Sayfa 161/161 İlkİlk ... 61111151157158159160161
805 sonuçtan 801 ile 805 arası

Konu: Ihlamurlar Altında - Replikler

Durum:
    kursuni19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İzmir
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 77. Bölüm

iIliz ve Yilmaz ciftlik evine gitmek icin arabadadirlar, o arada Cem arabasiyla onlari sikistirmaya calisir. Filiz arabanin icindekinin Cem oldugunu görmüstür. Filiz panik icindedir, bir Yilmaza birde diger arabadaki Ceme bakar. Karsilarindan ise bir tir gelmektedir

Yilmaz:Ya gecsenne

Yilmaz tira carpmadan arabayi kenara cekip durdurmayi basarir. Cem kendini Yilmaza göstermeden oradan ayrilir. Filiz ve Yilmaz arabadan inerler. Yilmaz hemen sevdigi kadinin yanina gider

Yilmaz:Iyimisin Filiz

Yilmaz Filizin yanaklarini oksamaya baslar. Filiz korku icindedir. Kisik bir sesle Yilmaza seslenir

Filiz :Yilmaz, bizi sikistirmaya calisan Cemdi

Yilmaz Filize sarilip onu tesseli etmeye calisir, Filizin gözleri dolu doludur

Yilmaz:Tamam canim gecti
    Filiz :Yilmaz, göz göze geldik, Cem arabadaydi, bana bakti gülümsedi

Yilmaz yine Filizin yanaklarini oksayarak onu tesseli etmeye calisir

Yilmaz:Canim, topla kendini bu imkansiz
    Filiz :Hayal görmüyordum, sana Cemdi diyorum

Yilmaz yine Filize sarilir

Yilmaz:Tamam sana söz, yarin ilk isim bu konuyu arastirmak olacak, sana söz veriyorum

Bu arada Yilmaz arabanin lastiginin patladigini fark eder

Yilmaz:Lastik patlamis ya

Yilmaz arabaya dogru yönelirken, birden Filizin sancilari tutar. Filiz acilar icinde kivranmaya baslar, Yilmaz hemen yanina gider

Yilmaz:Filiz ne oldu?

Filizin agrilari cok siddetlidir, acilar icinde kivraniyordur, Yilmaz Filizi o sekilde görünce ne yapacagini bilemez. Filiz ayakta durmakta güclük ceker

Yilmaz:Filiz ne oldu, yoksa bebekmi geliyor?
    Filiz :Bilmiyorum
    Yilmaz:Tamam, tamam canim gel suraya, otur söyle

Yilmaz Filizi oradan bulunan bir merdiven kenarina götürür ve Filizi yere oturtturur. Filizin agrilarinin siddetleri artmaktadir, acilar icinde kivraniyordur

Yilmaz:Iyimisin canim, tamam tamam canim bir dakkida

Yilmaz telefon etmek icin ayaga kalkar, ama telefon cekmemektedir. Filiz acilar icinde kivranirken, Yilmaz ne yapacagini bilemez, Filzin her cigliginda Yilmazin ici acir, ona yardim etmek ister ama edemememnin acisi icindedir

Yilmaz:Telefonlar cekmiyor

Yilmaz sinirli bi sekilde yolla dogru kosar, ama gelen gecen bi araba yoktur, yine yerlerde kivranin Filizin yanina gider

Yilmaz:Tamam canim dayan. Tamam bulacagim simdi birini dayan

Yilmaz ne yapacagini bilemez

Yilmaz:Dayan askim, dayan

Yilmaz Filizi kucaklar ve kosmaya baslar, her ne olursa olsun Filizi bi doktora yetistirmek niyetindedir, onun daha fazla aci cekmesine dayanamaz

Yilmaz:Az kaldi Filiz, dayan az kaldi

Yilmaz Filiz kucagina köye kadar gelmistir

Filiz :Yilmaz, canim aciyor
    Yilmaz:Dayan az kaldi, eve yaklasitik, hemen bir doktor bulacagim merak etme

Yilmaz ciftlik evinin önüne gelmistir

Yilmaz:Tamam, geldik canim, geldik halledecegiz merak etme

Filiz hala kivranmaktadir, agridan göz yaslarini tutamamaktadir. Yilmaz Filizi yataga yatirir

Yilmaz:Tamam canim, tamam evdeyiz, simdi ariyacagim

Yilmaz Filizin yanina cömelir, Filizin ellini tuttar

Yilmaz:Bi sey istiyonmu

Filiz acilar icinde kivarniyordur, agrinin siddeti gittikce artmistir, artik dayanamaz hale gelmistir. Yilmaz Filizin saclarini endise icinde oksamaya baslar
    Ne yapacagini bilmemektedir, cagresizdir

Yilmaz:Napim, söyle
    Filiz :Hafifledi
    Yilmaz:Tamam canim, hersey yolluna girecek tamammi

Filizin agrilari yine artmaya baslar, bu sefer daha da siddetlidir, Yilmaz korku icindedir

Yilmaz:Filiz, tamam dur, Ekremi arayim

Yilmaz ekremi arar

Yilmaz:Aynali, acil yardim lazim. Filizin sancisi basladi, bebek geliyor galiba. Ya arabada sorun oldu, hastaneye götüremedim. Ciftlik evindeyiz ambulans gönderebilirmisin hemen. Tamam simdilik telaslandirma, tamam

Yilmaz telefonu kapatir, yine Filize dogru yönelir onun ellini tutup saclarini oksamaya baslar

Yilmaz:Tamam
    Filiz :Artik dayanamiyorum, o kadar bekleyemem
    Yilmaz:Napalim?

Yilmaz ayaga kalkar

Yilmaz:Tamam dur köye gidip yardim getirecegim. Yanliz böyle kalabilirmisin? Tamammi Filiz
    Filiz :Yanliz birakma
    Yilmaz:Ama baska cagremiz yok
    Filiz :Gitme...gitme, Cem buralarda bir yerlerde, birakip gitme...
    Yilmaz:Takma bunu kafana, Cem falan yok tamammi? Bak aci cekiyorsun, hemen doktor bulmam lazim. Hemen doktor cagrip gidiyorum

Yilmaz kosar adimlarla Filizin yanindan ayrilir. Filiz yatagin üzerinde kivranip durur, artik acilari dayanilmazdir
    Konu kursuni19 tarafından (11-09-07 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.
    Eğer güneşi kaçırdım diye gözyaşı dökersen yıldızları da kaçırırsın...

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    İzmir
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 77. Bölüm

Yilmaz telas icinde bir doktor arayisindadir, saglik ocagi kapali olunca cagreyi bir ebbeyi bulup Filizin yanina götürmekte bulur. Buldugu ebbe bir daha dogum yaptirmamaya tövbelidir, Yilmazin israri üzerine ikna olur. Filiz yatagin üzerine cigliklar icinde kivranmaya devam eder, artik daha fazla dayanmaya gücü kalmamistir. Bu arada Ekrem ve ambulans ciftlik evine dogru yolla cikmislardir. Yilmaz ve Ebe Filizin yanina varmislardir

Yilmaz:Filiz, geldik, iyimisin?

Yilmaz Filizin yanina oturur ve Filizin saclarini oksamaya baslar

Yilmaz:Makide hanimda burada, bize yardim edecek, ambulans yolla cikmis
    Ebe :Insallah doktor yetisirde, bana ihtiyaciniz kalmaz. Allah kurtarsin, allah yardim etsin, bebeginede sanada. Bebek kac aylik yavrum

Filiz :Sekiz...Dayanamiyorum...

Filizin artik gücü kalmamistir

Ebe :Suyun gelmis yavrum senin, dogum coktan baslamis. Yardim et cocugum azicik dogrultalim cok degil. Kir dizlerini kir, ellbirligi ile bu isin altindan kalkacagiz

Ebe Yilmazi bazi gerekli seyleri almak icin yollar, Yilmazin elli ayagina dolasmistir, telas ve heyecan icindedir, gerekli malzemeleri bulur ve yine Filizin yanina gelir. Filiz perisan haldedir, gücü kuvveti kalmamistir. Dogum baslamistir, sancilar icinde cigliklar atar Filiz, Filizin her ciliginda Yilmazin rengi atar, FIlizi o sekilde görmeye dayanamaz

Filiz :Yapamicam artik, yapamicam

Yilmaz yine Filizin saclarini oksar, ona destek cikmaya calisir

Ebe :Yapacaksin
    Yilmaz:Tamam, canim. Hadi Filiz, hadi canim, yapacaksin, hadi
    Ebe :Ikkin kizim, ikkin daha kuvetli, hadi
    Yilmaz:Hadi basaracaksin canim, hadi biraz daha gayret
    Filiz :Yilmaz, yapamicam
    Ebe :Bismillah bebegin basi cikti

Dogum arasinda bir problem yasanir, kordon bebegin boynuna dolasmistir, Ebe umutsuz konusmaya baslar, Filizide Yilmazida bir korku sarar. Yilmaz Filizi tesseli ve motive etmeye calisir, ebenin tüm sözlerine ragmen

Yilmaz:Tamam, canim, hersey gececek. Az kaldi Filiz, az kaldi dayan

Ebe yine kötü kötü seyler söylemeye baslar. Filizde Yilmazda bu durumda etkilenirler

Yilmaz:Tamam canim korkma, kimse ölmeyecek, tamam askim dayan, tamam canim kurtulacaksin

Ebenin talimati üzerine Yilmaz Filizin karnina bastirarak bebegi asaya itmeye calisir, Filizin cani aciyordur

Yilmaz:Hadi Filiz, hadi az kaldi

Dogum arasindaki komplikasyon halledilmistir, bebek dogru pozisyonu almistir

Yilmaz:Hadi Filiz, hadi dayan askim
    Filiz :Basim dönüyor, yapmamicam
    Yilmaz:Hadi birakma kendini Filiz hadi. Napicaz birseyler oluyor hadi. Hadi Filiz son bi defa daha

Filiz tüm gücünü toparlar ve son bir kez daha ikinir ve bebek gelir. Filiz kendini yorgun bir sekilde yastiga birakir, tüm gücü tükenmistir

Filiz :Yilmaz, aglamiyor, sessi niye cikmiyor Yilmaz, oglma noldu

Bebek ebenin bir kac dokunusu sonrasinda aglamaya baslar, Filiz ve Yilmaz rahatlamistir, Filiz yorgun bir sekilde gözlerini yumar. Yilmaz bebege bakmaktadir o arada Filizin kendinden gecmek üzere oldugunu fark edemez, ona sarilir, o arada ebe bebegi yikar

Yilmaz:Tamam canim, tamam bitti

Filiz gülümseyerek bebege bakar

Yilmaz:Bu bizimmi, ne kadarcik

Ebe bebegi Filizin kucagina verir

Yilmaz:Bak Filiz o bizim

Yilmaz ve Filiz uzunce göz göze bakisirlar, ikiside rahatlamistir, sonra Filiz yine kötülesmeye baslar, kanamasi hala durmamistir

Filiz :Cok uykum var
    Yilmaz:Filiz
    Filiz :Yilmaz
    Yilmaz:Canim, söyle canim
    Filiz :Ben, ben uyuyacagim...biraz...eger uyanamassam...Asli bakarmi oglumuza?
    Yilmaz:Filiz sus, ne demek bu
    Filiz :Bana bir sey olursa, Asliyla evlen, ruhum huzur bulsun
    Yilmaz:Filiz, bak hic bir sey olmiyacak, sen iyisin, oglumuzda iyi

O arada Filiz kendinden gecer ve bayilir

Yilmaz:Delirdinmi Filiz neler söylüyorsun, Filiz askim, Filiz, FIliz ac gözlerini, FIliz kendine gel, Filiz, Filiz askim gözünü ac. Filiz...Filiz

Filiz bayilmistir durumu hic iyi degildir, Yilmaz perisan bir haldedir, bir yandan ogluna bakar bir yandan sevdigi kadina
    Konu kursuni19 tarafından (17-09-07 Saat 02:46 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    İzmir
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 77. Bölüm

Filiz hala baygin bir seklide yatmaktadir, bebek agliyordur, Yilmaz endise icinde Filizi kendine getirmeye calisiyordur, ebede bu sirada Filizin kanamasini durdurmaya calisiyordur

Yilmaz: Fliz ac gözlerini, ac bak oglumuz agliyor. Filiz ac gözünü. Allahim onu koru. Filiz ac gözünü lütfen, Filiz
    Ebe :Kan dinmek bilmedi, cabuk ol, kadincagiz elden gidiyor. Dedim ben size...
    Yilmaz: Dayanacak o, ona birsey olmayacak. Filiz ac gözlerini
    Ebe :Ben bu sorumlulugu almam dedim, ey güzel Allahim yardim et bize
    Yilmaz: Filiz uyan, ac gözlerini, uyan Filiz...
    Ebe :Telefon caliyor oglum, doktoru getirsinler cabuk, söyle tez getirsinler, ölecek bu kizcagiz

Yilmazin telefonu caliyordur, arayan Ekremdir

Yilmaz:Alo
    Ekrem:Yilmaz, durum nasil
    Yilmaz:Iyi degil Aynali,gec kaldiniz
    Ekrem:Az kaldi kocum birazdan ordayiz. Bebek dogdumu Yilmaz, Filiz nasil iyimi?
    Yilmaz:Filizin durumu kötü, cok kötü
    Ekrem:Noldu Filize, Yilmaz?
    Yilmaz:Kanamasi durmuyor, Filiz ölüyor, cabuk Aynali cabuk
    Ekrem:Korkma kocum hic bir sey olmayacak Filize, bes dakkikaya ordayiz yetisecegiz hic bir sey olmaycak Filize

Yilmaz telefonu kapatir, Filizin yüzünü ve saclarini oksamaya baslar

Yilmaz:Kurtulacaksin canim, Filiz...

Ekrem ve ambulans köy evine varirlar, doktorlar Filizin yanina gider

Yilmaz:Canim, sakin bizi birakma askim. Ac gözlerini askim...Filiz

Doktorlar Filize müdahale edebilmek icin Yilmaz ve Ekremi disariya yollarlar. Yilmaz odadan cikmadan önce dolu gözlerle uzun uzun Filize bakar...Ekrem odadan cikarmaya calisir, Yilmaz kendinde degildir bu nedenle Ekrem Yilmaza bir tokat attar ve bu sekilde Yilmazi odadan cikartir...Yilmaz aglayarak bahceye cikar, Ekremde pesinden...

Yilmaz:Onu bu hale ben getirdim, Aynali. Ben öldürdüm onu

Yilmaz bahcedeki sandalyeleri ve masalari sinirden devirmeye baslar. Yilmaz Filizin ölüdügünü düsünmektedir

Ekrem:Yapma Yilmaz
    Yilmaz:Sevdigim kadini öldürdüm, ben öldürdüm Aynali, sevdigim kadini ben öldürdüm
    Ekrem:Yapma, Yilmaz, yapma yeter

Yilmaz aglayarak kendini sandalyenin üzerine birakir, Ekrem Yilmazi teselli etmek icin yanindaki bos sandalyeye oturur

Ekrem:Yapma Yilmaz, Filiz iyi olacak. Doktorlar basinda sapa saglam ayaga kalkacak. Yasayacak Filiz, Yilmaz oglun icin sizin icin yasayacak. Ücünüzüde mutlu görecegiz, oglum. Sen nasil ölümden bahsedersin, izinmi vereceksin ölmesine. Bak simdi rüyasinda seni görüyordur, oglunu görüyordur, uyanincada seni görecek. Hadi topla kendinide saglam cik sevdiginin önüne. Hadi, hadi...

Yilmaz göz yaslarini siler, Ekrem ona ayaga kalkmakta yardimci olur. Yilmaz ve Ekrem eve girerler
    Konu kursuni19 tarafından (17-09-07 Saat 02:48 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    *myaprak* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 3

Bahsedilme
    0 Mesaj

ayyy ayy ayyy inanmıyorum inanamıyorum cok kıskandım sizi yaaa Meltem Hanım,Tuba,Zeynep,Bülent,İrem,Sinan harikalar yaa..Sete giden arkadaslar nekadar sanslısınız anlatamam..ßen sıkı bir ı.a izleyicisiydim ama ı.a forumunda yorumlara hiç katılmazdım katılmadıgıma suan binpişmanım o bulusmada bende olabilirdim :icon_sorr sacımı basımı nekadar yolsam az

Resimlerin hepsii harikaa cok tşkler arkadaslar:img-wink:

Sevgili modum senin adınada cok sevindim sen gidememissin ama Sinanı getirmişler sana telefon görüşmesi süper yaa :)

Aman allahım aşkım depreşti cok kötü ben ıhlamurlar altındayı istiyorum cok özlediimmm :sad53: bye
    Konu *myaprak* tarafından (23-10-07 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    forever_bim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Kimin Umrunda
    Konular
    62
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 12

Bahsedilme
    0 Mesaj

5. Bölüm. Ömer'in annesine Elif'i anlattığı sahne.

Handan Hanım havuzda yüzen oğlunun yanına gelir.

ÖMER: Hayrola anne, uyumadın mı?

HANDAN: Oğlumla biraz vakit geçireyim dedim.

ÖMER: O zaman kesin var bir şey...Benim bildiğim Handan Hanım boşa vakit geçirmez.

HANDAN: Dalga geçmeyi bırak. Bugün duyduklarım hiç hoşuma gitmedi.

ÖMER: Kimin hoşuna gitti ki? Neyse boşver sen bunları. Gece gece açmaz seni şimdi bunlar.

HANDAN: O kız işten atılmadı değil mi?

ÖMER: Yaa, Filiz öttü demek.

HANDAN: Filiz hiçbir şey söylemedi. Gözlerinden anladım. Hala yalan dolanı beceremiyorsun.

Ömer gülümser.

HANDAN: Söylesene bana. Ne buluyorsun bu Elif'te? Babana bile karşı gelmeyi göze aldığına göre var bir şeyler.

ÖMER: Önyargısız dinleyeceksen anlatayım.

HANDAN: Dinliyorum.

ÖMER: Bir kere çok onurlu bir kız Elif. Dik başlı. Doğru bildiğini sonuna kadar savunuyor. Sonra olduğu gibi. Yapmacıksız, müdanasız. Aklının yatmadığı hiçbir şeyi kabul ettiremezsin. Ne para ne pul. Hiç bir şey Elif'i yolundan çeviremez.

HANDAN: Emin misin?

ÖMER: Eminim, çünkü denedim. Biliyorum, ama olmadı. Havamı aldım.

HANDAN: Akıllı kızmış.

ÖMER: Evet en az senin kadar akıllı.

HANDAN: Anladım, sen herşeyi göze almışsın.

ÖMER: Herşeyi göze alabilirim. Ama daha ortada bir şey yok anne. Evet, ben ona bayılıyorum. Ancak Elif'ten bana hiçbirşey gelmedi. Herşeyi denememe rağmen. Ben hayatımda onun gibi birini daha tanımadım.

HANDAN: Seni çarpan da bu olmuş zaten. Ama düşünmen lazım. Diyelim ki, birlikte oldunuz. Kız bambaşka bir çevrede yetişmiş. Onu alıp nasıl kendi çevrene sokacaksın? Arkadaşların, içinde olduğun toplum onu kabul edecek mi? Alay konusu olmayacak mısın?

Ömer yine gülümser.

ÖMER: Ne toplum ama. Anne bak sana birşey söyleyim. Bir gün senin o çok önemsediğin toplum, Elif'i benim gözümle görecek! İyi geceler.
    Ne zaman canın yansa bu kadar derinden,
    Sanırsın mümkün değil bir daha üzülmen.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri