Sayfa 1/40 1234511 ... SonSon
196 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Hırsız Polis - Bölüm Yorumları

Durum:
    saso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    HIRSZPOLS+Zaleks+Twilight
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 3

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Hırsız Polis - Bölüm Yorumları

2 yıl olmuş...
    dün gece anısızım yaptığı çalışmayı gösterirken 15 martın bugün olduğunu farkettim...

çalışmada öyle ruhlu bişeyler degildi yani ama (:icon_whis )işte ama bazı çalışmalarda da ruhtan çok anlamı önemlidir...o iki insanın resminin önündeki 15 mart final yazısı 2 yıl önce gördüğüm andaki kadar etkiledi beni...

yukardaki üyeye not:keşke her eski bir dost imzalı mesajlar seninki kadar güzel olsa :love05:
    dostlar eskimez :img-wink::love05: (:dito)

Durum:
    dml
    dml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    ...NeŞe...
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Çok garip bir duygu zamanın ne kadar çabuk geçtiğinin bir anda farkına varmak.
    Belirli bir tarihin, herkes için değil ama belirli bir insan topluluğu için sahip olduğu önemi hatırlayıp gülümsemek bir an için.
    Ve sonra ta o zamana dönüp, belki birkaç saniyeliğine, belki birkaç dakikalığına, belki de birkaç saatliğine kâh gülümseyerek, kâh hüzünlenerek anımsanası birçok detayda kaybolmak.

İşte, seneler geçse de değişmeyecek, böylesi bir iz Hırsız Polis'in bende bıraktığı şey.
    Bir son ve aynı zamanda bir başlangıç hikayesi...

İmkansızlıkların imkanlı hale gelişini anlatışı olsun, en sevilmeyesi karakterleri en sevilesi hale getiren oyuncuları olsun, en sevilesi karakteri daha da sevdiren oyuncuları olsun, ağlatan, hüzünlendiren, kızdıran, güldüren, kahkahaya boğan ve öyle ya da böyle izleyicisini duygudan duyguya atlatan senaryosu olsun her şeyiyle bir unutulmazdı bu dizi.

Her dizi için söylenen bir klişe biraz biliyorum ama, o da bizim *efsane*mizdi işte.

Uğruna verilen bir mücadele vardı, bitmesin diye atılan mailler, yazılan yüzlerce yazı...
    Her bölümü, her repliği için yazılan binlerce yorum vardı.
    Her karesi için yapılan onlarca çalışma...
    Her duygusuna yönelik uygun düşürülen bir şarkı ve o şarkıya eşlik eden birer klip.

Özeldi bizim için bu dizi, "üstünden 10 sene geçince komik gelecek o zaman yaptıklarım" diye zaman zaman aklımızdan geçiyor olsa da "olsun.." dediğimiz ve her seferinde daha derinine izleyip, daha derinine düşünüp öyle yorumladığımız, kendimizce, bir izleyicinin verebileceği en fazla ilgiliyi verdiğimiz diziydi.

Çoğumuz için bir ilk, çoğumuz için de bir sondu.

Ve bir gün, her güzel şey gibi, *olması gereken* oldu.
    Ekranda çalan, artık içselleştirdiğimiz, dizinin her zerresiyle bütünleştirdiğimiz tınılar eşliğinde bir SON yazdı ekranda 2007'nin 15 Mart gününde.

Ve bir gün, bir sene geçti üstünden...
    Ve bir sene daha...
    Ve bir sene daha geçecek, üstüne bir sene daha...
    Ancak değişmeyeceğine inandığım bir şey var ki, "Aaa 15 Mart geliyor..." süreci git gide kısalacak, belki de bir zamandan sonra "Fark etmedim, geçmiş ama..." dedirtecek bir hal alsa da (kimilerimiz için belki çoktan aldıysa, bilemiyorum) 15 Mart diyince hepimizi bir gariplik saracak.

İyi ki de saracak...

Durum:
    ertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart ze

Arkadaşların yazılarını görüp okuyunca 15 mart için hissettiğim bir kaç satırı buraya yazmak istadim,bu iki yıl nasıl geçti diye sorunca su gibi akıp geçti ...ama içimdeki umudu hep yaşatarak,belki yine bir proje belki bir film olur belki Erol Avcı sesimizi duyup bir sinama filmine girişir bu isimlerle diye geçti iki yıl ...DML nin dediği gibi her diziden sonra söylenen klişe laflar vardır ama bu gerçekten farklıydı,sevginin ve aşk ın büyüsünü hatırlattı belkide yıllar sonra bize...okulu bitirip işten, güçten ,evden, çocuktan koşturan biz bayanlara belki de baylara ...boş şöylerle uğraşıyorsunuz eğer bunu tatmadıysanız dedirtti,ne oluyoruz dedik,ama ben bunu yapamam ki cesaret edememki deyip , kendi kendimize bir çok şeyi sorguladık yok artık bu kadar da olmaz dedik sanki kendi hayatımızdan bir kesitmiş gibi... Tüm bunları yaşatanlara ve bütün emeği geçenlere tekrar teşekkürler....

Durum:
    selek90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    HP-SZ Portegü-AS Kilyos
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

valla dünyanın en büyük aşk masalıydı hırsız polis

hala da öyle...bir roman yazılsa yok satardı herhalde..

hele de televizyonların hiç tanık olmadığın üçüncü kişilik aksak!!!!

uğur yücel in muhteşem yorumuyla ölümsüzleşti..

benim hala rüyama giriyor hp...bir gün bu foruma giriyorum ve haber alıyorum

hırısz polis yen,iden çekiliyo diye...
    ama yok işte her güzel şeyin her şeyin bir sonu olduğu gibi 15 martta uğurladık hp si ekranlarda
    ama hala yüreğimizde

mavisi çınarı aksak ı fulya ali rıza hayri mert kiraz jilet arsen kaporta yakup murat leyla ayşegül bünyamin dursun amca mahide hanım komser selahattin ve diğerleri...

nasıl unutalım ki...

ben hala çınarın maviye bakışlarında kaldım. ben hala aksak ın üümitsiz aşkında kaldım.hala jilet aklıma gelince gülümsüyorum.fulya hayri yee saygı duyuyorum.

ben hala dursun amca ve mahideye ağlıyorum ve hala ince belli bardakta rakı içen aksak ı unutamıyorum....

ben hala şengillere teşekkür ediyorum hala türkan derya erol avcı ve tüm ekibe teşekkür ediyorum iyiki yapmışsınız bu işi...

ve hala bu forumu hatırlıyorum

Durum:
    dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ...
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Smile

mavi bak bana...bak ve git de... giderim o zaman.. sahiden... bi daha hiç görmeyiz birbirimizi...

dizinin bundan tam iki yıl önce son bulduğunu dml hatırlattı bana ne yalan söyliyim... sorsanız söylerim 15 mart diye ama tarihin geldiğinin farkında değildim..:)

buraya yazmayı düşündüm sonra ve aklıma gelen ilk şey dokuzuncu bölümün repliği oldu :) ama cidden öyle aniden aklıma bu geldi ve sonra 9.bölüm olduğunu hatırlayınca gülümsedim kendi kendime... bu sahneyle başlamıştı dokuzuncu bölüm, bu repliklerin devamıyla..

dizi bittiğinde, üstünden zaman geçince sadece ilk bölümlerin mükemmeliyetini hatırlıycam demiştim ben.. ve sanırım öyle de oldu.. şuan hırsız-polis bana şimdi nasıl olduğuna şaşırdığım burada geçirilmiş uzun zamanları , aksağın mesela pat diye şu repliğini " dost kazan baba dost! düşman avradından da doğuyor !" ya da " bu yürek bu vucüda sığmıyor baba.. ne halt edeceğini bilmiyor...bilmiyor.." cümlesini hatırlatıyor...

bi de tabi girişte yazdığım repliği ve o repliğin karşılığını :

gitme..

Sayfa 1/40 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri