Sayfa 3/79 İlkİlk 12345671353 ... SonSon
395 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Ihlamurlar Altında - Mantık Hataları

Durum:
    forever_bim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Kimin Umrunda
    Konular
    62
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 12

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı si_nice Nickli Üyeden Alıntı
    bence yılmazın bitmek bilmeyen okuluda saçmalık...
    he bide şey war eğer bu yılmaz okulunu hala bitirememişsee dolayısıyla askerede gitmemiştir...kaldıki dizi başladıgından beri sürekli biriyle ewlenme aşamasına gelen yılmazın ağzından neden askerliğimde war şeklinde bir cümle duymadık...yoksa ben mi kaçırdım
    Agzım acık bu muhteşem tesbiti okudum....Kesine yakın bir payla haklısın si_nice hem de cok...Sanırım askerlikten önemli sorunları vardı yılmazın(Ömer Elif gibi)Ondan göndermediler...
    Ne zaman canın yansa bu kadar derinden,
    Sanırsın mümkün değil bir daha üzülmen.

Durum:
    forgetmenot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 21

Bahsedilme
    0 Mesaj

Gerçi ben son bölümleri seyretmedim,oralarda Yılmaz'ın okulu bitirmediği söylendiyse,ben bunu duymadım.Ama eğer hafızam beni yanıltmıyorsa,Filiz'le sanki ilk tanıştıklarında, hatta yanlarında Elif'de olabilir,Yılmaz daha önce, bir kaç dersi olduğunu, ama şimdi Hukuk Fakültesi'ni bitirdiğini söylemişti.Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum?Eğer böyle olduysa,yine mantık hatası olmuyor mu?Önce üniversiteyi bitirdiğini söylüyor,sonra bitirmediğini söylüyor ya da tam tersi?Ama ben Yılmaz'ın ağzından okulu bitirdiğini duyduğuma eminim!

Durum:
    forever_bim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Kimin Umrunda
    Konular
    62
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 12

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı forgetmenot Nickli Üyeden Alıntı
    Gerçi ben son bölümleri seyretmedim,oralarda Yılmaz'ın okulu bitirmediği söylendiyse,ben bunu duymadım.Ama eğer hafızam beni yanıltmıyorsa,Filiz'le sanki ilk tanıştıklarında, hatta yanlarında Elif'de olabilir,Yılmaz daha önce, bir kaç dersi olduğunu, ama şimdi Hukuk Fakültesi'ni bitirdiğini söylemişti.Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum?Eğer böyle olduysa,yine mantık hatası olmuyor mu?Önce üniversiteyi bitirdiğini söylüyor,sonra bitirmediğini söylüyor ya da tam tersi?Ama ben Yılmaz'ın ağzından okulu bitirdiğini duyduğuma eminim!
    Kesin yargıya varmak için sanırım dizinin tekrarlarını izlemem gerekecek. Ama 35. bölümde Yılmaz Nalan ve Elifin babası Emin Bey için avukat bir hocasına gitmişti. Ve hukukla ilgilenemediginden dem vurmuştu. Bilmiyorum okulunu bitirdi mi. Zaten ilk sezon bunun haricinde de çok fazla mantık hataları vardı. Bir örnek vereyim...

KEMAL: Sami ölene kadar bana çok çektirdi.
    YILMAZ: Öldü mü peki?

gibi....
    Ne zaman canın yansa bu kadar derinden,
    Sanırsın mümkün değil bir daha üzülmen.

Durum:
    angel78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    68

Aldığı Beğeni: 255

Bahsedilme
    1 Mesaj

Question

Bu mantık hatası sayılır mı bilmem ama yeni sezonda büyük bir hata yapıldı bana göre.Yılmaz ve mahalleli Kemal Bey adına yapılan okulun açlışına katıldı.Ama Kemal Bey'in karısı Canan Hanım yoktu.Kocasının adını taşıyan okulun açılışında olmaması yanlıştı.Bir de aradan 4 yıl geçti ama insanlar hiç değişmedi mi?Hadi diyelim insanlar değişmedi ama ne bileyim mesela hanımların saç rengi,saçlarının uzunluğu ya da saç modelleri bile aynıydı hemen hemen.Elif'in en yakın arkadaşı aynı şekilde arkadan toplamıştı saçlarını.İnsan bir değişik model yapar ya.Yani 4 yıl kısa bir zaman ama insan hayatında ufak tefek değişiklikler olur.Mekanlar ,evler ve mobilyalar bile aynı.Bu senaryodaki bir eksiklikti bana göre.Dikkatli izleyecilerle yeni mantık hatalarında buluşmak üzere.:img-ok:

Durum:
    Ay90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Almanya
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bir yönden haklısın ama hicbişeyde değişmedi değil mesela:

- Filizin sacları uzamış
    - Hakan bıyık yapmış
    - Handan sacını actırmış biraz
    - Müjganada tam bir annanne sacmodeli yapmışlar ve cokmüş göstermişler.

Tamam Ömer ve Yılmazda hicbir değişiklik yok. Kanal D nin tanıtım filiminde Sinan tuzcuyu kirli saklala görmüştüm ama 4 yıl sonra Ömer aynı Ömer.
    Yılmazdada artık saclarına cöle sürüp kaldırmıyorlar öyle.

Mekanlarda değişmiş Tek-Stil holding gibi bişey olmuş.

Bence en büyük mantık hatası kücük Elif. Cünkü hicde 4 yaşında görülmüyor daha cok 6 yaş civarında. Ben 4 senenin gectiğini bilmeseydim Elifin ilkokula gitiğini sanardım.
    Bide Ahmet bi kac ay daha büyük Elifden ama bu hic belli olmuyor tamam oğlan cocukları hep birden büyürler kücükken ufak kalırlar ama biraz komik görünüyor.

Sayfa 3/79 İlkİlk 12345671353 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri