Sayfa 1/74 123451151 ... SonSon
366 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: İntikam - Bölüm Yorumları

Durum:
    mause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Berkin'e ağlıyor :(
    Konular
    435
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart İntikam - Bölüm Yorumları

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'e ulaştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz.

Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir. Lütfen sohbet ortamı oluşturmayınız.

mause
    Süper Moderatör

Durum:
    tosca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Son bölümü izlerken o kadar saçmalık keşfettim ki yazmaya gerek bile duymadım ama bugün yorumları ıkurken benim gibi de düşünenler varmış deyip yazmaya karar verdim.TRUBLE arkadaşımıza katılıyorum Hakanın tuvalete giderken bile tablet bilgisayarını götürdüğüne eminim..Bir de beni çok rahatsız eden bir konu insanlarının izlenmesi...Nasıl bir saçmalık tır bu rüzgarın yatını bile izlemesi...tamam olabilir bir ara kendi yatı idi ama artık onun değil ve habersiz izlemek çok iğrenç birşey.
    MELTEM arkadaşımıza da katılıyorum...Nasıl berbat bir nışandı bu..hele beren saatin o saçma kıyafeti... Emre nasıl giyinmiş o nasıl??? hele igorun yağmura böyle kalabalık bir yerde öyle önemli bir kutu vermesi..yağmurun da onu bahçeye gömmesi...yaani üstünü yapraklarla örtmesi benm için komedi idi..bu dizinin orjınalini seyretmedim ama bu kadar saçma olacağını sanmıyorum..

Durum:
    The xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    `king.slanding
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

İzleyicinin bakış açısı nasıl bilmiyorum. Mesela, son yorumdan örnek veriyim orada "İgor'un Yağmur'a herkesin içinde bir kutu vermesi ve Yağmur'un onu bahçeye gömmesi, üzerine yapraklar örtmesi" gibi bir şey yazmış bir kere okudum yanlış yazdıysam kusura bakmayın. (sonra edit ile düzenlerim.) Şimdi aynı olayı/sahneyi Revenge'de izleyince "ya bunlarda o potansiyel var, o kurnazlık var." diyorsun e haliyle sorgulamıyorsun nasıl yaptı diye. Zaten herşey bir anda olup bitiveriyor istesende sorgulayamıyorsun. Şimdi gelmek istediğim nokta bizim seyircimiz (burayı nasıl yazacağımı bilmiyorum ama deneyeceğim.) dizisini izlerken bu kurnazlıkları, ne biliyim akıl dolu hareketleri aynı Yağmur gibi yapan bir karakterde potansiyel eksikliği falan mı görüyor acaba? Hani bizim insanımız (afedersiniz örnek veriyorum sadece) saf, böyle şeylere aklı ermez diyerek mi izliyor? O yüzden mi bazı sahnelerde bu kadar çok eleştiriliyor?

Bu arada ben bunu ortaya yazdım, kimsenin yorumuna cevap olarak değil. Burada da bir yanlış anlaşılma olmasın.
    “Her name is Brienne," Jaime said.
    "Brienne, the maid of Tarth. You are still maiden, I hope?"

Durum:
    hazarus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

ben bu diziyi ortalama insanın seyrettiğini düşünmüyorum zaten seyrediyorsada oyuncu takibi kıyafet takibi gibi sebeplerle izliyordur.bizim ortalama insanımızın aklı basmaz bir kadının intikam işlerine.kadın karakter dediğin edilgen olacak erkek etrafında bir unsur olacak.bizim ortalamamız ezelin estetik ameliyatı ile bambaşka bir insan olduğuna inanıyor babasının bile tanımamasına şaşmıyor ama bir kadın karakterin ısrarla babasının ve kendi çocukluğunun intikamını almaya çalışması bu uğurda akıllara durgunluk veren planlar işler yapmasını,acımasızlığını anlayamıyor neden çünkü hanım hanımcık diye lanet bir laf var ya işte o yüzden.kadın erkek eşitliğini sindirmediğimiz müddetçe bu tür aksiyoner kadın karakterleri anlayamayız biz.zaten biz bu kadar alengirli konuların işlendiği dizileri reyting olarak yeteri kadar besleyemiyoruz görüldüğü gibi.

bizden seri katil bile çıkmıyor çünkü o kadar ince çapraşık işler planlamayı yapacak cinliğimiz yok.seri katilimiz olmuştu bir ara oda araba çalıp uğradığı her mekandaki alakasız kişileri öldürmüştü ve kabak gibi ortaya çıkmıştı olayın birbiriyle bağlantılı maktüller ve seri katil işi olmadığı anlaşılmıştı.seri tecavüzü beceriyoruz da(kasklı motosikletli bir seri taciz ve tecavüz suçlumuz opera sanatçısı çıkmıştı da hayretten ağzımız açık kalmıştı) ilerisini yapamıyoruz.bu yüzden böyle senaryolar hikayeler çok az yazıyoruz.bu senaryoyuda biz yazmadık zaten..

bu arada şunu belirteyim ben diziden çok memnunum o ayrı.yazdıklarım sadece bir tesbit yani kendi düşüncelerim.

Durum:
    peaces - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ortalama insan kimdir?Bilmiyorum ama benim annem,bir yakınım kadın (Hadi ortalama insan olsunlar bilmiyorum da kriterini) diziyi zevkle ve heyecanla izliyorlar.Akılları da senden benden iyi basıyor maşallah...Yakınım dediğim kadın bir keresinde bana "ooh intikamını bir bir alıyor,eden bulur" demişti.Olayları gayet iyi anlıyor izleyenler:img-wink:

Raitingler de gayet iyi bence.Başlarda bu kadar düşük olmasının sebeplerini uzun uzun konuşmuştuk,tekrar etmeyeyim.

Bence bu diziyi özellikle kadınlar izler ama etrafıma sorduğumda diziyi izliyor musun diye "bizim evde KVP izleniyor o yüzden izleyemiyorum" yanıtını alıyorum.

İzleyici kaliteyi seçiyor,ülkemiz izleyicisini küçümsememek lazım.Bir çok aşk dizisinin çöpe gittiğine şahit oluyoruz.Biraz da dizi sektörünün kolayına geliyor bence aşk dizileri.Masraf yok,teknoloji yok,aksiyon ise bir kaç silah,hastane sahnelerinden ibaret.İntikam türü diziler çok oldu da bizler mi izlemedik.Şimdiye kadar önümüze ne koydularsa onu izledik.Ezel de sıra dışı ve uyarlamaydı,ilk sezon izlenme oranı çok yüksekti.Ama neydi,fazlaca Türkiyeleştirilmişti.Bu dizide biraz o eksik o kadar.Yoksa şunlar izliyor bunlar izlemiyor diye bir ayrıma girmek yanlış olur.

Gerçekten senaryosu çok güzel bir dizi izliyoruz.Getiren,izleten sağolsun.:happy0064Başlarda çok eleştirdim ama işi gerçekten geliştirdiler her yönüyle.Daha da iyiye gitmesi umuduyla.

Sayfa 1/74 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri