Sayfa 1/23 1234511 ... SonSon
112 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Mark Strong

Durum:
    dero-dero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    ARNAV SINGH RAIZADA
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Mark Strong

Mark Strongun burada basliginin olmamasi basta beni sasirtsada aslinda bende onu daha yeni yeni kesfettigimi söylemeliyim..

Nerden baslasam bilemiyorum..Gercekten mükemmel ötesi bir aktör..

Kendisini Rocknrolla(Archy) ve hemen ardindan Body of lies(Hani) filmlerinde izledikten sonra.. nutkumun
    tutuldugu ve bir oyuncunun üzerimde ne kadar ileri derecede bagimlilik yaratabilecegine sahit oldugum andi...
    oyunculugu ses tonu ve karizmasi beni resmen büyüledi, ancak hayranligimi tetikleyecek tek sebeb bu degildi,
    bunun ötesinde Mark da tanimlayamadigim birsey buldum..tarif edemem..

Hayatimda ilk defa günde 3 film arti yaklasyk 7-10 sahnesini izledim (gercekten hastalik derecesi bu :icon_whis biliyorum :img-wink:)

Diger karakterlerinide hic vakit kaybetmeden izledim.. ve sonuc:
    Strong her seferinde insani farkli aksani, oyunculugu ve görüntüsü ile sasirtmayi basariyor...sanki sihirli bir degnek degiyor
    ve o tamamen bambaska bir kisilige dönüsüyor.. bazen onu tanimakta zorlaniyorum.. hatta acabaa gercekten 'O'mu ?
    diye bir an terredüte kapildigim olmustur.. Üstelik nasil basariyor bilmiyorum ama...cogu filmlerde basrolde olmamasina
    ragmen.. insanlarin genelde ilgi odagi en cok "o" oluyor. (Bunu sadece ben söylemiyorum)

Bence o yillardir bulunmayi bekleyen bir hazine.. üzüldügüm nokta ise iste burada..büyük yapimcilar tarafindan ne yazikki biraz
    gec kesfedilmis olmasi... Ve fazla tanilmis olmamasinin da sebebi bu olsa gerek :img-yes:

Onu en azindan Body of lies filminde izlemenizi tavsiye ederim..özellikle aksani ve ses tonuna dikkat edin..:img-in_lo
    Karizma konusuna hic girmeyecegim bile..bunu bünyem kaldirirmi? ..artik orasini bilemiyorum..:img-in_lo
    Hersey ile mükemmel bir oyuncu.. iyiki ..ama iyiki tanimisim... gec olsada.

Spoiler İçermektedir

türkce cevirisi bana aittir... umarim fazla belli olmuyordur :img-hyste

Son olarak.. karakterlerin derinliklerine dalip, akillara naksolan nadir oyunculardan biri benim icin..

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    ARNAV SINGH RAIZADA
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Mark Strong hakkinda Ekşi sözlükten alinti

italya'li bir baba ve *avustralya'li bir annenin cocugu olarak, 1963 yilinda londra'da
    dunyaya gelen, asil adi marco giuseppe salussolia olan ve akademik gecmise sahip ingiliz aktor.
    oynadigi rollerde genellikle karizmatik ve sogukkanli karakterleri canlandirmaktadir.
    ilk akla gelen rolleri;
    (bkz: revolver) - sorter
    (bkz: stardust) - septimus
    (bkz: body of lies) - hani
    (21.12.2008 23:54 ~ 23:59)
    (*burada avusturya olacak!)

--------------------------

body of lies'ta aklimi alan aktor. kendisini hakkaten ortadogulu bir aktor zannetmistim,
    eve gelip de italyan kokenli olup ingiltere'de buyudugunu okuyunca pek sasirdim.
    arapca temelli ingilizcesinden sonra gercek ingiliz aksanini da duymak ister bu kulaklar.
    (22.12.2008 14:43)

andy garcia ve al pacino'yu andiran, yine de essiz yüz hatlarina ve filmdeki karakterinin
    verdigi müthis bir karizmaya sahip, saydigim harika özelliklerin hepsini italyan kanina
    baglayabilecegimiz aktör, nam-i diger hani pasa.

edit: son olarak, filmden çikip hemen imdb'ye girince hani salaam karakterini oynayan
    aktörün adinin mark strong oldugunu görmek gerçekten çok kötü bir his.. yani insan bekliyor
    ki hussein al-bahreini veya omar sherif gibi bir sey olsun, ama olmuyor, olmuyor..
    (22.12.2008 20:40 ~ 23.12.2008 22:42)

2008 yapimi body of lies filmi boyunca "lan bu nasil arap, bildigin andy garcia, o da oynuyor
    filmde de haberimiz mi yok" denilen, "bende sicilya kani var" diye bagiran aktör.
    ayriyetten barney stinson'dan sonra bir kez daha gördük ki kizlari etkilemenin birinci yolu
    suit up'mis efendim, sinemadan çikan her 5 kizdan 4'ü leonardo'yu falan degil, mark strong
    abimizi konusuyordu. ilk maas armani'ye gidecek gibi görünüyor.
    (22.12.2008 22:08 ~ 29.12.2008 13:38)

scenes of a sexual nature da izledigimiz 7 hikayeden bence en ilgincinde yer alan ve sirf
    sohbet etmek için bir fahiseye para veren birini canlandirirken de karizmasiyla dikkat
    çekmis olan, gelecekte de farkli aksanlar ve farkli tiplemelerle sasirtacagini tahmin ettigim aktör.
    (28.12.2008 23:22)

sadece takim elbise giyerek ürdün istihbarat teskilati'nin basi gibi görünmesini saglayabilecek
    bir karizmaya sahiptir.
    ayni takim elbisenin beni en fazla merinos hali bayisi sekline sokabildigi düsünülürse demek
    istedigim daha net anlasilabilir.
    (29.12.2008 13:33)

body of lies da bu adami hani rolünde izledikten sonra bir oyuncunun cuk diye rolüne oturmasinin
    nasil bir sey oldugunu kesinlikle anladim.. ingilizceyi öyle aksanli, öyle güzel konusabiliyor
    olmasi, tek kelimeyle büyüleyciydi..
    (29.12.2008 23:59 ~ 30.12.2008 22:37)

body of lies filmi boyunca francis ford coppola, brian de palma, martin scorsese üçlüsünden
    biri yeni bir gangster filmi yapsa da, hani pasa ' yi basrole koysa abimiz new york , miami
    en olmadi new jersey sokaklarinda söyle bir salinsa biz de izlesek gibi hastalikli bir düsünceyi
    aklimdan çikaramama neden olmus, karizmatik ingiliz aktör.
    (02.01.2009 19:00 ~ 19:07)

--- spoiler ---
    sadece leonardo'nun (ferris-body of lies) degil, birçogumuzun hayatina günes gibi dogmasini
    istedigimiz insan. yüce karizma, hani pasha save us...
    --- spoiler ---
    (03.01.2009 15:00)

body of lies filminde en akilda kalici performansi sergilemis, çok uzun süre bana kendisinin
    aslinda andy garcia oldugunu düsündürten 1963 dogumlu karizmatik ingiliz oyuncu..
    (04.01.2009 21:14)

rocknrolla' da archy karakteri ile karsimiza andy garcia gibi duran abimiz.
    (25.01.2009 23:29)

rocknrolla'da varligiyla gözlerimi pörtletmeme sebebiyet vermis doga üstü valik, o nasil saçlardir
    öyle yarabbi. basbakanim olsun istiyorum.
    (31.01.2009 10:13)

rober downey jr'li sherlock holmes filminde de karizmasini bizden esirgememis takim elbise
    insani. rocknrolla, body of lies gibi filmlerde estirdigi havayla daha simdiden 2009 onun yili
    olacak gibi duruyor.
    (06.02.2009 00:15 ~ 00:19)

andy garcianin ingiltere subesi olarak hizmet vermekte olan ve gördügümüz kadariyla oynadigi
    iki filmde de** kilit rollerin altindan basariyla kalkan oyuncu abimizdir.
    (13.02.2009 11:43 ~ 11:47)

ayni hafta içinde rocknrolla ve body of lies'i izleyen sahsin dimagini dagitan adam. simdi de
    revolver'i tekrar izleyecegim sorter karakterine yogunlasarak.
    kendisini andy garcia'ya bezetenlere bir çift sözüm var; bu adamda daha afyonum patlamadi,
    mala bagladim ifadesi yok.
    (05.04.2009 20:38)

tek kelimeyle muhtesem bir oyuncu. body of lies filminde ki karizmasi, durusu ve aksani çok
    iyi. filmi izledikten sonra ilk isim bu adam kimmis diye bakmak oldu ve sok oldum, arap asilli
    bir aktör beklerken ingiliz bir aktörle karsilasmak oldukça sasirticiydi dogrusu. revolver
    isimli filmde de en çok akillarda kalan sorter rolünü hakkiyla oynamis aktördür ayrica. sayesinde
    buldugum ilk firsatta da rocknrolla isimli filmini izleyecegim. artik mark strong benim için bir
    marka haline gelmis ve bir filmi izleme sebebim olmustur. umarim önümüzdeki yillarda çok daha fazla
    filmde rol alir da bizde onun enfes oyunculugundan mahrum kalmayiz.
    (24.04.2009 13:59)

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    ARNAV SINGH RAIZADA
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

"Body of lies" Yapim notlarindan bir kesit

“'Hani' inanılmaz derecede güçlü bir karakter ve Mark Strong onun özünü gayet iyi yakaladı,” diyor Scott. “Kendisini tamamı ile karaktere dönüştürdü. Aksanı mükemmeldi ve seçkinliği zahmetsizce, kendi kendine ortaya çıktı.”

Mark Strong bir oyuncu olarak beni tamamen etkiledi,” diyor DiCaprio. “Onunla çalışırken harika vakit geçirdim. Onu izlerken manyetik alana girmiş gibi hissediyorsunuz. Babam bile Hani’nin ne kadar fiyakalı biri
    olduğundan ve bu kadar sert biri olduğu için onun gibi giyinmek istediğinden söz ediyor.” :img-hyste

"'Yalanlar Üstüne' yeni bir yalan" yazisindan oyuncular hakkinda bir yorum

Oyunculuklara gelince Hani Paşa’da (bu da öykünün Osmanlı’ya gösterdiği saygının bir ifadesi) Mark Strong, Andy Garcia-Berhan Şimşek karışımı tarzıyla filme damgasını vuruyor. Leonardo DiCaprio’yla Russell Crowe’un çok özel bir performansları yok.
    Bir de Ayşe’de İranlı oyuncu Golshifteh Farahani, filme ‘güzellik’ katıyor.

kaynak: Radikal, Uğur Vardan

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    ARNAV SINGH RAIZADA
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Body of lies

Oliver Twist

Stardust

Revolver

Konu Seno tarafından (04-12-09 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    ARNAV SINGH RAIZADA
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Miss Pettigrew Lives for a Day

Tristan & Isolde

Syriana

RockNrolla

Konu Seno tarafından (04-12-09 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/23 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri