Sayfa 1/15 1234511 ... SonSon
75 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sapna Babul Ka Bidaai /Star Plus/ 2007 - 2010 [Deli Divane]

Durum:
    Defneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    ReyyanMiran
    Konular
    162
    Verdiği Beğeni
    135

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    15 Mesaj

Standart Sapna Babul Ka Bidaai /Star Plus/ 2007 - 2010 [Deli Divane]

Spoiler İçermektedir

Konusu

Dizide, bir baba ve onun iki kızının hikayesi anlatılıyor. Dizide babanın 2 kızı var ama kızların anneleri farklı. Kızlarımız Sadhana ve Ragini birlikte yaşıyorlar. Sadhana’nın annesi ölmüş. Annesi hayatta olmayan Sadhana, Ragini’nin ailesi ile birlikte yaşıyor.

Dizi adı:
    Sapna Babul Ka Bidaai, Sapna Babul Bidaai
    Türü: Romantik ve Dram
    Yönetmen:Rajan Shahi, Romesh Kalra, Sunand Kumar
    Senarist: Zama Habib, Garima Goyal, Virendra Shahaney, Aparna Shahaney, Sonali Jaffar
    Bölüm sayısı: 739
    Bölüm süresi: 25 dakika
    Yapım yılı: 2007-2010
    Kanal : Star Plus

Oyuncular :

Sara Khan, Sadhana Alekh Rajvansh karakterini canlandırıyor.
    Parul Chauhan ise diğer kız karakteri olan Ragini Ranvir Rajvansh karakterini canlandırıyor.
    Angad Hasija ise Sadhna’nın kocası olan Alekh Inderjit Rajvansh karakterini canlandırıyor.
    Kinshuk Mahajan dizde Ranvir Inderjit Rajvansh karakterini canlandırıyor. Ragini’nin ilk kocası olan Ranvir Inderjit Rajvansh ilerleyen bölümlerde ölüyor.
    Sulagna Panigrahi ise Sakshi Alekh Rajvansh karakterini canlandırıyor. Alekh’in 2 eşidir.
    Apurva Agnihotri dizide Ragini’nin 2. kocası olan Anmol Rajvansh karakterini canlandırıyor.
    Divya Naaz ise Sadhna ve Alekh’in kızı olan Khushi Rajvansh karakterini canlandırıyor.
    Nirali Desai ise Ragini and Ranveer’in kızı olan Tamanna Rajvansh karakterini canlandırıyor.

Spoiler İçermektedir

Durum:
    aglamakelebek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Hint diyarları / kya hua
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    1 Mesaj

Bu dizi kanal 7de reklami cikan deli divane dizisimidir
    Sarkisi hosuma gitti.

Durum:
    chica20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Namaste:love01:
    Bu diziyi izleyen var mi? Ben Beintehaa'dan sonra Bidaai'yi seyretmeye basladim. Aslinda hic izleme niyetim yoktu. Ama bir bölüm, iki bölüm derken bir bakmisim ki dizinin bagimlisi olmusum. Simdi her bölümünü izliyorum TV'den.
    Dizi aslinda cogu konuda fazlasiyla klise. Öyle ahim sahim bir senaryosu yok. Ters köse olma durumlari cok nadir. Genelde hikayenin gidisatini tahmin edebiliyorsun. Ama yinede bir sekilde izlettiriyor kendini dizi. Sade ama etkileyici bir anlatim tarzi var hikayenin. Izlerken keyif aliyorum...

Dizide iki cift var. Alekh&Sadhna ve Ranvir&Ragini. Ben iki cifti de cok sevdim. Özellikle Ranvir&Ragini ikilisi epey heyecanlandiriyor beni. Simdilik Anamika&Anmol olarak devam ediyorlar. Bakalim gercegi ögrenince nasil hissedecekler?

Kisacasi ben sevdim diziyi. Bazi konular özellikle cok iyi. Dizide bahsedilen ten rengi sorunu gibi. Türkiye'de bu tarz furumlar olmadigi icin belki bizlere tuhaf gelebilir. Ama Hindistan'da bu sorun bilenen bir sey. Cogu acik tenli olmak icin herseyi yapiyor oralarda. Bu yüzden dizide bu konuya deginilmesi güzel. Ten rengi sorunu zaten genel olarak güzellik sorununu ele aliyor. Güzellik standardlarina uymaya calismak gibi ve buna uymayan insanlarin yasadigi sorunlar. Bu acidan gayet evrensel bir konu. Bu yüzden hosuma gitti:love01:

Durum:
    DILEK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ArShi,ZaYa♥
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Selamlaaar selamlaaaar ben geldimmmm...

Ayyyy yemin ederim yalan söylemiyorumm :img-hyste:img-hyste Ben bu diziye tv de verilen 40.bölüm itibari ile vuruldummmm :happy0064

Dizi basladigi zamanlar görmüslügüm bi iki bölüm bakmisligim vardi ama beni pek sarmamisti sevememistim...Hatta kelebekcim dizinin müziklerini cok sevdigini ,dizinin güzel olabilecegini yazmisti ama ben tutmadim sevemedim diyerek pek bu diziye yüz vermemistim...evet evet ben resmen yüz vermedim...

Sonra ara ,ara kanal atlarken yada izleyecek bir sey olmadigi icin bakmaktan öteye gidememisti izleme maceram..Ama izledigim kadarda olsa konuyu biliyorum.. En basta Ragini'nin evlilik olayi olmustu ama kiz esmer diye onu degil Sadhna'yi begendiler, sonra Malti yüzünden erkek tarafi Ragini'yi sirf baslik parasi yüzünnden almayi kabul etti , sonra para olmayinca dügün iptal oldu vs..Sonra Khasalya ve annesi sanirim Sadhna'yi evden uzaklastirdi ..o kisimlari tam bilemiyorum ..

Iste sonra bi gördüm ki Sadhna evlenmesin mi ( ne güzel izliyorum ama atlaya ,atlaya :img-hyste) neyse iste sonra dayisi ile aralari acikti , tekrar barisma vs birseyler oldu yanilmiyorsam.. Sadhna galiba Alekh ile evlenirken Alekh'in kardesinin de Ragini ile evlenmesini mi istedi ne oldu orayi tam anlamadim cünkü Vasundra ( Alekh'in annesinin ismi o galiba ) Ranvir ile konusmustu oda Sonja'yi seviyorum vs demisti.. Hatta bu Sonjya 'yi oynayan kiz kim ola dersiniz ippknd dizisinde Shetaal olmasin mi..burda yine yamuk bi karakteri canlandiriyor cadi..:img-hyste Neyse iste Sadhna bu Sonjya'nin gercek yüzünü biliyor vs ..

Derken, derken sonunda bu kizin gercek yüzü ortaya cikiyor..Ranvir ile parasi icin evlenecegini herkes ögrreniyor falan filan iste ..Ayy resmen diziye özet gectim ..kanal bile bizim kadar özet yazmayi beceremez..:img-hyste:img-hyste

Iste gelelimmm asil meseleye..Benim diziye vurulusumaa... Oyyyyyyyyyyy oyyyy (ayy ben cok ayran gönüllü gibi oldum niye bi dizide sabit kalamiyorumm :img-hyste) Oyyy diyordum en son evet..Ranvir..ay ask acisi ceken Ranvir ile Ragini'nin yollari bir yanlis numara yüzünden kesismesin mi ...Ayy ama ne kadar güzel ilerliyor 40 .bölümden itibaren anlatamam...:img-in_lo

Ragini arkadasini arayacagina yanlislikla Ranvir'in numarasini arar...Ranvir'de Sonja yüzünden kalbi kirik ,perisan ,üzgündür..Kendisini üst üste bi kac kere arayan kiza telefonda demedigini birakmaz..Ragini' de duydugu laflar karsisinda sok olur ...Sonra Sadhna Ranvir ile konusur ve Sonja 'ya olan öfkesini hic sucu olmayan birinden cikardigini ve yaptiginin yanliss oldugunu söyler..Ranvir 'de bu yaptigindan pisman olup yanlis numarayi geri arar..Ve onu arayan kizdan özür diler...Vee derken derken devami gelir bu aramalarin...

Ayy Birbirlerinin gercek isimlerini ,kim olduklarini bilmeden telefonda o kadar güzel arkadasliklari basladi ki...birbirlerinin sesini duymasalar özlüyorlar..Birbirlerini merak ediyorlar...Vee en son dans kursunun telefonu bozulunca Ranvir Ragini'den bütün gün haber alamayinca evini araddi ..( diyeceksiniz ki ev numarasini nerden biliyor.. Ragini bi keresinde mecburen evden Ranvir'i aramak zorunda kalmisti ve kesinlikle o ev numarasini aramamasini ,sadece diger numarayi aramasini söylemsiti ..Ehh Ranvir'de tabi numarayi kayit etmisti :happy0064) Evden telefonu bütün aile üyeleri acipta ,Ragini acmayinca isler sarpa sardi..

Ragini bunu ögrendi Ranvir'e kizdi mi..Aralari bozuldu mu..Kiz bi yanda Oglan bi yanda mutsuz olmasin mi..Ayy bunlar aglamasinlar mi..Oyyyyyy benim bi hosuma gitmesin mi bu durummmm:img-in_lo.. Oyyy oyyy.. Bayildim bu hallerine bunların..

Tabi durumu bilen biri var ..Sadhna!!..Sadhna her ikisininde birbiriyle telefon arkadasligi ettigini biliyor ..Cünkü ikiside duygularini Sadhna'yla paylasiyor.. Onlar bu gizli arkadaşlıktan bahsettikce Sadhna olayı çözdü ama tabi ikisinede birşey dieyemedi.. :happy0064:img-hyste Neyseki Sadhna biliyorda en son onun sayesinde aralari düzeldi baristilar artik..:happy0064

BU arada Sahna ve Alekh 'de cok iyi ilerliyor..Bakalim Alekh ne zaman iyilesmeye baslayacak..Alekh yavas yavas alisti Sadhna'ya ...Birlikte iyi bi ekip gibi oldular ..Yeri geldiginde rahatsizligi yüzünden Sadhna'yi istemeden üzsede baskalari onu üzdügü yada bir sey söyledigi zaman Sadhna'yi korumayi yada oradan uzaklastirmayi cok iyi yapiyor :happy0064

Sadhna ile Ranvir'in arkadasligi da cok güzel ..Ranvir basi dara düstükce yengesiyle konusuyor, onun yardımını istiyor onunla paylasiyor sıkıntısını ...Onlarin sahnelerinide cok seviyorumm..

Bu arada 45 .bölümde yagmur sahnesi var...Fanaa filminden Dekho na sarkisi esliginde...Alekh ve Sadha arabayla eve dönerlerken Alekh'in istegi ile arabadan inip yagmur altinda oyun oynuyorlar..Orada Sadhna hayal görüyor Alekh'in saglikli halini...( bi an ben bile cocuk iyilesti bi sey oldu sandim meger hayalmis..sonra kiz yüzüne su sicrayinca kendine geliyor) Ragini'de Ranvir'e söylüyor yagmurda islanmasini.. o sahnelerde cok güzeldi bayildimmm:happy0064:happy0064

not: bütün hint dizilerinde bi karakterin belirgin bir repligi var galiba ..iss pyaarda manorama hello hi by by derdi ...burda ki gelin de yemin ederim yalan söylemiyorum diye devamli yemin edip duruyor ..:img-hyste

Kisacasi diziyi artik takipteyimmmmm..artik burdayimm..Iss pyaar ve beintehaa'dan sonra vuruldugummm 3.cü dizidir..yahu bu hint dizilerinden kurtulamiyoruz anlasildi bari koyver gitsin ...:img-hyste

bu arada herkese hayirli,saglikli ,huzurlu,mutlu bayramlar diliyorum

Durum:
    DILEK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ArShi,ZaYa♥
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı chica20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Namaste:love01:
    Bu diziyi izleyen var mi? Ben Beintehaa'dan sonra Bidaai'yi seyretmeye basladim. Aslinda hic izleme niyetim yoktu. Ama bir bölüm, iki bölüm derken bir bakmisim ki dizinin bagimlisi olmusum. Simdi her bölümünü izliyorum TV'den.
    Dizi aslinda cogu konuda fazlasiyla klise. Öyle ahim sahim bir senaryosu yok. Ters köse olma durumlari cok nadir. Genelde hikayenin gidisatini tahmin edebiliyorsun. Ama yinede bir sekilde izlettiriyor kendini dizi. Sade ama etkileyici bir anlatim tarzi var hikayenin. Izlerken keyif aliyorum...

Dizide iki cift var. Alekh&Sadhna ve Ranvir&Ragini. Ben iki cifti de cok sevdim. Özellikle Ranvir&Ragini ikilisi epey heyecanlandiriyor beni. Simdilik Anamika&Anmol olarak devam ediyorlar. Bakalim gercegi ögrenince nasil hissedecekler?

Kisacasi ben sevdim diziyi. Bazi konular özellikle cok iyi. Dizide bahsedilen ten rengi sorunu gibi. Türkiye'de bu tarz furumlar olmadigi icin belki bizlere tuhaf gelebilir. Ama Hindistan'da bu sorun bilenen bir sey. Cogu acik tenli olmak icin herseyi yapiyor oralarda. Bu yüzden dizide bu konuya deginilmesi güzel. Ten rengi sorunu zaten genel olarak güzellik sorununu ele aliyor. Güzellik standardlarina uymaya calismak gibi ve buna uymayan insanlarin yasadigi sorunlar. Bu acidan gayet evrensel bir konu. Bu yüzden hosuma gitti:love01:
    Selamlaaaar fatmacimmm...:love01: Sen en basindan beri mi izledin yoksa benim gibi yarim yamalak mi basladin ..Ben ahh ben vuruldumm iyimi..:img-hyste

iki cift var ama dizi benim daha önceden ilgimi cekmedigi icin beni ceken konu direk Ranvir Ragini yanlis telefon konusmasiyla oldu ...O sayede basladim ve Sadhna ile Alekh'i de sevdim..Alekh alisiyor yavas yavas Sadhna'ya daha dogrusu arkadasina :love01: ikisi Ranvir'in sirrinida biliyor el birligi ile Ranvir'in hatasini anlamasini , Ragini ile barismasini sagladilar...

Ama benim önceligim Ranver ve Ragini su anda..:happy0064 En son fragmanda Ranvir Ragini'ye artik bulusmak tanismak istedigini söyledi ..bakalim ne olacak..Öyle hemen bulusma olacak mi yoksa telefon arkadasligi daha bir süre bu sekilde devam mi edecek...

Dedigin gibi simdilik ters köse bi durum yok ama izlettiriyor kendini..:good: BIzim acimizdan ten renginin bi anlami pek yok .. ama onlarda ciddi ciddi var ki diziye konu olmus...aslinda bu zamana kadar izledigimiz hint dizilerinde zoraki evlilik hikayeleri islemislerdi .. bu dizide farkli bi konuyu izlemek güzel oluyor ..:good: Burda oglan kiz birbirine asik olacak yani onlar acisinda zoraki bir evlilik olmayacak belki ama aile karsi cikacak mi acaba bu sürec nasil ilerleyecek ..Onlarin yoluna tasmi koyacaklar yoksa onlarin mutlulugu mu diyecekler ?? Simdilik iki ailede birbirlerinden pek hoslanmiyorlar cünkü..:icon_whis

Vee malum ben birsey dikkatimi cektimi arastirmaya koyulurum..bu dizi icinde artik gogle amcadan ,instagram yengeden,youtub dayidan :img-hyste bir seyler baktim..ileriki sahnelerin kisa kisa videolarini gördüm...Oyyyyki ne oyyyy diyorummm oyyy oyy..diger dizlerde hic dogru düzgün islenmeyen bir konu burda baya baya islenecek sanirimmm :happy0064:happy0064:happy0064

Sayfa 1/15 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)