Sayfa 49/50 İlkİlk ... 39454647484950 SonSon
249 sonuçtan 241 ile 245 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları

Durum:
    daemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    231

Aldığı Beğeni: 199

Bahsedilme
    3 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Ben sizin aksinize Bahar kızmıyorum, ne yaptıysa Arif kendine yaptı. gayette herşeyin farkındayduı bile istiye aşığım diye gururunu yok saydı, kendini Bahar paspas yaptı. Ne ektiyse onu biçiyor.
    Trafik kazası da bir anlık dalgınlığı nedeniyle arif sucu
    Sizin dediğiniz gibi ortada über iyi biri yok ki, gerçekte arif gururunu hiçe saymış biri, kendi etti kendi buldu. hala da kendi ediyor kendi buluyor
    He şu günlerde aşığım diye kendinden vazgeçen insanlar çok aşık gelmiyor, aman ne aşk sevdiği için neler yapıyır demiyorum bide sevgi karşılıksız olduğunu biliyorsun. arifinkiler bildiğin gurursuzluktu şu anda öyle geliyor, vazgeçiş değil.

Eğer kendi hayatı olsa tamam ama arifin Bahar dışında hayatı yok, Arif ne sorusuna koca bir hiç.

Okulamı döndü hayatının amacı mı var yok. Arif diye biri yok ki ortada aşkı sevgisi sadakatı olsun.

Arifin Bahar dışında bir hayatı bir amacı bir şeyi oldu mu ariften bahsedebilir, Arifin aşkı olur, Arifin amacı olur. Şu anda Arifin yaptıkları iyilik bile değil Bahara kölelik.
    Konu daemon tarafından (10-10-19 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    lazuli (10-10-19), Zor Aga (10-10-19)

Durum:
    Zor Aga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    29

Aldığı Beğeni: 127

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı daemon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arifin Bahar dışında bir hayatı bir amacı bir şeyi oldu mu ariften bahsedebilir, Arifin aşkı olur, Arifin amacı olur. Şu anda Arifin yaptıkları iyilik bile değil Bahara kölelik.
    Düşüncelerinize katılıyorum Sevgili Daemon. Benzer görüşleri daha önce ben de dile getirmiştim ve hala aynı görüşteyim.

Bana göre Baharın dünyasında Arif diye biri yok. İhtiyaç olunca yardımı istenen, çocuklara göz kulak olan, getir götür işlerine yarayan, apartman kapıcısından hallice bir kişi Arif, hepsi bu.

Bahara olan aşkının bir karşılığı yok, dürüstlük, mertlik, temizlik ve iyilik de aşkın yerine geçmiyor maalesef. Bir ara nişanlanır gibi olmuşlardı ama o zaman da öyle derin bir karşılığı yoktu.

Esasen Bahar da hayatının dizginlerini elinde tutan ve kendi kaderini kendi yazan bir karakter abidesi değil. Sevgi ve aşk dahil kimseye verecek hiçbir şeyi yoktu, hala da öyle. Hiçbir zaman da olmadı. Kadın cazibesini de ara ki bulasın.

Aslına bakılırsa her iki taraf da öyle gönül açıcı, şen şakrak, hayatı ti ye alan esprili birer karakter değilller. Bahar kabul etseydi bile öyle bir evliliğin sonu olmazdı diye düşünüyorum.

Ancak yine de ikisinden birini izlemeyi tercih etmek gerekseydi Baharı değil fakat daha gerçek bir karakter olan Arifi izlemeyi seçerdim. Baharın uzunca bir zamandan beri bir hikayesi de yok, ağırlığı da yok. Aynen kocası gibi oradan oraya savrulan bir karakter. Dizideki karakterlerin tamamı mağdur, tamamı kader kurbanı, tamamı hayat kavgasında yenik. Kahraman olmaya yakın bir tek net,ve sağlam karakter vardı, o da gitti: Jale.

Ne yazıkki bütün zamanını, enerjisini ve meşguliyetini Sarpı diziye monte etmeye ayıran Senarist, 2ci sezonun tamamında Arif karakterini bir tarafa bıraktı. Hatta yok saydı. Diğer bir deyişle Arif karakterine ne ufuk yazdı, ne gelecek hayalleri, ne de daha iyi bir hayat.

Onun için yazdığı en güzel şey bir kızkardeş oldu. Yani Kısmet. Başka bir şey yok.

Trafik kazasında Arifi çok fazla suçlayamıyorum. Sevdiği kadını hastaneye yetiştirme telaşı, arka koltuktan boyuna bağıran hatta hakaretler yağdıran Sarp. Böyle bir ortamda kaza yapmaması mümkün değildi.

Acil durumda, gerekli sinyaller verilerek, dikkatli bir şekilde Kırmızı ışıkta geçmiş olması izah edilebilir ve diğer araçların daha anlayışlı olmaları beklenebilir. Fazilet hanımın içinde bulunduğu aracın şöförünün de kavşağı kontrol etmeden yola çıkması da sorgulanabilir. İstemeden karıştığı o kaza iyiniyetinin ve karşılıksız aşkının faturası olarak önünde.

Vicdan azabı bonus.

Özetle, Bahar Arifin çıkmaz sokağıdır ve bu sokakta Arife mutluluk yok. Dışarda zaten bir hayatı yok, karşılıksız aşkının hapishanesinde yuvarlanıp gidiyor. Umarım uzunca bir hapis cezası alır ve böylece Bahardan kurtulur.

Sarpa gelince, bana göre dizinin ruhunu hiç eden en işlevsiz, dangil dungul bir karakter. Bahar fragmanda "benim kocam iki kere öldü" diyor. Umarım gerçekten ölmüştür. Aksi, hikayenin iflası olur.

4. Beğenenler;
    Heartfilia (10-10-19), SELVERR (10-10-19), zorlu ikili (10-10-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    188

Aldığı Beğeni: 244

Bahsedilme
    1 Mesaj

bahar bayilinca sarp ya da ordakiler taksi veya baska arac buldular da arif mi engel oldu da arif bahar i goturmekle suclu olsun. arabasi olan arif di iyi ki duyarsiz kalmadin.
    herkesin gec hizli git diye arif e yuklendigi zor bir an. kirmizi isikta gecmek yasak. dortluleri yakip kornalarla durumun acilliyeti gosterip yol isteyebilirsin. Zaten buyuk kaza ilk kazadan sonra baska bir aracin carpmasiyla oldu.

bahar a gelince anlamaya calisiyorum. kocasiydi vs. yaninda olmak istedi. bunu da anlarim. ama ozellikle piril in gelecegini bildigi icin yatak birlestirme olayina girmesini anlamam. durdun durdun da hastanede mi aklina geldi. yatak birlestirmeden barisilmiyor mu..

ve sarp halen hayaller diyorsun...

6. Beğenenler;
    zorlu ikili (10-10-19)

Durum:
    daemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    231

Aldığı Beğeni: 199

Bahsedilme
    3 Mesaj

Doga2014 hayatta bile istiye yaptıklarımızın cezasını çekmiyoruz sadece, bazen durumlarda zorla verdiğimiz kararları çekiyoruz. Arif de bir anlık dalgınlığının bedeli oldu bu kaza. Kazalar her zaman böyle olur. şartlar ne olursa olsun yapılan bir hatanın bir bedeli oluyor, gerçek hayat böyle değil mi?

Zor Aga benim farklı düşündüğüm şu durum senaristtin yanı sıra fanlarında eseri. eğer arif aşkı diye bir karakterde tuturursan, ucuz kahramanlıklar ve acıtasyon yapan ucuz bir karakter oluyor.

Arif bu kadar boş bir karakter mi tek arif bahar aşkı diye tutturuluyor. İlk sezonda arif derdi tasası kendi dünyası yoktu ama yaşıyordu. Şu anda fanların saçma tuturması da işin içine girince arif yüzsüz ve boş bir karakter oldu.

Keşke aşık boş arif yerine hayatın içinde arif diye tutursalardı, Bıraksalar bahar sarpla olsaydı ama arif bir hikayesi olsaydı.

Çıkan kız kardeş bile Bahar hizmetten başka bişey yapmıyor.

Çoğu insana göre hapiste Bahar düşünmesi ne büyük aşık arif yapar, benim gözümde salak arif yapıyor. Hayatını mahvediyorsun ne için sana aşık olsa da 3 gün sonra unutacak biri için.

Başkasını düşünürsün ama önce kendini düşünürsün.

Yani kısaca Sarp yaşasa da ölse de Arif Bahar kölesi olmaktan başka bişey olmayacak. Çünkü arif yok, onun hayatı hayalleri yok.

Ki şunuda ekleyim bir dizide iki kadın bir adam, bir kadın iki adam falan hikayelerde en karaktersizleşen ortadaki karakter oluyor. Bırakın artık bu hikayeleri.

Bu arada derdim o bunla olsun yok bu karakter olsun değil, Her karakterin bir hikayesi olsun. Şu anda dizide en hikayesi olmayan Arif
    Konu daemon tarafından (10-10-19 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    lazuli (10-10-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    188

Aldığı Beğeni: 244

Bahsedilme
    1 Mesaj

net izleyemedim o yuzden ben de net degilim de Bahar bolumun baslarindaki anlatiminda sevdim deyip ekranda Arif vardi. bir de insan kac kez sever sorusu...gercekten guzel soru.

ki daha once de arif e dedi. sevdim. ceydaya dedi sarp hayatta olmasaydi arifle mutlu olurdum.
    ve bana bu zamana kadar hissettirdikleri ki vurgulanan da onceliligi cocuklari. sarp i seviyor.hem de cocuklarinin babasi ama olanlari hazmedemiyordu. zaten de sarp da hayatini duzene henuz koyamamisti. zaman gosterecekti.

yani bahar kendi duygularini hem sarp hem de arif yonunde zamana birakti. sarp cocuklarin babasi oldugu icin birkac tik ondeydi.

yalniz ben sunu demeden de edemeyecegim. 5_6 yildir Bahar cok aci, cok zorluklar cekti. Bahar gerceklere bakisi acisini do bir kulah dondurma ya da bitmek bilmeyen kurduklari hayaller rahatlatmayacaktir.
    Sarp rahat bir tip. onun bu rahatliligi ve lukse duskunlunlugu bahar i delirtir. tabi sarp bes parasiz kalmissa. zenginligi devam ederse nereye kadar gider bilmem. o zaman kendi duygularini sorgular mi onu da bilmem.

arif e gelirsem. arif net ve acik oldu. bir de sagol arif oldu.onceligi cocuklar olan kadin dizisinde aska o kadar cabuk gelinmez. raitingleri de yuksek.dolayisiyla iyilik agir basti. cocuklu ve caresiz bir kadinin hayatinda destege ihtiyaci olur. ne kadar evin herseyine kossanda desteksiz olmuyor. yeri gelir kardes yeri gelir anne baba arkadas destegine ihtiyac olur. bazen
    aralikli veya ***.

hatirlarsaniz bahar cantasini caldirdiginda arif i aradi. ondan o guveni gormeseydi onu arar miydi..

iliskilerine zamanla ad koyulabilirdi arif bahar ikiskisinde hatalari dogrulari islenebilirdi..bahar in hastaligi izin vermedi.sonrasinda sarp in cikmasi.

arif her zaman yaninda oldu ve bunu hissettirdi.

hiii ilerde ne olurdu onu da bilmem.senaristlete bagli. belki evlenseler o cok iyiliksever arif herkese iyilik de etmekten evini ihmal de edebilirdi. ya da bahar in dedigi gibi mutlu da olabilirlerdi ki ben bundan yanayim.
    Konu Doga2014 tarafından (11-10-19 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 16 kullanıcı var. (2 üye ve 14 konuk)

1. newat,
  2. refran

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri