Sayfa 31/197 İlkİlk ... 212728293031323334354181131 ... SonSon
984 sonuçtan 151 ile 155 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,381

Aldığı Beğeni: 1,807

Bahsedilme
    11 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Arkadaşlar günaydın herkese diziyi ben de sizler gibi takip ediyorum. Ancak başlık kurallarına uygun mesajlar olmaması başlığı zora sokuyor. Sohbet içerikli mesajlar, tek cümlelik mesajlar, kitapla ilgili paylaşımlar burada yazılmamalı. Bu durumu daha önce pek çok kez pek çok arkadaşımız yazdı. Lütfen dikkatli olalım.

Gelelim fragmana, hastanede yarası kanayan Miran bence kendi kendini kanattı. Reyyan’ın burada olan burada kalacak cümlesinden ben belki bir küçük hesaplaşma gardını indiren Reyyan kendince Miranla vedalaşan Reyyan sezdim. İlk fragmanın Miran’lı kısımlarına bayıldım oyuncu gerçekten çok güzel rol yapıyor. Biraz da sen dövün Miran bey diyesi geliyor insanın.

Ancak beni çok rahatsız eden bir şey var dizide. Bir kere Gönül’e hak veriyorum kötü olması adına. Çünkü kadın miranın karısı en çok onun hakkı var çalınan hayallerinin hesabını sormaya. Yıllardır bekliyor. Bir kadın olarak onun yaşadığı da çok zor. Ha miranın kendini sevmediğini kabullenmeme ayrı bi olay. Ama yaren? Yahu sana ne oluyor? Bu kız neden kendinde bu hakkı buluyor? Adam seni istemedi, seni sevmedi, senin adını geçirmedi ne bu çocuk gibi önce ben gördüm tripleri? Kızın hayatıyla oynuyor sırf bu sebeple. Tamamıyla şımarıkça bir yaklaşım. Ben Yaren’i bu kadar saçma sebeplerle kötü yazmalarını anlamıyorum.

Dizide en sevdiğim karakter Azat olabilir. Gerçekten bu çocuk bunca kin ve öfke içinde bu yaşa nasıl gelmiş merak içindeyim. Reyyan’ı her durumda sahiplenmeye hazır duruşu bi yana annesi ve kardeşine siz nasıl insanlarsınız diye sorduğunda da anlamıştım bunu. Gül’e ateş açmasını değerlendirmiştim zaten bunun açıklanacak bir yanı yok ama Azat en nefes alınabilir karakter. Salt iyi veya salt nefret timsali olmayan hata yapabilen çevremizde görebileceğimiz insanlardan. Gerçek bir insan temsili.

Bana göre Zehra da vasıfsız. Her ne olursa olsjn ağlaya ağlaya çözemez bu işi. Bir anne için çok zor bir durum olsa da çok ağlak bi karakter. Çözüm aramalı. Kaçmak ya da Hazar’a sığınmak değil çözüm bence. Ya da dizide sürekli bi ağlama havası mevcut bu da insanı geriyor.

Miran-Gül sahneleri çoğalsın nefes alalım yahu. Gülhanım çok tatlı bir çocuk aynı zamanda dizinin tek güldürü unsuru.

Aslanbeylere yeni gelen hizmetçiyi oyuncudan ötürü hiç sevmedim. Çok karikatürize görünüyor. İki tarafta da ajan olma fikri güzel ama Şadoğlh konağındaki gibi değil bu karakter bence bir oturmamışlık var.

Elif ve Azat yerine Gönül ve Azat tercih ederim. Gönül’ün iyileşmesi koşuluyla. Ayrıca Elif’i oynahan oyuncu bana göre ilk bölümdeki haliyle kalsaydı yaşına daha uygun olurdu. Bence Duygu Yetiş çok yavan kalmış. Kendisini bir tek Annem dizisinde izledim sonrasında çok parlak bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Dizide sürekli ağzı açık bağırmaga hazır bir tavrı var. Diğer oyunculara nazaran çok sönük duruyor.

Ve salıncak... Her dizide bu ara bir simge oluşmaya başladı. Diziye has bazı eşyalar metaforlar. Ama Salıncak güzel bir detay. Her bölümde kullanılması manasını bir tuk daraltabilir. Bana göre bazı dönüm noktalarınds kullanılsa daha hoş bir hava verir. Aralarında sözsüz bir kabul olsa yani. Bu bölümde anladığım kadarıyla bir vedalaşma unsuru olacak bu kabulümdür. Ama her bölüm kullanılmasını istemem.

Dizilerin ilk 7 bölümü hep çok güzeldir. Sonra hikaye açılmalara gider. Bu yüzden bana göre bu bölümden sonra nasıl ilerleyeceği çok önemli. SAK ilk sezonda bunu bana çok iyi örnekledi. İnşallah Hercai aynı başarısını sürdürür. Açıkçası ben bir hamilelik bekliyorum. Ama bu ne zaman açığa çıkar emin değilim. Öncelikle bir kaöma kovalamaca bitmeli. Reyyan bir yere bağlanmalı. Ama bence Azatla evlenmemeli. Böyle fazlaca karmaşık olan hikayeyi daha da çıkmaza sokar. Zaten her ailede bir üvey çocuk var. Bir tane dahaya gerek yok zannımca. Sonra Miran ettiği yeminin ardında durup Gönül’ü boşarsa o halde işte güzel bir tersköşe izleyecek oluruz bu da bana göre tadından yenmez.

Akşam bölümde görüşmek üzere. İyi yorumlar kurallara dikkat edelim :)

2. Beğenenler;
    araszeynepp (26-04-19), ays* (26-04-19), nebile (26-04-19), Saykos (27-04-19), SELVERR (26-04-19), yedel (26-04-19)

Durum:
    Elaaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İzmir...
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,132

Aldığı Beğeni: 1,494

Bahsedilme
    5 Mesaj

Simdi bir videoya denk geldim..salincak mevkinde..Miran salincagi parcaliyor gibi bulanik video...yooookkk yoookk yok ! Diye bagiriyor ama can cekisir gibi...arkasindan Firat sarilmaya durdurmaya calisiyor miran miran miran tamam diye...amaninnn amaninnn ..salincaktan biz ucacagiz yeminle bu ne ya...ilk defa cok acidim...cok acidiiiiiiiiiimmmmmm
    Konu Elaaya tarafından (26-04-19 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.
    Saklamaya çalışma nafile ..
    Sevda ,çocuk gözlerinden uyku gibi akıyor ...

4. Beğenenler;
    araszeynepp (26-04-19), ays* (26-04-19), yedel (26-04-19)

Durum:
    araszeynepp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Eskişehir
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    1,270

Aldığı Beğeni: 1,053

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı mimoza17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyy oyy..
    Azize-Nasuh birbirinin ilk aşkları olup, sevip de kavuşamama durumlarını da hayal etmiş miydin?
    Yeniden aşkı hatırlamaca filan..
    O canavarlardan aşk sevgi filan çıkmaz benim romantik arkadaşım..
    Olsa olsa saç saça başbaşa yoluşurken bir sahne hayal edebiliyorum..
    İmana gelip tövbe etmelerini hayal bile edemiyorum.
    Keşke olsa..
    ...

yok o kadarını ben bile hayal etmemiştim......ama aralarında bir çekim olduğu doğrudur......

Nasuh dedem..."yav bu kadın benden ne istiyor?"..derken ne kadar da samimi?...bu soruya çok enteresan cevaplarım olurdu da...ama herşeyi yazamıyoruz işte...malum forum kuralları......

en sonunda birbirlerini gırtlaklıyabilirler de...başka türlü Reyyan'la Miran'ın muradına ereceği yok......

isimler konusunda paylaşım yapıldı mı?...bilmiyorum...

bunlar da benden gelsin......

Reyyan: Reyyan ismi...beş farklı mana taşır...bu manalar sırasıyla...suya kanmış...suya doymuş...olgun ve semizdir...ismin anlamı...sadece oruçluların gireceği bir cennet kapısıdır...

Miran: Tdk İsimler Sözlüğüne göre "beyler" anlamına gelen erkek ismidir...kökeni Farsça'dır...

Azat: serbest bırakma...kurtulmuş...serbest..özgür...

Yaren: arkadaş...yakın...dost...

Gönül: yürekte olduğu varsayılan nitelik...sevgi...istek...

Azize: eren...ermiş (kadın)...

Nasuh dede: anlamı cennetteki ırmaklardan birinin ortasında bulunan kayanın üzerinde yetişen çiçeğin üzerindeki yağmur tanesi.....yani cennet çiçeği......neyse sulandırmadan doğrusunu yazayım......

Nasuh: hasihatçı...öğütçü...2. halis...temiz....

not: alın teri değil...copy paste yaptım......

şöyle bir tekrar okudum da...Reyyan dışında...daha isminin hakkını veren olmamış......
    Konu araszeynepp tarafından (26-04-19 Saat 14:20 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    ays* (26-04-19), naz-naz (26-04-19), nebile (26-04-19), Saykos (27-04-19), yedel (26-04-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,334

Aldığı Beğeni: 1,102

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu akşamın final sahnesi çok etkileyici olacakmış, meraktan çıldırıyorum :) Ne olabilir ki fikir yürütemiyorum.Bu kadar övülen bölüm fos çıkmaz inşallah.Akşama bir şey kalmadı zaten , izleyip karar verelim.Reyyan , Miran'ın kendisine yaptığı gibi dımdızlak ortada bırakmasın sakın :)

Araszeyneppciğim, üşenmeyip isim analizlerini bulup bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.Ben özellikle Yaren gibi güzel anlamlı bir ismi bu dizideki sinsirellaya yakıştıramadım.

Akın Akınözü gerçekten rolünün hakkını veriyor.İnanıyorum ki bu dizi sayesinde çok geniş kitlelerce sevilecek tanınacaktır.Bakışlarından içini görebiliyor duyguyu alabiliyorsunuz.Demin gözlüklü, saçlarının yana yatırılmış resmini gördüm.Fena düştüm kalkamıyorum.Dizide de bu imajla karşımıza çıksa keşke..

8. Beğenenler;
    araszeynepp (26-04-19), ays* (26-04-19), naz-naz (26-04-19)

Durum:
    nebile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,621

Aldığı Beğeni: 471

Bahsedilme
    0 Mesaj

Cool Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu akşamın final sahnesi çok etkileyici olacakmış, meraktan çıldırıyorum :) Ne olabilir ki fikir yürütemiyorum.Bu kadar övülen bölüm fos çıkmaz inşallah.Akşama bir şey kalmadı zaten , izleyip karar verelim.Reyyan , Miran'ın kendisine yaptığı gibi dımdızlak ortada bırakmasın sakın :)

Araszeyneppciğim, üşenmeyip isim analizlerini bulup bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.Ben özellikle Yaren gibi güzel anlamlı bir ismi bu dizideki sinsirellaya yakıştıramadım.

Akın Akınözü gerçekten rolünün hakkını veriyor.İnanıyorum ki bu dizi sayesinde çok geniş kitlelerce sevilecek tanınacaktır.Bakışlarından içini görebiliyor duyguyu alabiliyorsunuz.Demin gözlüklü, saçlarının yana yatırılmış resmini gördüm.Fena düştüm kalkamıyorum.Dizide de bu imajla karşımıza çıksa keşke..

Sevgili Yedelim,

Daha önce de piknik sahnesi için çokkk romantik herkes ayılıp bayılacak dediler sonuç hüsran, zaten dizinin şu aşamasında romantizm pek gerçekçi durmuyor. O yüzden son sahne için beklentimi düşük tutacağım sonradan çakılmak istemiyorum.

Akının daha önce rol aldığı dizilere baktım, gerçekten kendini geliştirmiş yolu açık olsun..

Alıntı Elaaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gunaydin ...bugun Cuma...once mubarek olsun sonra dizi icin iyi seyirler..

Aklima bir sey geldi yazildi mi hic bilmiyorum ama Azize anaya baglayacak kadar korkunc bisey
    Bazi arkadaslar Firattan tirstiklerini ilerde onun sorun haline gelebilecegini söylemişti...
    Reyyan i nikahina alamiyor Miran malum..onsuz da olamiyor yine malum..bi sekilde nasil olacak bilmiyorum ama istermisiniz formalite kizi vermemek icin ,konakta tutabilmek icin, Reyyan i Firat in nikahina gecirsin...sacmaladim belki ama ,yaninda tutsa ne sifatla ...kitapta zorla alikoyuyodu ama dizide nasil olur bilinmez ,Azat i kim tutabilir...
    Mantıklı bir teori aslında ama Reyyan bunu kabul eder mi? Azatla evlenirse anne-babasının yanında kalacak yine. Fıratla evlilik gibi bir durum olursa aslanbey konağında kızı ezmeye devam ederler. Her halükarda ben yine de kimseyle evlenmesini istemiyorum. Biriyle evlenecekse o Miran olsun.

Alıntı araszeynepp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...

yok o kadarını ben bile hayal etmemiştim......ama aralarında bir çekim olduğu doğrudur......

Nasuh dedem..."yav bu kadın benden ne istiyor?"..derken ne kadar da samimi?...bu soruya çok enteresan cevaplarım olurdu da...ama herşeyi yazamıyoruz işte...malum forum kuralları......

en sonunda birbirlerini gırtlaklıyabilirler de...başka türlü Reyyan'la Miran'ın muradına ereceği yok......

Bence biri nasuh ve azizeyi kaçırıp zorla evlendirsin missss İntikam falan kalmaz, karayiplere balayına yollarız. Onlar balayındayken miranı da gönülden boşatırız

Ayda Aksel'i çok severim, azizeyi izlerken aklıma "Zengin Kız, Fakir Oğlan"daki hali geliyor ciddi kalamıyorum Zaten azizenin de konuşurken böyle tebessüm eder bir hali var, akıl sağlığı yerinde değil zaar

Unut demek dile kolay...

10. Beğenenler;
    araszeynepp (26-04-19), SELVERR (26-04-19), yedel (26-04-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri