Sayfa 1/2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Uttaran / Colors Tv / 2008 - 2015 [Kördüğüm]

Durum:
    Defneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    ReyyanMiran
    Konular
    162
    Verdiği Beğeni
    135

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    15 Mesaj

Standart Uttaran / Colors Tv / 2008 - 2015 [Kördüğüm]

Yönetmen: Nandita Mehra
    Oyuncular: Tina Dutta, Rashami Desai, Sreejita De, Nandish Sandh , Mrunal Jain
    Yapım Yılı: 2008-2015
    Yapımcı(lar) :Kalyan GuhaRupali Guha
    Dil: Hintçe
    Ülke: Hindistan
    Tür: Romantik
    Senaryo: Mitali
    Bölüm Sayısı: 1.549
    Kanal : Colors TV

Kördüğüm(Uttaran) zıt geçmişe sahip iki arkadaşın hikayesi. Biri zengin bir aile olan Divya ve Bay Tokur çiftinin kızı Tapasya, diğeri ise fakir ve eşini kaybetmiş Damini’nin kızı İçça. Farklı hayat statülerinde yaşayan insanlar fakat iyi birer arkadaşlar. Bu arkadaşlıklarının başlangıcı Damini’nin hizmetçi olarak Divya ve Bay Tokur çiftinin malikanesinde işe başlamasıyla olur.

Zıt geçmişe sahip iki arkadaşın hikayelerinin anlatıldığı dizi Kördüğüm(Uttaran)

Spoiler İçermektedir

~~
    Kanal 7'nin Qubool Hai politikası tutmayıp yerine bu diziyi vereceği yeni dizidir. Dizide Benimsin( Beintehaa) dizisinden tanıdığımız Rehan vardır.

Durum:
    Moderatör
    Yer
    ReyyanMiran
    Konular
    162
    Verdiği Beğeni
    135

Bahsedilme
    15 Mesaj

Kanal 7'nin yeni dizisi, Qubool Hai 1.Sezon tutmadı sanırım ve yerine ( Kumkum Bhagya dururken) bu diziyi satın almış ve verecekmiş..

Görüldüğü üzere uzun soluklu bir dizi. 2008 başlangıç 2015 bitiş.. 1500 küsür bölüm.. Kanal 7'ye göre hesaplayacak olursak 389-390 bölüm demek.. Eh buda yaklaşık 1 yıl sonra ekim kasım ayı felan demek bitişi..

Tabi tutarsa..

Uzun soluklu diziler seçmesi kanalın iyi bir politika aslında. Bidaai örneğin , Ek Bar Phir de 800 küsür bölüme sahiplerdi uzun uzun yayınlandılar ve çok iyi reyting oranlarına sahip oldular..

Eğer Dizi şayet tutarsa 1 yıl boyunca reyting olayı tamam demek.

Lakin Hint dizi sevenleri isyanlarda haklı olarak. Bu diziyi alacağınıza Madhubala'nın tekrarını verseydiniz diyorlar... Haklılar.... Eski dizileri tekrar tutturmaya çalışıyorsa Madhubala güzel bir seçenekti veya Rangrasiya.. Ama Kanal yine her zamanki gibi söz dinlemez arlanmaz.. Seyircilerine ihanet eder..

Bir kere Kanal 7'ye zaten çok gıcıktım, bu sene Saraswatichandra'yı sırf müslüman dizisi Ramazan da oynasın diye gözden çıkartıp ( kii reytingler güzel oranlara sahipken) gittiler haftasonuna koydular. Sanki haftasonu çok dizi izlenen bir zaman dilimiymiş gibi...

Geçen yıl aynı şeyi Beintehaa da da yaptılar. Ne oldu dizi bocaladı. Sonra akşam saatine aldılar ama dizi bitti. Şimdi bknz diziyi yeniden veriyorlar. Ben aynı şeyi SWC 'da yaşamak istemiyorum. Diziyi çok sevmeme rağmen Kanal 7'de bir daha izlemek istemiyorum.

Ve ne oldu SWC reytinglerde dibe vurdu çıktı filan böyle aralarda ilerliyor güzelim dizi. Qubool Hai 'ye ne demeli. Dizi dikiş tutturamadı başladığından beri.. Yani bütün Ramazan ve yaz ayı boşuna gitti. Şimdiye çoktan SWC finali vermişti ve yerine başka dizi gelmişti.

Neyse konudan sapmayalım.
    Dizinin fan kitlesine pek bakamadım ama 1500 bölüm oynadıysa gayet izlenen bir dizidir Hindistan'da .. Burada da tutma ihtimali var. Ne diyelim hayırlısı olsun.

Durum:
    Tiger Stormy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    <...> YaSen <3
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 93

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu diziyi gördüm ve hintlilerin gullusahi,sezercigi gibi dusundum
    Umarim oyledir de kanal 7de zengin oglan-fakir kiz disinda izlenebilecek sıcak bişey bulabilirim
    Ama egr bu kiz buyur de yine zo-fk klisesine dönerse uzulurum
    Bilgi verbilcek olan var mı?
    Bu da o insanı kusturan zofk saçmalıkları dan biri mi?
    Umarim oyle diildir...

4. Beğenenler;
    Selin (11-09-18)

Durum:
    Moderatör
    Yer
    ReyyanMiran
    Konular
    162
    Verdiği Beğeni
    135

Bahsedilme
    15 Mesaj

Şaka maka fırsat buldukç bakıyorum bu diziye.. Ve gerçekten hoşum gidiyor... Dizinin neden 1500 küsür olduğunu dizinin ilk bölümlerini izleyerek bile anlamış oldum.

Diziyi tamamen seyredemiyorum ama az buçuk konuya adapte oldum. İçça'nın yamuk dişlerini , Tapasya'nın büyük gözlerini çok seviyorum gerçekten :img-hyste

Dizinin 2008 den itibaren başlayan bölümlerin hiçbiri nette doğru dürüst bulunmuyor. Ki birde dizinin 1500 bölümünde sadece İçça veTapu değil, İçça'nın kızı , onun aşkı filan anlatılıyor. Az buçuk dizinin ilerleyen bölümlerine dair tüyolara baktım.

Bu arada bir intagram sayfası da dizide kızların büyüyüp atlanacağı zamanın 5 Eylül'e denk geleceğini yazmıştı. Yani önümüzdeki Salı günü kızlar büyüyecek..

Diziye dair öğrendiklerini spoiler içine alacağım bakmak istemeyen olabilir.

Spoiler İçermektedir

İşte bu tarz mini mini bulunan tüyoları okuyorum. Bazen diziyi izlemesem mi diyorum ama Bidaai gibi acayip kendine çekiyor dizi... karakter bakımından benziyorlarda hatta.. O yüzden bazen kendimi Deli Divane izliyor gibi hissediyorum

Durum:
    qr00cer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Uttaran / 2008 - 2015 / Hindistan (Kördüğüm)

Kördüğüm dizisi sanıldığının aksine çok daha iyi reytingler aldığını hep birlikte görmüş olduk Aslında ben Ah Kalbim dizisinin daha iyi reyting alacağını düşünmüştüm ancak Kanal 7 tutmadığını düşünüp sadece hafta sonları yayınlamaya karar verdi gördüğümde ise zannımca böyle bir durum olmayacak çünkü reytingleri çok iyi düzeyde sizlere bir sorum olacak Kördüğüm özetlerinin nereden okuyorsunuz
    Konu Sunrise tarafından (12-06-18 Saat 12:09 ) değiştirilmiştir. Sebep: Site reklami yapmak yasak.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)