Sayfa 78/197 İlkİlk ... 286874757677787980818288128178 ... SonSon
984 sonuçtan 386 ile 390 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    Tuna65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    130

Aldığı Beğeni: 138

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Evettt bölumu cok beyendim. Gözümu ve kulagimi rahatsiz eden hic birşeye raslamadim. Oncedende soylediğim gibi Akin bey ve Ebru hanim cok guzel oynuyorlardi. Diger sanatcilar zaten basariliydi.
    Tek sikinti seneristlerdi. ONLARA BURADAN SAPKA ÇIKARTIYORUM.
    Yeri gelince yiğidi öldürürüz ama...biz sapka çıkartmayida iyi biliriz.

YAAAA Aslinda bir sorunum daha var (SESLENDIRME) de bir sorun var. Şöyleki bir örnek vereyim. Reyyan kopruden atladıği sahne Azat olması gerek bağirdi Reyyan diye ama o ses yüksek verilmesi gerektiği halde volümü düşük bir sesti pek oradaki duyguyu veremedi.
    Bu aksamda vardi ama cok anlatip konuyu dağitmak istemiyorum. Yapimcilar Seslendirmeyede bir el atın. Miranida gereksiz yere bagirtmayin cocuk cok bagiricam derken cirkinlesiyor.

2. Beğenenler;
    esra086 (04-05-19), yedel (04-05-19)

Durum:
    Saykos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    506

Aldığı Beğeni: 613

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı ays* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boldladığım yerlere çok güldüm diyecektim ki mesajın yarısından çoğunu bold yapmışım zaten Miran'a olan sevginiz gözlerimi yaşartıyor sevgili Saykos
    Bu arada rüya kısmında da haklısınız gerçekten o aksiyon yapmaya çalıştıkları kısım görsel açıdan yetersiz ve gereksizdi, lakin tabii ben yine de o kısma kadar olan Miran'ın itiraflarına düştüm ne yalan söyleyeyim. Gerekiyordu gerçekten.

Ve nasıl unuturum o asker sahnesini yazmayı. Gözlerim doldu normal olarak, etkileyici bir sahneydi. Yerim zaten Hamuş'u da çok seviyorum oğlu da geldi çok da güzel geldi. Gerçekten tüm asker ailelerine,sevdiklerine Allah bol sabır versin, hepsinin yardımcıları olsun.
    Karakterin dizideki etkisi ne olacak onu gerçekten merak ettim ama dilerim saçma bir zincire girilmez.
    Miran'ı söverek seviyorum. Reyyan'dan bu bölüm tokat yedi mesela, acayip hoşuma gitti. Tokatın üstüne güzeller güzeli at Mavi'den bir de çifte yeseydi o zaman uçardım sanırım. Azat'a olan aşkım Miran'ı görmemi engelliyor olabilir.
    <span style=font-family: times new roman><font color=#00ffff><font size=1><font size=3>"Sarışın bir kurda benziyordu.
Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı."</font>
</font></font></span>

4. Beğenenler;
    amanayol (04-05-19), araszeynepp (04-05-19), ays* (04-05-19), esra086 (04-05-19), SELVERR (04-05-19), yedel (04-05-19)

Durum:
    nebile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,621

Aldığı Beğeni: 471

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölüme dair yazacak çok şeyim var ama aklıma geldikçe yazıyorum şimdilik.

Miran bey,Reyyan senin nereden karın oluyor acaba?? Yavrum paralel evrende yaşamaya başladı.
    Araba sahnesinde Elif Gönülü ispiyonlasa keşke diye geçirdim içimden, Miranda gidip gönüle seni boşuyorum derdi.
    Böyle sebeplerden değil de yüreğinden öyle geldiği için boşansın Miran.
    Benim kalbimde karım Reyyan, hayatımda da bir tek ona yer var desin. Azize yılanı illa taş koyarda, biz Miranın niyetini biliriz en azından.

Unut demek dile kolay...

6. Beğenenler;
    amanayol (04-05-19), ays* (04-05-19), esra086 (04-05-19), Tuna65 (04-05-19), yedel (04-05-19)

Durum:
    AFKfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    889

Aldığı Beğeni: 646

Bahsedilme
    13 Mesaj

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azize biliyormuş ha. Torunu olmadını. Bile isteye öyle yetiştirmiş birde. Yalnız konakta miranın Reyyanın kapısında sabahladını görünce senin kıymetlin kızı seviyor vs gibi laf etmişti.. Bu durumda o sözler yalan oldu niye dedi unutuldu mu saçma olmuş o sözlerden yola çıkarsak bilmiyor görünüyordu şimdi biliyor yapmışlar. Bunun için başla şeyler de var öyle düşündürecek..

Diğer yandan Reyyanı nasıl biliyor o soru işareti. Konak içi kendisi bilmiyor ki Azize bilsin. Reyyann asıl baba tarafını biliyor olsa gerek. O zaman da Zehra da tanır yada tanınma ihtimali olurdu gibi geliyor. Ne yani Azize ebeyi ve kütükleri mi araştırdı ne yaptı.. Bunun mantığını vermeleri lazım

Bence ilk yazılan geçmiş hikayesi ile bölümler içinde açılan geçmiş kısımlarından tutarsız haller var..
    Biz bunu cok onceden konusmustuk.... basindan beri Mirani kendi ailesine karsi kullaniyo diye dusunmustum..... bilmemesi mumkun mumkun degil cunku..... Handani dusun.... simdi Azad, Reyyan'la evlenecek de hamile olursa Handan supelenmeyecek... olucak is degil..... Azize de onu yicek goz yok.... Elif'in kimligini destirmek istemesi de 100% gecmiste ayni seyi yapmis olmasinin tuyosuydu.... kiyameti oldu Miran'in Reyyana asik olmasi, cunku Azizenin planini bozdu... Miran'in asik olmasi ilerde Hazar'i da anlamasi demek, ki bu bolum biraz da olsa kafasinda supeler olusmaya basladi.... Insan oldurmus oldugu sevdiginin mezarinin basinda dertlesir mi diye replik soyledi.... Miran'in asik olmasi, Azizenin planinin yonunu degistiryo... o yuzden de kiyameti...

Reyyan icin de iki ihtimal var.... ya evdeki Hanife calisani hep kapi dinliyo ya.... Hazar'la da Hasuh hep zaten kavga ediyo bu konuda... Hasuh kizi hor goruyo.... Hanife biliyo olabilir! Cunku kapi dinlerken duymustur.... yada bir sekilde hikaye ayni zamanda Zehra ve Reyyan'in oz babasina gelicek.... ben izlemedim henuz bolumu ama, bir Sadogluna bir Sadoglu dedigi replik onemli...... neden? Simdi aklima gelenlerden acaba bu Zehra konusu gecmiste Azizeye yazilmis olabilir mi? Biraz da Reyyan'in hikayesi..... Nasuh bu Azizeyi kandirdi, hamile birakdi... sonra evlenmedi.... bu Azize de kendini Aslanbeylere gelin etti... ama MEHMET BELKI HASUH'un oglu? Hani bu aciyi sanki daha once konusmadik... ELIF uzerinde durduk hikayede.... ELIF de belki Hasuh'un kizi olabilir diye konusduk formda, teoriler arasinda... ama simdi acaba oglu olmus olabilir mi diye dusunuyorum? Sebebi de, baba-oglu birbirine dusurmesinden kaynakli... niye ozellikle baba/oglu birbirine dusman etmeye calisyo? Sonra, bu AZAD/CIHAN konusu da var... bunlar da karsi karisya gelicek.... o yuzden bu BABA/OGUL dusmanligi ilgimi cekiyo....

Digeri de.... Azize'nin 3 oglundan, ikisi kazada olmustu..... hani bunun yuzdesi nedir? Anladim diyelim Sultanin kocasi oldu kazada.... DIGER, guya ELIF'in babasi nasil oldu kazada, ve hala bir anne ile ilgili bir hikaye yok.... burda hala acik bir konu var....

Bolum'u izleyeyim bakayim nasil tuyolar var..... 8'de hikaye yon degistirip, 9 da maskeler dusecekti.... Azizenin dusmeye basladi.... yavas yavas oturuyo taslar....
    Alıntı nebile Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesilen sahnelerin verilmesini seviyorum ben, kimbilir daha ne sahneler vardır kesilen.
    Alıntı nebile Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reyyan ve Zehranın konuşmasını hazarın duyması önemliydi bana göre, keşke bu sahneyi kesmeselermiş.
    Miranın dini nikah için dedeyi ayarlamasını da kesmişlerdi o sahnede önemliydi. Anlam veremediğimiz sahnelerin bir öncesi oluyor demek ki yayın süresinden dolayı kesiyorlar.
    Dizide de anlam bütünlüğü önemli bir durum montajı yapan ekip biraz daha özenli olsa keşke.

Bu bölümü heyecanla bekliyorum, yeni hikayelere giriş yaparız inşallah.

AFKfan'ım nerede gelse de teorilerinden bahsetse

hahahhaahha teoriler yavas yavas cikiyo..... simdi bakayim bolumu izleyip, yeni ne teoriler cikacak.... 8'de yon degisir demistim.... simdi gecmisde bize verilenlerle, konunun gidisati degisecek... 9da maskeler dusucek dediydik.... orda da yavas yavas taslar dokuluyo.... simdi teoriler ciktigina gore, yeni teoriler uretebiliriz........

Simdi diziyi tam izleyemedim... henuz....

Geriye cozmemiz gereken ELIF konusu kaldi.... Intikaminizi aldim dediydi kadin.... birde ogullarinin olumlerini sorguluyorum, ozellike bu Elif'in guya babasi olani.... sonra Fragmandaki replikleri sorguluyorum ve niye bilerek baba-oglu dusman etmeye calisyo..... niye illa SADOGLU, SADOGLU'nu inderecek.... SADOGLU yuzden ASLANBEY ASLANBEYE mi dusman oldu? yoksa Azizenin oglulardan biri MEHMET mesela acaba Hasuh'un cocugu muydu.... henuz bu ZEHRA konusunun nerde yansiyacagini cikaramadim... ya hamile Reyyan ilerde, harbi baskasiyla evlenecek... yada Azize karisi hamileydi, kendini Aslanbeylere gelin etti.... birde kafamda otuturamadigim CIHAN konusu da var... mesela bu HASUH niye CIHAN'i SEVMIYO?

He birde, Esma'nin oglu olurda, karsi tarafdaki hizmetlinin oglu olmaz mi... tabii esitlicekler ..... ahahahahahahah ve ayni zamanda askerden donmus evin genc oglu..... simdi ilk 8 bolumde Hazar'in hikayesini dinledik.... Sira Zehra'nin hikayesinde.... eeee taze taze bir askerimiz de dondugune gore, bakalim askerden gelen delikanli neler yapacak? Kime asik olacak..... teyzemiz de 40'indan sonra dogurmus ya... bu da yine Zehra gibi olabilir... 17 yasinda hamile kalmis..... Gul'u de evet 40'larina yakin dogurmus olabilir... bu belki Azizenin de gec bir cocuk dogurmus olmasinin tuyosu da olabilir...

Konu AFKfan tarafından (04-05-19 Saat 08:56 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    ays* (04-05-19), esra086 (04-05-19), lavinya (04-05-19), nebile (04-05-19), SELVERR (04-05-19), yedel (04-05-19)

Durum:
    araszeynepp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Eskişehir
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    1,270

Aldığı Beğeni: 1,053

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ays* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve nasıl unuturum o asker sahnesini yazmayı. Gözlerim doldu normal olarak, etkileyici bir sahneydi. Yerim zaten Hamuş'u da çok seviyorum oğlu da geldi çok da güzel geldi. Gerçekten tüm asker ailelerine,sevdiklerine Allah bol sabır versin, hepsinin yardımcıları olsun.
    Karakterin dizideki etkisi ne olacak onu gerçekten merak ettim ama dilerim saçma bir zincire girilmez.
    ...

sevgili ays*...

o kadar çok cenderme yazdık ki buraya...alın size cenderme gibi oldu......

annesiyle sarıldığı sahne...galiba bütün bölümler boyunca çekilen acıların en gerçeğiydi...oyunculuklar çok doğal ve çok tanıdıktı...aynen sizin gibi benimde gözlerimden yaşlar inmişti o sahnede...çok etkileyiciydi gerçekten...çünkü gerçekti...

asker ağam inşallah Yaren'e vurgun falan değildir...şuan onun için tek temennim bu...hoşgeldi...Allah her anneye asker oğluna kavuşmayı...sağlıkla sarılmayı nasip eder inşallah...
    Konu araszeynepp tarafından (04-05-19 Saat 08:54 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    ays* (04-05-19), esra086 (04-05-19), lavinya (04-05-19), nebile (04-05-19), yedel (04-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri