Sayfa 44/46 İlkİlk ... 3440414243444546 SonSon
227 sonuçtan 216 ile 220 arası

Konu: Hırsız Polis - Bölüm Yorumları

 1. #216
  Durum:
  Çevrimdışı
  yalibal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  10.07.2016
  Mesajlar
  20
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Ben bu sevdayı içimde halledemiyorum :)

  Kendi kendime yürütmeye çalıştığım bölüm irdelemem çok fazla aksadı. Aslında 12. bölüme kadar geldim kendi minik defterimde, fakat gerçek dünyaya açılma zamanım geldi sayılır, ne kadar zor şu kurgu dünyasından sıyrılmak aslında.

  Ah teve 2! Bitirdin beni. Birkaç ay önce denk gelmeseydim Hırsız Polis tekrarına, şu an yine aynı özlem çukurunun içinde olmazdım.

  Bu sefer kendimce bölüm yorumu yazmak yerine bu sayfalara atıfta bulunmak istiyorum.

  Birkaç haftadır buranın arşivlerinde tam anlamıyla boğuluyorum. Nasıl bir kitle Allah'ım! Hem de nasıl bir kitle! Yazılanlar, çizilenler, yaşananlar, hissedilenler, yarım kalmışlıklar, sevdalar, dostluklar, buluşmalar, sohbetler! Herkes bir yürek olmuş, herkes aynı duyguların içinde yoğrulmuş.
  Sete gidenler mi dersin, tüyoda bulunanlar mi dersin, şimdi asla görünmeyen özel çalışmalar mi dersin, kahvaltı organizasyonları mı dersin!
  Bu forum ahalisine bakıyorum da, merak ediyorum bazen elimde olmadan, neredeler, neler yapıyorlar, benim hala içine düşebildiğim bu çukura onlar da düşebiliyor mu? Aynı duyguları duyabiliyorlar mı?

  Geçenlerde ytube'da 'Edebiyat Burada' isimli bir kanalın sayın Gaye Boralıoğlu ile iki sene önce yapılmış bir röportajına denk geldim. Dilinden dökülen her ses ile kalbimi alıp yumuşacık yapan şu açıklamasını paylaşmak istiyorum:
  "Dizi çabuk tüketilen bir şeydir, edebiyat kalıcıdır tartışmaları olur. Tabi bunlara genel olarak katılmamak mümkün değil. Ama Hırsız Polis'i yazmamızın üzerinden neredeyse 15 sene geçti, hala ben sosyal medyada sahne paylaşımları görüyorum. Hala gruplar var birbirleriyle görüşüyorlar falan. Yani aslında sadece kalıcılık bir kıstas olmuyor.
  ...
  Unutulmamak, karşılaşmak tekrar... sonuçta harcanan bir emek var. Ama bu emek sadece kağıt üzerinde bir emek değil. Ruhumuzu, kalbimizi de koyuyoruz. Dolayısıyla bunun geniş bir zaman dilimi içinde karşılık bulması ve bu karşılıkla yüzleşmek güzel birşey."

  O kadar duygulandım ki bu söylediklerine, bir evlat sahibiymiş gibi içim doldu gururla. Bir şekilde dizinin yaşatılıyor olması, ve özgün hikayenin çıktığı kişinin de bundan haberdar olması beni çok mutlu etti.
  Evet, ruhunuzu, kalbinizi kattınız, o ruhu bizler de aldık. Hissettik en derinde. Ben hala söküp atamadım.
  Günümüzde dizilerin her türlü sosyal mecrada resmi hesapları var, setten fotoğraflar paylaşılıyor, asla aşılamayan reyting canavarı ile mücadele etmek için her an her dakika bir paylaşımlarda bulunuyorlar, oyuncular da kendi sosyal hesaplarından seyirciyi kendi tarafında tutabilmek adına ellerinden geleni yapıyor.
  Bir de 15 yıl öncesine bakıyorum. Kanal D'nin sitesinde nöbetlerim pazartesiden başlardı, yeni bölüm özeti gelir mi, resimler yayınlanır mı diye. Ekrandaki nöbetim de salıdan başlardı fragmanı yakalar mıyım diye. O dönemin kitlesi de benimle aynı vaziyetteydi, eminim.
  Kolay olmadı Hırsız Polis'i sevmek, ona sahip çıkmak. Kanalın her zulmünü çektik, ne yapsa minnet ettik. Sosyal medyalar yoktu oyuncuların 'yeni bölümümüz başlıyor heyo' diye storyleri. Kendi içinde bir sırdı, uzaktan dokunmadan sevdik, büyüsü de oradaydı belki de. Şimdiki gibi jet hızıyla akıp gitmiyordu işler, her şeyini sabırla bekledik.
  Sevgili Gaye Boralıoğlu ve Neşe Şen ve Gülden Çakır, Emine Algan, Şerif Erol, sizler ruhunuzu öyle bir koydunuz ki, bu kitle var oldu.

  Aksak'ın 29. bölümdeki monoloğunda bir deyişi var "Çok sordum kendime oy anacum hayat eziyet dolu, beni neden getirdin dünyaya". Evet, işte aynen böyle, ben de kendime soruyorum ara ara, "ne vardı bu dizide, sen bu kadar sevdin, sevdiğinde ise neredeyse bir çocuktun 13 yaşında, zaman geçti üstünden büyüdün 28ine geldin, neden hala?! Hem de gecenin bu saatinde üzerine bu kadar şey yazacak kadar!"
  Arada açıp bakıyorum güzel sahnelere. Her seferinde sevilecek faklı bir nokta bulabiliyorum. Ve bunu bir abartıya da bağlayamıyorum.
  Çınar'ın Mavi'ye "Sen istersen senin hayatında olurum" diyerek insanı boğmayan, tüm egolarından sıyrılmış, karşısındakinin varlığının değerini anlamış biri olarak, yukarıdan değil aşağıdan bakarak ısrar etmesi, akabinde Mavi'nin "gitme" demek üzere başını kaldırırken aynı ahenkle Çınar'ın da başını kaldırması... işte bunun gibi küçük detayları bilinç altım fark etmiş olacak ki bu kadar tutuldum diziye.
  Ama doğru değil mi?
  Ayni replikler, yine kadın ve erkekler, seni seviyorumlar, beni bırakmalar... kaç dizide, kaç senaryoda döndü. Hangi çift içimize işledi bu kadar? Hangi bakıştaki derinliğe daldık gittik bu kadar? Bunlar önemli şeylerdir, ve oyuncular bize bunu yaşattı.
  Ya da Aksak Mavi'nin Necmi için çalıştığını öğrendiği an, Mavi'nin yüzünü sıkarken yaşadığı sinir, öfke ve Mavi'ye bu kadar yakınken tüm ruhunun ona olan zaafıyla titrediğini hangimiz hissetmedi.
  Kesinlikle gözümün önünden silinmeyen bir an olarsk da: Mavi Çınar ile yeni bir hayata gideceğini düşünüp onun mutluluğunu ve heyecanını yaşarken kapısına gelen polisler ile ellerini havada bulması, bu esnada kendisini tuzağa düşürdüğüne kanaat getirdiği Çınar'ı hayal kırıklığı ve "bu muydu yani" der gibi küçümser edayla baştan aşağı süzüşü. O iki birbirinden uç duyguyu gözleriyle gösterdi Mavi orada.

  Kitaplarında da dedikleri gibi, Hırsız Polis bir yıldızlar takımıydı.

  Tüm bunları neden yazmak istedim şimdi? Şöyle ki, dediğim gibi arşivlerdeyim kaç zamandır. Ve en son bir şey okudum.
  Son bölümde uçaktaki sevimli "Bu yolculukta size eşlik edebilir miyim?" sahnesiyle alakalı bir yorum okudum.
  Bu sahnenin doğaçlama olabileceğini düşünen bir takım var. Yeniden bulursam alıntı yapabilirim. O yorumu okuyunca kalbim öyle bir titredi ki, içim doldu taştı. Belki öyle, belki değil, ama öyle düşününce yumuşacık oldum. :)

  Dayanamadım tüm gönlümden geçeni aktarayım istedim bir kez daha.
  Bu çukura yeniden düşene ve düşeceklere selam olsun.
  Konu yalibal tarafından (01-01-21 Saat 05:49:44 ) değiştirilmiştir.

 2. #217
  Durum:
  Çevrimdışı
  Miss Lovett - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  20.07.2012
  Mesajlar
  77
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Hırsız Polis - Bölüm Yorumları

  Merhabalar.
  Siteye bi uğrayayım dedim. Bir de ne göreyim? Son mesaj 2021! Allah Allah yanlış mı görüyorum acaba dedim.

  Sevgili Yalibal siteyi şenlendirmişsin, eline sağlık. Beni de heyecanlandırdın. Ben de 94'lüyüm bu arada. O zamanlarda burada dönen efsane muhabbetlerin bir parçası olamamak hep ukde kalmıştır içimde. Bir beş sene kadar önce üşenmeyip tüm bölüm yorumlarını okumuslugum var. Zamanda yolculuk yapmış kadar olmuştum. Çok eğlendim, çok da ağladım. Zamanında Hırsız Polis için panel düzenlenmesi ve 33. bölüm senaryosunun fanlar tarafından yürütülmesi gibi benim için yeni olan şeyler öğrendim. Ama kendimi hep hayalet gibi hissetim. Karşılıklı yorumlaşmak gibi olmuyor haliyle.

  Şu an vaktim kısıtlı ne yazık ki. Ama vakit buldukça yorumlarıni okuyup yazmak istiyorum.

  Küçük ve sade detayları çok abartiyorum demişsin. Sana şöyle söyleyeyim. Siteye ugramamin sebebi bugün tesadüfen Hırsız Polis'in çekildiği mekanlardan birini sonunda bulmuş olmam. Öyle Rumeli Hisarı, Emirgan Parki, Kirecburnu veya Kuruçeşme gibi ikonik bı yer de değil. 50 bölümde sadece bir kere görülmüş bı
  sokak. 34. bölümde Aksak'la Cinar'in hesaplastigi yer. Zamanında gaza gelip tüm çekim mekanlarini bir bir Google Maps üzerinden tespit edip set gezisine çıkmıştım. Ama bu sahneyi bı turlu bulamamıştım. Söz konusu HP olunca OKB'li gibi davranıyorum. Huyum kurusun. Allem ettim kallem ettim ama veri çok yetersiz. Ne bir tabela, ne bir sokak adı... Neyse efendim meğer burası Balat'da bir sokakmis. Bugün oraları gezerken isgillendim zaten evlerin mimarisinden, kesin buralarda çekildi, yakinlardayim hissediyorum dedim. Sonra aklımdan çıktı. Gezi sonunda bı baktim, dan dan dan! Bu sokak... bu mimari... bu sütunlar... (en son binaları kirislerine kadar hatmettigimden olsa gerek). Hepsi inanilmaz tanıdık geldi. Eve gelip sağlamasını da aldım. O sokak o sokak. En kısa zamanda fotoları da yüklerim artık. Evlerin bazılarında restorasyon yapılmış. Şirinler köyü gibi olmuş. Anlamadığım nokta neden tek bir sahne için Balat tercih edilmiş? Sarıyer'de uzak bayağı. Belki o bolumde o taraflarda çekilen başka sahneler vardı. Kontrol etmem lazım. Neyse bir ukte daha silindi içimden. Diğeri de bizim ikiliyi tekrar bı projede görünce silinecek.

  Demem o ki akliniza takılan mekan varsa bana sorunuz efendim. Google Maps'de yıldızlı hepsi. Binanın şeklinden, civardaki camilerden ve hatta öğrenci yurtlarindan adres bulmuslugum var. Aksak'in garajindan Gulay'in kuaforune, Cinar'in Aksak'i kistirdigi plazadan Nermin'in konakladığı otele kadar hepsi kayitli. Üçlünün evlerini saymıyorum bile. Başka dizilerde görüp de az kahirlanmadim.

  İyi geldi ya yazmak. Bir sonraki sefere, Gaye Boralioglu'na yeni kitabinin imza gununde, diziden 10 yıl sonra buldugum HP kitabımı imzalatmami ve yıllar sonra Emek Cafe'ye gidip duvarda Mavi'yle Çinar'in fotosunu bulmamin ardindan hisarin orada Türkan Derya'yla karsilasmami anlaticigim. Burada da bulunsun. Ben başkalarının HP anilarini okuyunca mutlu oluyorum da :)

  Sevgiler...
  Konu Miss Lovett tarafından (04-01-21 Saat 21:33:00 ) değiştirilmiştir.

 3. #218
  Durum:
  Çevrimdışı
  yalibal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  10.07.2016
  Mesajlar
  20
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Hırsız Polis - Bölüm Yorumları

  Alıntı Miss Lovett Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhabalar.
  Alıntı Miss Lovett Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Siteye bi uğrayayım dedim. Bir de ne göreyim? Son mesaj 2021! Allah Allah yanlış mı görüyorum acaba dedim.

  Sevgili Yalibal siteyi şenlendirmişsin, eline sağlık. Beni de heyecanlandırdın. Ben de 94'lüyüm bu arada. O zamanlarda burada dönen efsane muhabbetlerin bir parçası olamamak hep ukde kalmıştır içimde. Bir beş sene kadar önce üşenmeyip tüm bölüm yorumlarını okumuslugum var. Zamanda yolculuk yapmış kadar olmuştum. Çok eğlendim, çok da ağladım. Zamanında Hırsız Polis için panel düzenlenmesi ve 33. bölüm senaryosunun fanlar tarafından yürütülmesi gibi benim için yeni olan şeyler öğrendim. Ama kendimi hep hayalet gibi hissetim. Karşılıklı yorumlaşmak gibi olmuyor haliyle.

  Şu an vaktim kısıtlı ne yazık ki. Ama vakit buldukça yorumlarıni okuyup yazmak istiyorum.


  Aman Allah'ım! Mütemadiyen ytube kliplerini açıp izlediğim kişi çevrimiçi olmuş, heyo! Efenim merhabalar.
  Dizinin bugünlerde bir iki mesajlık da olsa yaşatılıyor olması beni çok sevindiriyor. Dizinin bizlere kattığı anlamlı günleri hatırlatan sevgili remoş da sağolsun, geçmiş sayfalarda görüyorum, nerelerdesiniz diye hep sesleniyor :)
  Eskilerden sayılmasam da, buralardan hep haberdar biri olarak, yine dönüyorum dükkanıma :)

  Buralardaki efsane muhabbetlere dahil olamamak, beni de üzüyor ara ara. Ama dönüp dönüp okuyorum arşivleri senin gibi. Köşe yazarlarını bile utandıracak çözümlemeler, alıntılamalar, kalemler varmış burada. Dizinin fanları kimseye minnet eylememiş adeta, bizler buradayız demiş, hep destek olmuşlar yapıma. Bu kitlenin içine o zamanlar dahil olamamış olsam da, bu gururlanmama engel değil, elimde değil.
  Hırsız Polis paneli ve 33.bölüm senaryosunun yürütülmesi mi? Bunu şimdi öğrendim, o kadar ilerleyemedim henüz arşivlerde. FAKAT? NE? NASIL YANİ?
  Bu bilgi beni çok güldürdü! Kitlenin bu hırsına hayran kaldım şu an!

  Küçük ve sade detayları çok abartiyorum demişsin. Sana şöyle söyleyeyim.
  Siteye ugramamin sebebi bugün tesadüfen Hırsız Polis'in çekildiği mekanlardan birini sonunda bulmuş olmam. Öyle Rumeli Hisarı, Emirgan Parki, Kirecburnu veya Kuruçeşme gibi ikonik bı yer de değil. 50 bölümde sadece bir kere görülmüş bı
  sokak. 34. bölümde Aksak'la Cinar'in hesaplastigi yer. Zamanında gaza gelip tüm çekim mekanlarini bir bir Google Maps üzerinden tespit edip set gezisine çıkmıştım. Ama bu sahneyi bı turlu bulamamıştım. Söz konusu HP olunca OKB'li gibi davranıyorum. Huyum kurusun. Allem ettim kallem ettim ama veri çok yetersiz. Ne bir tabela, ne bir sokak adı... Neyse efendim meğer burası Balat'da bir sokakmis. Bugün oraları gezerken isgillendim zaten evlerin mimarisinden, kesin buralarda çekildi, yakinlardayim hissediyorum dedim. Sonra aklımdan çıktı. Gezi sonunda bı baktim, dan dan dan! Bu sokak... bu mimari... bu sütunlar... (en son binaları kirislerine kadar hatmettigimden olsa gerek). Hepsi inanilmaz tanıdık geldi. Eve gelip sağlamasını da aldım. O sokak o sokak. En kısa zamanda fotoları da yüklerim artık. Evlerin bazılarında restorasyon yapılmış. Şirinler köyü gibi olmuş. Anlamadığım nokta neden tek bir sahne için Balat tercih edilmiş? Sarıyer'de uzak bayağı. Belki o bolumde o taraflarda çekilen başka sahneler vardı. Kontrol etmem lazım. Neyse bir ukte daha silindi içimden. Diğeri de bizim ikiliyi tekrar bı projede görünce silinecek.

  Demem o ki akliniza takılan mekan varsa bana sorunuz efendim. Google Maps'de yıldızlı hepsi. Binanın şeklinden, civardaki camilerden ve hatta öğrenci yurtlarindan adres bulmuslugum var. Aksak'in garajindan Gulay'in kuaforune, Cinar'in Aksak'i kistirdigi plazadan Nermin'in konakladığı otele kadar hepsi kayitli. Üçlünün evlerini saymıyorum bile. Başka dizilerde görüp de az kahirlanmadim.


  Tesadüfen Hırsız Polis mekanlarından birine uğramak... Ah ne güzel, ah ne güzel.
  İstanbul'u gönlünce gezip fethedememiş biri olarak bu duyguyu yaşamayı çok isterdim.
  Bir dönem dizinin mekanları hakkına bildiğim tek şey Sarıyer'de çekiliyor olduğuydu, o kadar. İstanbul'dan o kadar bihaberim ki. Bu yıl yeniden diziyi izlerken bu sefer ben de allem ettim kallem ettim, buldum pek çok yeri google maps'ten. Ama nasıl buldum, ah. :)
  Mavi'nin ifadesindeki adrese bakıyorum, yoo, öyle bir yer yok. Mavi'nin evinin manzarasına bakıyorum, karşıda lüks yerler var, hmm diyorum, Maslak'tan bahsediyorlar hep "üst seviye" yerler diye, o zaman Maslak civarlarına yakın olmalı, tüm sokakları uydu ile arşınla, yok olacak gibi değil. Baktım Mavi'nin sokağı hafiften virajlı, bir de sokağa paralel bir alt sokak daha var, sokak girişinde de bir bakkal olmalıydı, bu sefer öyle aradım buldum. Her nedense ev maps'te tamamen blurlanmış, olsun dedim, yetti bu da :) Çınar'ın evini de aynı mantıkla buldum, Sabancı Lisesi'ne yakın. Söz konusu Hırsız Polis olunca OKB'li gibi davranmanı çok çok iyi anlıyorum.
  Gittikleri pek çok mekanı buldum, kaydettim, yolum İstanbul'a düştüğünde oturdukları masaya ben de oturacağım, baktıkları manzaraya ben de bakacağım.
  Geçen yıl İstanbul'a gittiğimde hisardan geçmişim, denizin de bir resmini çekmişim. İlk buluştukları yerin. Ama o dönem aklımın derinine gömmüşüm, pek hatrıma gelmemiş. Şimdi o fotoğrafa denk geldiğimde iyi ki çekmişim diyorum.
  Mekanlar hakkında sana sormak istediğim pek çok soru var izninle, bulamadığım yerler için :)

  İyi geldi ya yazmak. Bir sonraki sefere, Gaye Boralioglu'na yeni kitabinin imza gununde, diziden 10 yıl sonra buldugum HP kitabımı imzalatmami ve yıllar sonra Emek Cafe'ye gidip duvarda Mavi'yle Çinar'in fotosunu bulmamin ardindan hisarin orada Türkan Derya'yla karsilasmami anlaticigim. Burada da bulunsun. Ben başkalarının HP anilarini okuyunca mutlu oluyorum da :)

  Sevgiler...


  Bu tür şeyleri dinlemeye/okumaya bayılırım. Arşivlerde set ziyaretine gidenlerin yazdıklarını okurken bile, şu zamanda, içim dolup taşıyor. Paylaşman beni çok mutlu eder.
  İyi k uğradın buralara, sevgiler.

 4. #219
  Durum:
  Çevrimdışı
  remoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.01.2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  3,818
  Konular
  0
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart Cevap: Hırsız Polis - Bölüm Yorumları

  bende deli gibi izlerdim hırsız polisi
  istanbula gidince çekildiği mekanlara gidemedim
  ama çekildiği şehirde olmak bile bana yetti
  ruhumda nasıl iz bıraktıysa artık cınar mavi
  bu arada gerçek hayatta timuçin esenin neler yaptığını biliyoruz
  başarıyla kariyerini idare ediyor
  peki özlem düvencioğlu neelerde
  neden piyasadan silindi birlgisi olan varmı
  hırsız polis

 5. #220
  Durum:
  Çevrimdışı
  yalibal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  10.07.2016
  Mesajlar
  20
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Hırsız Polis - Bölüm Yorumları

  Alıntı remoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bende deli gibi izlerdim hırsız polisi
  istanbula gidince çekildiği mekanlara gidemedim
  ama çekildiği şehirde olmak bile bana yetti
  ruhumda nasıl iz bıraktıysa artık cınar mavi
  bu arada gerçek hayatta timuçin esenin neler yaptığını biliyoruz
  başarıyla kariyerini idare ediyor
  peki özlem düvencioğlu neelerde
  neden piyasadan silindi birlgisi olan varmı
  Özlem Düvencioğlu piyasadan silindi mi, yoksa piyasada bulunmak istemedi mi bilemiyorum. İkincisi daha ağır ihtimal gibi. Yelda Reynaud ile kendi işlerini yapıyorlar sanırım, kaliteli bir ikili olduklarını düşünüyorum, işlerini gosterebilecekleri zamanlar, ortamlar, fırsatlar olur umarım. Ara ara ikisi de instagramda cevrimici olup kendilerinden bir iki haber veriyorlar, ortak paylaşımları var, ama şimdilik bu kadar sanırım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Hırsız Polis - Bölüm Yorumları (21)
  By esss in forum Hırsız-Polis
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 01-05-07, 15:54:02
 2. Hırsız Polis - Bölüm Yorumları (17)
  By s.venler in forum Hırsız-Polis
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 16-03-07, 01:02:10
 3. Hırsız-Polis
  By hyoldas in forum Dizi & Film Müzikleri
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 14-02-07, 10:51:35
 4. Hırsız Polis - Bölüm Resimleri (1)
  By michelle in forum Hırsız-Polis
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 11-11-06, 00:35:06
 5. Hırsız Polis - Bölüm Yorumları (7)
  By ruzgar88 in forum Hırsız-Polis
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 21-09-06, 23:47:21

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
Listeler
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis
deneme bonusu
ilbet giriş
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
cratosslot giriş
izmit escort
izmir escort
eryaman escort
porno izle