Sayfa 102/102 İlkİlk ... 252929899100101102
510 sonuçtan 506 ile 510 arası

Konu: İsimsizler - Bölüm Yorumları

Durum:
    Nazlıhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizinin sayfası bir orada bir burada derken sonunda sabit yerini bulmuş. Şükür. :)

Bu diziden sonra yine tv ekranına küstüm. Konusu ilgimi çeken birkaç dizi olsa da eş zamanlı takip edeceğimi sanmıyorum. Diğer dizilerden bahsetmişken, yerine başlayan c.tesi günü dizisi 4. bölümde havlu atmış. O reytinglerle çok bile dayandı. Her ne kadar işsiz kalan emekçilere üzülsem de oh olsun kanala..

Bir türlü final yorumu yapamadım, yapmak istemiyorum. Her ne kadar ekran ömrü bitse de ben veda etmek istemiyorum isimsiz kahramanlara..

Selametle..
    "Alem çiçek olsa arı ben olsam,
    Dost dilinden tatlı bal bulamadım."

Durum:
    hırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

merhaba uzun zamandır tv izleyemiyorum sanırım dizi kaldırıldı inşallah saçma sapan bir final yapmamışlardır

Durum:
    edasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Sakarya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    51

Aldığı Beğeni: 61

Bahsedilme
    1 Mesaj

Gecen yil bugun baslamisti. Haberler de afrinin kurtulusunu askerlerimizin nasil girdiklerini sivil halki nasil kurtardiklarini izliyoruz. Gercekten benzer yapmaya calismislar. Degeri bilinmedi maalesef...
    Sinema filmi yapsalar keske.

Durum:
    gonzales1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    insan umut ile yaşar
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    14

Aldığı Beğeni: 19

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: İsimsizler (Kanal D)

hala acırım şu diziye. o kadar şahane bir diziyi, 2.sezon berbat ettiler ve final bile olmadı doğru düzgün. içim yanıyor...

Durum:
    Abbey Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 70

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: İsimsizler (Kanal D)

Merhaba! Ben geldim. En son 21.12.17, 14:46 tarihinde gelmişim. Şimdi 27.12.2018. 2019'a girmeye şurada 4 gün kalmış. Özlemişim bu başlığı. Eski başlıkları okudum. Ne çok şey yazmışım, konuşmuşuz, dizinin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiş. Bir kez daha o günkü duyguları yaşadım.
    Kalbimde bir hüzün olarak kaldı İsimsizler. Çok özel bir diziydi. Yakın tarihimizi bu kadar açık anlatan başka diziyle karşılaşmamıştım daha önce. Oyuncularımız rollerine cuk oturmuştu. Böyle bir dizi ve kadro bir daha biraraya gelmeyecek. Finalden sonra açıp izleyemedim. Bir türlü fırsat olmadı. Ama hep aklımdaydı. İsimsizlerden sonra sürekli takip ettiğim bir dizi olmadı. Hepsini bıraktım. Şuraya finalin son sahnesinden Uğur Güneş'in karizmatik sesiyle okuduğu vedayı paylaşmak istiyorum. Burada dursun. Not: Şimdi fark ediyorum... Benim yazdıklarım yapımcı Yusuf Esenkal'ın paylaşımından ama dizide kalın yazılmış yerler söylenmemiş.

Biz gittik.
    Albayrak nazlı gelin gibi göklerde dalgalansın diye; nazlı gelinler dul kalmasın diye gittik.
    Bu toprağın çocukları yetim kalmasın dedik; kendi evladımızı yetim bıraktık. Gittik.
    Ağıtlar türküleri susturmasın diye; kanlı katillere kan kusturduk. Gittik.
    Yalancı masalların uyuttuğu herkesi, gerçek bir destan uyandırsın diye; süngülerle, namlularla bir destan kazıdık yurdun dağlarına. Gittik.
    Hilal ile yıldızın ışığını ölümle karartmak istedi hainler. Biz ölmeden önce öldük. Hilalin ışığı parlasın diye, millet o ışığın altında daim yaşasın diye ölümün üzerine üzerine yürüdük.
    Üzerimize evladımızın, yarimizin, anamızın kokusundan çok; kan ve barut kokusu sindi. Ama biz sinmedik. Üstümüze hücum eden çakallara karşı korkup sinmedik. Ezan olup dinmedik, bayrak olup inmedik. Şehit olduk biz, şehit! Ölmedik!
    Sonra sancakların sardığı tabutlara soktular bizi. Sonra da toprağa koydular. Say ki bir cennet bahçesine koydular. Biz de memleket derdiyle yanan başımızı; "adı güzel, kendi güzel" peygamberimizin dizlerine koyduk. Belki de şu ahir ömrümüzde ilk kez; huzurlu bir uyku uyuduk. Geriye künye bırakmadık biz, isim bırakmadık. Mirasımız; yalnızca isimsiz mezar taşları ve koca bir memlekettir. Vasiyetimiz; bir hayır dua, bir sonsuz sevda, bir kutlu davadır. Bu... Bu sözlerim ise; bir "isimsiz" vedadır.

6. Beğenenler;
    gonzales1907 (27-03-19), gülru (04-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri