Sayfa 79/81 İlkİlk ... 296975767778798081 SonSon
402 sonuçtan 391 ile 395 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları

Durum:
    Tuna65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    130

Aldığı Beğeni: 138

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

Senarist degisikliğine bende uzulmedim. Bu senaristmi kalbini falanca bolumde biraktiğini soyleyen? Ne olduda tum diziyi birakti?Aslinda senarist hercai imiş.
    Gidene evallah kalan sağlar bizimdir. Kalanlara basarilar diliyorum.

2. Beğenenler;
    psikedelik (19-06-19)

Durum:
    psikedelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    79

Aldığı Beğeni: 54

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba.Senarist değişikliğini sayenizde öğrendim.İlk başta Feraye Şahin ve Eda Tezcan yazıyormuş.Şimdi de ikisi de yok.Ben ilk 3 bölümü kim yazdıysa onun yazmasını isterim şahsen.O zamanki replikler,olayların akışı güzeldi.Sadece Reyyan'a dedesinin işkenceleri fazlaydı,irrite edici boyuttaydı.Bölümleri tekrar tekrar izliyorum da ters köşe yapıcaz diye yazdıklarını unutmuşlar.Mesela Azize Miran Gönül ile intikamdan sonraki geceyi geçirmeyince Azize diyor ki bu gece olmazsa yarın.Hiç sonradan değiştirdikleri gibi kafasında bişey yok Azize'nin.
    Bi de adı geçmeyen Hercai'yi yazan kişiler var.Onlar devam ettirecekse nasıl olacak,muamma.Yeni biri gelse bütün konuya hakim olup senaryoyu daha güzel ,akıcı boyuta getirebilecek mi şüpheli.Hercai'yi aslında oyuncular götürüyor,senaryo çok kötü olursa o da diziyi kurtarmaya yetmez.
    Öyle birinin gelmesi lazım ki bizim eksik gördüğümüz yerleri toparlayacak,olay örgüsünü adım adım çözecek,karakterlerin huyunu suyunu değiştirmeyecek ve Reyyan'ın bir oraya bir buraya kaçırılmasını,gitmesini önleyecek,Miran'ın IQ dalgalanmalarını,bazen yaptığı andavallıkları yok edecek,Miran'ı o kadar bağırtmayacak,Miran'ın Azize'yi çaktırmadan yok etmesini sağlayacak,Reyyan'ı daha aklı başında ve bu kadar zavallı göstermeyecek vs vs...
    İnşallah herşey daha güzel olur Hercai için.
    Aslında diziyi götürecek çok şey var da 4 bölümden sonra bi kısır döngüye girdiler.Yeni senarist inşallah daha güzelleştirir.Aslında bize gösterseler senaryoyu biz değerlendiririz diy mi kızlar Bizim kadar her ayrıntıya hakim kimse yoktur gibime geliyor
    Eski bölümleri tekrar izlemek: Bu arada Miran sana çok kızgınım.Kızı terkettin klübede.O kadar insanın kalbini acıtan laflar söylemeden gideydin.Bişey demeden gideydin o bile daha az koyardı insana.Tespihi de yere atmışsın,pis herif. Ondan sonra bi de utanmadan beni görmeden ölemezsin diyon.Taşı,tokayı saklıyon,tesbihi yere atıyon.Dengesiz.Reyyan'ın nikah yüzüğü nerde?
    Konu psikedelik tarafından (19-06-19 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    ays* (20-06-19), deren1970 (20-06-19), nebile (03-07-19), SELVERR (19-06-19), Tuna65 (19-06-19), yedel (19-06-19)

Durum:
    Saykos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    506

Aldığı Beğeni: 613

Bahsedilme
    4 Mesaj

Öncelikle herkese sevgiler, saygılar...

Dalağını böbreğini hunharca bir yerlerde bırakan, acillik olan, ağlamaktan göz pınarları kuruyan sevgili senaristimiz diziyi bırakmış öyle mi? Tabi zor olmuştur dalağı böbreği her hafta bir yerlerde bırakmak... Yolu açık olsun, dalağını böbreğini bırakmayacağı bir diziye başlamasını temenni ederim. Saygılar. Tabi ki de alay etmiyorum sevgili forum ahalisi, ironi yapıyorum.

Kan ve vahşet dolu bir sezon finali olmadığından diziyi unutmuşum. Senarist haberini okuyunca aklıma geldi. Senarist değişikliği umarım işe yarar. Yoksa yeni sezonu izleyip izlememekle ilgili şüphelerim var. Son olarak klasik bir Saykos kapatışı yapıp bir süre daha gözden kaybolacağım. Yaşasın yıkık Azat, yaşasın Yıkıklar, defolsun Miranlar... Evet hala düşmanım. Evet! Hala Azat! Evet!

İyi forumlar...
    <span style=font-family: times new roman><font color=#00ffff><font size=1><font size=3>"Sarışın bir kurda benziyordu.
Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı."</font>
</font></font></span>

6. Beğenenler;
    ays* (20-06-19), deren1970 (20-06-19), Eminetta (25-06-19), mimoza17 (19-06-19), nebile (03-07-19), SELVERR (19-06-19), Tuna65 (19-06-19), yedel (19-06-19)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,396

Aldığı Beğeni: 763

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepinize selamlar ve sevgiler,

Senarist değişikliğine üzülsem mi sevinsem mi bilemedim..Sonumuz Sen Anlat Karadeniz dizisine benzemez inşallah.Eda Hanım'ın bu projeye verdiği emek yadsınamaz elleri dert görmesin, lakin son bölümlerde hikaye tıkanmıştı, aynı repliklerden sıkılmıştık.

Yeni senarist olarak Eylem Canpolat'ın ismi geçiyor.Güçlü kadın karakter görmek isteğimizi vurgulamıştık.Karadayı'yı izleyen bir izleyici olarak söyleyebilirim ki Feride gibi cengaver bir hakimi yazan bir senarist Reyyan karakterine neler yazmaz :)) Tabi kalemi devralacak kişi olursa..

Buraları okuyan birileri varsa rica ediyorum lütfen şiddetin dozunu azaltsınlar.Bir istisna olarak kötü karakterlere ( Yaren gibi ) müsamaha gösterebiliriz :) Miran, bir an önce Gönül'den boşanmalı.Miran'ın aşkına zarar veriyor. Erkek karakter güçlü ve zeki olsun.Bağırıp çağırmayı bıraksın.Düşmanlarına karşı zorbalık kabadayılık yapsın ama Reyyan'a karşı değil..Sevdiceğine saygı duysun, Reyyan'ı sevgisiyle sarıp sarmalasın.

Eylem Canpolat ta Yıkık Azat'çıymış :)) Bu doğruysa Azat'ın harcanmayacağına sevindim.Başrol karakterin önüne geçsin tabi ki istemem ama sevilen bir yan karakter olarak kalmaya devam etmesini isterim.Elif'le bir yola gireceklerse Elif'i canlandıran oyuncunun değişmesini arzu ederdim.Veya onu seven, onu anlayan başka bir kadın karakteri de devreye sokabilirler.

Hakkımızda hayırlısı diyelim..Hep beraber süreci takip edelim ve yeni gelecek olan senaristimize başarılar dileyelim :)) Umalım ki senaryoyu çıkmazdan kurtarabilecek bir isim olur :)

Öncelikle herkese selamlar
    Yedelcim Eylem hanım gelmiyormuş başka dizi yazıyormuş 1 ay içinde belli
    olacak diye duydum bugün umarım iyi bir senarist gelirde dizimiz mahvolmaz
    ya
    ​

8. Beğenenler;
    nebile (03-07-19), yedel (21-06-19)

Durum:
    Maknae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 48

Bahsedilme
    0 Mesaj

Senaristin değişmesi iyi oldu. Yalnızca 2-3 bölümü kafasında kurgulayıp, çift üzerinden yaptığı primle en fazla kaç bölüm insanları TV başına çekebilirsiniz ki? Olay örgüsü berbat, karakterler sürekli olarak kötülük yapıyorlar ama kimin neyi neden yaptığını bilen kimse yok. Elinde yalnızca çift vardı, onu da yazmayı beceremedi bile.

Genel olarak dizide Reyyan'ın yaşadıklarına bir bakalım. Senarist nasıl ele aldı, neyi doğru neyi yanlış yaptı?

Reyyan'ın yaşadığı kolay bir şey değildi. Reyyan bile bile ölüme terk edildi. Bunu biliyoruz. Büyük bir utanç yaşadı, halbuki utanması gereken son insan oydu. Ama işte yaşadığı bölgeye göre değerlendirdik, kabullendik. Sevdiği adamın ihanetine uğradı. Ailesinin ihanetine uğradı. Daha 2. kez düşünülmeden ölüme yollandı. Dizide kimse bunu sorgulamadı bile. Azat'ın ettiği iki üç lafla geçiştirildi bu. Kadına şiddeti öyle detaylı öyle güzel yazdı ki senaristler, sırf Reyyan çaresiz görünsün diye geri kalan her şeyi unuttular. Çünkü kendimizi Reyyan yerine koyduk, üzüldük ama bir noktada sıkıldık. Neden? Çünkü üzülmeye, ezilmeye, hor görülmeye devam ettik. Kimse arkamızda durmadı. Kimse senin suçun yok demedi.

Herkes doğal olan buymuş gibi kabullendi. Düğün gününün sabahında bir kadın terk edilirse ölüme yollanması normaldir. Yaşadığı her şeyi hak etmiştir. Bunun tersini gösteren ne vardı dizide? Buna şaşıran, bunu kabullenmeyen kim vardı? Ve asıl soru NEDEN YOKTU? Dizi Mardin'de geçiyor, böyle şeyler oralarda doğal diye mi? Yerleşmiş bir kültürü, yanlış bile olsa kabullenmek mi gerekir? Bu dizi aslında bunu eleştirseydi kim sayfalarca Reyyan güçsüz yazılıyor, oradan oraya sürükleniyor diye isyan ederdi? Dizide Miran aşık olduğu kadına bunu yaptı diye pişman gösterileceğine, Reyyan'ın yaşadığı haksızlıklara karşı çıkabilen birkaç karakter olsaydı ne olurdu? Kızı diye değil, aşık olduğu için değil, sırf Reyyan bir birey olduğu için. Reyyan kendi kararlarını alabilen, yetişkin bir kadın olduğu için. Bedeni üzerinde söz sahibi tek insan olduğu için. Bütün bunlar için biri karşı çıktı mı Reyyan'ın yaşadıklarına?

Reyyan benim için tertemizdir diyen Azat, çok mu doğru demişti? Reyyan kime göre kirletildi? Reyyan bir adamla birlikte oldu diye hiçbir zaman kirli değildi zaten ki temiz olduğu vurgulandı. Bakın bunlar hep senaristlerin kadına bakış açısıydı. Beni hep sinirlendiren detaylardı.

Şiddet gırlaydı, bunu eleştiren hiçbir detay yoktu dizide. Kadının uğradığı haksızlıklar sayfalarca yazsan bitmez ama bir tane bile bununla ilgili detay yoktu. İşte senaristlerin battığı nokta bu. Miran sırf aşık diye, Reyyan iyi biri diye pişmandı. Aynı şeyleri Yaren'a yapsaydı haklı mı olacaktı? Yaren ölseydi, kötü bir insan olduğu için bu Miran'ı aklayacak mıydı?

Söylemek istediğim o kadar çok şey var ki bu konuyla alakalı... Ha bir de, el alem ne der, Mardin'e rezil olduk falan filanı var.. Bir tane tepki gösteren karakter göremedik koskoca 12 bölümde. Çünkü Mardin halkının tepkisini çekmek istemediler. Anlıyorum bunu... Ama sırf konak diye, sırf Mardin diye kadınları tek tek ölüme gönderen senaryo yazmadan önce düşüneceksiniz bunları...

Neyse, ne diye geldiğimi unuttum... Senaristin değişmesi iyi oldu saydığım tüm bu sebepler için. Ama gelen de muhtemelen bu noktaları asla dikkate almayacaktır. Aynı tas aynı hamam gidecektir.

10. Beğenenler;
    angelic (20-06-19), ays* (26-06-19), Eminetta (25-06-19), naz-naz (21-06-19), nebile (03-07-19), psikedelik (21-06-19), SELVERR (25-06-19), Tuna65 (21-06-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 16 kullanıcı var. (2 üye ve 14 konuk)

1. psikedelik,
  2. LimonCicegi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri