için de üzülüyorum ama yaşattığını yaşadığı için onun sahnelerini tekrardan izliyorum, demek ki Reyyan kadar acı vermedi
    Pişman Miran forever

2. Beğenenler;
    ays* (19-05-19), Elaaya (19-05-19), nazella (19-05-19), nebile (19-05-19), SELVERR (19-05-19)

Durum:
    nebile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,621

Aldığı Beğeni: 471

Bahsedilme
    0 Mesaj

Cool Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Alıntı alfonso_ofelia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miran vuruldu diye reyyan'ın ağlayacağı ne belli reymir benim gözbebeğim fakat o kadar saçma sapan sahneler ve diyologlar yazılıyor ki reyyan miran için ağlarsa tepkim "bu şimdi niye ağlıyor" olur herhalde kız sürekli öl geber diye diye ne güzel sonunda öldürecek işte niye ağlasın

Sanırım sürekli miran'ın aşk ve intikam çatışmasını izlediğimiz için, reyyan'ın aşk tarafından uzaklaşmaya başladım..geçmemeye başladı bana
    Reyyan da Miran kadar gururlu bir karakter aşkından ölse bile belli etmiyor, gururunu ezdirmiyor. Tabi bu durum aşk severler açısından üzücü romantik sahne göremiyoruz.
    Mirana Kolpa'dan "gurur benim neyime" şarkısını armağan ediyorum
    Artık gururu bıraksın Reyyana ne kadar sevdiğini söylesin..

Sezon finalinden sonra umarım hikayenin başına oturup güzel bir şablon çıkararak ilerlerler. O kadar çok karakter ve olay var ki bazı durumlar su koyvermeye başladı. Zaten her hafta 2 saati aşkın dizi yapmak zor hikaye complex olunca işler sarpa sarıyor.

Spoiler İçermektedir

Unut demek dile kolay...

4. Beğenenler;
    ays* (19-05-19)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,037

Aldığı Beğeni: 1,761

Bahsedilme
    5 Mesaj

Ya Miran değilde Reyyan vurulursa

Nasuh plan yaptı ama başaramadı şu an için..

Birde Azize var hani Miranı vurdu diye karşılığını göreceğini söylemişti bunu yaptırabilir mi acaba diye düşünüyorum..

Ve her şey Reyyanın başına geldiği için olası hazar Miran yada Azad Miran silah çekişmesinde o vurulabilir gibi geliyor..

Yada sezon finali olduğu için kim vuruldu göstermezler. Bekleriz kim vuruldu diye..

Silah illa çekilir ama mesela ben miranda olan silahın Azad veya hazarı vurmasını istemem. Bu bir hata olur daha affı başaramamış iken onlardan birine zarar vermesi Reyyan tarafından hoş karşılanmaz bence.

Hazar da Miranı vursun istemem. Baba oğula kıyamıyorum çünkü..

Sezon finali sonrası değişiklik bekliyorum ben. İlla yeni karakter durumları olur. Hikaye açısından da iyi yönde ilerleme bekliyorum.. Zaten olmayan çok şey var iyice bozmazlar umarım.. Çünkü aradan sonraki sezon başlarından hep korkmuşumdur çoğunlukla eski tadı alamam çünkü..

Ama illa da o silah patlar gibi geliyor bilmiyorum...
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

6. Beğenenler;
    ays* (19-05-19), Elaaya (19-05-19), Esra Y. (19-05-19)

Durum:
    Taraftar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    88

Aldığı Beğeni: 24

Bahsedilme
    0 Mesaj

Miran tam bir serseri mayın, tam bir mecnun. Ne amacı belli, ne de bir planı var. Miran'ı gömüyor olabilirim ama tam bir #ReyMir'ciyim esasen, belirteyim de yüzüme domates fırlatmayınız.
    İşin aslı Miran üzerinden senaristleri gömüyorum. Sevdiğini kırmış ve acılar yaşatmış, pişman, yıkık, sevdiğini kaybetme korkusuyla karşı karşıya gelmiş, her açıdan ikilemde ve çoğu zaman empatiden yoksun bir karakteri illa serseri mayın gibi bir ordan bir burdan yazmak zorunda değilsiniz. Kaç tane kadınsınız bunu daha naif bir şekilde yazmak çok mu zor? Ülkemizde nice yazarlar, şairler var. Hiç mi feyz almıyorsunuz bazı eserlerden. Valla ben bir Ahmet Telli şiiri okuyunca bile o günkü ruh halim değişiveriyor, adeta bir romantik olup çıkıyorum. Miran'ı serseri yapacaksanız romantik serseri yapın hayır demeyiz yani. Ne bu deli dana gibi. Nerde Sabahattin Ali'nin zarafet kokan karakterleri nerde Mirancım. Sizi sevmedim senaristler.
    Set çalışanları da dahil herkesin emeğine sağlık zor şartlar altında çalışıyorlar fakat bölümü beğenmedim, hiçbir duygusu bana geçmedi neredeyse. Niye böyle oldu bilmiyorum. En sevdiğim sahne Hazar_Miran sahnesiydi. İkinci sahnem Hazar'ın karısına babalıkla ilgili konuştuğu sahneydi, gözlerim doldu. Son sahnesinden de etkilenebilirdim belki ama bölümde altı doldurulmamış, desteksiz çok fazla detay kafama takıldığından etkilenemedim. Eee sezon finali çok yakın, senaristler şark kurnazı tabi, seyirciyi garantiledikleri için son bölümleri geçiştirip gelecek sezona hamle yapacaklar muhtemelen.
    Fırat'ın da karakter değişiminin zeminini hazırladılar sanki, Gönül'le olan konuşmasından öyle anlaşılıyor.
    Bir de Esma mıydı adı şimdi unuttum da sır küpü anladık da neden seri katil gibi bakıyor anlamıyorum. Kadının sahnelerindeki tüm bakışlarında seri katil havası var izlerken tırsıyorum az buçuk. Tempo düştüğü için mantık hataları daha çok gözüküyor ve haliyle seyir zevki düşüyor. Gül konusu olsun, başka mantık hataları olsun diğer arkadaşların tüm yazdıklarına katılıyorum. Telefondan yazdığım için karışık oldu ama yazmadan edemedim. İyi geceler olsun... :)
    Biz hayatta en çok Fenerbahçe'yi sevdik...

8. Beğenenler;
    ays* (19-05-19), Eminetta (19-05-19), SELVERR (19-05-19), yedel (21-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri