Sayfa 132/163 İlkİlk ... 3282122128129130131132133134135136142 ... SonSon
813 sonuçtan 656 ile 660 arası

Konu: Hercai - Bölüm Yorumları

 1. #656
  Durum:
  Çevrimdışı
  CALIO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  13.04.2011
  Yer
  Emanet
  Mesajlar
  1,275
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Bölümü çok beğendim..O kadar haklıydı ki Reyyan..3.Bölüm'den sonra ilk kez bir bölüm bu kadar içime dokundu..Benim için bu bölüm 3.bölüm ile paraleldi 3.bölüm de hayatı maf olmuş itilip kakılan,hayatı başkalarının elinde olan bir Reyyan varken..Bu bölüm de hayatı hakkında kendi kararını alan bir Reyyan izledim..

  Senaristlerin şöyle bir hatası var sırları çok uzun süre çıkarmadılar,dizi de ilerleme olmayınca seyirci de kaçtı..Şimdi ise patır,patır sırlar ortaya dökülüyor,oysa bunları sıra ile bölümlere yaysaydılar seyirci de başka bölümleri izlerken of aynı şeyleri hep izledik demezdi diziye'de heyecan gelirdi..yine söylüyorum Reyyan Ve Miran birlikteliği o kadar çok uzadı ki seyirci'nin beklediği sahneleri geç verince seyirci o sahnelerden tat almıyor..sorguluyorum kendi kendime neden evlendi ki bunlar hala anlamadım..

  Sosyal medya da yorumlara denk geldim..Miran,Reyyan'ın peşinden koşmasınmış neden.??Reyyan kaç bölümdür Miran'ın bakıcısı gibi onu ayağa kaldırmaya çalışıyordu hep..üstelik Miran,Reyyan'ı sürekli itekliyordu..aynı şeyi 19.bölüm de de Miran yapmıştı neyse orada Reyyan'dan sonun da öpücüğü kapmıştı..Bu benim çok sinirimi bozmaya başlamıştı akşam ki bölüm'de Reyyan'ın yaşadığı bu sinir patlaması için geç bile kalınmıştı..

  Bazı replikler o kadar güzeldi,Öyle içime dokundu ki,bayıldım..Kesinlikle izlemekten bıkmıycağım favori bölümlerimden biridir 36.bölüm..


  Bana ne zaman dokunsanız benim canımı yaktınız..
  Siz beni yaktınız,siz beni maf ettiniz..
  Biri sevdiğine inandırıp hayallerimi çaldı..Bir Babam olduğuna inandırdın..Siz bana en büyük yarayı siz açtınız..
  Sen önce acı çektirip,sonra kendini affettirdin..Sonra da sırf kendini affedemiyorsun diye beni bir köşeye ittin..
  Siz,siz ikiniz de beni benim size olan sevgimle cezalandırıyorsunuz..

  Reyyan lütfen beni kendinden uzak tutma lütfen..Sen günlerdir kendi vicdanın'dan kurtulamadın diye beni uzak tutmuyor musun kendinden..
  Reyyan tamam gel beraber saralım yaralarımızı..Saramayız niye biliyor musun..çünkü sen intikamını yanlış kişiden aldın..Ben Hazar Şadoğlu'nun öz kızı değilmişim..
  Bana bir daha sakın yaralarımızı birlikte saralım deme..Çünkü senin yaranın merhemi bende yokmuş...Hani kaçıyorsun ya günlerdir yine kaç git daha da uzağa git görmeyeceğin,duyamayacağın kadar uzağa git..Sen de,sen de baba sen de git hayatın boyunca kaçmışsın,yüzleşmekten kaçmışsın ya yine kaç..Çünkü sen de en az Miran kadar bencilsin..Belki dünya'nın en fedakar adamısın ama senin de ondan hiç bir farkın yok..
  Sırf korktun diye,sırf kaybetmekten korktun diye..Beni ölümlerden almadın,benim yaşadığım acılara engel olmadın,Bize Miran'a engel olmadın baba,niye engel olmadın..
  Benim bu hayatta en sevdiğim iki adamın böyle yan,yana gelmesi için,senin kızın olmadığımı öğrenmem gerekiyormuş,hayatımın maf olması gerekiyormuş,sizin ikinizin de seviyorum diye,diye beni maf etmesi gerekiyormuş..

  Anneanne: Miran sana ne yaptı Reyyan.? Beni Hazar Şadoğlu'nun kızı sandığı için kendisine söylenen o iğrenç yalanlara inandı..Annesi'nin intikamını benden aldı..Sahte nikah kıyıp,Düğünün ertesi günü terkedip,çekip giderek..En acısı da ne biliyor musun Anneanne ben,ben intikam aldığı adamın kızı bile değilmişim..

  Sen yanımdayken bile beni yapa yalnız bıraktın Miran..
  Biliyorum aynısını ben yaptım sana,senden uzak durdum,kaçtım..ama bu bir hataymış..Sen aynı hatayı yapma ne olur..Olur yapmam,yapmam..Çünkü bu hayatta herkesin hata yapma şansı var ama benim yok..Hiç olmadı..
  Konuş benimle içini bana dök Reyyan..Ben içimi dökemem Miran..Neden.?? Çünkü o kadar çok bastırdım ki her şeyi anlatsam boğulursun,tek kelime etsem boğulursun Miran..
  Bu hayatta en sevdiğim iki adam beni uçurumdan aşağa attınız..
  Ama benim canımı en çok sen yaktın Baba,en çok sen acıttın,Sadece susarak..

  Reyyan'ın hakkını daha ilk bölümler de Zehra,Hazar savunması gerekirken..Şükran savundu Reyyan'ın hakkını bu bölüm..

  Reyyan Şadoğlu konağına gelince daha şiddetli bir çıkış beklerdim..
  Yarenin de ağzı'nın payını en kısa sürede inşallah verir..

  Bu Yaren hala neyin intikimanı alma peşinde dizi de 1.bölüm de Miran'ın onu değil Reyyan'ı istediğini bizzat kendi kulakları ile duymuşken onun üstüne Gönül'ü boşayıp Miran,Reyyan ile evlenmişken ne adeletinden bahsediyor..Sanki Miran onu seviyormuş,aşk yaşıyorlarmış da Reyyan'dan intikam almak için onunla birlikte olmuş gibi davranıyor..inşallah Reyyan en kısa sürede Yaren'in de hakkından gelir..ya Handan'a ne demeli utanmadan öz olmayan kızı mı koruyorsunuz diyor bu öz olmayan kızın başına senin kızın ve o Nasuh yüzünden başına gelmeyen kalmadı tabi senin ve koca'nın yaptıkları da cabası..

  EDİT: Bu bölümü bu kadar beğenmem de yeni gelen Senaristin etkisimi var diycem ama oda donanımlı ve tecrübeli biri değilmiş netten baktım..Acaba diyorum profesyonel birinden yardım mı aldılar ama hiç sanmam..

  Reyyan Şadoğlu Konağın'dan çıkarken Miran'ın elini tutup çıksaydı benim için bu bölüm kesinlikle çöp olurdu..Miran da Reyyan da birbirlerini çok seviyor bunda en ufak bir şüphem yok ama Miran mutluyken bu aşkı yaşamayı seviyor,hayatı ile ilgili bir sorun olduğun da ilk iş olarak Reyyan'ı kendinden uzaklaştırıyor kendine ceza keserken,Reyyan'a da böyle bir ceza kesiyor..

  Miran: Sen olmasan ben yaşayamazdım Reyyan..O Yalanların,Bu pişmanlıkları için de yok olup giderdim..
  Reyyan: İşte bu yüzden ben seni ayakta tutabilmek için,daha da acı çekme diye,kendini param parça etme diye,uzakta olsak,yakın da olsak,aynı göğün altın da var olabil diye bütün yaşadıklarımı,acılarımı,duygularımı yok saydım Miran..sen duyma,görme,kahretme kendini diye..ama sen beni uzak tutarak yalnız bıraktın..
  Miran: Çünkü yaptıklarımdan utanıyordum..
  Hem utanıyordun,hem de sana söylenen yalanlar yüzünden kendine acıyordun..
  Bu hikaye de bir kurban varsa oda benim..Benim yaşadıklarımı anlatsam acırlar halime..Ama ben kendime hiç acımadım..Evet yaşanan her şey için kendimi suçladım,ailemin çektiği bütün acılardan kendimi sorumlu tuttum..Çünkü sen de dedin bana başkası öğretilmedi ki..Başka türlüsünü bilmiyorum..Ama kendime hiç acımadım..
  Miran: Reyyan!
  Reyyan: Neyse zaten artık bunları konuşmak için çok geç..Çünkü artık o kadar derinim de ki..konuşarak geçmiyor..Sen de bekleme burda git..
  Miran: Reyyan ben seni bu halde yalnız bırakmam..Sen beni çoktan yalnız bıraktın..pişmanlıklarını yaşarken,benden uzak durarak beni yalnız bıraktın..öfke saçarken sırf ben de yanmayım diye beni yalnız bıraktın..en acısı bu Miran en acısı bu,çünkü sen yanımdayken bile ben yapa yalnızdım..şimdi anlıyorum ki işte insan'ın sahip olduğu tek şey kendisiymiş..
  Konu CALIO tarafından (15-03-20 Saat 08:27:06 ) değiştirilmiştir.

 2. #657
  Durum:
  Çevrimdışı
  mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Mesajlar
  3,222
  Konular
  0
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Dediğim gibi Reyyan bazı şeyler de çok haklı ama bu çok geç kalınmış bir patlama oldu bence yani Reyyan babasını öğrendiği için patladı öğrenmeseydi hala Miranın yanında olacaktı o yüzden Mirana tepkisi çok fazla ve gereksiz geldi bana çünkü şimdiye kadar ne olursa olsun Miranın yanındayken mutluydu İstanbul'da gezdi eğlendi öpüştü şimdi Hazarın babası olmadığını öğrenince mi eski yaraları aklına geldi Reyyan'ın onun için bu tepkiler için geç kalındı o yüzden ben de dahil çoğu izleyici Reyyan'ın Mirana tepkisini şu anda haklı bulamıyor maalesef özelikle Mirandan ayrılmakla hiç haklı değil Miran haklı demiyorum ama onun da acıları var Reyyan gibi aslında o da kurban ve herkesin acıları yaşama biçimi değişiktir Miranda acıları kendi içinde yaşayan kimseyle paylaşamayan bir karakter bir insanı karakteri yüzünden suçlamakta saçma kaldı ki Reyyan'ı kendi canından bile vazgeçecek kadar çok seviyor böyle olunca gerçekler ortaya çıktıkça onu bir hiç uğruna boşuna üzdüğü için daha da çok pişmanlıktan kıvranıp onun yüzüne bakamaması uzak durması normal ama Miran ne olursa olsun Reyyan'dan ayrılamıyor fakat Reyyan Mirandan kolay ayrıla biliyor geçen sefer de babası yüzünden ayrılmıştı işte ben de bunu anlamıyorum
  Konu mehmetlover tarafından (15-03-20 Saat 15:55:58 ) değiştirilmiştir.

 3. #658
  Durum:
  Çevrimdışı
  CALIO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  13.04.2011
  Yer
  Emanet
  Mesajlar
  1,275
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Alıntı mehmetlover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Dediğim gibi Reyyan bazı şeyler de çok haklı ama bu çok geç kalınmış bir patlama oldu bence yani Reyyan babasını öğrendiği için patladı öğrenmeseydi hala Miranın yanında olacaktı o yüzden Mirana tepkisi çok fazla ve gereksiz geldi bana çünkü şimdiye kadar ne olursa olsun Miranın yanındayken mutluydu İstanbul'da gezdi eğlendi öpüştü şimdi Hazarın babası olmadığını öğrenince mi eski yaraları aklına geldi Reyyan'ın onun için bu tepkiler için geç kalındı o yüzden ben de dahil çoğu izleyici Reyyan'ın Mirana tepkisini şu anda haklı bulamıyor maalesef özelikle Mirandan ayrılmakla hiç haklı değil Miran haklı demiyorum ama onun da acıları var Reyyan gibi aslında o da kurban ve herkesin acıları yaşama biçimi değişiktir Miranda acıları kendi içinde yaşayan kimseyle paylaşamayan bir karakter bir insanı karakteri yüzünden suçlamakta saçma kaldı ki Reyyan'ı kendi canından bile vazgeçecek kadar çok seviyor böyle olunca gerçekler ortaya çıktıkça onu bir hiç uğruna boşuna üzdüğü için daha da çok pişmanlıktan kıvranıp onun yüzüne bakamaması uzak durması normal ama Miran ne olursa olsun Reyyan'dan ayrılamıyor fakat Reyyan Mirandan kolay ayrıla biliyor geçen sefer de babası yüzünden ayrılmıştı işte ben de bunu anlamıyorum
  Mehmetlover;

  Çünkü Reyyan bir sinir patlaması yaşadı istanbul da miranı ayağa kaldırdı annesinin tecavüze uğramadığını öğrenince.ama miran yine kendini reyyan dan uzak tuttu..mardine geldiler bu sefer çobanın dediği gerçek çıktı ortaya yine reyyana tavır aldı mesela kapı önünde sen de yukarda yazdın kız öz olmadığı gerçeğini öğrenmiş bu babaannesine gidiyor reyyan dikkat et o sahne de tam olarak yalnız olduğunu anladı gitse ya reyyan'ın peşinden..ileride hazar'ın öz babası olduğunu öğrenicek ee yine bu sefer reyyan'dan uzaklaşıcak..evet ayrılmıyor reyyan'dan ama ona destek olmasına da izin vermiyor..reyyan bu bölüm bu patlamayı yaşamalıydı çünkü gerçektende miranı ayağa kaldırmaktan kendi acısını unuttu..bu bölüm de bir hiç uğruna intikam alınan kişinin kızı bile değilken tamamen masumken intikam alınmasına iyice patladı..ve miran gerçekten de mutlu olduğu zaman değmeyin keyfine ama hayatı ile ilgili bir şey öğrendiği an ilk iş reyyanı kendinden uzaklaştırıyor..

  Şu konuda çok haklısın bölüm sıralamaların da ciddi sıkıntılar var mesela gerçeklerin bölümlerce sündürülüp aylardır seyirci'yi sıkıp şimdi birden hepsinin üst,üste çıkması gibi..

  Bizim seyircimiz zaten kadın hep haksız olmalı,erkek ise aksine hep haklı olmalı dizi bile olsa bu böyle aksini hiç görmedim..mesela Miran kaç bölümdür haksız yere trip atıyor Reyyan'a ama tek laf edeni görmedim sosyal medya'da..
  Konu CALIO tarafından (15-03-20 Saat 19:31:37 ) değiştirilmiştir.

 4. #659
  Durum:
  Çevrimdışı
  mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Mesajlar
  3,222
  Konular
  0
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  Sevgili CALİO ben de Miran haklı demedim Miran çok hatalar yaptı ama bedelini de inandığı şeylerin gerçek olmadığını öğrenerek ve Reyyan'a yaşattıklarıyla ödüyor zaten dediğim gibi Miranın karakteri öyle dünyadaki çoğu erkek gibi kendini güçlü zanneden ama en ufak bir şeyde yıkılan bir karakter ki onun yaşadıkları da kolay değil Azizenin yalanlarıyla büyümüş şimdi bu anlatılanların gerçek olmadığını öğreniyor en kötüsü de dünyadaki tek sevdiği insanı bu yalanlar yüzünden incitmesi en çok o yıktı onu bir de babası olmadığını öğrenince orada şoka girdi ben de dedim Reyyan gidiyor salak salak bakma git peşinden diye kızdım ama sonra düşününce o da orada şok oldu ne yapacağını bilemedi insan bazen bazı anlar da çaresiz kalır ne yapacağını bilemez orada kala kalır Miran da o anda öyle oldu sonra Reyyan'ın peşinden ayrıldı mı ayrılmadı tamam Reyyan çok haklı Mirandan daha çok acı çekti dayak yedi sonra Miran sız yapamadı affetti yanından ayrılmadı sonra babasına bir şey oldu Miranı suçladı ben yapmadım dedi inanmadı ayrıldı sonra suçlu olmadığı ortaya çıktı yine barıştı şimdi yine babasının olayı yüzünden Mirandan ayrıldı Miran da insan yani gerçekleri öğrendikçe utancından pişmanlığından Reyyan'dan uzak durdu Reyyan sabır etti diyorsunuz da bir sahne de Reyyan Mirana böyle devam edersen birbirimizi kaybederiz demişti yani Reyyan da Mirana tavır almıştı zaten ki bir insanın yaptıkları yüzünden utanması yaşattıkları yüzünden sevdiği insandan uzak durması kötü bir şey mi ki bu o insanın vicdan azabı çektiğini ve pişmanlığını gösterir bu o insanın kötü bir insan olmadığını da gösterir o yüzden ben Mirana kızamıyorum yoksa asla erkek hep haklıdır diyen bir insan değilim bir bayan olarak erkek yada kadın en tahammül edemediğim şey haksızlıktır ve bana göre Reyyan da Miran da hem haklı hem de haksız ikisinin de hatalı olduğu taraflar var bence
  Konu mehmetlover tarafından (15-03-20 Saat 21:59:48 ) değiştirilmiştir.

 5. #660
  Durum:
  Çevrimiçi
  bitanem_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.05.2006
  Yer
  sung ji gun & lee seo jin
  Mesajlar
  6,042
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Hercai - Bölüm Yorumları

  kaç haftadır yazayım diyorum elim varmıyor ama bu hafta aklımdan geçenleri umarım klavyeme aktarabilirim
  yazamamamın en büyük nedeni ha tamam bu karakter haklı diycem yaptığı yada söylediği beni vazgeçiriyor şöyle benlik bir karakter bulamadım

  şükran şu an ki favorim şükran netten izlediğim kadarı ile iyi gidiyor gerek mirana yapıştırdığı tokat gerek sultan gönül ve fırat üçlüsüne söyledikleri süperdi keşke o arada esma ve handan da araya kaynasaydı tadından yenmezdi hele esma denen o kadının yüzüne okkalı tükürse ben mest olmuştum

  tam izlemediğim den yaren ne ara reyyanın üvey olduğunu öğrendi bilmem ama bunu açıklamasında ki amaç neydi bilemedim reyyanın üvey olduğunu açıklayınca aferin yaren mi diyceklerdi bak bu kız bizden değil gözümüzün nuru mu olacaktı mantıksız bir hamle reyyanın üveyliği başka yerden çıkmalıydı

  harun evlenmem evlenmem derken nikahı bastı bunun altından ne çıkacak onuda acayip merak ediyorum yaren bundan sonra hayatı zindan edecem havasında ama umarım yarenin karamış hayatını izleriz o kadından pek sayılmaz gerçi insandan da sayılmaz

  sultanı seviyorum deli dolu hallerini de azizenin geri döneceğini bile bile anı yaşamasına hele bittim ama reyyana yapılanlara susan biri şükranın da dediği gibi kız anasısın bunun da bir cezası olmalı

  kaç haftadır miran izliyorduk bazı yerlerde haklıydı onca yıl bildiği gerçeklerin yalan olduğunu öğrenmesi bunları hazmetmesi kolay değildi heleki annesi ile olan sahneleri ve baba oğulun her sahnesi hoşuma gitti ama bu hafta reyyan gerçeği çıkınca babaannesinin yanında soluğu almasını anlamadım reyyanın ardından gitmesi lazım dı reyyan istemesede sonra gidip hesap sorardı ama yok kız perişan nere gittiği belli değil o intikam aldığım kız hazarın kızı değil derdinde pes
  bide niye her sahnede bağırırsın ben yoruldum o sahnelerde

  reyyanın hazara bu kadar tepkiside biraz fazla geldi hazarın kızı olmadığını bilselerdi o intikam öyle alınmazdı belki ama bu seferde aklından üveylik olurdu hep bide niye sadece o gün aklına geldide hazarın sana davrandıkları niye gelmedi sadece hazar hatırladı reyyan lı sahneleri demekki reyyanın aklında babaya dair bir şey yok sadece aklı o sabahda kalmış
  evet içinde biriktirdin bastırdın ama üvey olduğun aklının ucundan geçmedi demekki bu adam seni öz gibi sevmiş azcık daha insaf o baba ya karşı

  esmayı hala diyorum bir kaşık suda boğabilirim gıcık oldum o kadına hala azizenin dibinde bir gün azize onun oğlunada bulaşırsa acep yine susarmı

  gönül kafasında gerçeği gördü fırat kardeşi değilmiş azize yalan söylemiş artık sıktı kim torun umrumda değil ama yarın fıratta çıkarsa şaşmıycam ama gönül nereyi eşti de o yazıyı buldu anlamadım neyi kaçırdım acep

  azize en sevdiğim karakter hatta tek diyebilirim kötülüğün sınırı yok her şeyi fırsata da çeviriyor her şeyden haberide var bakınız gül hanımı o buldu ilk yapar zaten başkası olsa şaşacam hatta miranın hazarın oğlu olduğunu yazan mektupu da bulursa şaşmıycam ama yine aklımın almadığı reyyanın babasını azize nerden biliyor ki ortaya çıkaracak kadın bildiğin ajan
  reyyanın hazarın kızı olmadığını bilir
  reyyanın babasını bilir
  dilşahın hazardan hamile olmadığını bilir bilir de bilir maşallah devletin başına geçse varya acayip güzel olur baksana yakınları bile bilmezken azize biliyor
  handan eltisinden haberi yok azizenin var ayla mı neyse dilşahın hamileliğinden haberi yok azizenin var
  neyse üfürükçü herhalde susayım

  sadece aklıma takılan bizdeki karakterlerin beyni geç çalıştığından ne zaman uyanırlar yada kim uyanır bilmem ama biride düşünsün ki
  hazar dilşahın namusuna göz dikmiş oğlu ve gelini öldüğü için azize intikam almış şimdi dilşah la hazar birbirini seviyorsa ve dilşah öldürülmüşse bu intikamın asıl sebebi ne
  kurbanlardan biri dilşah da olmuyormu
  niye taaaaaaa evvelini düşünen biri yokkkk

  ben mi çok ileri düşündüm

  3 sezona ihtiyaç yok dolu dolu yazın oynayın bitsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
cratosslot giriş
eta saat
bahis forum
ilbet
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
bahis
deneme bonusu
escort ankara
izmit escort
izmir escort
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
en iyi casino siteleri