Sayfa 168/197 İlkİlk ... 68118158164165166167168169170171172178 ... SonSon
984 sonuçtan 836 ile 840 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları (2)

 1. #836
  Durum:
  Çevrimdışı
  Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  20.12.2012
  Mesajlar
  5,176
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  229

  Aldığı Beğeni: 1,863

  Bahsedilme
  7 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Alıntı Saykos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İki kız kardeş seve seve hödük Nasuh'u mu sevmişler? Nasuh paylaşılamayan erkek mi oluyor şimdi? Pos bıyıklardan anlamıştım zaten gençliğinde de yakışıklı, zarif ve karizmatik bir bey olduğunu... Azize nenem o koşullarda nasıl doğum yaptı acaba, kimse dedikodu çıkarmadı mı, Azize nenem Hazar'ı Londra'da erasmus yaparken mi doğurdu acaba? Eyy senarist bize açıklaman gereken mevzular var...

  Birde bu Azize ve Nasuh'un biricik eşlerinin akıbeti de merak konusu. Bari taraflardan birinin eşi yaşasaydı. Resmen ölerek Nasize'ye davetiye çıkarmışlar.
  Senarist bize açıklama yapmadan önce siz neyin kafasını yaşıyorsunuz demez umarım Kendimiz yazdık anında da inandık Tabii şu da var ki bu başlıklar altında geyiğine yazılan ne senaryolar zamanında gerçek oldu


  Hadi Azize'nin Nasuh'a aşkını anlayabilirim kan çekmiştir Gapıdan içeri evvela edeleleri olmasa da yılan dili girdi, ondan takribi yarım saat sonra da zehirli bedeni geldi gibi bir repliği var mıdır acaba Azize'nin Zıtlıklar birbirini çekermiş ama bu iki kötücülün benzer yanları birbirini çekmiş olabilir. Elif'i bilemiyorum, onun için şimdilik Nasuh'un pos bıyıklarına vurulmuş olabilir diyebilirim


  Azize Nasuh'tan hamile kaldıysa eğer belki evliyken kalmıştır, o yüzden kimse bir terslik olduğunu anlamamıştır. Tabii böyle bir şey olduysa o çocuk Azize'den nasıl alındı muamma.. Azize nasıl çocuğunun peşine düşmemiş ilginç. Ona öldü demiş olabilirler. Bunca zaman AFKfan arkadaşımdan öğrendiğim bir şey varsa olayların ve durumların hep tekrarlandığı.. Azize Sultan'ın bebeğini almış ya belki zamanında da ondan bebeği alınmıştır. Gerçi ben bu hikayenin Elif'e yazılmış olabileceğini düşünüyorum. Elif'in çocuğu onun elinden alınmış olabilir. Eğer Hazar'ın annesi bu iki bacıdan biriyse ben şimdilik oyumu Elif'ten yana kullanıyorum bahisleri görelim


  Gerçekten Azize ve Nasuh'un eşlerine ne oldu, karşılıklı öldürdüler mi acaba Gerçi bu ikisini güven olmaz kendi eşlerini kendileri de öldürmüş olabilir

 2. Beğenenler;
  ays* (14-05-19), Saykos (14-05-19), Taraftar (13-05-19)

 3. #837
  Durum:
  Çevrimdışı
  SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2007
  Yer
  Kütahya
  Mesajlar
  5,394
  Konular
  5
  Verdiği Beğeni
  1,038

  Aldığı Beğeni: 1,771

  Bahsedilme
  5 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Belki Azize de zorla gelin edilmiştir. İyi bir hikaye olsa kadın neredeyse yedi ceddini anıyor kocayı niye anmasın.. Aslanbey dede de oğulları gibi kötü yürekli idi ise Azize pek ala kocasını öldürmüş olabilir tabi.. Başka niye adı sanı geçmesin..

  Yada belki Aslanbey Azize nin kendi soyadı bu yüzden adam yok. Hani burda yazıyorsunuz ya oğlanlar başkasının çocuğu elifin falan diye belkide koca hiç olmadı ondan anılmıyor..

  Bende hazarın annesi başkası ise elif olsun derim. Düşünsenize Azize bu gerçeği öğrense ne yapar. Kadının amacı hazarı yok etmek ken yeğeni çıkıyor. Birde elifin yani.. Kadındaki elif bağı bir başka..

  Ay şimdi yazarken aklıma başka bir şey geldi. Bu elif acaba Azize nin çocuğu çıkar mı? Evet konuşma arasında kardeş abla da geçti ama hepsi aynı kişiye denilmedi ise bir kızı varmış da onun başına bir şeyler gelmiş olur mu.. Belki evin büyük çocuğu oydu falan.. 20 küsür yaşlarında desek oradan da bir hikaye çıkar mu çıkar.... Azize çok çetrefilli konuşuyor hep kardeş dedik acaba kendi çocuğu olabilir mi.. Sonuçta insan kardeşinin kinini gütmek için hayatını intikama adar mı
  Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

 4. Beğenenler;
  ays* (14-05-19), Taraftar (13-05-19)

 5. #838
  Durum:
  Çevrimdışı
  Taraftar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  12.01.2011
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  371
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  88

  Aldığı Beğeni: 24

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hoş geldiniz sevgili Taraftar..

  Hazar, Nasuhla Azize'nin oğlu çıkarsa çok şaşırırım, şuracıkta düşüp bayılabilirim, ters köşelere geldik derim :)
  Teşekkür ederim, hoş buldum yedel Bomba bir ters köşe olur gerçekten de. Seyir açısından farklı olur ama Hazar gibi iyi birinin Azize'nin oğlu olmasını da hiç mi hiç istemem.


  Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Taraftar arkadaşımız sizde hoş geldiniz..
  Daha önce bir sürü böyle geçmiş hikayeleri izledim mesela şimdi aklıma geldi zamanında bir Gülbeyaz dizisi vardı.. Düşman iki aile ve geçmişten gelen aşk. Beyaz nine ve demir dede aşkı. Evet tarz olarak farklı ama aşk bakımından bence aşk varsa geçmişte öyle işlenmeli.. Sonradan vardı derlerse ben şaşarım açıkcası..

  Burda arkadaşlar da çift olarak düşünüyor yazıyorlar ama bilmiyorum bana öyle gelmiyor pek... O yüzden de hazarın Azize den olma olacağı hiç aklıma gelmedi açıkcası. Okursa bende şok olurum nasılsın.. Bir de ben hazarın denildiği kadar sevilen bir evlat olduğunu düşünmüyorum. Sanki onda biraz geçmişin vicdan azabı var gibi. Hani Nasuh büyük ihtimal dilsa ile kavuşmalarına engel oldu be sonradan da yaptıkları vs durumu. Ve pek de seviyor gibi gelmiyor zaten yaptıklarına hazara rağmen onun kızına yaptıklarına bakınca

  Valla geçmişi vermiyorlar bize aslında çok merak edilip tahmin yürütülüyor ama onu inadına saklıyorlar. Bakalım ne zaman çıkar ya hepsini gelecek sezona saklıyorlar yada oyalıyorlar.. Ya da fos çıkacak..
  Hoş buldum teşekkürler SELVERR :)
  Aynı şeyi düşünmüşüz, benim de aklıma ilk gelen çift Beyaz ana ve Demir dede. Tabii onlarınki çok ince, yüreğe dokunan bir ilişkiydi. Ama insan düşünmeden edemiyor işte geçmişte bir şeyler mi yaşadılar diye.

  Ben de aksini düşünüyorum esasında. Hazar şirkette Cihan'dan daha fazla yetkiye sahip. Ailesini alıp gitmek isteyen Hazar'ı konakta tutmak için elinden geleni yapıyor Nasuh. Reyyan'ın gerçek babası olmadığını söylemekle tehdit etmesi. Hatta Hazar'ı bu kadar sevmese zaten karısını ve Hazardan olmayan Reyyan'ı konağa kabul etmezdi zaten. Sadece vicdan azabı değildir bence. Yani Nasuh ve vicdan azabı çok farklı kulvarlar. :))

  Akılları şimdilik Miran'ın Hazar'ın oğlu olma olayıyla kurcalıyorlar. Nasuh ve Azize'nin geçmişte yaşadıklarını ikinci sezon ortalarında görebiliriz ancak.
  Bakalım artık...

  Alıntı Okyanus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Taraftar arkadaşım hoş geldin.

  Hazar'ın Nasuh ve Azize'nin oğlu olması fikri ilginçmiş.

  Hazar Azize'den değil de Elif'ten olabilir mi acaba? Nasuh ve Elif arasında bir ilişkiden şüpheleniyoruz ya belki de Hazar'ın annesi Elif'tir. Hazar'ın babası zaten sadist, anası bari sadist olmasaydı. Bir insanın annesinin Azize, babasının da Nasuh olması Yazık yahu


  Azize Nasuh'a aşıksa bile umarım Elif araya girmiştir de Nasuh'u kapmıştır Durum böyle ise eğer huyunu suyunu bilmediğimiz ama Azize'den daha kötü olamayacağını düşündüğümüz sevgili Elif insanlık senin bu iyiliğini asla unutmaz
  Hoş buldum Okyanus :) Elifle ilgili düşüncelerden haberim yoktu. Valla ben şu an Azize'nin kardeşinin de adının Elif olduğunu senden öğrendim, orayı kaçırmışım, hatta onca yorum okuyorum iki gündür hiç denk gelmemişim. Umarım annesi Azize çıkmaz, kötü kardeşin bir de iyi kardeşi vardır, Azizeden kötü olamaz katılıyorum sana. :)


  Alıntı Saykos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selamlar..
  Bu gerçek olursa Azize nenem Firdevs hanım misali felç geçirir finalde...

  Ama kafamı karıştıran şöyle bir durum var. Nasuh ağa bozuntusunun kan bağına ayrı bir zaafı var. Kan bağı olmayanı harcıyor adam. Üstelik cadı Azize'nin oğlu... Hazar nasıl bir anda favori evlat oluyor ona anlam veremedim. Azizeyle ortak mı yaptılar acaba Hazar'ı. Aklıma çok bomba şeyler geldi şimdi.

  Bu işin altından eğer basit bir şey çıkarsa çaldığım mezar taşını aldığım gibi senaristin kapısına dayanırım.

  Birde bu Azize ve Nasuh'un biricik eşlerinin akıbeti de merak konusu. Bari taraflardan birinin eşi yaşasaydı. Resmen ölerek Nasize'ye davetiye çıkarmışlar.
  Selamlar Saykos :)
  Benim teorim zaten Hazar'ı ortak yaptıkları Yani kan bağında sıkıntı yok Nasuh'un da oğlu olduğunu düşünüyorum. Saçma bir düşünce ama sanki izlediğimiz bakışmalar olsun, böyle havada bir şeylerin daha saklandığı hissi ilerleyen sezonlara zemin hazırlıyorlarmış gibi geliyor bana. Bakalım çıkacak zamanla. Evet, dediğin gibi iki tarafın da eşleriyle alakalı bir şeyler izletmediler henüz bize. Bir şeyler çıkar diye düşünüyorum. Çıkmazsa da senaristleri teorilerimle taciz edebilirim. :)
  Biz hayatta en çok Fenerbahçe'yi sevdik...


 6. Beğenenler;
  ays* (14-05-19), Saykos (14-05-19), SELVERR (13-05-19), yedel (14-05-19)

 7. #839
  Durum:
  Çevrimdışı
  SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2007
  Yer
  Kütahya
  Mesajlar
  5,394
  Konular
  5
  Verdiği Beğeni
  1,038

  Aldığı Beğeni: 1,771

  Bahsedilme
  5 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Hazara rağmen onun eşini ve kızını bağrına basmamış. Aslında oğlunu çok sevse bunu da yapar gibi geliyor bana. Ama Nasuh ne yapmış Reyyanı dövmüş Zehra yı ezmiş.. Bi tek güle karşı öyle değil..Ne bileyim bana pek sevgiden gibi gelmiyor.

  Hazar söz sahibi imiş evet o kadar şeye adam ceketini alıp çıkamıyor. Gidecek yeri yok.. Bu da sadece görünüşte mi dedirtiyor bana.. Malu yok mülkü yok n hazarın..

  Ne bileyim belki severdir belkide başka hesabı vardır kimbilir. Mesela ilk bölümde sanki cihan daha üstün gibi idi hazara söz hakkı bile vermiyorlardı özellikle Miran ve kız isteme konusunda.. Cihanla ikisi bir olup karar almışlardı.. O zaman mesela ben cihan daha önemli düşünmüştüm.. Sonra farklı yaptılar.. Belki bu yüzden bana seviyor gibi gelmedi bilmiyorum..

  Ama hazarı dediği gibi kıymetli evlatsa Zehra ve Reyyanı aynı konakta hazar gitmesin diye kabul etmiştir diye düşünüyorum..

  Bana aile ilişkisi şu şunu çok seviyor durumları bu dizide pek geçmiyor. Herkesin bir hesabı planı var çünkü o yüzden Nasuh da hazarın hatrı için gitmesine izin vermiyor değildir bence vardır onda da bir şey bence
  Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

 8. Beğenenler;
  ays* (13-05-19), Taraftar (14-05-19), yedel (14-05-19)

 9. #840
  Durum:
  Çevrimdışı
  trBusratr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  09.02.2009
  Yer
  Trabzon
  Mesajlar
  527
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  146

  Aldığı Beğeni: 204

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Spoiler İçermektedir
  Konu trBusratr tarafından (14-05-19 Saat 04:23 ) değiştirilmiştir.

 10. Beğenenler;
  yedel (14-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.