Sayfa 33/34 İlkİlk ... 23293031323334 SonSon
166 sonuçtan 161 ile 165 arası

Konu: Dersler

Durum:
    elifc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    37

Aldığı Beğeni: 302

Bahsedilme
    0 Mesaj

Büyük Boyutlu Grafik Yapımı / 7

* kullandığım resim buydu:

* işleme arka planı temizleyerek başladım, silerken bacak kısmını hiç almadım direkt eteğin sınırlarından devam ettim, ama eteğin alt kısmı düz yuvarlak geldiği için hoşuma gitmedi ve uçları yırtık gibi görünmesi için kafama göre bazı kısımları sildim.

* eteğin rengi çok koyu geldiği için anna karenina fotosundaki etek dokusunu kendi resmimdeki eteğin üzerine getirip layer üzerinde sağ tıklayıp create clipping maskı seçerek maskeledim, opacity değerini de biraz düşürdüm.
    etek dokusu burdan:

* tabii bu işlemden sonra etek kısmı hafif kahverengimsi oldu, bunun üzerinde mavi rengi seçip color modunda eteği boyadım.

* eteğin üzerindeki küçük lacivert kısımlar ise yine benim fırçayla boyadığım yerler. el, kol, gömlek ve saçlarda da boyama işlemi yaptım; resme uygun tonlar seçerek istediğim kısımları boyadım ve opacity değerlerini düşürdüm.

* kullandığım çiçek buydu:

* çiçeği önce resmin arkasına ekledim ve opacitysini %60a düşürdüm. tabii bu durumda kolunun üstünden geçmesini istediğim kısımlar resmin arkasında kalmış oldu, bu yüzden çiçeği kopyaladım ve bu sefer resmin üzerine taşıdım; kafaya denk gelen kısımların çoğunu sildim, kolun üzerinden geçen ve vücudu saran kısımlar kaldı yalnızca.

* en üste bu texture ı screen modunda ekledim:

* onun da üzerine bunu softlight modunda ekledim:

* renk bana biraz soluk geldiği için levels ayarlarıyla oynayıp biraz kontrastı artırdım.

* arkaplana da çok açık mavi renk koydum ki resimdeki diğer tonlarla uyumlu olsun.

uyguladığım işlemler bu kadar.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    37

Bahsedilme
    0 Mesaj

istek:

bu çalışmada kullandıklarım:

*arkaplandaki texture: (bu normalde hareketsiz bir texture, ben çalışmayı yaparken kendim hareketlendirip döner hale getirmiştim)

* alttaki çerçeve:

* bunun sadece yuvarlak kısmını kesip, diğer çerçevenin yuvarlak kısmını kapatacak şekilde üstüne yerleştirdim:

* çervelerin en üstünde orta kısmı kapatan mavi çizgili texture:

* tüm çalışmanın üstündeki (mod: multiply) texture:

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    37

Bahsedilme
    0 Mesaj

Büyük Boyutlu Grafik Yapımı / 8

* kullandığım resim buydu:

* resmin arkaplanını temizledikten sonra boyutunu da istediğim şekilde küçültüp ps sayfama taşıdım, yalnız resimde de görüldüğü üzere kafanın üst kısmı kesik, dolayısıyla kafanın üst kısmı ve kakül kısmı için ben kendim saç ekledim, üst kısım için kullandığım saç buydu:

kakül kısmı içinse bu saçın sağ kısmını kullandım:

bu eklediğim saçlar koyu renkli olduğundan asıl resimdeki mavi saç kısmını kopyalayıp bu eklediğim saçlara maskeledim, kendi saçı gibi durdular.

* boynun alt kısmına bu textureyi screen modunda ekledim ve üst kısımları sildim:

* bu texture'ın resimsiz kısmını multiply modunda ekledim:

* bu texture'ı multiply modunda %70 opacity değerinde ekledim ve bazı kısımları sildim:

* bunun üzerine siyah&beyaz bir gradient map ekleyip modunu softlight yaptım.

* üzerine screen modunda bunu:

* bunun üzerine sepia tonlarında bir gradient map ekleyip modunu softlight yaptım ve bu gradient map'i kopyalayıp bu sefer modunu lighten yapıp saça ve yazıya denk gelen kısımları sildim. bu arada yazıyı da filmin posterinden kesip eklemiştim.

* en üste de screen modunda bunu ekledim:

* aynı anda alt+ctrl+shift+e ye tıklayıp çalışmayı en üstte tek parça haline getirdim ve sırasıyla filter/pixelate/crystallize tıklayıp cell size'ı 3 olarak seçtim. sonra bu layerın modunu darken yapıp opacitysini %50'ye indirdim ve en son sharpen uyguladım.

* daha önce kullandığım bu texture'ın kenarlarındaki beyaz kısmı silip bitmiş çalışmanın altına taşıdım ve çalışmayı buna maskeledim, bu sayede kenarları texture'ın şeklini aldı.

* yeni bir sayfaya bu tamamlanmış çalışmamı tek layer halinde taşıdıktan sonra, filter/pixelate/crystallize işlemlerini tekrarladım ve aynı çalışmadan bir tane daha elde etmiş oldum ama bu sefer kristallenme farklı şekilde oluştu, bu 2. çalışmayı da taşıdım ve bu 2 layerla 2 framelik bir gif yaptım, süreyi 0,01 olarak seçmiştim sanırım. 2 framedeki çalışma aynı olmasına rağmen kristallendirmesi farklı olduğundan hareketli bir görünüm kazandı, tabii ben hareketin sadece saçlarda ve yazıda olmasını istediğim için diğer kısımları silgiyle silmiştim.

uyguladığım işlemler bu kadar.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    37

Bahsedilme
    0 Mesaj

istek:

orjinal resim buydu:

tüylü saç bandını buradan aldım:

en alttaki texture (çiçekli kısımları vs sildim sadece temelini kullandım) :

arkplanın üstüne multiply modunda % 50 opacity değerinde bunu ekledim:

hemen üzerine softlight modunda bu texture:

arkadaki ağaç dalları:

fener:

resmin alt kısmındaki çiçekler:

en üste screen modunda:

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    37

Bahsedilme
    0 Mesaj

orjinal resim buydu:

resimden de görüldüğü üzere çalışmadaki saçların tamamına yakınını başka yerlerden ekledim, toplamda bu 3 saçtan parçalar aldım: * *

resmin alt kısmında screen modunda bunu kullandım:

mavi çiçek:

multiply modunda:

multiply modunda:

screen modunda:

screen modunda:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri