Sayfa 3/148 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
739 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: İstanbullu Gelin - Bölüm Yorumları

Durum:
    angel78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    68

Aldığı Beğeni: 255

Bahsedilme
    1 Mesaj

Akif ve Teyzemiz olmasa dizide yüzümü tebessüm ettirecek sahne yok.Ben son iki bölümdür Dilara'ya üzüldüm.Adem'i gerçekten sevdi.Onun yaralarını sarabilecek ve aşkı ile Adem'i iyileştireceğini düşündü.Ama evlendiği günden bugüne mutlu olamadı.Süreyya ile Faruğun sarılmalarına içi burkularak bakan Dilara'ya üzülmeyip de ne yapalım.

Adem ruhunu karartmış.Babasına duyduğu nefret,erkek kardeşlerinin yaşadığı refah hayat karşısında kendi yaşadıklarını düşününce öfkesi artıyor.Ve Boran ailesi üyelerinin kendisi gibi dışlanması,acı çekmesi için elinden geleni yapıyor.Hayatı buna odaklı.Adem'in terapi seans sahnesi çok etkileyici idi.İntikam hırsı ile gözü dönen Adem yönetimde söz sahibi olmasına rağmen mutlu olamadı.Çünkü ne yaparsa yapsın ,Boran ailesi darma duman olsun,servetleri tükensin vss bunlar olsa dahi Adem'in içi soğumayacak.

ÇÜNKÜ AFFETMEK İNSANI ÖZGÜRLEŞTİRİR.GEÇMİŞİN HESAPLARI SİZİN BUGÜNÜNÜZÜ ÇALAR....Adem'e çok büyük bir haksızlık yapıyor Esma..Yıllar öncesinde babasının Adem'e sahip çıkmayı istemesini bilmesi gerekiyor.Babası ile ilgili gerçekleri öğrendiğinde Adem daha iyi bir adama dönüşecek.Önce annesi bunu gizledi,Fevzi Bey'den intikam almak için. Şimdilerde ise Esma Hn bu kötülüğü yapıyor Adem'e..Adem'in nedir bu kadınlardan çektiği...

Murat'ın,Bade'ye evlenme teklif etmesinden etkilenmedim.Annesinin hakimiyeti sarsıldı diye bir cesaret geldi bizim oğlana ve Bade'ye evlilik teklifi etti. Bade akıllı bir kız.Esma Hn'ın canını acıtmak ,O'na karşı gelmek için bu teklifin yapıldığını düşünebilir Bade...Aslında keşke böyle düşünse..Murat , Bade'nin Koray ile birlikte olduğunu öğrendiği an tepkisini göstermeli ve kendini doğru -yalın halde sevdiğine anlatmalıydı.Açıkcası o zaman böyle bir teklif yapsa etkilenebilirdim.

Begüm'ün hastalığını öğrendiği anda verdiği tepki ve oğlu ile konuşması çok etkileyici idi.Bir anne için en zor anlardan biri olsa gerek.Tam hayatında her şey yolunda gidiyor sanıyorken tepe taklak oldu herşey..Bu süreçte Can -Faruk -Süreyya sürekli etkileşim içinde olacak.Süreyya ,Can ile ilgili durumu gizlemeye devam edecek.Bu sahnelerde gerim gerim gerileceğiz..

Osman'ın yeni eve geçisi,Garip'in kızı ile flörtü hiççç sevmedim..Garip Bey'in yüzüne bakmak istemeyen,annesi ile ilişkisini onaylamayan Osman kızı ile koklaşsın,sevgili olsun..Bu hikaye de bir tutarsızlık var.Kıza mesafeli durması gerekirdi diye düşünüyorum.En azından annesi ile Garip Bey'in ilişkisini kabul etme yoluna girdikten sonra kız ile durumu ileriye taşımalıydı bence...kızın canı acıyacak diye düşünüyorum

Esra'nın Fikret ile konuşmasına bayıldım..Onurlu duruşa sahip seven bir kadının yapması gerekeni yaptı.Fikret'in ailesi ile vereceği kararda etkin bir yeri olmasını istememesi çok doğru bir hamledir.Fikret ,boşanmaya karar verdi.Çünkü karısı İpek,Boran soyadı için evlendi onunla.Aile içinde yerini sağlamlaştırmak için çocuk doğurdu.İpek hırsları olan,insan yönetmeye odaklı ,kibirli ,saygısız bir kadın.Kendini mutlu edemez ki Fikret'i mutlu edebilsin.Fikret ,Esra'da olması gerekeni gördü.Esra ile birlikte huzuru,mutluluğu ,sevilmenin nasıl güzel bir his olduğunu anladı.Fikret bu kararı Esra ile beraber olmak için değil İpek ile mutlu olamayacağını anladığı için verdi.

2. Beğenenler;
    nirvana91 (03-02-18)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,216

Aldığı Beğeni: 2,643

Bahsedilme
    10 Mesaj

Alıntı pır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SADECE ADEMİ MERAK EDİYORUM

Ben görmeyeli forum değişmiş beğendim mi? cafcaflı olmuş neyse sadede gelelim

dizide en çok ademin ne yapacağını merak ediyorum mesela fikreti kullanırken aklında azda olsa ona karşı kardeşlik ilgisi var mı ?evet fikreti kullanıyor ama ona
    karşı azcık bile samimiyeti yok mu?senaristler bunu gösterse çok iyi olurdu

ve merak ediyorum adem gerçeği öğrendiğinde boranlara karşı tavrı nasıl olacak annesine neler yapacak ve mezarındaki babasından nasıl özür dileyecek

nedense bunlar 3. sezonda ancak olurmuş gibi geliyor son bir şey daha şu çakmak mevzusundan hiç bir şey anlamadım faruk ne diye öyle tuhaf tuhaf baktı ki...
    O çakmak Esma ve Reyhan'ın yangınında evin kapısında bulunan çakmak.
    Faruk annesine o çakmağın pahalı bir marka olduğunu ve köylülerden düşmüş olamayacağını söylemişti.
    Demek çakmağı kullanmak istedi, ya da Adem'in parmağı var mı diye mahsus gösterdi.
    Şimdi Adem'den şüphelendi Faruk.
    Ama Adem'in o konuda suçu yok.
    Babasının onu evlat edinmesini Reyhan'ın engellediğini bilmiyor, bu açıdan da mağdur.
    Ama bu olay ancak sezon finalinde meydana çıkar herhalde.

Geçen bölüm Uludağ'da Faruk Süreyyayı sahneye şarkı söylemeye yolladı.
    Hatta şarkı isteğinde bulundu.
    Oysa bir zamanlar Süreyya'nın sahneye çıkması olay olmuştu.
    İkisinin sevgisi ve evlilikleri saygı ve güvene dayanan bir evrim geçiriyor.
    O aşkı bu kadar sevmemizin nedeni de bu.

Bölümü yine sevdim.
    Aile dağılıyor, ama bir şekilde toparlanacaklar.
    Bu dağılmanın sebebi olarak Esmanın gösterilmesini istemem.
    Fikret de Osman da Murat da bu konuda çok hatalılar.
    bakalım ne zaman uyanacaklar?

Durum:
    nirvana91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    hiç...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    118

Aldığı Beğeni: 69

Bahsedilme
    0 Mesaj

Osman bu bölüm ikileme sürükledi. Hangi Osman gerçek? Süreyya'yı "aşkla" defterine yazan Osman mı yoksa bu durumu annesine farklı şekilde anlatan Osman mı? Bugüne kadar Süreyya'ya aşık ama abisinin eşi olduğu için bu aşkı hep içinde yaşayan bir Osman izledik. Peki Esma'ya söyledikleri neydi. Onlar çok masum duygular, abimle Süreyya arasındaki ilişkiyi sevdim falanlar. Bunlar bana hiç samimi gelmedi. Ya senarist yengesine aşık bir Osman profilini değistirmek istedi ya da bugüne kadar izlediğimiz Osman gerçek Osman değilmiş. Geçen bölümde Esma'ya "ilk defa annem bizim için fedakarlık yapmış dedim" dedi. Esma oğulları bir kenara dünya bir kenara deyip yaşamış kadın, yaptıkları doğru ya da yanlış bu ayrı bir konu ama Esma'ya sen hiç bizim için fedakarlık yapmadın imasında bulunmak ne kadar doğru? Bu bölüm izlediğim Osman beni çok şaşırttı ya. Hele Burcu'yla yaşadıkları :img-tomat Neyse genel yorumuma saklıyım biraz da...

5. Beğenenler;
    -Gabriella- (07-02-18), mimoza17 (03-02-18)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,216

Aldığı Beğeni: 2,643

Bahsedilme
    10 Mesaj

Alıntı nirvana91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman bu bölüm ikileme sürükledi. Hangi Osman gerçek? Süreyya'yı "aşkla" defterine yazan Osman mı yoksa bu durumu annesine farklı şekilde anlatan Osman mı? Bugüne kadar Süreyya'ya aşık ama abisinin eşi olduğu için bu aşkı hep içinde yaşayan bir Osman izledik. Peki Esma'ya söyledikleri neydi. Onlar çok masum duygular, abimle Süreyya arasındaki ilişkiyi sevdim falanlar. Bunlar bana hiç samimi gelmedi. Ya senarist yengesine aşık bir Osman profilini değistirmek istedi ya da bugüne kadar izlediğimiz Osman gerçek Osman değilmiş. Geçen bölümde Esma'ya "ilk defa annem bizim için fedakarlık yapmış dedim" dedi. Esma oğulları bir kenara dünya bir kenara deyip yaşamış kadın, yaptıkları doğru ya da yanlış bu ayrı bir konu ama Esma'ya sen hiç bizim için fedakarlık yapmadın imasında bulunmak ne kadar doğru? Bu bölüm izlediğim Osman beni çok şaşırttı ya. Hele Burcu'yla yaşadıkları :img-tomat Neyse genel yorumuma saklıyım biraz da...
    Sana katılıyorum arkadaşım.
    Bu bölüm Osman annesine yalan söyledi bence.
    Çünkü Süreyya için yazdıkları bal gibi yeniydi.
    Hatta Burcu'yu reddetme nedeni de Süreyya gibi anlamıştım.
    Zaten dediklerinin yarısını da anlayamadım, oyuncu kaynaklı.
    Öfkeli konuşma esnasında lafları yutuyor ne yazık ki..

Oğullarının hepsinin Esmaya bu kadar öfkelenmesi beni şaşırttı.
    Gerçi Esma da yaşadıklarını güzel anlatamadı.
    Biz bir süredir Gariple görüşüyoruz ne demek?
    Biz gençken birbirimize aşıktık.
    Ama babam araya girdi, bizi ayırdı ya da izin vermedi deseydi daha anlaşılır olacaktı.
    Çocuklar basit bir flört gözüyle gördüler.
    Halbuki sevmiş ama kavuşamamış bir çift var ortada..
    Fevzi Beyin ihanetini öğrenince bu sevgiyi reddetmeyen bir kadın.

Fikret nihayet beklediğim şeyi yaptı ve İpek'e ayrılalım dedi.
    Sevgi nedir ancak anlıyor zavallı.
    Hele de İpekle annesinin dedikodularını dinleyince iyice gözü açıldı.
    Ama ailesine bu Adem kazığını atması, hele de bunu sırf Faruk'u kıskandığı, annesine kızdığı için atması çok üzücü..

Begüm'ü neden çok hasta yaptılar?
    Keşke bu derece kötü bir durum belirtmeselerdi.
    Beyin metastazı deyince işler kötü oldu..
    Acaba oyuncu kaynaklı bir ayrılık mı gerekiyordu?
    Begüm giderse Emir Süreyya'ya emanet olacak, biraz da Emir kaynaklı sorunları izleriz..

Bir de Adem ve psikoloğu sahneleri var ki onlara bayılıyorum.
    Tilbe Hanımın zaten hastasıyım ama Adem'e mutluluk ve mutlu olmak için yapması gerekenleri anlattığı sahneyi, diğer kardeşleri de göstererek anlattığı bölüme bayıldım..

7. Beğenenler;
    -Gabriella- (07-02-18), asum (04-02-18), nirvana91 (04-02-18)

Durum:
    suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    868

Aldığı Beğeni: 629

Bahsedilme
    2 Mesaj

Fikrete sinir oluyorum ama iki bölümdür İpekle hesaplaşmasına bayılıyorum
    İpeğin aldığı o yılbaşı hediyesi koldüğmesi nedir ya
    İpek bu evliliği Esma Konak ve Boran soyadı için yapttı bence Fikretten ayrılsa bile o konaktan ayrılmaz
    İpeğin ihtiyacıda yok babası zengin ama nedir bu açgözlülük
    İpeğin bir zamanlar Faruğu sevdiğini duysa iyice neferet edip kıskanacak Fikret
    Kardeşlerin hepsi Murat hariç Faruğu kıskanıyor da Faruğun hiç rahat bir hayatı olmammaış
    Diğerleri evin küçük Prensi olmuş ilk çocuk olarak en karışılan en eziyet çekeni Faruk olmuş
    Ben esmayı hoş görüyordum Garip olayı ile ilgili annemde izliyorduk annem şimdi ben brini bulsam siz istermisniz kabul edermisiniz dedi hakverdim
    Adem ve piskolog sahneleri harika Tilbe Hanımın daha çok sahnesi olsun lütfen çok tatlı öğretici
    Süreyya ya da kzıdım ne gerek vardı Canla buluşmaya
    Esma Garipten ayrılacak aynı tas aynı hamam olacak ve Süreyayı aldatma ile suçlayacak

9. Beğenenler;
    mimoza17 (04-02-18), nirvana91 (04-02-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri